Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google Earth és NASA World Wind


mazda6diesel

Recommended Posts

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Telepíteetem a progit és már nagyon vártam,hogy kiporóbáljam mert már sokat hallottam róla. De sajnos nem tudom használni mert amikor a telepítés után el akartam indítani a következõkbe botlottam:

 

Google Earth did not logout correctly previously.

If you encounter problems consider deleting your Google Earth cache file.

Erre nyomtam egy OK-ot (mást nem lehetett) és utána jött a következõ:

 

Google Earth could not start in Directx mode.It is suggested you exit and start google earth again after trying one of the folloving:

 

1. set color depth True color 32 bit

2. start google earth after waiting a minute

3. close other applications

és itt megáll a progi. Felkínál még két lehetõséget az Exit-et és a try 'Open GL'-t de nem tudok rákattintani egyikre sem.

 

Mi lehet a baj?

 

(Kérem a tisztelt moderátorokat, hogy ha indokolatlanul nyitottam ezt a topicot, akkor a hozzászólásomat legyenek szívesek tegyék a megfelelõ topicba és errõl értesítsenek!)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szia!

 

A képernyõ színbeállításai miatt problémázik!

Állítsd át 32 bitesre, a képernyõbeállításoknál.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Szia!

 

Köszi a hozzászólást de megtettem és még mindig ugyanaz a helyzet! :dühös:

Link to comment
Share on other sites

atzs

Próbáld meg esetleg a Start menüben a Set Google Earth to OpenGL mode parancsot.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kovács Gyula (MiniDisk)

Valahogy "élesíteni" nem lehetne a közeli képeket? Próbáltam beállítgatni, de igazán jött össze ...

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Én is de szerintem nem. Multkor Bagdadot fürkészerintem, mert állítólag volt vele valami gond, hogy túlságosan látszanak a katonai bázisok... Nem találtam 1-et sem :Sír:

Link to comment
Share on other sites

google

Valaki tudja, hogy a fizetõs változatokban több városról van részletesebb kép?

Mert ha igen, talán még húsz dollárt sem sajnálnék rá. (400 azért egy kicsit sok, pláne úgy, hogy nem akarok tervrajzokat importálni és prezentációt tartani vele...)

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Nem hiszem, hogy abban több részletes városkép lenne. Itt elolvashatod, hogy mennyivel tud többet a Plus verzió: Google Earth Plus. GPS adatok importálása, nagyobb felbontású nyomtatás, emailes terméktámogatás, címeket tartalmazó csv fájlokból adat importálás, stb. Ennyi. Semmi extra város.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Bencce Hozzászólás 2005. szeptember 22., 21:44 - csütörtök

Én is de szerintem nem. Multkor Bagdadot fürkészerintem, mert állítólag volt vele valami gond, hogy túlságosan látszanak a katonai bázisok... Nem találtam 1-et sem 

Az 51-es körzet még Landmarkben is benne van a progiban, még sem lehet látni semmit. Pedig szívesen megnéztem volna 1-2- UFO-t :D

 

Amúgy Lilafüreden a katonai bázis is el van homályosítva.

Bár nem hinném, hogy alapból jobb képet adnának róla.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én Dunakeszin egy teljesen átlagos utca házait néztem. Se katonai létesítmény, se más kormányzati szempontból érdekes épület. Szóval egy teljesen átlagos utca. És mégis homályos volt a kép.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Én megpróbáltam pár nagyvárost megnézni ( Kecskemét, Szeged), de ezeknél nem is lehet utcaszintig nagyítani. Magyar városok közül nekem ez csak BP-n sikerült.

Link to comment
Share on other sites

google

Nézd meg akkor Veszprémet! :)

Ja, és Pécs meg az ellenpélda. :(

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Az 51-es körzet még Landmarkben is benne van a progiban, még sem lehet látni semmit.

;)

 

>> 51-es körzet <<

 

~16MB (100kép)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem lehet látni semmi!

Gondolom, azért a titkos katonai létesítményeket nem lehet megnézegetni.

Ez nem kémprogram!

Egyértelmû, hogy ami nem való oda, az nem is látszik.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Észak Korea is problémázott, hogy látszanak a nukleáris létesítményei ;)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Meg Pakisztán és Irak is!

NEM? :D

Link to comment
Share on other sites

google

Vannak olyan területek, amik egy bizonyos részen alaposan el vannak homályosítva, nyilvánvalóan szántszándékkal

Bár ezeket az érdekes országokat még nem "látogattam meg". ;)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Tudjátok, mit nem találtam meg?

 

Azt, amit úgy hírdetnek, hogy az egyetlen emberi kéz által létrehozott építmény, ami szabad szemmel még a világûrbõl is látszik.

 

Ha valaki megtalálja, akkor nyomja be a koordinátáit.

Elõre is köszi.

 

 

Van amit nem értek?

Na mindegy!

Edited by nagygabor
Link to comment
Share on other sites

google

Szerintetek van jogom arra, hogy egy Google Earth-bõl elmentett képet felhasználjak illusztrációként egy weboldalon? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Van!

 

Nem jogvédett alkotást használsz fel. Hanem egy eszköz által mutatott - és mindenki által elérhetõ - képet.

 

De szerintem ne gondolkodj ezen. :P Senki sem fogja megkérdezni, hogy honnan van ...

Link to comment
Share on other sites

google

Oké, csak azért kérdeztem, mert mindegyik képen ott éktelenkedik a copyright felirat (amit természetesen leveszek a képrõl). Meg a másik ok, hogy nem tudom azt mondani, hogy ugyan már, én fényképeztem. :)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Valaki megtalálta már a kínai nagyfalat?

Nekem sajnos nem sikreült.

Link to comment
Share on other sites

Adani

De azt igen, hogy letöltötted egy külföldi weboldalról. Ha kérdezik honnan, akkor meg széttárod a kezed, és azt mondod, hogy hát az már régen volt, és már nem emlékszel rá.

Link to comment
Share on other sites

benkovics
Valaki tudja, hogy a fizetõs változatokban több városról van részletesebb kép?

Igen, de ez csak az USA területére igaz..... Ott, még döntheted is a képet, egy-egy házszám megtekintéséhez... (persze ez csak vicc!) De igaz! Kicsit jobb a kép, de csak az USA-ról.

Vannak olyan területek, amik egy bizonyos részen alaposan el vannak homályosítva, nyilvánvalóan szántszándékkal

Bár ezeket az érdekes országokat még nem "látogattam meg".

Ezekközé az egzotikus országok közé tartozik az USA is! Nagyon sok láthatatlan, "rosszul fényképezett" rész van! Pl: Fehér ház, Pentagon, vagy a Floridai Ûrközpont, illetve hadikikötõk, repülõ terek....... Szóval van ami le van takarva! Így igazuk is van a Koreaiaknak!

Szerintetek van jogom arra, hogy egy Google Earth-bõl elmentett képet felhasználjak illusztrációként egy weboldalon?

Igen! Semmilyen jogi következménye nem lehet! (Gondolhatod, hogy akkor hogyan szerepelt volna az újságokban, pl: PCW egy-egy kép?) ;)

Link to comment
Share on other sites

google

OK, köszönöm, akkor nem ragozom tovább. :)

(Persze! Hiszen magam is meggyõzõdhetnék róla, hiszen van próbaverzió! Majd a már érõ újratelepítés elõtt felrakom õket. 8) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...