Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ChrisTV és problémái


Halasi Miklós

Recommended Posts

George2

Sajnos ezzel a módszerrel még nem lett hang. A pinnacle TVcenter-ben pedig megy a hang, csak azt azért nem szeretem mert eléggé nyúzza a gépet. A másik pedig az hogy Chris tv-vel katagóriákkal szebb a kép. Ha még van valami ötleted légy szíves, oszd meg velem LALO! Jó volna ha összejönne.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Akkor csinálj egy próbát. Nyisd meg a hangerõszabályzót (óra mellett), a beállítások-tulajdonságoknál jelöld ki a hangerõszabályzókat, hogy mindenegyiket lehessen látni. Utána indítsd el a ChrisTV-t, lehet, hogy egyszerûen az indítás során kikapcsolja éppen azt, melyen megszólalni a TV hangja. Vagy már eleve ki van kapcsolva!

Link to comment
Share on other sites

George2

Ebbõl a szempontból minden rendben volt. Úgyhogy nem mûködik továbbra sem.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Pinnacle TV kártyát használok (110i) az egyik gépemben, ChrisTV-vel, gond nélkül. Egy valamire tudok még gondolni, hogy bezavar a Pinnacle Media Center program. Nálam néhány napig volt csak fent. Azt még megnézhetnéd, hogy az automatikus indításoknál nem töltödik-e be valami Media Center programrész. A másik, meg ha van idõd meg kedved, a helyedben leszedném a teljes Media Centert és csak a meghajtó részét raknám vissza, és úgy próbálnám meg a ChrisTV-t.

Link to comment
Share on other sites

George2

Köszi a segítséget, addig-addig próbálkoztam, hogy sikerült hangot kicsikarnom. A lényeg hogy az illesztőprogramok menüpontban kellett állítani. Most kapásból nem tudom, hogy mit, de majd később leírom (nem saját gépnél írok). Viszont lenne még egy kis probléma, mégpedig az, hogy a hang nem egészen tiszta, néha recsegős. Csak ezen programon belül ilyen a hang! Erre van valami ötlet ?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Ha jó a vétel akkor a hangnak is tökéletesen kell szólnia. Valami "disznóság" biztos van a háttérben, mert a ChrisTV nagyon kezes darab, nem szokott gond lenni vele. Említhetném a szokásos kodek-pakk gondot (ugye nincs a gépeden?), de én valószínûsítem, hogy valamelyik Pinnacle összetevõ okozza a gondot. Tudvalevõ, hogy a Pinnacle remek kis hardverek gyárt, de a szoftverek és a meghajtók területén nem szokott jeleskedni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
beles

Sziasztok! Én azt tapasztaltam,hogy a telepítés után a hang eltűnt, de mikor a Vezérlőpult > Hangok-ra néztem, lekapcsolta, némításba tette. Miután üjra engedélyeztem, ment minden normálisan és volt hang is.

Link to comment
Share on other sites

Nyunyumaci

Sziasztok!

 

Már egy ideje küszködöm evvel a problémával: Christv-n nincs hang! Legelőször működött minden, de úrja kellett telepítenem a Vistát és azóta nem megy! :nem:

 

Ha közvetlenül a tvtuner hankimenetelére kötöm a hangrendszert akkor szól, tehát a tvtunert hibáját ki is zártam. A gépen a vonalbemenetel engedélyezve van és látni lehet, mintha szólna, de nem, mégsem szól! Lehet ez kodek hiba? Vagy annak hiánya? Christv beállítási probléma? Vagy más? Próbálkoztam belső összekötéssel is mint régen a cd-romokat kötöttük össze a hangkártyával, de még így sem ment!

 

Adott egy Vista 32 bites oprendszer alaplapi hangkártyával, 1 Mercury Tvtuner card, Christv 4.99 full

 

Aki tud, kérem segítsen!

 

Üdv.:Nyunyumaci

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
lcadam

Hello Mindenki!

A ChrisTV csatornái nem a registryben vannak.

Miután (hosszadalmasan) beállítottuk a csatornákat, 3 fájlt ment el a saját könyvtárába. Ezek a fájlok minden használatba vétel után visszaíródnak.

Channels.ini

ChrisTV.log

ChrisTV.xm

Egy jó beállítás után ezeket elmentjük, s zavar esetén visszamásoljuk.

Miután a Vista alá telepítettem a ChrisTV-t, az XP alól ide másoltam ezeket és működött. Nem kellett a Vistán is újra állítgatni..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
djfnz

Hellósztok nekem is van egy ilyen Pinnacle PCTV Analog USB csodám és sajnos a hang nekem sem megy, pedig már ki próbálotam mindent de ha valaki tudna nekem segtenni meg köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

djfnz

Végül meg oldódott fel kell tenni a legújabb drivert!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Anti

Szervusztok!

 

Nem ChrisTV problémám van, de a kérdés ide illik a legjobban.

Igencsak régi, PixelView Play TVPro TV/FM kártyát szinte az XP feltelepítése óta 5.23 frissített driverprogrammal használjuk. Már igen hosszú ideje csak akkor mûködik, ha rendszergazda felhasználóként mûködtetjük a számítógépet, felhasználóként bejelentkezve a program látszólag ugyan elindul, kezelõablaka megjelenik, de nincs se kép, se hang.

ESET Smart Security tûzfal és vírusvédelem programon kívûl más védelmi program nincs. Mi lehet az oka, hol, mit, hogyan kellene beállítani, hogy ismét mûködjön?

 

Elõre is köszönöm a segítséget: Anti

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Anti

Szervusztok!

 

A Play TV Pro üzenetemet kiegészíteném, hogy a hosszabb ideje alatt az utóbbi kb. 12 hónapot értem. Feltehetõen a Rendszerleíró adatbázisban, vagy a felhasználói jogosultságokban "avatkozott" be, szándékomon kívûl valamilyen segédprogram. Pl. RegToy, Spybot, valamelyik rendszerleíró karbantartó,...?

Több "fej" többet lát, gondoltam, de úgy látszik ezt az oldalt a fórumosok nem látogatják.

Talán most.

Azért köszönöm: Anti

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
szviktor87

Sziasztok!

 

Nekem olyan problémám van,hogy a pinnacle usb-s tv-tuner kártyámat a christv-vel használom.Nincs is ezzel semmi gond,mûködik jól,de a távirányítót nem tudom hozzá belõni.Itt a korábbi hozzászólásokban ólvastam errõl,de nem volt konkrétan leírva hogy mit kell letölteni,mit hova kell másolni,minek a helyére...stb.Azt tudom hogy a remote fájl-al kell bûvészkedni vmit ,de konkrétan mit???Aki esetleg tudja hogy mi a teendõ és le is írja ide nekem,azt nagyon megköszönném!

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Anti

Szervusztok!

 

A PixelView TV tunerkártya, illetve a program használatának megoldására rájöttem. Míg korábban a Windows XP védelem a jogosulatlan programhasználat ellen, kipipálás mellett is futtatta a programot, feltehetõen a biztonsági frissítések révén az XP ezt mostanában megakadályozta. Megoldás: jobb klikk>Helyi menü>Futtatás mint> és a megjelenõ párbeszédablakba beírni a felhasználói fiókot jelszóval.

 

Megjegyzés: más programok esetén is, ha azonos a futás lekorlátozásának oka, ez a megoldás. Például: Jómagam ingyenes szótárprogram használata korlátozott fiókban.

 

Szervusztok: Anti

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Adameusz

Hi!

Gondolom már párszor hallottátok ezt a problémát, de nekem nincs hang a chris-tv -n, nem alaplapi hangkártyát használok, az alapi BIOS-ba le van tiltva, a tv-tunerem "ASUS TV FM card".

Légyszi aki tudja mi a baj írjon!!

köszi!:-)

Link to comment
Share on other sites

szviktor87

Hali!

 

Nekem se volt sokáig hang,de addig próbálkoztam hogy csak sikerült!Próbáld meg ezeket a beállításokat!

-Beállítások->kép és hang->Hangbemenet:hanghullám->Use DirektX nem kell

-Beállítások->illesztõprogram->Advanced Setting->Main setting,itt mindent bepipálni->Audio setting,itt fentrõl a 2,4,5-t bepipálni->Additional setting,itt csak az elsõt bepipálni

 

Nekem ezzel a beállításokal van hang.Igaz amikor elindítom a progit akkor autómatikusan leveszi a hangerõt,de mihelyst csatornát váltok,vagy a hangerõt állítom akkor rögtön visszaugrik!

 

Remélem tudtam segíteni;)

Link to comment
Share on other sites

meehi

Sziasztok!

Lehet, hogy nem pont idevágó téma, de hátha közûletek tudja valaki a választ.

Van egy Leadtek Winfast PVR2100 tunerem és nem mûködik a távirányítója. XP-t használok, az elemek is voltak már cserélve, a winfast remote progi is fut a háttérben, de semmire sem reagál.

Ha van esetleg valami alternatív progi, ami kezeli a távkapcsolót az jó volna + az sem lenne rossz, ha be lehetne konfigolni, hogy egybõl a ChrisTv-t indítsa el (mivel ez jobb, mint a gyári TV progi, amit adtak hozzá).

 

Köszi a segítséget!

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
szviktor87

Hali!

 

Még mindeg nem sikerült megoldanom a következõt.Van egy Pinnacle pctv 100e/150e usb-s tv tunerem,amit Christv-vel használok.Mûködik is de a távirányítót nem tudom belõni.Már sokat kutakodtam,olvasgattam ez után és mindenhol azt olvastam hogy csak annyi az egész hogy a profiles.ini fájl-t kicserélem.Oké le is töltöttem egy ilyen módosított fálj-t(mondjuk azt nem tudom hogy mûködik-e,mivel nem tudtam kipróbálni),de nem tudok vele mit felülírni,mivel azon a helyen amit mindenki mond a C:\Program Files\Pinnacle\Shared Files\Programs\Remote mappában nincs ilyen profiles.ini fájl???????Tehát itt megakadtam,nem tudok tovább menni.Úgyhogy ha bárni jártas ebben a témában és tudna nekem segíteni, azt megköszönném!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lalolib

Évek óta használom az ingyenes programot. Mivel frissült (5.3) a program honlapjáról le akartam tölteni, de az ESET Smart Security "adware"-ként azonosította és mint jó "biztonsági õr" nem engedte be!

Eddig egyetlen verzióval sem jártam így...Idáig süllyedt ez a szuper kis progi?

Link to comment
Share on other sites

Anti

Szia LALO!

 

Az Eset Smart az alapbeállításban automatikus módban mûködik. Ekkor nem zavar felugró párbeszéd-ablakokkal, viszont valóban elõfordulhat, hogy különbözõ okok miatt letilt kapcsolatokat.

Állítsd át a személyi tûzfal menüpontban interaktív, vagy Házirend alapú üzemmódra, és akkor majd döntésedet kéri egy-egy port, kapcsolat megnyitásához. Nem lesz gond a letöltés.

Szia: Anti

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Köszi Anti, de nekem inkább azzal van a gondom, hogy miért jelzett adware-t! Nekem ilyen trójai jellegû dolog ne nagyon kerüljön a gépemre! Az eddigi verzióknál nem volt ilyen.

Vagy csak az ESET nézett el valamit? Bár elég egyértelmûen beazonosította.

Link to comment
Share on other sites

Anti

Szia Lalo!

 

A számítógépen használt programok általában "hazaüzennek". Ez alól az ingyenes programok sem kivételek, szerintem a Chris TV program sem (tudod, már szállóige: A nagy Testvér figyel téged.)

Én a dobozos TV kártyához az akkor mellékelt programot (Prolink-Pixel Plus TV Pro) használom, így a Chris új verziójáról biztosan nem állítom, hogy van benne nyomkövetés...

De szerintem az lehet, hogy a TV programba beépített nyomkövetõt is "javították" és/vagy az Eset hatékonyságán is javítottak.

Szerintem ne törõdj vele. Ha ellenõrizni akarod, hogy "hazaüzen-e", különbözõ process monitor (pld. Sysinternals,) és a PC World havilap mellékelt lemezén lévõ FreePortScanner programmal ellenõrizheted is a Chris program mûködését - persze csak ha feltelepíted az új verziót.

Az élet folyamatos kompromisszum - az internet és programok használata is. Tökéletes tiltások, védelem esetén nem is jön létre más gépekkel kapcsolat.

Lehet még különbözõ online vírus, adware, stb. ellenõrzõ helyeken is ellenõriztetned a letöltött új verziót, telepítés elõtt. Ilyen az ESET-nek is van.

 

Szia: Anti

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Szia Anti!

 

Köszi a válaszodat, alaposan "megfontolom" amit írtál. Csak halkan jegyzem meg, hogy nagyon sok ingyenes program hirdeti eleve úgy magát: "no adware"!

Én ezeket kedvelem, és ezeket a "hívõ programozókat" szoktam néhány dolcsival honorálni is, amennyiben igénylik a felhasználók támogatását. Sokkal hitelesebbek, mint az elbújtatott James Bondok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Kovacs53

Sziasztok !

 

Az mi a fenétõl van hogy a ChrisTV éppen hogy csak elindul , és máris leállítja a gépet !!! :Sír:

 

Gondolom hogy én lehetek láma , de nem értem . . .

 

(Volt egy jó kis 4.99 -es verzióm ami tökéletesen mûködött , de sajnos eltüntettem :( )

 

Elõre is köszönöm a segítséget .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...