Jump to content
GSForum - Segélyvonal

OpenOffice | LibreOffice


csutomi

Recommended Posts

Kuttorka
PistiApu: nincs semmi gond. Nyugodtan lehet írni, hogy T. Hölgyem. (Sok fiú között egy lány). Ami pedig a Kiselefántot illeti, az már velem is megesett.
:)
Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Na most fogom leszedni végleg ezt a OOo-nak nevezett vacakot a gépemrõl! Miért teszi ezt? Megírom Writerrel a két oldalas anyagot, erre nem nyitja meg újra. "Fájlformátum hiba 92,7 (sor, oszlop). Mellette volt két Ccal táblázat, de nem benne! Hanem a szövegszerkesztõben! Fontos anyag, megnyitni nem tudom, a Fóruma elérhetetlen. Pokolba az OOo-val és a gyártójával.
:mérges:
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az MS Office esetleg nem nyitja meg? A 2007-es már támogatja a nyílt formátumokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
benjoe80

Sziasztok!

 

Nem tudja valaki, hogy hogy lehet - ha egyáltalán meg lehet - megnyitni Open Office-ban szerkesztett ".ops" kiterjesztésû prezentációt Microsoft Powerpoint-al?

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka

OpenOffice.org 3.2.1 Impress-ben megnyitod, Fájl, Mentés másként, válaszd ki valamelyik Power Pointot és mentsd le .ppt fájlba. Van ott több lehetõség is. :)

 

Itt található a Fóruma: http://hu.openoffice.org/

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Lehet az MS Office-hoz telepíteni egy kiegészítõt amely alkalmassá teszi az OpenDocument fájlok megnyitására is. Google a barátod.

Link to comment
Share on other sites

benjoe80
OpenOffice.org 3.2.1 Impress-ben megnyitod, Fájl, Mentés másként, válaszd ki valamelyik Power Pointot és mentsd le .ppt fájlba.

 

 

Köszönöm a segítséget! Erre látod nem is gondoltam, pedig igazán kézenfekvõ... viszont fordítva is mûködne a dolog? Még nem próbáltam ki, de érdekelne, hogy Open Office betudja olvasni a ".pps" kiterjesztésû fájlokat?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tudja olvasni, de könnyen lehet, hogy hülyén fog kinézni.

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Nem sok értelme van, éppen elég a .ppt mentés, a vetítõ laptopon úgyis be lehet állítani. Egyébként .pps Impress-ben tényleg megváltozik, pl. középre zárt címsor kikerül a bal oldalra.
8)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kuttorka
Megjelent és úgy látszik, jól mûködik a The Document Fundation LibreOffice.org 3.3 RC-je. Magyar nyelvû. Letölthetõ, telepíthetõ, de csak akkor, ha nincs a számítógépen OpenOffice.org, mert összeakad vele. Érdemes lenne ennek a LibreOffice.org-nak új topikot nyitni. Én már élesben használom, mûködik.
:)
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Igazából ugyanaz a kettõ, azért volt névváltás, mert az OpenOffice márkanév a Sun felvásárlásával az Oracle-höz került, ott pedig más az üzletpolitika.

Link to comment
Share on other sites

Einstein
ITT található egy tananyag OpenOffice.org-hoz, Linux alatt van leírva a használat de alapvetõen minden OS alatt ugyan így mennek a dolgok.
Link to comment
Share on other sites

SajtosTaller

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne nem tudja valaki véletlen hogy hogyan lehet egyik fájl egyik cellájából a másik fájl másikba adatot importálni:Exelben mûködik a dolog,de Open Officeban viszont hibát dob

01 fájl 2010 munkafüzet I15 cellájából akarom a Táblázat 2009 munkafüzetének I15 cellájába.

Exelben úgy valósítottam meg :beleálltam valamelyik cellába majd ='[01.xls]2009'!I$15

tud valaki megoldást arra vonatkozóan hogy ez Open Officeban is mûködjön?

Köszönöm a segítséget!:)

 

Link to comment
Share on other sites

gtportal

A Táblázat 2009 munkafüzetének I15 cellájába beírsz egy „=” jelet, majd a 01 fájl 2010 munkafüzet I15 cellájába kattintasz.

 

A Táblázat 2009 munkafüzetébe visszatérve ütsz egy entert.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Einstein

Kíváncsi lennék, hogy ténylegesen mi is a különbségek az Open és Libre között, melyiket érdemesebb inkább használni és, hogy mennyire könnyû az átállás Open-rõl Libre-re mert szerintem ez sok emberben felvetõdik, fõleg az egyszerû felhasználók között.

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
http://hu.libreoffice.org/
A tájékoztatás szerint nem lehet a számítógépen MS Office és OpenOffice.org, mert különösen az utóbbival a LibreOffice összeakad. Semmiféle hátrányát nem tapasztalom, hogy még nem végleges, pedig élesben használom az RC4-et.
Az OpenOffice.org oldal és fórum meg fog szûnni.
http://www.openoffice.hu/2011/01/libreoffice-hu/
Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
EINSTEIN: le kell törölni az OpenOffice.org minden maradványát, addig nem lehet a LibreOffice3.3-at telepíteni.
Aránylag gyors a letöltése, még mobil internettel is. Telepítésnél "ismeretlen gyártót jelez" a Windows, de ez nem is fontos ebben az esetben, a vírusirtóval le lehet persze ellenõrizni, de nem volt vele semmi gond. Telepítés után a szokásos módon a Dokumentumokban rá kell vinni az egeret egy-egy szöveges, táblázatos vagy bemutató fájlra, jobb egérgomb: Társítás, Tallózás, Az ilyen típusú fájlok megnyitása mindig a kiválasztott programmal történjen, ezt kell bejelölni. Tûzfalon is engedélyezni kell. A telepítésnél letölti a Microsoft Visual ++ 2008-at, ha nincs a gépen.
8)
Link to comment
Share on other sites

Einstein

Kellene csinálni egy OpenOffice.org->LibreOffice konvertert, hogy megkönnyítse az átállást azok számára akik nem annyira tapasztaltak vagy több gépen kell elvégeznie az átállást.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Telepítve kb mennyi helyet foglal a Libre?

OpenOffice.org-nak a sablonjait és képtárát egy az egyben be lehet rakni Libre alá is?

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Ezt a kérdést fel kellene tenni itt a fejlesztõknek, én csak felhasználó vagyok, bár annak elégedett. http://hu.libreoffice.org/
Annyira új az oldal, hogy még én is csak most nézegetem, az OpenOffice.org Fórumát persze ismerem évek óta. Eddig nem volt automatikus frissités, minden újabb változatot csak az elõzõ törlése után lehetett telepíteni, az ígéretek szerint ez megszûnik. Lesz frissítés.



Nálam (bõvítmények és képtár nélkül) a Libre jelenleg 442 MB.
Link to comment
Share on other sites

Einstein

Az nem olyan vészes.

Nálam az OOo jelenleg ötszáz egy-két megát foglal, ebbõl olyan 160 képek és a sablonok melyek kellenek mert nagyon sok jó és abszolút használható van, pl meghatalmazás.

Kb mennyi ideig tart a telepítés?

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Nekem a letöltés mobilnettel 10 percig tartott, a telepítés pedig nagyon gyors. Nem tudnám megmondani, de hagytam dolgozni, ki-be jártam és már fent is volt. A letöltés viszont a végén megáll, ki kell várni, az akár néhány perc is lehet. (Mozilla Firefox a böngészõm).


Egyébként a weblapról letölthetõk új Libre kiterjesztések és sablonok. A régieket hogyan lehetne konvertálni? Rá kellene kérdezni, nekem ilyen gondom nem volt.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...