Jump to content
GSForum - Segélyvonal

OpenOffice | LibreOffice


csutomi

Recommended Posts

Budha

Köszi eremit!

 

Már töltöm is lefelé a megjavult kapcsolaton keresztül :lol: .

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Budha

Sziasztok!

 

 

A következõ kérdésem lenne:

-hogyan lehet megoldani az OpenOffice-vel, hogy egy .txt fájlt a táblázatkezelõvel nyisson meg. :hmm:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Fájl -> Megnyitás, Minden fájl (*.*) helyett Struktúrált szöveg (CSV) kijelölése a legördülõ menübõl.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Magyar nyelvû szótárt honnan lehet (már ha egyáltalán lehet) letölteni hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Bata László

A magyar helyesírási szótár be van építve a magyar verzióba, használd azt!

Link to comment
Share on other sites

Budha
Fájl -> Megnyitás, Minden fájl (*.*) helyett Struktúrált szöveg (CSV) kijelölése a legördülõ menübõl.

 

 

Köszi! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Nekem az a bajom a telepítõvel, hogy nem akar el sem indulni. Azt írja, hogy vagy nincs jogom, vagy nem megfelelõ win instaler verzió. De ez win installer üzenet inkább, ha jól látom. 2.0 két verziót is próáltam és java-sat és a nélkülit is. 3.1-es win install van fent és mégsem tetszik neki az openoffice. Más install megy rendesen. Nero7 felment sima, MS office felment... Teljesen új XP telepítés, minden vinyón, CD-v volt. A netrõl csak a frissítések mentek fel. Je és természetesen jogom az van, mivel csak 1 felhasználó van. Az IE le van korlátozva, de csak ha 1 bizonyos ikonnal indítom. Ezt at installt meg ráadásul TC-bõl indítom és mondom, més install megy rendesen. MP 11 is...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ematic

Sziasztok!

 

Nem tudom, lehetséges-e egyáltalán amit szeretnék:

 

Táblázatot szeretnék készíteni (OpenOffice2.-ben) amiben egy oszlopot egyenként növekvõ számozással szeretnék kitölteni.

Hogyan lehet ezt úgy megoldani, hogy ne kelljen egyenként beírni?

 

kösz

Ematic

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Beírod az 1-t, Enter, majd a cella jobb alsó sarkában levõ négyzetet elkezded lefelé vonszolni.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Az OO grafikonjai tényleg bénák vagy valamit elbaltázok?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Elõbbi.

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

De kár :( Nagyon jó ingyenes alternatívának néz ki, de néha olyan jó lenne egy frankó kis grafikont létrehozni. Esetleg létezhet valahol nem official kiegészítõ? Linkek?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Bõvebben: anno a szakdolgozatomat pont alternatív (lehetõleg ingyenes) programok használatáról írtam, és 'hamáakkómá' felkiáltással OpenOffice-ban. A diagramoktól viszont annyira kiakadtam, hogy azokat Excelben csináltam meg, és képként beszúrtam. Lehet, hogy azóta már van ezer plugin hozzá, ez még az õskõkorban történt, legalábbis informatikailag: 3 éve.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Régebben Linux alatt én is futtában megnéztem az Open Office grafikonjait.

Ezek után abszolút nem csodálom, hogy Excelben csináltad, amit kellett. ;)

Pedig lassan az Excel grafikonjaira is ráférne egy kis ráncfelvarrás.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Budha

2.2 letölthetõ magyarul: Link

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Szoktam megrendelésre - fõleg számviteli feladatokra - táblázatokat készíteni. Mivel ellene vagyok a warezkodásnak, a partnereimet rá szoktam beszélni az OpenOffice használatára is. (A legtöbb helyen nem éppen eredeti MS Office-t használnak)

Ezzel nincs is probléma, hiszen mindent meg lehet csinálni az OpenOffice-val is, de egy valami nagyon hiányzik: a fekete-fehér nyomtatási lehetõség. (Az Excel-ban van)

Miért fontos ez? Ha már készítünk egy táblázatot, amit naponta használunk is, én szeretem, ha az ki is néz valahogy. Fejlécek, fontos sorok, hivatkozások színes kiemelése...stb, de ezeknek a nyomtatásnál már nem kéne, hogy látszódjanak. Erre találták ki az Excel-ben a nyomtatás fekete-fehérben. Az OpenOffice-nál meg csak szürkeárnyalatos nyomtatási lehetõséggel találkoztam, mely nem nagyon nyomtatóbarát megoldás. Nincs erre megoldás az OpenOffice-ban?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
creat

Tud-e valaki arról, hogy az OpenOffice Portable változatának van-e magyarított változata. Amit a portableapps.com-on találtam, az csak a helyesírásellenõrzést tudja magyarul.

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Thermal

A rendes OO nem jó :?::upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Stefipapa

az OpenOffice programcsomagnak már van 2.01-es magyar nyelvű változata. Több szaklapban lévő lemezen rajta volt, hogy mikorin nem tudom. Egy ún. OxigenOfffice névre keresztelt változat is van, amiben clipartok, rajzok, sablonok voltak a programcsomagban. Kipróbálva a programokat, a prograncsomag ingyenes volta ellenére jó, bár kezelése a MS Office-hoz hasonló, de kissé furcsa.

A Starcalc táblázatkezelő programban a függvénynevek angolul jelennek meg. Szakkönyv segítségével ez a probléma áthidalható. Én a grafikonoknál görbített vonalakat nem tudtam alkalmazni.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
az OpenOffice programcsomagnak már van 2.01-es magyar nyelvû változata.

Sõt, már a 2.2 is megjelent. :bezsong:

 

Link to comment
Share on other sites

dodelka

Üdvözlet!

Segítséget kérnék! Telepítve van gépemen OpenOffice 2.2-es verziója angolul. Rátaláltam a magyar változatára, letöltöttem de telepítésnél azt írja ki, hogy nekem ez a változat már meg van és nem tudok tovább lépni. Mit tudtok tanácsolni?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Talán uninstallálni kellene elõbb a régit.

Ha ennek ellenére is ezt írja, akkor megfelõ célirányos registry és lemezpucolás.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
giovin

Szép napot!

 

Hogyan tudom az OO-ban beállítani azt, hogy

1. az elsõ oldalon ne legyen élõfej, csak a második oldaltól?

2. az elsõ oldalon ne legyen oldalszám, csak a második oldaltól?

3. az elsõ oldalon eltérõ tartalom legyen az élõfejben, mint a többi oldalon?

 

Köszönöm a segítséget!

gn

Link to comment
Share on other sites

eremit

Oldaltörésnél válassz a következõ oldalnak egy másik stílust, például Elsõ oldal (Lehet, hogy sablonnak hívják? Vorlage.), és az élõfejet ezután csak ehhez a sablonhoz rendeld!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...