Jump to content
csutomi

OpenOffice | LibreOffice

Recommended Posts

eremit

Formátum --> Betû --> Pozíció

IPB kép

ugyes

Halihó!

Egy érdekes jelenséget tapasztalok. Az openoffice.org 2.0 "Fájl - mentés másként" funkciójának használata során, amikor is pendrive-ra mentenék, akkor a program 5 perc homokóra után a "x: meghajtó megtelt, válasszon másikat" üzenetet adja. Az "x:" meghajtókód minden esetben megegyezik a beírt fájlnév elsõ karakterével (akár betú, akár szám). A gép nincs hálóba kötve. Az eredeti fájl is a pendrive-on volt.

A jelenség eddig bármely pendrive esetén jelentkezett, legfeljebb a márkásabbak esetében az 1-2 alkalommal ok volt.

HDD-re dolgozva minden ok.

amator75

Köszi eremit :istenvagy:

Razak_255

Ez egy általános szövegszerkeztési kérdés, de mivel az OpenOffice 2-es verzióját használom, ezért itt kérdezem meg. Hol lehet olyat beállítani, hogyha szöveget szerkeztek és ha a begépelt szövegen belül szeretnék módosítani akkor ne úgy csinálja, hogy az aktuális betût írja át, hanem úgy csinálja, hogy az egész szövegen toljon annyi karakterrel, amennyit begépeltem. Remélem érthetõen fogalmaztam meg.

De ha nem akkor így gondolom. Van egy szó, amit így gépeltem be, hogy "agy", de én közben "nagy"-ot akarot. De ha odamegyek az "A" betû elé és benyomom az "N" billentyût akkor nem "nagy"-ot kapok, hanem "ngy", mert felülírja és nem arrébb tolja. Elõre is köszi a segítséget!

Wackor

Szia !

Szerintem egyszerûen csak nyomd meg az Insert (Ins) billentyût a klaviatúrádon ;). Aztán ha ismét felül akarsz írni betûket ,akkor megint.

Üdv,

Wackor

eremit

Alul, a státuszsorban, a % mellett mutatja, hogy beszúrás vagy felülírás módban vagy-e. Ha erre kattintasz, akkor is átvált a másikra.

Razak_255

Köszi a segítséget!

galore

Sziasztok!

A következõ lenne a problémám:

OO 2.0.4 magyar nyelvût használnánk xp alatt,de sajna nem mûködik,mert bár rendben feltelepül,el is indul,de ha valamelyik menüt megnyitjuk,abban a billanatban,vagy egy pillanat múlva:) lefagy az egész gép,csak az újraindítás segít.

Gyanítom,h ez valamilyen hardverhiba lesz inkább,de kérném a véleményeteket,h szerintetek mi lehet az ok,és hogy hogyan lehetne megoldani!Ha lehetne kicsit részletesebben!:)

Köszönöm szépen!

eremit

Ha nem gördülnek le a menük, illetve lefagyasztják a gépet, akkor mégsem települt fel rendesen. Én újratelepíteném. Esetleg uninstall után.

galore

Ez már(az újratelepítés uninstall után) többször is megtörtént...Kicsréltem a ram-ot,az ide kábelt.

Azt csinálja,h ha bejön az oo,rámegyek az Ablak,Eszközök,Táblázat menüre,azok megnyílnak,le is gördülnek,DE ha pl. a Formátumot választom,akkor bár kinyílik,de csak az elsõ sora lesz látható a menünek,és a gép le is fagyott...:(

Ugyanez a helyzet,h a Fájl menüre megyek,ott egybõl lefagy az egész gép,semmi nem jelenik meg a Fájl menübõl.

Szal ezt mi okozhatja,szerintetek?

nagyon megköszönném a segítséget,fontos lenne helyreholyzni,céges meló...

Köszi elõre is!

eremit

Adminisztrátorként (Rendszergazdaként) telepítetted? Persze másként nem is engedi. :upsz: De mégis? A telepítés szerverre történt (LAN)? Nekem nem nagyon van egyéb ötletem. Más programok futnak rendesen?

Próbáld meg egy korábbi verzió, pl. 2.0.3 és/vagy más nyelvû OOo, pl. angol, német telepítését! Teljes uninstall, registry pucolás után. Esetleg egy rendszer-visszaállítási ponttal elõbb openoffice.org-mentesíteni a gépet.

galore

Most is küzdök vele...

De már ekkor is elszáll:

tcommanderben F3-mal meg szerettem volna nézni egy fájl tartalmát,és belefagyott abba is...

De netezni lehet,Apehes programokkal is lehet dolgozni...de nemcsak a writer-jénél száll el,hanem a pl. calc-nál is...

jajajajaj.....

eremit

Próbálj meg egy korábbi verziót telepíteni!

Amikor a telepítés vége felé megkérdezi, hogy milyen fájltípusokhoz legyen az OOo alapértelmezett, ne adj meg semmit! (Csak egy tipp.) Lehet, hogy az apehos programot nem szereti.

Budha

A 2.0.2-es változat biztosan megy az ABEV 2006 mellett. :hááát:

szmolkalaszlo

galore, nekem hasonló problémám volt, csak épp a word-del évekig rendesen működött, aztán egyszercsak már nem volt hajlandó betöltődni, egy idő után már követte az excel is. Ne makartam megvárni míg az összes MS program erre a sorsra jut, elkezdtem leszedegetni azokat a programokat amelyeket fölöslegesnek gondoltam, és kiderült jól tippeltem mert rengeteg szemét kidobálása után az MS office újra a régi. Talán nálad is beválna :hááát:

Sziasztok!

Az én kérdésem az lenne, van-e valami mód arra, hogy a borítékok és címkék kezelését ooo-ban hasonlóan lehessen megoldani mint word-ben? A word profi módon az outlook névjegyzékéból simán átveszi a neveket, címeket. Vagy hogyan lehet rávenni, hogy adatbázist, esetleg táblázatot használjon bemeneti értékként, ne kelljen mindíg bepötyögni a címeket? Esetleg lehet-e más adatbázist használni mint a Bibliography? Vagy ebben hogyan lehet címeket elhelyezni?

Köszi a segítséget mindenkinek. :upsz:

Budha

A címjegyzék importálásra a legegyszerûbb módszer :) :

Fájl :nyíl: Tündérek :nyíl: Címjegyzék-adatforrás...

Szia:

szmolkalaszlo

Köszi Budha! Ezt tényleg nem tudtam, hogyan kell importálni. De még mindíg körülményes a dolog, a wordben megadhatom és változtathatom szabadon a feladót, és a címzettet is. Itt viszont nem úgy tûnik, hogy ez megoldott lenne, nagyon nehézkes a dolog :( Mivel nem mindíg én vagyok a feladó jobb lenne, ha egy-egy kattintással tudnám változtatni a címet, úgy ahogyan a wordben.

Félreértés ne essék nem vagyok MS office rajongó, sõt éppen megszabadulni igyekszem tõle ;)

Budha

Tudtommal csak a címzettet tudod a címjegyzékbõl kiválasztani, a feladót nem. :Sír:

Egyébként én is használom a MS Office-t is :hááát: . Van amiben ez a jobb, van amiben az... :D

SkyNet

Telepíteni szeretném OOO 2.0.4-et és van jávás és nem jávás telepítõ. Nem tudom, melyiket kellene feltennem. Mivel tud többet a jávás OOO? Mihez kell egyáltalán a jáva? Köszi.

Budha

Ha Windows-t használsz és még nem telepítettél semmilyen Java alkalmazást, akkor mindenképpen a Java-s telepítõ kell neked! :ötlet:

Egyébként semmi problémát nem okoz a telepítés, egyszerû Win-es telepítõ. :hááát:

SkyNet

Ezt eddig értem. De mindenképp kell a jáva az ooo-hoz? Vagy annélkül is megy az irodai progi? És ha nélküle is működik, akkor a jávás változat mivel tud többet? Mert ha lényegtelen vagy általam nem kihasznált szolgáltatással több a jávás verzió akkor azért nem rakom fel. Csak a jáva nélkülit. Csak azért, hogy legyen a gépemen jáva nem rakom fel. Tehát melyiket használjam? Köszi.

Budha

Nem mûködik nélküle a program! :ötlet:

fapuma

@SkyNet.

A JAVA-s változat telepítõjébe beleépítették a JAVA környezet telepítõjét is, vagyis ha a Te gépeden fenn van a JAVA, akkor elég a kisebb verzió, ha nincs, akkor kell a nagyobb.

A program mindenképp igényli a JAVA-t

SkyNet

Azt hittem Java nélkül is mûködik, csak szerényebb tudással. De sikerült felfognom :) Köszi.

SkyNet

Láttam, hogy megjelent a 2.1.0. Ez is tud magyarul? Mennyi idõ telik el általában az új verzió megjelenése és magyarítása között? Köszi.