Jump to content
GSForum - Segélyvonal

OpenOffice | LibreOffice


csutomi

Recommended Posts

Einstein

Nekem viszont offline office kell, a webes szolgáltatásokkal sokszor baj van + mindig le-fel kell tölteni a szerkeszteni kívánt fájlt.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem kell le-fel tölteni semmit, eleve online szerkeszted.

Link to comment
Share on other sites

Einstein

Nekem offline kell a fájl tárolása mert el kell küldeni e-mail-ben/e-mail-ben kapom meg/naponta többször szükséges megnyitni/szerkeszteni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Teljesen jó a webes office, abban csináltam prezentációkat, amikor még nem volt CrossOverem, és éppen nem volt kedvem újrabootolni Windowsra. Egyébként még a 2007-es Office-ból vettem meg a háromgépes otthoni változatot (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) valami 35 ezer forintért, azóta is azt használom. Bőven megérte.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kuttorka

A LibreOffice Impress-szel vannak gondjaim, 2003-as ppt-re lementve vetítésnél megőrül és a nagy Ő, Ű-t Times New Romanba beilleszti az Arielből!

A gutaütés kerülgetett múltkor egy konferencián. Mit lehet kezdeni ezzel? :(

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
benjoe80

Sziasztok!

 

Excel 2003-ban szerkesztettem egy táblázatot számítási műveletkkel, alap makrókkal és diagramokkal (.xls kiterjesztése volt eredetileg a fájlnak). Egy barátom Libre Office-t használ és mivel neki is kellene a táblázat, ezért azt Libre Office-al megnyitottam és "Másként ment"-el elmentettem (.ods kiterjesztéssel)

 

A számítási műveletek működnek is szépen, csak a makró nem, ill. a függvények nagyon furák.

 

Van egy makró a hónap nevű munkalapokon, ami a "D" ill. a "K" oszlopokban átalakítja a legördülő listában listázott neveket, úgy, hogy csak a kódok látsszanak, a nevek ne (ha jól emlékszem kiválasztás után balról az első négy karaktert tartja meg, a többit törli). Ez a makró nem működik egyik hónapnál sem.

 

A makrók engedélyezve vannak (minden indításnál kérdezi, hogy engedélyezze-e vagy sem).

 

Ez a makró az, ami nem műkédik és fontos lenne:

 

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
 If Target.Column = 4 Then
Application.EnableEvents = False
Range(Target.Address) = Left(Target, 4)
Application.EnableEvents = True
 End If
End Sub

Link to comment
Share on other sites

payskin

Talán?

 

De nem gondolnám, hogy a LibreOffice-nak komolyan VBA-támogatása volna. Az is csoda, ha bármi van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:igen: Szerintem is így van, bár hálistennek nem ismerem ezeket az ingyenes megoldásokat.

Nagy mellény szokott lenni egyes fanoknál (véletlenül se a kérdezőre értve), hogy nem kell ám a fizetős MS termék, mert a táblázatba, szövegszerkesztőbe be lehet pötyögni az OpenOffice alatt is. Ezek biztosan nem hallottak még makróról, de használni tuti nem szokták. :P Itt bukik el a dolog, a többi kisebb nyűg mellett.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nyugi, sokan számológéppel számolnak még excelben is. :P

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Köszi Balázs!

 

Sajnos nem bírtam együttműködésre bírni, de rá is untam. Hagyom az eredeti .xls formátumban - így működik - nem mentem el .ods kiterjesztéssel.

 

:igen: Szerintem is így van, bár hálistennek nem ismerem ezeket az ingyenes megoldásokat.Nagy mellény szokott lenni egyes fanoknál (véletlenül se a kérdezőre értve), hogy nem kell ám a fizetős MS termék, mert a táblázatba, szövegszerkesztőbe be lehet pötyögni az OpenOffice alatt is. Ezek biztosan nem hallottak még makróról, de használni tuti nem szokták. :P Itt bukik el a dolog, a többi kisebb nyűg mellett.

 

Ebben egyetértünk, de azért szerintem az is nagyon meghatározó, hogy ki, mit, mire használ. Azért szerintem az emberek többsége vígan el van pl. makrók nélkül; nem ismerik, de nincs is szükségük rá. Ilyen esetben pedig tökéletes alternatíva a LibreOffice - ingyenes, legális és azt, amire nekik kell, azt tudja.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

AZ MS Office online változata is ingyenes. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dani991

...és az sem kezeli a VBA-t. Talán még a Google Docs lehetne alternatíva, de az sem ér semmit, mert VBA helyett Javascript van. És abban sem vagyok biztos, hogy dokumentumonként lehet elmenteni a scriptet. :hmm:

 

---

 

Megnéztem, és dokumentumonként külön lehet elmenteni a scripteket. De lényegtelen, mert a Javascript nem VBA.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Valamit, valamiért. ;) Én mondjuk csodálkozom rajta, hogy VBA-t használ még mindig. Azóta már jelent meg más MS nyelv is, amit könnyebb használni. Bár mondjuk ez is csak megszokás kérdése...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
zslaci

Libre Office 4.4.2.2-t használok, de a Write-ban nem boldogulok a tartalomjegyzékkel.

A Címsorok számozása szerint szeretném felépten a tartalomjegyzéket, de a második szinten mindig elérak valami sorszám szerűséget. Pedig pont u.a. mind a három szint beállítása.

 

Hogy lehetne erről lebeszélni?

Edited by zslaci
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
payskin

SOS segítségre volna szükségem (Google barátomat még nem kérdeztem)...

 

Van egy CSV-m, az egyik oszlopában URL-ek vannak. Amikor ezt beolvasom a Calcba, ezek nem változnak automatikusan kattinthatóvá, pedig rettentően kéne.

 

A vicc az, hogy valahogy át tudtam változtatni a legelsőt (szerintem F2 + Enter), de az összes többinél ez a módszer már nem működik, egyébként is 1800 sorról beszélünk, tehát valami olyan megoldás (makró?) kellene, ami ezt viszonylag gyorsan/kényelmesen megcsinálja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Denibaby

LO portablét használtam. Levélben kaptam egy olyan pps-t, amit nem tud megnyitni: Jelszóval védett (nem), Microsoft típust nem kezel. OO-t telepítéssel elvetettem, mert Java környezetet kér. Majd Ashampoo Office: minden alkatrésznél kiírta, hogy: más programmal van társítva. Eltaláltam a regedittel, hogy az összes Microsoft Office összetevő megvan. A fájltársításokban ismeretlen a MO, a programok között sincs.

Irodai munkám nincs, csak feltételesen, olykor-olykor van rá szükség, nem akarok (tam) 300 MB-os programot telepíteni a Win7 pro-hoz.

 

Van-e megoldás, vagy mindenképp Microsoft Office-t telepítsek, ami felül írja (?) a reg, adatbázist?

 

És! Három piros pont van a LastPass (Firefox kiegészítő) és a Gmail-belépő ikonok helyett az OO miatt. Nem tudom helyrehozni.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Minden irodai programot eltávolítottam, és a Windowsé működik :klap:

 

Tegnap reggel a Firefox-szal megnyílt a LastPass oldal is. Mit ad Holsten, írják, hogy modernizálták. Új ikon van: három piros pont (a fenti jelzésem után 5 nappal).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
eremit

Átváltoztak a képletek ilyen Objectekké. Mit lehetne tenni?

 

ogd55ivxryq2uxs2381c.png

 

Azt a gyököst már azután írtam be, hogy a képletek átváltoztak.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Word 2016 hogy nyitja meg? Vagy azzal még nem próbálkoztál?

Link to comment
Share on other sites

eremit

MS Office 2007-esem van, de javaslatodra kipróbáltam.

Minden OpenOffice fájl megnyitásakor azt üzeni, hogy nem tudja megnyitni, mert a tartalma problémákat okoz. Ennek ellenére megnyitja, és a hibátlan Open-dokumentumokat 95%-ban helyesen konvertálja. A képletek is jól jelennek meg. De azoknak a képleteivel, amelyekkel baj volt az Openben, a Word sem tud mit kezdeni.

Igazából még keresni sem tudom a gondomat a Google-ban. sad.gif

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Arra gyanakszom, hogy megsérült a fájl. Ezek az új dokumentumok tulajdonképpen egy zip fájlt takarnak (vagy ahhoz hasonló konténert), és ezek több fájlt tartalmaznak. Külön a szöveget, és minden egyes objektumot (jelen esetben képleteket) 1-1 fájlban. Azt megpróbálhatod, hogy kicsomagolod a dokumentumot, és kézzel beilleszted a képleteket. Már ha sikerül kicsomagolni.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Kösz a segítséget! Már csak arra volnék kíváncsi, költői kérdés, hogy mitől tűntek el a képletek. Mindegy!

Kicsomagoltam a dokumentumot, de nem illesztem be kézzel a képleteket. Ezzel így jártam. Csak azt tudnám, mi idézte elő, hogy többé ne tegyek olyat.

Még egyszer köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...