Jump to content
GSForum - Segélyvonal

OpenOffice | LibreOffice


csutomi

Recommended Posts

csutomi

Nekem egy olyan problémám van, hogy sehol sem találom a szövegszerkesztõben, hogy hol lehet kikapcsolni az automatikus számozást. Például beírok egy ilyen sort: 1. Ez az elsõ pont

és az ENTER leütése után automatikusan beírja nekem a szövegszerkesztõ, hogy 2.

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Bár nem használom az OpenOffice-t, csak a Word-öt. De gondolom, ha Backspace-t nyomsz, akkor itt is kitörli a nemkívánt pontot. És írhatod a következõ bekezdést.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Formátum - Automatikus formázás - Gépelés közben: pipa ki.

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Ez az, köszönet érte... :)

Link to comment
Share on other sites

stirlitz

Nekem ki van pipálva a gépelés közben, mégsem sorszámoz, viszont találtam olyat, hogy eszközök, sorszámozás, ott lehet sorszámozást megjeleníteni, alapból minden 5. sor, lehet állítani tetszõlegesen. :?:

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Nekem a pipálós módszer bejött. Viszont, amit te mondasz, az nálam be sincs kapcsolva, és ha kipipálom a "gépelés közben"-t, akkor mindig sorszámoz.

Link to comment
Share on other sites

stirlitz

Te melyiket használod, van a legújabb, a kiterjesztés: odt, meg van az eggyel korábbi, annak: sxw.

 

Nem néztem utána különben, hogy van-e különbség a kettõ között ebben, majd utána nézek. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Az sxw-t az 1.4-es verzió gyártja, az odt-t pedig az 1.9-es (illetve majd a 2.0-ás).

Most konkrétan az 1.9-eset használom. Egyébként eddig úgy tûnt nekem, hogy fõként a kompatibilitás terén nyújt újat az új változat...

Link to comment
Share on other sites

stirlitz

Errõl én annyit hallottam, hogy a Microsoft különbözõ okok miatt az eddigi word és excel formátumot lecseréli egy új, nyitott forráskódú formára, amit az open office is fog használni az új verzióban. Kiadnak egy kiegészítést, ami által a jelenlegi word kompatibilis lesz ezzel. Ha tévedek, valaki javítson ki. ;)

Link to comment
Share on other sites

aty

A Microsoft is beakarja vezetni a nyílt XML-formátumot. De ez megint olyan lesz, hogy az OASIS-féle, az EU által elfogadott szabványoknak nem fog megfelelni - de azt már megszokhattuk, a Microsoft magát mindenek felett álló szabványalkotónak képzeli.

Ennek ellenére, az OpenOffice képes lesz olvasni ezeket az új docx, xlsx formátumokat, mivel most már nem kell a visszafejtéssel szórakozni.

Link to comment
Share on other sites

csutomi
Ennek ellenére, az OpenOffice képes lesz olvasni ezeket az új docx, xlsx formátumokat

Sõt, nemcsak olvasni, de menteni is lehet ilyen formátumban. Az OpenOffice 2.0 béta változatában, ki lehet próbálni, hogy mire képes.

Link to comment
Share on other sites

aty

Jah úgy gondoltam :) 2.0 szerintem még nem támogathatja a még nem létezõ MS-"szabványokat".

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Akkor pontosítok: Az MS Word által mentett xml formátumot támogatja. Egészen pontosan például: fájl -> mentés másként -> fájl típusa -> Microsoft Word 2003 xml (.xml)

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Nem tudja véletlenül valaki, hogy milyen nyelven írták az OpenOffice-t??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
csutomi

Volna egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet a következõt megcsinálni:

Egy adott szövegben egy bizonyos karakterstílussal rendelkezõ szavakat a szöveg végére listaszerûen kigyûjteni.

 

pl: a stílus neve legyen kék, az ilyen stílusú karakterek kékkel jelennek meg:

 

Ez egy bemutató szöveg, hogy mi az, amit szeretnék csinálni az OpenOffice-cal, ha egyáltalán így lehet, mert eddig csak oldalstílussal tudtam megcsinálni, de az nem jó.

 

Szöveg vége:

szeretnék

lehet

csak

 

Tud valaki segíteni? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

google
Nem tudja véletlenül valaki, hogy milyen nyelven írták az OpenOffice-t??

Java.

Link to comment
Share on other sites

csutomi
Java.

Akkor hogyan lehetséges, hogy mégis exe fájllal indul?

Link to comment
Share on other sites

aty

C/C++ nyelven írták csak vannak részek amik a Java futtatókörnyezetet használják.

Link to comment
Share on other sites

Anita

Most töltöttem le az új Office-t, de ez angol (nekem 1.1.2-es magyarul volt fent)

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehet ebbõl magyart "csinálni"?! Ahonnét letöltöttem, ott beállítottam a következõt: select your language - hungarian. De ezek szerint valamit mégis eltoltam.

Köszönöm elõre is a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Nézz szét a >>következõn.<< Ott vannak language pack-ek is. Vigyázz, hogy pont azt a verziót töltsd le a nyelvi csomagból, amelyik a gépeden angolul fenn van.

(Nekem például csehül jött le, és nem figyeltem a verziókat, így kicsit megbolondult.)

Link to comment
Share on other sites

Anita

Angolul az alábbit töltöttem le: OOO.2.O.Orc1_050923_Win32Intel_install.exe

Az ajánlott oldalon nem tudom kiválasztani, hogy melyiket kellene még emellé letölteni. Tudnátok még ebben is segíteni? Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
davidakos

Én is letöltöttem az új változatot, a végleges 2.0-ás FSF buildet Win XP Home SP2-höz. Nagyon korrekt, fõleg a régi kompatibilitási problémák látszanak megszûnni, viszont PDF-be exportálás során az õ és û betûk a kétszeresükre dagadnak. Ismert-e a jelenség? Mit lehet csinálni, hogy ezt elkerülje az ember? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...