Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Socket A-s AMD pocesszorok


ferenclukacs

Recommended Posts

Calyd

Remélem nem kérdezem rossz helyen: egy másik fórumon felmerült egy kérdés, mégpedig az, hogy egy Socket A-s 2600+os Sempront lekezel-e egy Abit NF7-S lap?

Link to comment
Share on other sites

bati

Sziasztok!

 

Van egy kis gondom. Valami elmozdulhatott a gépemben a proci környékén. Indításnál kiírja, még mielõtt betöltõdne a Windows (XP), hogy a gép rosszul lett leállítva, ezért most biztonsági módban futhat. Azt is írja, hogy állítsam be a bios-ban (ASUS A7N8X-X ACPI BIOS Rev 1011) a valódi órajelet. Na most, a valódi órajelem 166 MHz x 11 = 1800 MHz és a proci típusa AMD Sempron 2600+. Ezen nem hajlandó elindulni, hiába állítom be, mindig lekapcsolja magát a gép, aztán újból elõjön a hibaüzenet, hogy állítsam be az órajelet. Ha leveszem 100 MHz x 11 = 1100 MHz-re akkor minden további nélkül elindul és semmi gond nem lép fel, kivéve azt, hogy AMD Athlon XP-nek ismeri fel a procit. Az Everest szerint most az alaplap 21, a CPU 39, a vinyó 36 C-on megy, de van itt egy CPU dióda (ez nem tudom, micsoda) 80 Celsius fölé is megy. Mi lehet a baj?

 

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

K7 szériás 2600+ Sempron az Tbred-B magos és 333MHz-es FSB-vel rendelkezik.

Athlon XP-bõl is van Tbred-B magos 333MHz-es FSB-s. Bár ez egy kicsit gyorsabb :démonikacaj:

 

A lényeg az hogy a K7 Sempron-ok azok mind az Athlon XP által használt régebbi Tbred-B magra épül. Kivéve a 3000+ Sempron-t ami Barton magos. ;)

 

Az alaplapodban olyan BIOS van ami támogatja a Sempron procikat ? Mennyi feszültséget állítasz be neki kézzel ?

Link to comment
Share on other sites

bati

A BIOS-ban a CPU hõmérséklete 80 Celsius fok, de az Everest csak 35-40 körüli hõfokot mutat. Igaz ott van az a CPU dióda jelzés is ami szintén ezt a 80 C körüli értéket jelzi. Lehet, hogy a magas hõfok miatt lövi ki a gépet ha az eredeti órajelen használom? A csökkentett órajel miatt hiszi azt a rendszer, hogy Athlon van benne? A táp nagyon közel van a proci hûtõjéhez valószínüleg ez is gond. A ventillátor 7031 RPM-n forog ez önmagában elég lenne. Ha a magas hõfok a gond, akkor miért ment 1 évig rendesen? Lehet, hogy csak egy hõfok érzékelõ nem mûködik rendesen és ezért nem indítja rendesen a gépet, mert azt hiszi, hogy túlmelegedés van? 80 Celsiuson még mehet egyáltalán a proci?

 

BIOS tulajdonságai:

Rendszer BIOS dátuma 08/04/04

Video BIOS dátuma 04/09/21

Award BIOS típusa Phoenix-Award BIOS v6.00PG

Award BIOS üzenet ASUS A7N8X-X ACPI BIOS Rev 1010

DMI BIOS verzió ASUS A7N8X-X ACPI BIOS Rev 1011

 

A BIOS-t még vásárláskor frissítették, egybõl felismerte a Sempront 2600+-nak.

 

Feszültség értékek:

CPU mag 1.66 V

CPU aux 1.66 V

+3.3 V 3.41 V

+5 V 5.08 V

+12 V 12.61 V

-12 V -12.52 V

-5 V -4.74 V

Debug Info V 68 68 D5 BD C5 C5 C5 27 (01)

Debug Info T 39 21 255

 

Ezeket nem én állítottam be, nem piszkáltam bele.

 

1 évig minden rendben ment.

Link to comment
Share on other sites

bati

Megoldottam, a hûtés volt a gond, illetve, hogy nem volt hûtés. Ezért kapcsolt le a BIOS 80 fokos maghõmérsékletnél. Levettem az órajelet 100 MHz-re, ezért ismerte fel Athlon xp-nek. Most kicseréltem a hûtõt, minden rendben fut.

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
djfnz

Én nagyon szeretem a procimat! Õ egy AMD Athlon XP 2600+(Barton) és 2133 MHz-en ketyed. Szerintem jó vétel volt teljesítményével teljesen meg vagyok elégedve! Szerintem nem is fogok más procira váltani amig teljesen nem lessz minden 64 Bites!!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nekem is ilyen van. Hány fokos nálad? És hogyan megy 2.133GHz-en? Húztad? (Az enyém csak 1.9GHz-en jár ... :hmm: )

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Nekem egy 2500+os Barton jár 1980Mhz-en (gyárilag 1833, a minőségi alaplapom meg nem engedi tovább húzni :hááát: ), alapjáraton nem lépi túl az 50°C-ot még ebben a melegben se, terhelve max. 56°C-ig megy fel.

De még ez a minimális tuning is épp elég ahhoz, hogy a San Andreas ne akadozzon. Szóval nekem még pont elég. :oké:

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Na akkor jó, úgy látszik, az AMD-ket kevésbé viseli meg a meleg, mint az Inteleket. Hihetetlen, hogy mennyire jó ez a Barton AMD. :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

És még mennyire jól tuningolható (ha nem fix szorzós)! 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Azt honnan lehet megtudni?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Ez engem is érdekelne.

És még mennyire jól tuningolható (ha nem fix szorzós)! 8)

 

Ciao.

Szerintem (meg ahogy a különböző fórumokat olvasom), fix szorzóval is nagyon jól lehet tuningolni - nálam pl. ez a kemény 8%-os tuning nem változtatott a hőmérsékletén észrevehetően, pedig gyári AMD referenciahűtő szellőzteti. A magfeszültség csökkentését is jól bírja állítólag, ahogy olvastam, tuning nélkül simán elmegy 1,65V helyett 1,50-en, de legtöbbször még 1,40-en is (legalábbis a 2500+). Szerencsére az alaplapom ezt sem engedi állítani, pedig hűvösebb lehetne. Kicsit haragszom magamra, hogy annak idején az "occsót" választottam.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Kiderült: Fix szorzós: 11.5x-ös. Viszont az FSB-t tudom állítani 100-133-166-200 MHz-re. :) Most 166-on megy.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Onnan deríted ki, hogy megnézed, mi van a magra írva. A gyártási idő a lényeg.

 

Az FSB-t természetes hogy tudod állítani, mert az már nem a processzortól függ, hanem az alaplaptól. Mármint olyan szinten, hogy szabadon tudod állítani. Természetesen a processzor határozza meg, hogy maximum mennyit bír, de ugyebár ezt hívjuk tuningnak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A szorzó úgy derült ki, hogy az alaplapon jumper van a szorzó állításra. Bárhova állítom, nem indul a gép (nem bootol), csak ha auton, vagy 11.5-en van.

A feszültséget is tudom állítani a BIOS-ban, alap - +5% - +10% állítási lehetőséggel. Alapban 1.7V-on megy a mag.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@ProFiler

Akkor azt hiszem, ez egyhamar nem fog kiderülni, mivel egy rossz helyen levõ kondenzátor miatt az alaplap kiszerelése nélkül nem tudom biztonságosan leszedni a hûtõbordát. (Még lehet, hogy akkor sem, ha kiszerelem. Mindenesetre valószínûleg csak akkor fogom leszedni, ha hûtõt cserélek, és akkor is egy csípõfogó segítségével.)

 

@MiniDisc

Nekem alapból 1,65 volton megy, és mindenhol azt olvastam, hogy ennek a processzornak ez az alapértelmezett feszültsége, és feljebb még tuninggal is csak extrém esetben kell állítani.

Az én alaplapom BIOS-ában egy Over VCore Voltage menüpont van, amit ha bekapcsolok, akkor kb. 0,1 volttal többet kap a processzor, és 1-2 fokot azonnal emelkedik a hõmérséklete.

Szerintem 5%-ot mindenképp érdemes levenned.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Jelenleg nincs emelve a feszültség. A BIOS szerint 1.65V, az Everest 1.7V-ot ír ... :hmm::D

Link to comment
Share on other sites

Genius87

Nekem is Socket A-s procim van, pontosan egy Thoroughbred-B magos AthlonXP 2400+-os proci.

Nagyon tuningbarát a kicsike, állítható a szorzója, most 2300 MHz-en megy (11,5*200), így a gyári hûtõvel max. 63 fokos (ez egy kicsit sok).

 

Link to comment
Share on other sites

djfnz

Nekem is ilyen van. Hány fokos nálad? És hogyan megy 2.133GHz-en? Húztad? (Az enyém csak 1.9GHz-en jár ... :hmm: )

 

Nekem alapon: 35-45 Fok körül mozog, persze nekem vörösréz borda hűti és egy 5000 RPM -es cooler master Cooler (Alps).Igen a Procim húzva van most 11.5x185 ös szorzón megy most!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Köszi! Értem, szóval akkor az FSB-t emelted.

 

A hûtõ nekem is vörösréz teljesen, de a ventillátor csak 2700-zal pörög. Így most 48 fokos, tartósan terhelve meg 50-51. :hmm: Sok. legalább 15 fokot csökkentenem kellene rajta, bár a processzormag tényleg eléggé kicsi ...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nálam 2520MHz-en ketyeg a Barton 35-40°C-on.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Milyen hûtõ van rajta?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egy CoolerMaster PipeTower 7, három darab 80-as ventivel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Na jó ... :D

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
COOLER MASTER HYPER 6+. Egy ilyet néztem ki. Amit Te írtál, nem találtam sehol, bár lehet, hogy rossz helyen kerestem. :hmm:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...