Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PCTV 310i alkalmatlansága


szilagyii

Recommended Posts

szilagyii

Tegnap vásároltam egy PCTV 310i-t a PC WORLD ajánlására, hát sose tettem volna! Azóta Windowsomat telepitem uninstallálom.

 

1. Nem ismeri a magyar beállítást.

2. Nincs magyar nyelvû használati utasítás.

3. Nem kompatibilis pléd a pinnacle studio 9-cel, ami szintén nem egy olcsó szoftver.

4. Távirányító nem üzemel.

 

PC: 2.4 GHz 100 GB HDD 750 MB RAM

 

Rossz a gépem vagy a program. Tud valaki segíteni a telepítésben?

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

szilagyii

Egy teljes napi káröröm tapasztalatai az Önök termékével kapcsolatban:

 

Pinnacle PCTV 310i

1. Rossz a régióbeállítása, Magyarországot secam rendszerre sorolja be.

2. Egy nagy teljesítményû gépnél akadozik a digitális adók lejátszása.

3. Nincs magyar nyelvû használati utasítás

4. A korábban megvásárolt Studió 9-es programban nem lehet átállítani a kártya NTSC_M beállítását annek ellenére hogy az országkód 49-es. Németország Pal_-b re átállítás után is visszaáll.

5. A távirányítót nem lehet használni csak a teszt gomb üzemel, illetve a Média Center indító.

6. Felvételnél a Média Centernél megálla kép.

7. Studió 9-nél felvételnél, mivel NTSC_M a beállítás, dobálja el a képkockákat.

 

Kérdésem : hogy forgalmazhatnak magyar nyelvû használati utasítás nélkül terméket? Használható ez egyátalán Magyarországon?

 

Nagyon sajnálom hogy a PC World újság ajánlásának bedõltem és ajándéknak kértem, mert egy teljes napomat tönkre tette, és egy szét- és összeszerelést kellett pluszban csinálni.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez mind nagyon szomorú, de a kérdésedet kinek intézed? Nem hiszem, hogy akár a Pinnacle emberei, akár a hazai forgalmazótól bárki olvasná a Segélyvonalunkat.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Az Én PCTV Stereóm is vissza lett küldve a forgalmazónak. A kiskerben is elismerik, hogy ezek a 15E Ft-s TV Tunerek ennyit tudnak, magyarul nem lehet használni arra amire valók, elfogadható minõségü TV nézésre és normális felvétel készítésre.

Magyarországon sajna ez a kofa szemlélet erõssen jelen van, néhány tizezer balekot minden vacakra lehet találni és mire kiderül az átvágás ALFA kft átalakul BÉTA kft-vé.

De ha tévednék akkor elnézést kérek ALFA kft-tõl.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Én a PCTV kártyámmal tökéletesen elégedett vagyok.

Bár kezdetben nekem is voltak nehézségeim vele, de szereztem hozzá megfelelõ drivert és egyéb programozható távirányító vezérlõ software-t.

Így már többet is tud az én kis kedvencem mint amiért megvettem.

A részletek a PCTV topikban olvashatóak...(ide nem írom le mégegyszer :démonikacaj: )

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azért nem értem a dolgot, mert a kártyát Mike tesztelte, és õ tipikusan az, aki megmondja valamirõl, ha az fekália. :hááát: De majd gondolom jön, és elmondja a saját véleményét.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Egy teljes napi káröröm tapasztalatai az Önök termékével kapcsolatban:

 

Pinnacle PCTV 310i

1. Rossz a régióbeállítása, Magyarországot secam rendszerre sorolja be.

2. Egy nagy teljesítményû gépnél akadozik a digitális adók lejátszása.

3. Nincs magyar nyelvû használati utasítás

4. A korábban megvásárolt Studió 9-es programban nem lehet átállítani a kártya NTSC_M beállítását annek ellenére hogy az országkód 49-es. Németország Pal_-b re átállítás után is visszaáll.

5. A távirányítót nem lehet használni csak a teszt gomb üzemel, illetve a Média Center indító.

6. Felvételnél a Média Centernél megálla kép.

7. Studió 9-nél felvételnél, mivel NTSC_M a beállítás, dobálja el a képkockákat.

 

Kérdésem : hogy forgalmazhatnak magyar nyelvû használati utasítás nélkül terméket?                    Használható ez egyátalán Magyarországon?

 

Nagyon sajnálom hogy a PC World újság ajánlásának bedõltem és ajándéknak kértem, mert egy teljes napomat tönkre tette, és egy szét- és összeszerelést kellett pluszban csinálni.

Na akkor tételesen cáfolok:

 

1. Nem rossz a régióbeállítása! Ez DirectX 9 probléma, a Microsoft oldalán olvashatsz róla. Már jelentve lett, reméljük a következõ verzióban már hajlandóak lesznek átsorolni minket a PAL-B országok közé. Addig azt szoktuk javasolni, hogy Németországot állítsa be mindenki, szinte minden tunernél (ahol esetleg ezt nem javították ki még kézzel)

 

2. A digitális adók lejátszása nem biztos, hogy a gépteljesítmény miatt akadozik. A Beállítások közt a Kalibrálásnál ellenõrizted a jelerõsséget és az adás minõségét? Ez utóbbinak legalább 50-60 felett kell lennie, hogy szinte (!) folyamatos legyen az adás

 

3. Minek lenne? Különben a CD gyökérkönyvtárában van egy magyar nyelvû ReadMe_HU.rtf, amibõl sok hasznos dolgot tudtam meg, pl. hogy az Audigy felhasználóknak (a szokásukkal ellentétben) le kell tiltani a Record monitort. A Studiohoz is az Axico készítette el a magyar nyelvû kézikönyvet, nem a Pinnacle! Én annak is örültem, hogy a kezelõfelület magyar.

 

4. Az a crossbar hibája, ami a DirectX-hez tartozik. A hiba okát ld. fentebb. De ha nagyon érdekel, hogy hol állíthatod át fixre, akkor innen töltsd le a Freqshifter nevû progit ingyen, és nézd meg ezt a honlapot, és ezt az oldalt is!

 

5. nekem hibátlanul megy, bár az tény, hogy a felület néha fókuszt veszt. De minden gombja megy, azzal használom a ChrisTV-t is!

 

6. Én vettem fel vele, nem állt meg a kép. Overlay funkciók rendben vannak? Video driver?

 

7. Studio 9-nél elvileg külön is beállítható PAL-ra a szabvány, nemcsak a crossbarnál

 

8. nekem két napomba került, míg rájöttem a logikájára, azóta hibátlanul mûködik. A felületnek vannak hibái. Pl. ugyanolyan nevû csatornákat ha talál, csak egyet tesz be a kedvencekbe, mert azt hiszi, hogy az egy csatorna. Pedig nem. Ilyenkor van egy trükk: felírni papírra az azonos nevû csatornák állását (Meg tudod nézni a frekvenciát), majd kitörlöd, és kézzel adod hozzá, saját névvel. Ez mivel szoftveres hiba, már írtam a Pinnacle-nek, remélem javítják.

 

Különben meg nem jártál rosszul a tunerrel, mert nagyon sok szoftveres körítés is jár hozzá, azon kívül, amit a hardver tud.

Nekem bejött, és mivel a ChrisTV nálam a favorit, azzal is gyönyörûen megy (bár azzal csak analóg adást és rádiót tudok hallgatni).

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Az Én PCTV Stereóm is vissza lett küldve a forgalmazónak.

A PCTV Stereoból volt egy széria, ami hibás volt, ez tény. De a 310i egy másik technológián alapul.

Másrészt ezeknek jók a képe, csak a megfelelõ szoftverrel kell használni õket. Pl. a Pinnacle szoftvere jó felvételre, de tévét nem biztos, hogy azzal néznék. Arra ott a ChrisTV, más meg a Dscalerre esküszik.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Bõvitem a kört. Én egy 110i kártyát vettem, hozzá MédiaCenter 300i szoftverrel. A vélemény törömeren: a kártya jól üzemel (Nero, Ulead programokkal). A szoftver meg gyalázat. Használhatnék csunyább szavakat is, de nem teszem. Bár a Média Center magyar, de teljesen használnálhatatlan! Hézagosan, kb 60 %-os teljesítménnyel találja meg a csatornákat, kb 20 perc alatt. Ugyanezt a Nero 2 perc alatt megtalálja, hibátlanul.

A kiegészítõként adott Média Manager alkalmazás el sem indul. Telepit egy Média Server programot - melyrõl éppenséggel semmilyen infot nincs! - mely rendszerindításkor betöltödik - már nem, mert kiszedtem - és közel 2 percig keres valamit, gondolom a hálozatot, és addig lebénitja a rendszert.

A Média Center elindul, csak közben ihatok egy kávét, mert az indulási folyamat is kb. 2 percig tart!!!!!!!! Ha nagy nehezen elindul, akkor bár magyarul lehet vele értekezni, de a Média Manager hiányában hiába vannak lehetõségek (albumok, listák, elõadók...stb.) azokat nem lehet használni.

Ha nagy nehezen be tudod állítani a TV csatornákat - nekem közel 1 órám ment rá, hiszen 5-6 adást manuálisan kellett megkeresnem - és fel szeretnél venni, akkor nem tudod, milyen minõségben veszed! Best, Good, Better...hát ennyire analfabétának néznek minket?

Közben tegnap letöltöttem a 3.2 frissítést, mely azt igérte, gyorsabban fog betöltödni a program. Az eredmény: eltüntek a csatornák és hiába probálom újra hangolni, megtalálja õket (továbbra is kb. 20 perc), de nem adja hozzá az adatbázishoz...tehát nincsenek is, így TV nézés és felvétel K.O alatt.

Most itt tartunk...Közel 15 éve nyomkodom a gombokat, de ilyen szörnyûséget, mint ez a program, nem nagyon láttam. Fõleg úgy, hogy még pénzt is adtam érte.

Pinnacle...ezt a céget örökre elfelejtem!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na akkor ismét kezdjük elõrõl. :)

A Pinnacle jó kártyákat gyárt, de a szoftvereik tényleg hagynak kívánnivalót maguk után. Egyedül talán csak a felsõkategóriás Liquid kivétel ez alól, mert azt sok nagy cég használja.

De a felhasználóknak készült programokat valahogy nem tudják jól eltalálni. Elõször is a Studio, ami nagyon kényes a vasra, tehát csak minõségi hardveren fut jól, ami ugye egy átlagfelhasználónál ritka. Ráadásul még jó vason is csúsznak be szoftveres hibák, melyen csak a leszedés és újratelepítés segít.

A MédiaCenter is jól használható - most már. Eddig az 1.x és 2.x verziók vajmi keveset tudtak, végre a 3.x-ben a csatornákat lehet finomhangolni, kézzel bevinni. Haladás mi? :D

Azt mai napig nem értem, hogy a csatornákat miért a PCI slothoz köti (furán hangzik mi?), mert ha átteszed a kártyát, az eddigi csatornákat nem tudod használni, újra kell hangolni. (Ezt ne felejtsem el megírni nekik!)

Viszont maga a kártya nagyon jó, hát a szoftveresek képesek ezen is elszúrni a dolgokat. És sajnos pont a szoftver supportjuk nem az igazi (mármint az anyacégé, mert az Axico, hát istenem, amit tud, segít).

A csatornahangolásról: nekem a kábeltévén MINDENT megtalált, még gyors kereséssel is, pedig még ott van a normál és a Quick is. Szóval nézz meg más országot, ha a németek nem jöttek be.

A felvételnél a Best, Better, vagy Good elég jó minõséget és bitrátát adnak, nem kell állítgatni. Vedd úgy, hogy ez egy MédiaCenter, ahol nem egyesével állítod be a bitrátát. Azt a progit, amire gondolsz, azt felvevõ proginak hívják, pl. WinDVR vagy a Nero. Ez Médiacenter, amikor távirányítóval klatty egyet és veszed. Mintha asztali felvevõd lenne. ;)

A csatornahangolást mint írtam, szoftverhiba okozza. Mindjárt letöltöm a 3.20-as frissítést és megnézem, megoldották-e a dolgot.

 

A Pinnacle szoftvereivel úgy kell bánni, mint egy makacs lóval: ha be tudod törni, akkor kezes bárány lesz, ha meg nincs rá idõd, akkor utálni fogod. Én szántam rá idõt és betörtem, azóta nagyon elégedett vagyok velük. Ha pedig a többi kártya szoftvereit megnézed... hát azok még ennyivel se jobbak...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Amit sikerült megtudnom és megtapasztalnom a 3.20-as csomaggal kapcsolatban:

- eltûnt a kalibráció a DVB-T csatornákhoz, pedig ez nagyon hasznos volt az antenna beállításhoz. Megreklamáltam, remélem visszateszik.

- a PMCS, ami induláskor betöltõdik, az mindenképpen szükséges, különben anélkül nem lehet felvenni a tévébõl. Sajnos már rájöttem egy bugjára: a tévénél ha nem indulna el a rögzítés, akkor ezt ki kell kapcsolni, mire a Mediacenter megkérdi, hogy el akarom-e indítani és utána már jó

- a rádiós hibát még mindig nem csinálták meg, ezt is megreklamáltam: a felvett anyagot nem mp3-ban rögzíti, hanem mpa-ban, és a gomb nem jelenik meg a rádiónál, hogy "Recorded Radio". De meghallgattam a fájlt és fél percnyi anyagot rögzített úgy 800 KB-ba.

- digitális csatornáról szépen vesz fel, bár a minõségi szint nálam ingadozó, felvételkor épp 45-ös volt, így voltak kimaradt kockák rendesen.

- és a fentebb kifogásolt probléma: már külön is be lehet állítani a normát az ország mellé. ;)

 

Remélem ezzel eddig segítettem...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

És hogy az ATI tunerének is szoftveres bajai vannak, >> Itt egy teszt << a kártyájukról. És ezután lehet szidni a Pinnacle programját. ;)

(Most eltekintve, hogy a Pinnacle tunere nem hardveres MPEG rögzítõ)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Kedves Miklós! Makacs természet vagyok én is, 10-15 év alatt már számtalan programot "betörtem". De mit kezdjek egy olyannal, mely már a 3.2 verziónál tart és annyi alapvetõ hibát produkál, mit amit Te is felsoroltál. Tudnám még bõviteni, de kivárok, mert hátha nálam van a hiba. (Bár új XP-re telepitettem fel)

Irtam két napja az Axico-nak, felsoroltam a vélt hibákat, de még nem válaszoltak.

Általában akik a számítógép mögött ülnek a szoftvereken keresztül tudnak itéleteket mondani. Mert mit kezdjünk egy csodaszép autóval, ha az csak akkor indul el, ha betoljuk. Mégegyszer attól a gyártól nem fogunk vásárolni.

Bocsi, de amit az ATI kártyáról irtál, az nem teljesen fair, hiszen itt nem rólunk van szó, és mellesleg nem is menti fel a Pinnacle a rossz szoftverek miatt.

A Nero, tényleg nem MédiaCenter alkalmazás, alapszinten CD/DVD pörkölõ, és csak kiegészítésképpen van benne capture lehetõség. De azért mégis fenntartom azon összehasonlitó véleményemet, hogy amit a Néro 2 perc alaptt hibátlanul megtalált (mind a 28 csatornát), addig a Pinnacle 20 perc alatt csak 20-at...Bár jó hardvereket gyárt.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

20 perc??? Én tegnap, a frissítés után kerestettem rá a csatornákra, és az internetes rádiókkal, analóg és digitális tévécsatornákkal és analóg rádiókkal nem tartott tovább 5 percnél. Milyen módban kerested a csatornákat? Gyors módban? Milyen kábelhálózatod van?

A hibákról az Axicónál is tudnak, mert már anno szóltam nekik. De õk nem javíthatják ki, ezt a Pinnacle-nél kell reklamálni. Az más kérdés, hogy míg a Studio fórumokat rendesen nézi egy-két Pinnacle-emberke, addig a PCTV-seket csak hébe-hóba. Remélem eljut a fülükig a hibalista.

Az ATI-t azért hoztam fel, hogy ott ugyanez a probléma: hiába jó a vas, ha a szoftvert rosszul írták meg.

Ezért írtam, hogy a programon még van mit javítani, de a független gyártók programja sokkal jobb. Ezért használom a ChrisTV-t. Azzal próbáltad?

Digitális adásokra viszont még mindig csak a saját programja jó, mert a mediaPortal még nem tudja jól kezelni.

Én is makacs természet vagyok, ezért is vagyok bétatesztelõ, ezért már az elsõ vizslatáskor rájöttem a hibákra. Ezeket jeleztem, valamit már javítottak is közülük. Ha közvetlenül tudnám a Pinnacle ezen csoportját "rugdosni", hidd el, máris klasszissal jobb progi lenne...

Na jó, nem magyarázkodom tovább, a Pinnacle termékeit vagy szeretni, vagy utálni lehet, kettõ között nincs tábor. De engem az nyugtat, hogy másoknál nemcsak a szoftver rossz, hanem a hardver is.. Tudom, ez nem megnyugtató, de a piacon nincs igazán kitûnõ megoldás. Csak rossz, nem annyira rossz, és "jobb, mint a többi"...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

És egy jó tanács: ha valakinek 3.10-es Mediacenterrel jött ki a PCTV-je, akkor NE FRISSÍTSEN 3.20-RA!!! Ugyanis hiába a videokártyás gyorsítás, tapasztalataim szerint ez a frissítés inkább árt, mint használ!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

A jó tanácsot köszönöm, de már elkésett. Feltettem a 3.2 javítást és nem lehet beállítani a csatornákat! Megtalálja õket, ki is írja, hogy hozzáadja az adatbázishoz, de mégsem adja hozzá! A TV-t ellenzõk örülhetnek, hiszen így semmilyen adás nem vehetõ...Csak azt nem értem..no hagyjuk, mert a végén még Pinnacle ellenségnek leszek kikiáltva, pedig csak túl a negyedik ikszen nehezen viselem, ha nem azt kapom amiért kiadtam a pénzemet. Mellesleg az Axico már harmadik napja nem tud válaszolni a panaszaimra...

Ami a csatornákat illeti, lehet, hogy nálunk nem a legjobb a kábelhálozat (Fibernet), de ha a gyors keresést választottam, akkor csak 6-8 csatornát talált meg, ha a normált, akkor már közel 20 percig keresett. A legjobb minõséget meg már nem is mertem kipróbálni. Persze a ChrisTV jó alkalmazás, de most azért is fizessek?

Marad a Nero. Ott legalább amit fél éve megvettem, folyamatos frissül és remekül teljesít.

Kérdés saját magamhoz: akkor minek görcsölök a Pinnacle termékével? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A ChrisTV-bõl van Lite verzió, ami ingyenes... ;)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Van ingyenes ChrisTV, de az nem tud felvenni. (Legalábbis úgy tudom)

Csak érdekesség miatt: kipróbálásra letöltöttem a Cyberlink PowerCinema 4 alkalmazást, mely azt tudja, mint a Pinnacle Media Centere...És õ tudja! Install, beállítások (TV, Rádió, Képek, Zenék, listák...stb), mindez kb. 10 perc alatt. A program egy villanás alatt bejön, TV csatornák hibátlanul megtalálva, a már kialakitott lejátszási listák átvéve, gyors, egyszerü kezelés. Olyan lenne mint egy álom, de sajnos 100 dolcsi és ennyit azért nem szánok rá. De bizonyítéknak jó volt: lehet használható programot is irni. Sejtem a választ, a Pinnacle terméke a vassal együtt kerül ennyibe, így ne is várjunk tõle csodát. Még el is tudnám fogadni ha a MediaCenter mellé adnának egy picinyke kis szoftvert, mellyel lehetne TV-t és rádiót fogni és mellyel lehetne jó minõségben felvenni. Ennyit azért elvárhatnánk!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ezzel egyet értek, és nekem is tetszik a PowerCinema, de abban is találtam tüskét: nem tudod egyszerre kezelni a DVB-T és analóg csatornákat. A Pinnacle szoftvere meg reflexbõl vált át. Szóval azért azon is van mit csiszolni, de tény, hogy nekem is jobban tetszik a PowerCinema 4. De ez az, amirõl beszéltem: a külsõ gyártók által írt programok sokszor jobbak, mint a gyári.

A ChrisTV Lite igaz, hogy nem tud felvenni, de a Pro verzió is még 10 alatt van...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Sanci51

Hali!!!

Hát nem egy agyonlátogatott Topik!!!

Talán ezen is lemérhetõk a Pinnacle gyengeségei?

Amilyen buta voltam, 2 hete lecseréltem a PPCTV Pro-mat egy ilyen förmedvényre, és azóta szívok, mint a torkosborz.

Csak mélységes türelmemnek köszönheti a kártya, (nomeg az árának), hogy még nem tiportam szét.

Cserélgettem a Slottokat, lecseréltem az OS-t, frissítettem is ezeket, mégsem tudom úgy hangolni (beállítani), hogy folyamatosan üzemképes legyen: két felvétel között lefagy és bár a felvétel nem szûnik meg, maga a megjelenítõ eltûnik (azaz felvétel közben nem lehet nézni az adást). A hangcsatornákat csak monóban fogadja el, a 2.1 vagy az 5.1-et be sem lehet állítani (vagy aktíválni kellene???).

A Software verziószáma egyébként 3.2a.

A hibákat illetõen a fönti hozzászólásoknak - tapasztalataim szerint - igazat kell adnom minden tekintetben.

Ahhoz képest, hogy a Pro egy régebbi termék, ez a 310i mindenképpen egy kalap vacak.

Jó sok pénzért.

A konfigommal baj nem lehet: Asus A8N-Sli (2570 FSB), AMD Athlon64 3500, Corsair 1024MB, Asus 6600 GT 128/IBM P96 (120 MHz), SB Audigy 2ZS-Pro- minden hardver frissítve.

Csá!!!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

És nem lehet, hogy egy rossz kártyát fogtál ki? És ChrisTV-vel próbáltad már?

Link to comment
Share on other sites

Sanci51
És nem lehet, hogy egy rossz kártyát fogtál ki? És ChrisTV-vel próbáltad már?

Hali!!!

Hogy rossz-e a kártya azt mibõl állapítsam meg? A vásárlás után 2 héttel (eddig tartott a türelmem és a próbálkozások) cseszhetek minden reklamációt (gondolom én).

Amikor üzemel és mûködik, akkor gyönyörû a képe (felvétel közben pixelesedik, de visszajátszásnál hibátlan).

Legutóbb például azt csinálta, hogy felvétel közben eltûnt a kép- a hang megmaradt - megvártam a felvétel végét, lejátszásnál pedig tökéletes a kép (végig), de a hang kb onnan ahol megszûnt a kép eltûnt (tehát néma lett a felvétel).

Persze meglepõdtem, mert pont fordítva vártam az eredményt (hang kép nélkül).

Viszont találtam egy másik problémát, ami valószínûleg összefügg a kártyával: a DirectX 9c van telepítve és ennek tesztje (3D) nem fut le, azaz teszt közben lefagy a rendszer (sötét monitor) és újaraindul a gép. Próbáltam frissíteni a DirectX-et, de egyik frissítésre sem tudom lecserélni a fönt lévõ változatot, Uninstallni pedig köztudottan nem lehet. Azt hiszem egyébként, hogy a tuner progijai közül frissítette az XP eredetijét.

Most épp ezen erõlködöm, hogy valahogy legyilkoljam a géprõl, vagy kitaláljak valamit: vagy a monitor frekvenciája, vagy a videokártya beállításai nem megfelelõek.

Bár igyekeztem mindent úgy állítani, ahogy a PPCTv Pro-nál volt - annál ilyesmivel nem taslálkoztam (DirectX probléma- bár úgy emlékszem, hogy a 9b verzió volt fönn).

Csá!!!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
A vásárlás után 2 héttel (eddig tartott a türelmem és a próbálkozások) cseszhetek minden reklamációt (gondolom én).

Garancia van rá nem ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Nem tudod megpróbálni egy tiszta rendszerrel is a telepítést? Legújabb Bios van fent?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...