Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Firefox Linux alá - Hogyan telepítsem?


maystro2

Recommended Posts

maystro2

Letöltöttem a Mozilla Firefox Linuxos verzióját (Windowson már régóta ezt használom és szeretném Linux alatt is) De a letöltött tar.gz fájlt nem tudom hogyan kell telepíteni. Még nagyon kezdõ vagyok Linux alatt, úgyhogy valami segítség kellene. UHU-Linux 1.1-et használok.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ki kell csomagolni a gzip-et meg a tar-t is. Grafikus felületnél a jobbklikkbõl elérhetõ, és egyben megcsinálja a kettõt.

Link to comment
Share on other sites

maystro2
Ki kell csomagolni a gzip-et meg a tar-t is. Grafikus felületnél a jobbklikkbõl elérhetõ, és egyben megcsinálja a kettõt.

Hát kicsomagoltam azt a bizonyos firefox-install_1_0_6.tar.gz fájlt, de ebben csak két xpi kiterjesztésû fájl volt.

Próbálkoztam még a KPackage nevû programmal is, de itt meg a következõ hibát írta ki:

<Letltsek/firefox-1.0.6.installer.tar.gz ;echo RESULT=$?

sh: installpkg: command not found

RESULT=127

Link to comment
Share on other sites

aty

Amit a mozilla szerverérõl az egy önálló telepítõvel rendelkezõ bináris. Indítsd el benne a futtatható fájlt.

A Kpackage csomagkezelõ, azzal azt a fájlt tudnád felrakni amit linkeltem. De mint látom uhuban nincs beállítva a Kpackage, mert az installpkg parancs a Slackware csomagkezelõje.

Link to comment
Share on other sites

maystro2

Már megoldottam. Nem töltõdött le teljesen a csomag (99% :) ) és ezért hibásnak látta. De amikor befejeztem a letöltést és kicsomagoltam már tudtam telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...