Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gmail Drive


benkovics

Recommended Posts

benkovics

Sokszor hallottam már róla itt a fórumon is, de nem igazán értem a mûködését, és a lehetõségeit!

Magyarán, hogyan kell használni? :upsz:

Mert szükségem lenne egy ilyen "tárhelyre", de csak angolul van leírás róla! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Egyszerû: Fel kell telepíteni a szükséges segédprogramot. (Letölthetõ pl. a weboldalamról; az "Egyéb" kategóriában van). Ha feltelepítetted, akkor a sajátgépben megjelenik az ikonja Gmail drive néven. Ha kétszer ráklikkelsz, akkor bekéri az azonosítód, és a jelszavad! Után egy egyszerû intézõs felületre jutsz, ahol meghajtóként használhatod. A "meghajtóra" történõ adat feltöltés, és letöltés a kapcsolati sebességedtõl függ. Fájlméret korlát: 10MB. Tárhelyméret korlát: A Gmail regisztrációd tárhelye, ami jelenleg 2 GB.

 

Érdemes külön regisztrálni címet, mert ha pl. pop3-as levelezõvel ellenõrzöd a levélcímet, akkor az ott lévõ adatok állandóan le akarnak majd töltõdni, mivel levélként van fent.

 

Én külön regisztráltam egy címet, amit KIFEJEZETTN ezért használok. Ez a cím publikus, az azonosítót, és a jelszót is bárkinek megadhatom, lévén itt csak ilyen megosztási fájlok vannak. A Gmail drive-val bármilyen azonosítóval, és jelszóval beléphetsz, tehát 2GB-ig fájlmegosztást is lehet csinálni. A WinRarral fel lehet darabolni nagyobb fájlokat is, mint 10 MB, és szépen el lehet küldeni.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Köszi!

Erre voltam kíváncsi! :oké:

És linkelni lehet róla? Mármint képet......

Link to comment
Share on other sites

eremit

És akár 15 e-mail címet is létrehozhatok, és akkor mindjárt 30 GB tárhely. Nem rossz!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
És linkelni lehet róla? Mármint képet......

Nem, nem lehet. Mivel nincs webcím, csak e-mail cím. Ez egy virtuális tárhely. A gépeden van a meghajtó program, ami képes csatlakozni az e-mail címed tárhelyéhez.Ebben a kis programban vannak a webadatok. Ha ki tudod belõlük bányászni, akár képet is linkelhetsz róla, de ugye alaphelyzetben ez nem megy. :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Másnak meg lehet osztani az ide felrakott cuccokat? Teszem azt, egy buli képeit, ami vagy 300 mega felteszem ide, és megosztom, hogy mindenki láthassa, de törölni ne tudja?

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Gondolom megadod a jelszót meg az accountot neki ,és ha fenn van nála a progi akkor be tud jelentkezni.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem. Nem tudod. Azt tudod csinálni, amit én is (írtam fentebb) hogy csinálsz egy e-mail címet a Gmailnál, és ide feltöltöd 30x10 MB-ban, RAR-tömörítéssel az adatokat. Utána mindenkinek megadod a belépési azonosítód, és a jelszavad, és aki feltette a Gmail drive-ot, az ezen keresztül belép, és letölti. Ha mindenki letöltötte, utána maximum megváltoztatod a jelszavad, és akkor adod meg újra, ha megont megosztani való van. Meghatározhatsz egy idõtartamot is azoknak, akiknek megosztod a fájlokat, és mondjuk másnap jelszóváltoztatás. Körülményesnek tûnik, de ez a legbiztonságosabb megoldás. Ha nem akarsz jelszót változtatni, azt is megteheted, ugyanis ha megbízol az embeben, akinek meosztasz, akkor az nem fog onnan törölni semmit. ;) Az én ilyenre használt Gmailom is publikus, akinek kell, megadom, ha valami olyat kér, amit nem akarok a tárhelyemre feltenni, vagy alkalmi dolog.

 

Ui: Cölöp tömörebben ugyan, de leírta elöttem a lényeget, míg én gépeltem. :D

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Akkor jól mondtam .

Egyébként kösz nektek ezt is , ugyanis mint annyi más dologról , errõl is innen -tõletek hallottam elõször.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én meg a PCW-ben láttam! :) Nem is olyan rég, a mostanit megelõzõ számban volt róla szó! ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Lehet, hogy ez lesz 2 GB azért elég nyomós érv mellette.

Link to comment
Share on other sites

Utonium
...Meghatározhatsz egy idõtartamot is azoknak, akiknek megosztod a fájlokat, és mondjuk másnap jelszóváltoztatás...

És ha õ elõbb megváltoztatja a jelszót? :démonikacaj: Vagy bármi más: töröl mindent, elolvasgatja az esetleges leveleidet... stb. Nem hinném hogy ez olyan biztonságos. Szerintem fájlmegosztásra még mindig jobb egy webes tárhelyet használni, amihez nem kell megadnod a jelszót, csak egy html linket. Amint az illetõ letölti a megosztott állományt, felmész FTP-n keresztül és letörlöd. Tárhelyet pedig bárhol regelhetsz (ingyen is), csak az a lényeg hogy legyen fent valamilyen index állomány. De ha kamuból feltöltesz egy egy oldalas weblapot, ez a kérdés már meg is van oldva.

 

(Bocsánat az OFFért!)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Akkor mégegyszer leírom: :D

 

... megbízható embereknek megadni ... ...KZÁRÓLAG ilyen célra ...

 

A lényeget is leírtam: NEM használom e-mailcímnek, fõleg nem pop3-as emailcímnek! ;)

 

Ha pl. Neked kellene adnom egy fájlt, ami mondjuk 720MB-os, azt így adnám oda. (Mint ahogy Greennek is adtam már így fájlt, illetve pár fórumozónak is) :) Ugyanis a legnagyobb tárhely is max. 500MB-os (ATW) de általában 100-200MB-osak.

Link to comment
Share on other sites

fapuma
És ha õ elõbb megváltoztatja a jelszót? :démonikacaj: Vagy bármi más: töröl mindent, elolvasgatja az esetleges leveleidet... stb.

Gondold végig még egyszer:

 

GMail rendszeres idõközönként biztosít 50 meghívót.

Van egy címed, amit Emilezésre használsz.

Kell egy tárhely.

Meghívod magad.

Lesz egy címed, amit KIZÁRÓLAG publikus tárhelyként használsz, tehát NINCS rajta semmilyen levél, vagy ilyesmi.

 

Utólag

MiniDisc megelõzött. :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Meg ha csak zárt közösségnek adom meg a buli képeket ( akik ottvoltak) azok nem fogják letörölni, ha valaki mégis megteszi, annak letépik a tökét a többiek, akik miatta nem tudták letölteni :D

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Pontosan. Tehát a publikust úgy értettem, hogy pl. megbízható barátok ismerõsök körében is publikus. Tehát míg a magán e-mail címem adatait pl. Neked (meg másnak sem) adnám meg - érthetõ okokból - , addig ezt bármikor megadhatom. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
ProFiler

Akadt a GMail Drive-al egy olyan érdekes problémám, hogy nem tudok róla letölteni más által feltöltött fájlokat. Ott tudok vele bármit csinálni (megnyitni, mozgatni, törölni, stb.), de le nem tudom szedni a gépre. Eddig ment. Mit állíthattam el? Már próbáltam régebbi verzióval is és újratelepítéssel is, de úgy sem megy. A feltöltés mûködik, a saját fájljaimat le is tudom szedni.

 

Más gépeimen mûködik, csak egyiken nem. Tudja valaki esetleg, mitõl lehet?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Nekem nem mûködik a GMAIL drive. Azt írja ki, hogy: "Ismeretlen felhasználónév vagy rossz jelszó". A jelszavam és a felhasználónevem pedig biztosan nem lehet rossz, hiszen már többször leelenõriztem.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Hogy még biztosabb légy benne, nézd meg, hogy a GMail oldalára be tudsz-e jelentkezni!

 

Nekem mûködik rendesen. Mármint azon a gépemen, amin eddig is ment.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

A GMAIL oldalán be tudok jelentkezni. Mûködik a POP3 letöltés is, és az SMTP-je is.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nálad lesz a gond. A tûzfal kiengedi?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Igen. Kerio-t használok, ha kilépek a tûzfalból, akkor sem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ephébos

Tudja valaki, hogy -->> ezzel <<-- mit lehet kezdeni? Nagyjából értem, mit jelent, de a megoldást nemtudom. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én ezért nem használom lassan 4 hónapja ... Vadi új, friss telepítéskor is ezt csinálja nekem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kissjanko

Telepítettem ezt a Gmail Drive programot. El is tudom indítani de a "Mûvelet a határidõ túllépése miatt megszakadt" üzenetet kapom és nem tudok bejelntkezni. Mi lehet ennek az oka és hogyan tudnám ezt elhárítani. Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...