Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Virtual PC 2004


N2ONorby

Recommended Posts

Egerb

A virtuális gép elindítva -> Action -> Ctrl+Alt+Del

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
h.arpad

Sziasztok!

 

Többek közt azért telepítettem a Microsoft Virtual PC 2004 SP1-et, hogy a gépemen lévõ szerverrõl a másik, virtuális gépen IE6-ban tudjam megnézni az általam szerkesztett weboldalakat. A fizikai gépre ugyanis már Internet Explorer 7 van telepítve, és rengeteg különbség van a megjelenítésben köztük.

 

A kérdésem: hogyan tudom beállítani a LAN-t a fizikai és a virtuális gép között? Az alapbeállításokat ismerem, úgy értem IP-cím, alhálózati maszk, meg munkacsoport. A fizikai PC-n viszont folyamatosan az "Egy hálózati kábel nincs bedugva" buborékablakot látom. Két "normális" PC között már rég mûködne...

 

A Virtual PC beállításai:

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

HK

Próbáld végig a többit is, ami a listában van! (pl. NAT) Nekem azt hiszem ez kellett ahhoz, hogy a VPC-n is tudjak netezni. Bár LAN-nal még nem próbálkoztam.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Nem az a gond, hanem telepíteni kellett a MS Loopback Adaptert a host gépre, ezt tegnap kinyomoztam. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Én a Nat-ra szoktam állítani így mind két gépen mûködik az internet gond nélkül. A weblapokat meg tedd föl egy ingyenes tárhelyre, újra írható cd, Floppy és még van sok lehetõség.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

1. Az Internetem itthon dial-up. :)

2. Van fizetett tárhelyem. Nem az a gond. Az oldalaim PHP-t és MySQL-t használnak, olyan funkciókkal, melyeket egy ingyenes tárhely nem enged meg, esetleg frame-be is teszi az oldalt. Így tesztelésre otthoni szervert kell használnom, amin fenn van mindhárom népszerûbb böngészõ. 8) Nem lehet csak úgy egyszerûen "másik gépen" megnézni az oldalakat. Így a legbiztosabb, hogy, -- miután egy gyorsabb kapcsolaton keresztül feltöltöm a kész oldalakat -- minden jól fog mûködni.

3. Összefoglalva tehát, kell a Virtual PC, méghozzá úgy, ahogy most van. ;)

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Bár nem tudom mit teszel fel a szerverre,( linkeld be ha közérdeklõdésre is számíthat) de a javát nálam az állományok teszik ki. Hiba meg az oldalban szokott lenni ami nem olyan nagy így egy lassú internet kapcsolat esetén is könnyen cserélhetõ javítható. Ha nem jól látom a dolgot elnézést!

Ja és virtuális gépre én már tettem fel Apache szervert.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A gond az, hogy a lassú net drága is a folyamatos kapcsolathoz. Ha valamit elhibázok a PHP-kódban kapcsolódhatok újra, és tölthetem fel az állományt FTP-n, stb. Nos, mondjuk mire egy PHP-s képgaléria mondjuk betöltõdik, én megõszülök. Persze, marad egy kevés hiba FTP-re töltéskor is, de hibák sorát lehet kiküszöbölni, ha van a localhost-on egy szerver.

 

Természetesen lehet Apache szervert tenni VPC alá, de akkor folyamatosan szinkronizálnom kellene a munkámat, ha két gépen is dolgozom az oldalakkal. Ehhez pedig újra megkerülhetetlen a LAN. ;)

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Na még értetlenkedek egy kicsit!! Szóval van egy rendszered rajta az Apache szerver amin készíted azt az anyagot mely majd megy egy fizetõs tárhelyre, van egy virtuális géped ugyan ezen a gépen amin szintén lehet Apache szervert futtatni de nem akarod külön még ezen is kipróbálni az anyagot mert akkor szinkronizálni kellene a két szervert és az sok idõ. Na ha így van akkor akkor állítsd Nat-ra, a virtuális gépet, a két szerveren az anyagok szinkronizálása meg annyi idõ mintha egyik mappából a másikba másolnál. Innentõl nem értem hogy mi a lassú és mi nem mûködik?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A Súgó szerint a NAT arra való, hogy a virtuális PC a host gép -- TCP/IP protokollok alatt -- mûködõ kapcsolataihoz hozzáférjen. Hát, nekem pont erre nincs szükségem, mert a szerver nem egy távoli gépen van, amivel a host gép kapcsolatban áll. Gõzöm sincs, hogy ennek mi köze két mappa szinkronizálásához, amit a virtuális LAN-on (loopback) is meg tudok csinálni, ha a szerverek root könyvtárait egy-egy Táskára cserélem. :hááát: A lényeg: nem szeretnék két gépen külön dolgozni ugyanazon a munkán, ennyi.

 

A lassú pedig a dial-up, mint említettem. :!: És minden mûködik, ld. a korábbi hozzászólásomat :nyíl: 2007. január 14. 12:14 (ezzel meg is oldódott a gondom).

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
_Menyus_

Sziasztok,

 

Elköltöztem, ahol Chello van. Idáig ADSL-t használtam egy routerrel. A Virtual PC tökéletesen mûködött, el is értem a hálózaton, hiszen a router DHCP-vel osztott neki IP-t. De most ez megszûnt, hiszen a Chello nem így mûködik, és az a problémám, hogy egyáltalán nem érem el a Virtual PC-s oprendszert a gazdagéprõl, se IP alapján, se név alapján, se rákeresve a windows fájlkeresõvel (szgépet keresve). Gondolom ugye az lehet a baja, hogy nem azonos tartományban, vagy subnetben vannak. A Virtual PC-n egy Win2003 Server fut, és természetesen jelzi is, hogy a helyi kapcsolat korlátozott.

 

Mit tehetnék, hogy el tudjam érni a Virtual PC-s gépet? (Aki valójában egy MS-SQL szerverként szeretne funkcionálni, és szépen elkommunikálgat magával.)

 

Bármilyen ötletet és javaslatot nagyon szépen köszönök elõre is,

Menyus

Link to comment
Share on other sites

payskin

Őszintén szólva nem értem a dolgot.

 

Ha továbbra is ugyanaz a routeres felállás van, akkor semmi nem változott a korábbi, ADSL-es dologhoz képest. A router egyik "lábával" az interneten álldogál, a másikkal meg a te belső hálózatodban, ami a te géped meg a virtuális gép. A két lábának semmi köze egymáshoz. Az, hogy a külső "lábán" másképp jön az internet (nem ADSL-en, hanem kábelen), ez a belső láb számára láthatatlan, és ott nem befolyásol semmit. Tehát a belső hálónak ugyanúgy működnie kéne, ugyanúgy kéne a virtuális gépnek IP-címet osztania.

 

Valami más bolydult meg. Esetleg nem állítottál el valamit a beállításaiban, amikor az ADSL-es kapcsolatról átraktad kábelesre?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Van egy nagy gondom (MS Virtual PC 2007). Most akartam megnézni az új Firefox 3 alphát, de nem tudom elérni a gépemet a virtuális gépről, így a saját "házi" szervert sem, hogy lássam, hogy jelenik meg az oldalam benne, mert bootoláskor az alábbi hibaüzenetet kapom:

 

IPB kép

 

És valóban, betölti a Win. XP-t, és hálózati adapter sehol.

Eddig működött, mióta a másik partícióra költöztettem a virtuális gépet, azóta nem üzemel. (Microsoft visszacsatoló adapter engedélyezve a másik gépen, korábban minden jól ment.) :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...