Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pendrive-vásárlás


zdanko

Recommended Posts

Rascal

Sziasztok szeretnék tanácsot kérni tõletek. Van egy 4- gb (Kingstone) és egy 8-gb (Kingstone) pendrive amit szeretnék venni. Filmek dokumentumok és game adathordozására használnám. Lényeg hogy nagy file-okat is szeretnék másolni . Gyorsaság és megbizhatóság szempontból melyiket vegyem meg szerintetek (tapasztaltak irjanak akik használták). Válaszokat elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy 8 GB-os Kingston DataTravelerem van, kicsi és nagy fájlokkal is jól teljesít.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Molt@m

Ma vettem egy Kingston DataTraveler 100 8Gb-ot még az Artisjus jogvédelem elõtt.

Közzéteszem a teljesítményét, összevetve egy régebbi egy gigás DataTravelerrel.

Szerintem nagyon jó vétel, mindenkinek ajánlom!

 

Kingston DataTraveler 1Gb eredmények:

IPB kép

 

Kingston DataTraveler 100 8Gb eredmények:

IPB kép

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem gondoltam volna, hogy ekkora különbség van. :pislog: Mindkét típussal rendelkezem, de nem tűnt fel.

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

A legelsõ másolásnál gyanús volt, hogy gyorsan ment a csúszka. :D Utána beigazoltam a méréssel. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

OFF

Milyen programmal mérted?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
KOCSI IMRE

Olyan jó vétel nem lehetett mert itthon még az emelés elõtt is nagyon drága.Nézz csak körbe a világba mennyiért kéne adni. www.ebay.co a 16 gb-os is olcsóbb mint itt a 8 gigás

most rendeltem 10.5 font volt postaköltséggel együtt . számold csak ki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Predator

Sziasztok!

Ha veszek egy 3.0 pen drivot azt gond nélkül beledughatom a 2.0 csatlakozóba???

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Persze. :igen:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
f22

Sziasztok!

 

Van egy 8 GB-os pendrive-om, amire másoltam fel képeket. Le akarnám törölni, de nem engedi, mondván, írásvédett. Ha a file-ok attribútumát akarom módosítani, az írásvédettségre hivatkozva nem engedi. Próbáltam formatálni, de e miatt szintén nem engedte. Nincs rajta semmi pöcök, amivel ezt lehetne állítani.

Flash Drive Tester v1.14 nem talált rajta hibát.

 

Hogyan tudnám törölni?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Sehogy, megdöglött a pendrive.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
f22

Sziasztok!

 

USB 2.0-ás pendrive-nál, ha az eredeti FAT32-es kiosztás van, akkor ír X MB/s sebességgel. Ha NTFS-re formatázom, akkor cc. 4X MB/s-sel ír, viszont 95-99% között valahol. leáll és sokáig tököl. Ez mitől van?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mert véletlenszerűen ír a memóriablokkokra (ez a működési elve a memóriáknak), és mikor már kevés van, keresnie kell, hogy hol van szabad hely. Valószínűleg a vezérlő chip a ludas, mert ennyire nem kéne látványosnak lennie a dolognak.

Link to comment
Share on other sites

f22

Hely van rajta bőven, mert 16 GB-os és csak 1-2 GB-ot másoltam rá. De a 8 GB-os így működik. De csak akkor ilyenek, ha NTSF-re formázom őket.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Ennyire kis méretű partíción egyszerűen lassabb az NTFS. Csak akkor érdemes erre formázni, ha mégis valamiért muszáj, Amennyiben csak a FAT16-32 fájlméret korlát miatt használtad, akkor mindig érdemes exFAT-ra formázni.

http://hu.wikipedia.org/wiki/ExFAT

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...