Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hűtésproblémák


qutakodo

Recommended Posts

fapuma

Mennyire volt régi az alaplap? Lehet, hogy a 8-as venti kinyírta a csatlakozóhoz tartozó kondenzátorokat.

Neten olvastam ilyenrõl, hogy pl. a Delta ventik veszélyesek voltak az alaplapi csatlakozókra a nagy áramfelvételük miatt. Ha jól tudom, azokat a ventiket 8 cm felett máig csak 4pin-es tápcsatlakozóval gyártják, gondolom, emiatt.

 

Persze az is lehet, hogy csak szimplán eltört a csatlakozó. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Calyd

Egy - számomra - érdekes problémával találkoztam, és lehet, hogy nem is ide vág, de talán még is.

Hugom gépében kicseréltem a memóriát: a régebbi 256MB-os modul helyébe, most egy 512MB-os került. A baj ott kezdõdött, hogy amint az új memóriával indítottam a gépet, nem volt kép (még POST-nál sem). Kikapcsoltam, majd újra be, és azonnal a BIOS jött be azzal, hogy szerinte nem megfelelõek a processzor beállításai, és õ hibát észlel. A processzor Celeron D 2400MHz-es, a memória frekvenciája (?) automatikusra volt állítva. Ezt állítottam át fix 400MHz-re, és így már ment is a gép, ahogy szokott (illetve hát kissé gyorsabban, érzékeltetve a dupla memória áldásos hatását :) ). Ennek meg is örültem, gondoltam most már minden ok, bár azért kicsit gyanús volt, hogy auto-n miért nem ment.

De hugom panaszkodott, hogy újraindult egyszer a gép, és fagyni szokott. Ekkor úgy gondoltam, hogy baj lehet a memóriával. "Gyorsan" egy memtest, és talált is 3 hibát úgy 1 óra alatt. Tovább nem is futattam, visszavittük a boltba, ahol +1500Ft. különbözet ellenében, korrekt módon egy Kingmax SuperRAM-ra cserélték (a régi Hynix volt).

Sajnos a fagyás-jelenség továbbra is megmaradt. Errõl már Budapesten értesültem, így nem tudtam megnézni, de azért gondoltam, hogy ennyire már nem lehet szerencsétlen a vásárlás, úgyhogy azt tanácsoltam az otthoniaknak, hogy vegyék fentebb a processzor hûtõjének fordulatszámát. A hûtõ egy Zalman CNPS7000-AlCu típusú, a FanMate-et is felszereltem, így nem volt nehéz fentebb venni a fordulatszámot, ami addig teljesen alapon volt (ez 1360 rpm-et jelent). Ez eddig bõven elégségesnek bizonyult, a processzor igen megizzasztva sem melegedett 45 fok fölé, és hát ez a hütõ jóval nagyobb processzorokat is elbír. Viszont az érdekesség a dologban, hogy most megszûntek a lefagyások, és a úgy tûnik, a gép hibátalunl megy.

Befolyásolhatja a hûtést a memória ilyen mértékben? Én még mindig nem vagyok meggyõzõdve arról, hogy a hûtés lenne a baj. Esetleg más ötlet? Vagy ha megy, akkor minek keresni problémát? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Andrewww

Egy kis problémám van az alaplapi chipset hûtésével (P4, Abit IS7 alaplappal):

Mikor a chipset ventillátora elromlott, vettem rá egy passzív Zalmann hûtõt. Mostanában 3D-s játékok alatt a chipset nagyon hamar felmelegszik >70 fokra.

A proci, a videókártya, és a házventi tökéletesen mûködik és a hõmérsékletük is normális.

Azt hallottam, hogy a tápegység is okozhat túlmelegedést. Gondoltam, megkérdezlek titeket, mielõtt a chipset-ventillátort vennék.

 

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Messze van attól a tápegység. Valószínûleg kevés rá a passzív Zalman hûtés, nem véletlen, hogy gyárilag ventilátor volt rajta. Gondolom, normálisan van felrakva (felfekszik, megfelelõ mennyiségû hûtõpaszta van alatta).Ez is gondot okozhat.

 

Ha mégis a hûtõ alulméretezett, akkor rakj rá ventilátort.

Link to comment
Share on other sites

Andrewww

Köszi fapuma, ezt fogom tenni.

Nekem is volt egy gyanúm, hogy miért pont a passzív hûtésû chip melegedne túl egy esetleges táp probléma miatt.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Amcir

Nekem az a bajom hogy csak bekapcsoláskor megy a notebook hütõje utána semmiapoci néha

már majdnem 70 fok ez természetes? ja és nem mutatja a ventilátort egy progi semm

Link to comment
Share on other sites

Ice-T

Kinek hogy bírja a gépe ezt az irdatlan nagy hőséget?

 

Az én gépemben a proci átlagosan 42 fokos a winyó meg 38 fokos.

Azt leszámítva hogy a szobámban 35-38 fok van nappal szerintem egész jó érték! :)

 

 

És Nektek hány fokon pörög a gépetek?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nekem eléggé nehezen... Proci, chipkészlet, GPU nem vészes. A vinyóim bõven 40 fölött, ami komoly aggodalommal tölt el. :(

Link to comment
Share on other sites

Frankyboy

Nos, a szobában 34fok, alaplap: 47fok, proci: 48fok, GPU: 49fok, GPU memória: 49fok - winyók: Samsung SATA II 160Gb: 40fok, Maxtor ATA 30Gb: 38fok, és csak netezek, kb 3órája...

Mindez ez CM Stacker házban, elöl a winyók rekeszben, hűtve, oldalapon is nyomja be egy 12centis, hátul meg húzza ki egy másik, a tetőn is "dolgozik" egy 8centis, a VGA-n egy Glacialtech Northpole passzív megtámogatva a saját ventijeivel - igaz, már régen nem portalanítottam... :(

Link to comment
Share on other sites

Ice-T

Vinyónak mennyi az egészséges maximum hőmérséklete? Tehát mennyin kéne hogy menjen és mennyi a maximális amit már nem kéne hogy elérjen (hőmérsékletben)?

 

Én nemrég portalanítottam! Én is gondolkozok még valami plusz ventilátoron, mondjuk ilyen időben szerintem tök mindegy mert ha kintről még talán melegebb levegőt szív be... :(

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Bőven jó a 38 fok még hűvös szobában is. 50 fok alatt nincs nagy baj.

 

Nekem most egy AeroCool AeroEngine II-ben, 28-31 fokos szobában:

CPU: netezés közben 33-36 fok, játék közben 45-50 fokig megy fel (Cooler Master Hyper TX alatt)

Déli híd: 45-48 fok

GPU: 51-54 fok (játék közben 65-75)

HDD: 40-42 fok

Link to comment
Share on other sites

szg

A szobában kb. 31-33 fok van.

Bent a házban nincs olyan túlságosan vészes helyzet:

A CPU gyári hûtõvel ~45 fok, alaplap ~39 fok, VGA ~49 fok, merevlemezt pedig nem is mértem ebben az idõszakban. Ennek ellenére a gépet alig használom, mivel a processzorhûtõ egészen 4000-4200 RPM-ig is kipörög üresjáraton (az alaplap szabályozza a környezeti hõmérséklet függvényében), és ilyenkor egyszerûen lehetetlen a gép mellett ülni, mivel olyan érzésem van, mintha egy repülõtéren lennék egy régi többpropelleres repülõ mellett :) , meg hát a monitor is szépen tovább melegíti a levegõt. Emiatt a héten betervezett processzorvásárlást is elhalasztottam és mindent áramtalanítok, mert a router is olyan, mint egy vasaló. :)

Szerencsére van egy õsrégi gépem, ami nem melegszik annyira és aránylag zajtalan, ezért ott néha játszhatok a Duke3D-vel :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Ice-T

Nekem 5000-7000-ig pörög a gyári CPU hûtõm és annyira nem vészes az az 5000 rpm :)

Mondjuk ha a fölé megy akkor már tényleg hangos, de nekem ez az 5000 nem tûnik olyan hangosnak! Mondjuk az asztal alatt van a gép és a ház is elég jól szigetel, szóval annyira nem zavaró a vantillátor hang.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nálam most már van légkondi, így már nem probléma, régebben még eléggé megizzadtak a gépek is, volt 55 fokos CPU is, de ez még nem vészes, mindig túlélte a gép.

Link to comment
Share on other sites

szg
Mondjuk az asztal alatt van a gép és a ház is elég jól szigetel, szóval annyira nem zavaró a vantillátor hang.

 

Nálam pedig az asztalon áll ház, alig 30-40 centire a fülemtõl, ezért az a gyári processzorhûtõnek nevezett porszívó már 3000-3500 rpm-nél is igen csak megviselõ, ha hosszabb ideig hallgatja az ember.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Egy jól összeállított hûtésnek nem probléma, hogy ilyen meleg van.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A zavaró ventihang ellen majd egy sufnituningot fogok kipróbálni. Parafával beburkolom a házat belülrõl, egyszerûen kétoldalú ragasztószalaggal fogom és odaragasztom a falára a parafalapot, a parafa ugyanis jó hangszigetelõ.

Link to comment
Share on other sites

Ice-T

Én amúgy a ventillátor hang ellen hangos zenével védekezem! :lol:

Nekem tökéletesen bevált! :D

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Nekem bolond az everestem (4.00), 19C szerinte a dual core proci!?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Vagy maga a mûszer rossz. SpeedFan, CoreTemp is ugyanazt mutatja?

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Nekem a szobában kb 30-34° van.

 

CPU: Játék közben eléri a 70°-ot is! Bár télen is 50-60° :D

GPU: Nem tudom mi a normális, mvel most nyáron vettem, és a 40-60° között mozog.

HDD: Hát ez szerintem kicsit forró: Üresjáratban 44° -Játék közben van az 50 is.

Alaplap: Az nagyon izzik, 20°-al melegebb a téli értéknél! 50°-os. :pislog:

 

Link to comment
Share on other sites

riddick

Hát ezek már elég húzós értékek...

 

Szerencsére nálam nincs nagy hõség,a szoba általában 25-30 fokos, a picit tuningolt (20% overclock) 3500+os Athlonom gyári hûtõvel nagyon nem megy 50fok fölé, HDD 35-40, a GPU viszont könnyen eléri az 50 fokot is... :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem értem, miért kell azonnal megijedni. Nálam ilyenkor a leghûvösebb a gép. Télen melegebb. :hááát: A gépemben a GPU kivételével egyik hõmérséklet sincs 32°C fölött.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Tegnap elkezdtem egy kicsit játszani, egyszercsak sípolást hallok. A BIOS jelzett, hogy túlmelegedett a processzor. Everest szerin 70 fokos volt. IPB kép

:hmm: Lehet, hogy ki kellene már takarítanom a gépet. Nagyon régen nem volt szétszedve. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Igen, lehet.

 

@ProFiler

 

Nem csoda, hisz ilyen csúcsgéphez csúcshûtõ jár :D:démonikacaj:

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...