Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felirat égetés avi-ba


Bencce

Recommended Posts

Bencce

Épp egy avi filmet szeretnék kiírni dvd-re, de nem megy:(

A Virtual Dubbal szeretném belepaszírozni a feliratot a filmbe, de konvertálás után mindig szaggat az új film, a felirat pedig csúszik, pedig ha Media Playerrel nézem, akkor teljesen ok...

Tudtok valami megoldást vagy tippet, hogy esetleg miyen beállításokkal, vagy ha van más progi, akkor miyen progival rakjam be a feliratot?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Blueeight

Hello!

 

Ajánlanám az AviToDVD programot. Ingyenes. Amit tud: Választható kodekek segítságável Avi-ból DVD-t készít. Menüt nem tudsz rárakni viszont chaptereket készít és akár 3 különbözõ nyelvû felíratot is tudsz mellé tenni, ami késõbb dvd lejátszáskor kiválasztható. A két-három darabban van az avi akkor a megfelelõ fájlátnevezéssel (valami cd1.avi, valami cd2.avi stb...) összefûzi a részeket.

Nagyon egyszerûen használható, és a választható kodekek miatt akár gyorsnak is mondható.

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

Bencce

És azzal bele lehet préselni a feliratot? Mert nekem igazából azzal vannak a problémáim, hogy nem sikerül normálisan beletenni.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Csak egy kérdés: miért akarod beleégetni a feliratot? Ez már kicsit elavult módszer... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Biztos csak így megoldható a dolog. ;) Amúgy nem kérdezné Bencce.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

No megnéztem a dolgokat. Én is a VirtualDub-ot használtam. A gond ott volt, hogy az XviD tömörítésû filmeket nem tudta újra normálisan renderelni, a többivel nem volt semmi gond.

 

Azért akartam belerakni a feliratot, mert meg akartam nézni az asztali DVD lejátsztón egy filmet, de DivX filmet nem játszik le, csak a szokásos mpeg 2-t, és nem tudok olyan progit amivel ez máshogy megoldaható lettt volna. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
marcos99

Helló Mindenkinek! Azzal a kérdéssel állok elõ, hogy HOGYAN lehetne beilleszteni feliratot a filmhez amikor azt DVD-re szeretném írni??? Nero Vision Express-szel kiírnám az avi videómat DVD-re és a feliratot nem tudom beteni! Esetleg elõte kellene összehozni a filmet és a feliratot? Nem tudom, ezért segítsetek, hogy mit tegyek :!: marcos99

Link to comment
Share on other sites

marcos99

Most úgy próbálkozom, hogy Vision Expressel kiírom (mert itt lelehet csökenteni a minõségét és így ráfér egy dvd-re) aztán meg avi2dvd-vel berakom (vagy majd raknám) a feliratot! Ez nem tudom, hogy jó ötlet-e így de ha sikeres akkor ez is egy megoldás 8) !!!?...marcos99

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

VSO DivxToDVD. Ezzel a progival tetszõleges feliratokat illeszthetsz be a kész anyagba, és feliratként akár többõl is lehet választani a kész DVD-ben.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
emosrac

Hali!

 

nem tudom abban tudtok-e segíteni, hogy egy avi-s filmbõl az eredeti feliratot hogyan lehet kivakarni.

Nekem azért kéne, mert utána akarom csak rárakni a magyar feliratot.

 

Elõre is köszi.

csáó

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Nekem meg valami olyan progi kellene, amivel simán belehet tenni a feliratot az avi-ba, és utána nem akarok DVD-t csinálni belõle, maradjon avi.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A VirtualDubhoz van állítólag egy ilyen plugin. ;) Mivel nem csináltam még, ezért nem tudom sajnos a nevét sem, hanem pár éve láttam...

Link to comment
Share on other sites

Bata László

VirtualDub Subtitle filter: lásd a 6. hozzászólást! A filter csak Sub Station Alpha formátumu feliratokat fogad, azaz elõször ebbe kell konvertálni. Ehhez pl. a Susbtitle Workshop a megfelelõ eszköz.

Link to comment
Share on other sites

eross.peti

Üdv Mindenkinek!

Segítségeteket kérném a következõhöz: van néhány rövid, angol nyelvû avi fájlom magyar felirattal. Ezteket tökéletesen le tudom játszani valamilyen pc-s médialejátszóval. Viszont szeretnék dvd-t készíteni ezekbõl úgy, hogy több rész foglaljon helyet egy lemezen. Tulképpen ezt is meg tudtam oldani tökéletesen a VSO progival, még kezdetleges menüt is tudtam kreálni ezzel a jó kis alkalmazással, de szeretnék saját elképzelésem szerint menüt készíteni. Próbáltam több programot de feliratot ezekkel nem tudtam a filmekhez rendelni. Próbáltam a fórumon említett megoldást a virtual dubbal de nem sikerült :( Gondoltam, ha sikerül az aviba "égetnem" a feliratot akkor akár a nero visionnal is tudok hozzá menüt kreálni. Szóval olyan progira lenne szükségem ami aviba égeti a feliratot, vagy dvd-t szerkeszt de úgy hogy a feliratot is kezeli és a menüt is testre szabhatom kiterjettebben, mint a vso.nál 8)

Elõre is köszönöm a segítséget.

 

byte

Link to comment
Share on other sites

emosrac

Hali!

 

A virtual dub-ban hogy lehet beállítani, hogy csak a feliratot rakja bele, és ne konvertálja sehova?

Mert nekem ha nem csesz vmit a tömörítésen, akkor a filter opciók le vannak tiltva, és nem is akarok minden videóra 20 percet várni (kb 240 videóm van).

 

Link to comment
Share on other sites

hgf

(bocsánat, rossz helyre küldtem a hozzászólást. lehet törölni?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Shiwer

Olyan progit tudnátok mondani, amivel a feliratot az avi fájlba lehet integrálni? Nem kell, hogy dvd legyen belõle, maradjon meg az avi formátum.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

fityusz
Üdv Mindenkinek!

Segítségeteket kérném a következõhöz: van néhány rövid, angol nyelvû avi fájlom magyar felirattal. Ezteket tökéletesen le tudom játszani valamilyen pc-s médialejátszóval. Viszont szeretnék dvd-t készíteni ezekbõl úgy, hogy több rész foglaljon helyet egy lemezen. Tulképpen ezt is meg tudtam oldani tökéletesen a VSO progival, még kezdetleges menüt is tudtam kreálni ezzel a jó kis alkalmazással, de szeretnék saját elképzelésem szerint menüt készíteni. Próbáltam több programot de feliratot ezekkel nem tudtam a filmekhez rendelni. Próbáltam a fórumon említett megoldást a virtual dubbal de nem sikerült :( Gondoltam, ha sikerül az aviba "égetnem" a feliratot akkor akár a nero visionnal is tudok hozzá menüt kreálni. Szóval olyan progira lenne szükségem ami aviba égeti a feliratot, vagy dvd-t szerkeszt de úgy hogy a feliratot is kezeli és a menüt is testre szabhatom kiterjettebben, mint a vso.nál 8)

Elõre is köszönöm a segítséget.

 

byte

 

DVDlabPro...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
memmem

Hello!

VirtualDubbal szeretnék feliratot beleégetni egy avi-ba egy csomószor csináltam már csak most az egyik filmemnél nem engedi lementeni és ezt írja:

No audio decompressor could be found o decompress the source audio format.(source format tag: 2000)

 

Ha megnyitom lejátszóval akkor teljesen Mûködik szóval nem hiszem h kodek probléma lenne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
wilson05

Azt szeretném megkérdezn, hogy hogyan lehet azt megoldani, hogy van egy két részbõl álló AVI filmem és külön a felirat, és hogy a feliratot hogyan tudom beleégetni a filmbe, miután visszakonvertáltam DVD-be a filmet? Milyen programmal tudnám beleégetni? Nekem a VSO ConvertXtoDVD van meg, de azzal nemigen sikerült, úgyhogy egy kis segítség jól jönne. Elõre is köszönöm!

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
memmem

Hello!

Nekem az lenne a problémám, hogy amikor DVDmaestroval elkészítem a filmet akkor annak a hangja teljesn elcsúszik és a feliratot pedig nem is jeleníti meg.Nem tudjátok,h ez miért lehet?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nagyon "öszvér" megoldás egy divx vagy xvid filmbõl DVD-t csinálni hiszen szinte semmi sem egyezik: hang, képméret, felirat, fps...stb. Manapság már a legtöbb asztali lejátszó ismeri a divx formátumot, így sokkal egyszerûbb az avi fájlba "helyezni" a feliratot. Erre ott az AviSub 2.1, néhány perc alatt összegyúrja az AVI videófájlt és a SRT feliratfájlt egy divx kiterjesztû filmmé, amit a legtöbb asztali DVD lejátszó le tud játszani. Ráadásul meg tudod változtatni a felirat színét, méretét és elhelyezkedését.

Link to comment
Share on other sites

memmem

De nekekm mindenképp DVD kellene. És ráégetni én is rátudom Virtualdubbal, de én több feliratot szeretnék, és attól a hang még csúszik.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Valószinûleg az eltérõ FPS (képkockák) értékek miatt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...