Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PHP kérdésem van


tzoli

Recommended Posts

benkovics
Vagy egy nagyonszuper kis progi a Macromedia Dreamweaver, itt külön munka mappák vannak és ezekben lehet külön-külön dolgozni.

Az Easyphp a legjobb, a próbákhoz szerintem. Egyébként elöször az Easyphp-t kapcsolom be és csak utána vírusírtót.

;)

Akkor lehet, nekem Te tudsz segíteni!

Hogyan tudnám összehozni azt, hogy a Dreamweaver használja az Easy PHP-t? Mert már egy csomószor megkérdeztem De senki sem tudta rá a választ!

Magyarán azt szeretném, ha leírnád onnantól kezdve, hogy telepítve van a Dreamweaver. És semmi más!

(sajnos még az easy php-t sem sikerült normálisan telepítenem soha... :upsz: )

Elõre is köszi a segítséget! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Ezekszerint nem vásároltad meg a könyvet melyet ajánlottam neked! "Macromedia Dreamweaver Az alapoktól a dinamikus tartalomig.", vagy csak nem olvastad el.

-Hozz létre egy mappát, a www nevû mappán belül amiben tárolod a modellhez tartozó weboldalakat.

-Webhelyvarázsló megnyítása (Site>>New Site).

-Site Definition párbeszéd ablakban adj nevet a webhelynek, majd NEXT.

-Következõ ablak Szeretnéd használni a szerver technologiát? (Persze angolul!). YES. Legördülõ ablak aktívvá válik. És kiválasztod a PHP MYSQL-t.

-Következõ párbeszéd ablak kitallózod hol tárolod a fejlesztés során a mappákat és rákkattinzasz a frissen létrehozott mappádra. És az elsõ lehetõséget választod a rádió gombok közül.

A következõ oldalon már le lehet tesztelni hogy a localhostod jó lesz-e. Van egy Test URL gomb rátallózól a friss mappádra, vagy már az is van beírva, és ha succesfully a válasz akkor sikeres voltál. Persze a szervernek futnia kell (Easyphp)>>Next gomb.

-Következõ képernyõ NO felíratú gomb.>>Next.

Ezután már csak a site definition képernyõ válik láthatóvá, itt megnézheted a paramétereket, majd a DONE gomb, és kész. Ezután ha rátallózól a Dreamweaver-en belül a mappádra már zöld színnel jelzi és ezeket a sokkal könnyebben megtalálja és csoprtba szedi neked, a munka alkalmával.

Továbbá ha ebben dolgozol, kilépésnélkül F12 és máris nyítja a böngészõdet és az alapértelmezett mappa az amiben dolgozol.

Remélem tudtam segíteni.

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

benkovics
Ezekszerint nem vásároltad meg a könyvet melyet ajánlottam neked! "Macromedia Dreamweaver Az alapoktól a dinamikus tartalomig.", vagy csak nem olvastad el.

Teljesen igazad van! Még nem vásároltam meg, mert nem volt rá alkalmam! :upsz::upsz::upsz:

Köszi a segítséget!

Még egy kérdés! Az EasyPHP-t csak a "C" meghajtóra lehet telepíteni? Mert biztonsági okokból, a site-okat nem szeretném áthelyezni oda!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Én is a D-t használom mindenre,a fiamé és a Windows-é a c meghajtó.

Tehát lehet a D-re telepíteni és használni is.

:D

Link to comment
Share on other sites

google

Vagy csak a www elérési útvonalát változtatod meg, azt teszed a D-re és a program marad a többi között. :ötlet:;)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@google

Valószínû azért nem akarja a c-n mert ha törölni kell a win-t, akkor azért megmaradjanak a lényeges progik! Ezért gondolom az nem lesz jó amit te ajánlottál.

Persze lehet, hogy tévedtem.

:D

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Feltettem, és beállítottam(?) de valószínû rosszul..... :cry:

Mindig ezt a hibajelentést kapom!

Hol szúrtam el :?:

Link to comment
Share on other sites

ocsi

A kérdésem, hogy tudok-e olyan php scriptet írni, ( vagy akármilyen más nyelven) amivel elérem azt, hogy egy olyan linket csináljak, amire ha a júzer ráklikkel akkor bejöjjön a letöltésvezérlõ, és felkínálja az általam kiválasztot KÉP letöltését!

( Mert ugye, ha a képet csak simán belinkelem, akkor az megjelenik a böngészõben...)

Link to comment
Share on other sites

benkovics
Továbbá ha ebben dolgozol, kilépésnélkül F12 és máris nyítja a böngészõdet és az alapértelmezett mappa az amiben dolgozol.

Köszi!

Idõközben sikerült beállítanom...... bár ha a "live data wiew" gombra klikkelek, akkor még mindig hibaüzenet vár..... "Before using this feature, a testing server must be specified for the current site. Would you like to specify one now?"

Lehet, ha beszélnék angolul mondana is nekem valamit, de így semmi elképzelésem sincs róla, hogy ez mit jelent! :upsz:

(Egyébbként a szerkesztõ felületen nem kellene megjelennie a scripteknek? Pl. egy névnap scriptnek? Csak ha megnyitom a böngészõben? :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@Ocsi

Gondolom nem jöhet szóba a képek becsomagolása, zip-be.

 

 

@Benkovics

"Before using this feature, a testing server must be specified for the current site. Would you like to specify one now?"

Szabad fordításban.:

"Mielõtt használod ezt a tulajdonságot, egy teszt szervert kell kijelölni az aktuális site részére. Szeretnél kijelölni egyet most?"

A szerkesztõ ablak felett három kis gomb van. Code,Split, Design.

A Code gombra kattintva láthatod a forrás kódot.

Ha van még kérdésed, akkor szerintem kéne nyítani egy topicot neki, és megpróbállak onnan írányítgatni. :)

Ja, a php scriptek nem futnak le Design nézetben sem, csak ha megnyítod öket a böngészõben.

Mondj nekem valami újat, mire jó a "live data wiew" gomb, még sosem használtam.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

És Szervernek mit jelöljek ki? :upsz:

Mondj nekem valami újat, mire jó a "live data wiew" gomb, még sosem használtam.
Még én sem, csak ne jelezne hibát........ Szerintem biztosan jó valamire!

 

És lehet igazad van! Menjünk át a DW-s topicba!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mezofi

Sziasztok!

Hogy lehetne megcsinálni, hogy egy adatbázisban való keresés eredményében (amit persze kiíratok a képernyõre), a keresett szó, kiemelt szinnel jelenjen meg?

Lásd a Google keresõ által produkált eredményben a keresett szó vagy szavak kiemelt színnel jelennek meg.

Odáig megy, hogy ha a keresett szó benne van a mondatban akkor kiíratom a mondatot, de hogyan tudom kiíratáskor ellenõrizni és más színnel vagy kiemeléssel tálalni? :?:

Link to comment
Share on other sites

google

Elsõ blikkre:

str_replace('keresett szó','<span>keresett szó</span>',$találat)

És a spannak CSS-ben adnék egy color: #akármilyenszín értéket.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Mûködik. Köszi.

 

Azért egy kis gondom még van.

Ha a keresõbe kis betûvel írom a keresett szót, akkor természetesen az adatbázisban megtalálom attól függetlenûl, hogy kis vagy nagy betû van a keresett szóban.

De ha a keresett szóval kezdõdik a mondat akkor az elsõ betû nagy betû, ekkor már nem emeli ki a függvény, mert az összehasonlitott szó betûje nem egyforma méretû.

Lásd:

My Webpage

A keresõbe egyszer "Kalap" másszor "kalap"-ot írva egyszer kiemeli egyszer nem.

:Sír:

Link to comment
Share on other sites

google

Egy olyan problémába botlottam, amit hirtelenjében nem tudok megoldani.

Arról van szó, hogy mérkõzésekhez a játékvezetõk neveit tárolom el az adatbázisban, így:

 

Graham Poll (ENG)

 

Itt a zárójelbe tett, nagybetûs ENG a nemzetiségét jelöli (olimpiai rövidítés egyébként).

Ezt a három betût szeretném acronymba tenni, csakhogy az a baj, hogy minden bíróhoz értelemszerûen a hozzátartozó nemzet rövidítését szeretném csatolni.

Tehát gyakorlatiasabban:

 

Meg kell elõször keresni, található-e a szövegben egy ilyen rövidítés. Csakhogy legalább kétszáz ilyen van, nem a szövegben, de mind a kétszázat meg kell vizsgálni. Majd ha megvan, akkor acronymba betenni:

 

<acronym title="Anglia">ENG</acronym>

 

Egy ilyet hogy' írjak meg? :pislog:

Van valakinek valami jó ötlete?

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Öszinte leszek. Nem értem a kérdést. Nem értem, hogy az adatbázisban mit és hogyan tárolsz! Vagy nem is ott a baj? Vagy csak nekem magasröptû a kérdés? :?:

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Miért nem tárolod az adatbáziban egy külön mezõben, hogy 'ENG' ?

Link to comment
Share on other sites

google

Ez jó kérdés, de azért nem, mert a nevek közé kell kerülnie.

Az adatbázisban így tárolom a neveket:

 

Bíró neve (ENG) - Partjelzõ1 (ENG), Partjelzo2 (ENG)

 

Ez egy mezõ. Elég nehéz lenne beleszúrni a rövidítést a kiíratásnál. :(

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Egyetértek ocsivel, szerintem is külön mezõben vagy külön táblában kellene tárolni. Nem értem, mi okoz gondot a megjelenítésnél?

Több mezõbõl vett adatokat is egymás mellé rakni, úgy hogy szóköz sincs közöttük.

:)

Link to comment
Share on other sites

google

De a gond az, hogy nekem az egyik mezõ kiíratásának kellõs közepébe kellene beleraknom a másik mezõ tartalmát. :hááát:

 

A kettõvel feljebb látható kódrészlet egy mezõ tartalma. A zárójelek közé jönne a másik mezõjé. Ezt hogyan írassam ki? :(

Link to comment
Share on other sites

Orbit

Egy olyan kód kellene, ami kiírja hogy egy adott dátumig még hány nap van hátra.

(pl. dec 24.-ig még 15 napvan hátra.)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@google

Táblák

Táblanév: biro

Oszlopok nevei: id,biro_neve,orszag

 

Másik táblanév:partjelzo

Oszlopok nevei: id,partjelzo_neve,partjelzo_orszag

 

Kiíratás:

print( $ellenor["biro_neve"]."(".$ellenor["orszag"].") -".$ellenor["partjelzo_neve"]."(".$ellenor["partjelzo-orszag"].")" );

Gondolom, vagyis tudom az adatbázisból ki tudod kérni az adatokat, és betölteni a $ellenor nevû tömbbe.

:D

Link to comment
Share on other sites

google

OK, köszönöm, már csak azt kérdezem meg, hogyan tudom lekérdezni a különálló táblák tartalmát egyetlen tömbbe?

Rosszul gondoltad, hogy megy a join-lekérdezés. Még nem megy. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

A példa kedvéért, abból indulok ki, hogy minden játékvezetõ és partjelzõ csak egyszer szerepelhet a szezonban (persze az élet mást mond, de most csak a példa számít).

Mind a két táblát bõvítjük egy kapcsoló mezõvel, amit hívjunk "merk_azon"-nak (mérkõzés azonosító). Íde beírjuk a bíró sorába pl 1. Ez azt jelenti, hogy az elsõ mérkõzésen ö fog bíráskodni, ugyanazt a számot beírjuk a partjelzõ sorába is.

(Tudom két partjelzõ van, de ez csak a táblák összekapcsolásáért van).

Lekérdezzük:

 $talalat=mysql_query("SELECT biro.biro_neve,biro.orszag,partjelzo.partjelzo_neve,partjelzo.partjelzo_orszag FROM biro,partjelzo WHERE biro.merk_azon=1 AND partjelzo.merk_azon=1");
$ellenor=mysql_fetch_assoc($talalat);

Más bírók kapcsolómezõjében mondjuk 2 vagy 3 van. Ha azt akarod, hogy valósághûbb legyen akkor a táblákat újra kell gondolnod. De én elöször csak a kinyert információ kiíratására koncentráltam, utána pedig csak a táblák összekapcsolására.

Remélem tudtam segíteni.

:)

Link to comment
Share on other sites

google

Igen, köszönöm, nagyon hasznos volt. Kezdem megérteni a lényegét. :D

De tényleg el kell gondolkoznom, mert ugyan válogatott meccsek, ahol ritkán ismétlõdnek a bírók, de sajnos határozottan emlékszem, hogy volt erre példa. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...