Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PHP kérdésem van


tzoli

Recommended Posts

arpsoft

Szerintem a szerver neve okés, nem kell cserélni. A gond éppen az, hogy az adatbázis és a szkript nem azonos szerveren van, az adatbázis viszont nem enged máshonnan csatlakozni.

 

phpmyadminban futtassad le:

 

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'password';

 

A root helyére a felhasználó jön, a password helyére meg a jelszó. A lényeg a %, ami minden hosztról engedi a kapcsolódást.

Link to comment
Share on other sites

Rick13

Megpróbáltam először átírni 127.0.0.1-re a servername-et, mivel az könnyebnek tűnt, de az nem oldotta meg a problémát.

 

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'password';

 

Kezdem feladni... :D

Tehát a phpmyadmin-ban van egy USER_PRIVILEGES tábla és tényleg ott is van az 1 db felhasználó: felhasználó'@'localhost. Mint a képen is látszik... Akkor azt a localhostot kéne átírni. Fölötte rányomtam a módosításra és felugrott az a kis ablak. Bemásoltam azt a sort, kitöltöttem jól az adatokat (felhasználónév, jelszó) és mikor rányomtam az indításra kaptam egy szokásos: #1045 - Access denied for user 'felhasználó'@'localhost' (using password: YES) hibaüzenetet. Ilyenkor mi van? Vagy nem is itt kellene ezt csinálni? Máshol futtassam?

 

5562017_01_18.png

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azon eléggé meglepődtem volna, ha GRANT jogod lett volna. De úgy tűnik, akkor ez megoldatlan marad. Ez nekem nem volt világos, hogy az oldal és az adatbázis nem ugyanazon a szerveren van! :huh: Így a 127.0.0.1 nyilván nem is működhetett. Bocs. (Némileg szkeptikus vagyok, hogy ez egyáltalán hogy működhetett eddig? Van olyan szolgáltató, főleg ingyenes, aki "házon kívülről" elérhetővé teszi az adatbázisát?)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És ha nem az information_schema adatbázion futtatnád, hanem a sajátodon? Azon lehet, hogy kicsivel több jogod van, mint a szolgáltató mysql szerverének teljes leírását tartalmazó adatbázison.

Link to comment
Share on other sites

Rick13

Ott is próbáltam, de ugyan az a helyzet

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nagyon alapot fogok kérdezni, bocs. PHP-ban lehet-e olyan lekérdezést írni, ami annyit csinál, hogy ellenőrzi, egy adott URL elérhető-e? Azt kéne tennem, hogy naponta végigmegyek egy listán, hogy az azon szereplő portálok válaszolnak-e vagy valami hibakódot (404, ilyesmi) küldenek vissza.

Vagy ha nem PHP-ban, akkor miben?

Link to comment
Share on other sites

Rick13

Ha csak azt akarod ellenőrizni, hogy egy oldal elérhető-e vagy nem akkor én azt a helyedben cmd-be csinálnám ping-gel. Csinálsz egy kötegelt parancsfájlt hogy pingeljen meg több oldalt és az eredményt kicsatornáztatod egy txt-be. Aztán a txt-t átnézve meg tudod állapítani, hogy ahonnan jött a ping-re válasz az működik, ahonnan meg nem az nagy valószínűség szerint nem.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Gúgli:check url response php

Millió találat a tök faék egyszerűségű, ám nem feltétlen pontostól a nagyon szofisztikált megoldásokig.

 

Rick13: ez egészen addig működik, amíg a ping nincs letiltva a szerveren vagy a tűzfalon.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Próbáltam, nem mindegyiket lehet pingelni. Hivatali rendszerek...

 

@arpsoft: Köszi, megnézem.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A timer is és a cron is tud PHP-t futtatni. :P

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Naponta egyszer kell csak megnéznem. Közben írtam egy "programot" rá a (z erre a célra) legalkalmatlanabb alkalmazással, a NeoBook-kal. Pár óra alatt megvolt (csicsával együtt). Igaz, csak Win 7-en működik, de arra, amire kell, "tökéletes".

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
arpsoft

Sziasztok!

 

Kéne nekem egy regex (ezt tökre nem vágom), ami mondjuk a Total Commander keresőjében kikeresi az összes php fájlomat, amiben okos módon úgy használtam az mssql_query függvényt, hogy nem raktam bele adatbázis kapcsolat azonosítót.

Tehát ez

mssql_query("select * from tablazat",$sql);

jó, ez

mssql_query("select * from tablazat");

pedig nem.

 

Az én logikám szerint ez úgy működhetne, hogy az eleje mssql_query és a következő ; előtti utlsó ' vagy " után nincs vessző.

Link to comment
Share on other sites

payskin

mssql.+\"\);$

 

mssql, utána állhat tetszőleges karakter (.+), és azzal végződik ($), hogy ");

 

Bemásoltam az első példádat egy a.txt-be, a másodikat meg egy b.txt-be, és a fenti regexre kizárólag a b.txt-t találja meg. Boldogság. :)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
:istenvagy:
Link to comment
Share on other sites

payskin

Ne viccelj, örülök, hogy egyszer én segíthettem neked. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...