Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Logitech cordless billentyûzet probléma


sarkan

Recommended Posts

sarkan

Sziasztok!

Vásároltam egy Logitech cordless billentyûzetet egérrel.

A feltelepítés és a beüzemelés simán ment, de amikor újra akartam indítani a gépet a windows bejelentkezõ képernyõ megjelenése elõtt egy halk kattanás a gépbõl és a vinyó leáll, a képernyõ sötét marad nem megy tovább.

A windows csökkentett módban elindul.

Ha indítás elõtt kihúzom az usb-bõl a billentyû és az egér adóját a windows feláll, bedugom az usb-t és mûködik minden.

Normális, vagy elrontottam valamit?

 

Köszi a segítséget elõre is!

 

sarkan

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zsomb1

Hello Sarkan. Nem vagyok nagy szakértõje, de szerintem te nem ronthattál el semmit! Az USB Port pontosan arra van kitalálva, hogy bármikor csatlakoztatni és levenni lehessen egy eszközt, mindenféle biztonsági rizikó nélkül. Persze ha épp használat közben szakítod meg a kapcsolatot (pl pendrivera másolsz), elõjöhet egy meghibásodás. Szóval szerintem a szett hibás, esetleg a programja inkompatibilis az op-rendszereddel (nagyon kis esély, fõleg mert a Logitech profi cég). A halk kattanás szerintem a vinyódtól jött, egyébként nálom gyakran ad ilyen hangot, de ártalmatlan. Garanciád biztos van, ne habozz, vidd vissza (ha eddig nem tetted).

(Sokra biztos nem mész a szövegemmel). pááá

Zsomb1

Link to comment
Share on other sites

- ProFiler -

Nem rontottál el semmit, csak lehet, hogy a tápegységed szállt el. Milyet használsz?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Calyd

Ha már van ilyen topic, akkor ide írom:

Végre sikerült beszereznem egy MX5000es Logitechet. Az elsõ bajom vele - ami nem is olyan nagy baj - hogy ha már ennyire fullos a billentyûzet, akkor megajándékozhatták volna egy az lcd egy háttérvilágítással, na mindegy.

Az igazi bajom az vele, hogy nagyon lassan "tölt be" windows indításkor, és néha használat közben "megszakad". Ez lehet annak a következménye, hogy a bluetoothvevõt a hátsó usb-khez tettem be, vagy kezdejk aggódni, hogy esetleg kifogtam egy hibás darabot?

 

másik kérés: az egeret mikor lehet betenni a töltöjébe? Baj, ha minden este beteszem? Túltöltés ellen védett a dolog? Mert ilyen infókat nem találtam a helpben.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A driverét telepítetted? SP2 van a gépeden?

 

Az szerintem nem gond, ha a bluetooth vevõt hátra dugtad be.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Teljesen leírás szerint jártam el: driver telepítve, sp2 van fent, igen. Direkt úgy csináltam mindent, ahogy az útmutató mondta. Szerintem sem kéne gond legyen az, hogy hátul van a vevõ. De legalább fél-egy perc mire "betölt" a billentyûzet. És néztem, hogy a "szakadás" az egérnél is tapasztalható. Még nem volt vezeték nélüli bill.-em, sem egerem, de hugomnál soha nincs ilyen gond. Igaz, hogy ez komolyabb cucc, de hát pont ezért nem kellene ilyen legyen. Bár az igaz, hogy gépen most nincs net, és lehet, hogy kéne a szoftvernek egy frissítés, de szerintem anéklül is jól kéne mûködjön...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Akkor szerintem inkább vidd vissza. Én is Logitech készletet használok (LX700), de ilyen problémám nincs vele.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Az lesz, szerintem. Bár tegnap sikerült tartós mûködésre bírnom, de még így is nagyon lassan "tölt be" bootolás után, és szerintem csak idõ kérdése, hogy mikor kezd megint szakadozni. Volt, hogy nem is látta a vevõ, csomószor próbáltam reconnectelni, és nem lehetett, elfelejtette a bluetooth jelszót, szóval...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
wbtist

Sziasztok

 

Nekem nincs gondom a Logitech billemmel, mert még nincs. Jelenleg tervezem a megvételét.

Az MX3000-est szeretném, de eddig senki nem nyugtatott meg, hogy a bill azonnal reagál-e a leütésre.

Autós játékoknál - gondolok itt konkrétan a Trackmania Nations -ra - nagyon fontos lenne.

 

Lekötelezne, ha valaki kipróbálná. :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azonnal reagál. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

wbtist

Kipróbáltad, vagy...?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

LX700-am van. Az elv ugyanaz, azzal jó. Akkor tuti ezzel is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

wbtist
:) Köszi az infót!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Skel91

Sziasztok!

 

Egy Logitech Cordless Desktop MX3000-em van pár éve, de az utóbbi idõben érdekes dolgokat produkált:

nem minden billentyûleütést érzékelt, vagy "beragadt" (nem a gomb fizikailag, hanem folyamatosan ontotta magából az ékes magyar nyelv betûkészletét). Szétszed, dzsuvás, pucol, összerak, ugyanaz. Kicsit utánaolvasgattam és arra jutottam hátha a vevõ túl messze van (max 30 cm), betettem hát a billentyûzet "szájába". Mit tesz isten, újra mûködött. Örültem mint majom a farkának, de mostanában az egeret "rántja fel" valami, mintha hirtelen porszem kerülne bele vagy ilyesmi. Egeret tisztít, egérpadot tisztít, asztalt tisztít, minden adott a hermetikusan lezárt környezethez, ám az egér csak rángat. Arra gondoltam hátha neki is gyenge a jele, közelebb tettem a vevõt (ami szintén max 30 cm-re volt eddig tõle) és hurrá, mûködött rendesen.

A "baj" az hogy a két eszközhöz csak egy vevõ van úgyhogy most döntenem kell vagy az egeret, vagy a billentyûzetet akarom használni. Milyen zavaró tényezõk befolyásolhatják a jel erõsségét, illetve milyen más eszköz zavarhatja még? Kinek kell a mijét felgyújtani hogy az enyém mûködjön?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...