Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Coppermine Photo Gallery


miklosme

Recommended Posts

miklosme

Hy :!:

Sok oldalon láttam Coppermine online photo album-mot de nem tudom hogy hogyan is kéne berakni saját oldalra :?:

http://coppermine.sourceforge.net/ :nyíl: ezen az oldalon le is lehet tölteni egy ilyet.

 

Ha valaki ért hozzá akkor help me.

Link to comment
Share on other sites

priby

Letöltöd, kicsomagolod, feltöltöd a honlapodra futtatod az install.php-t és követed a telepítőt. Előtte jogosultságokat is kell állítani, amit úgy tudsz megtenni: TC-ben ráálsz fájlra, Fájl, Attríbutumok módosítása: 777. Minden könyvtárra megcsinálod ugyanezt.

Link to comment
Share on other sites

miklosme

Köszi meg is csináltam :D

Link to comment
Share on other sites

eremit

És? Hogy mûködik? Beszámolhatnál a tapasztalataidról, hátha más is haznosnak találja.

Link to comment
Share on other sites

miklosme

Ezt csak tesznek csináltam az uw. De majd elfog készulni a portálom és ott lesz fenn. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
saccka

Segítség!

Valaki lenne olyan szíves és segítene nekem? a fájl feltöltése után kiírta hogy sikeres volt a feltöltés, és aztán ugye van egy tovább gomb ami egy másik oldalra visz h ezt-azt beállítsak a képen(hova kerüljön, stb.). És szóval nem ez az oldal jött be, hanem kaptam egy hibaüzenetet:

 

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 8128 bytes) in /sparebig/userstore/s/z/szdrecsapat/web/wwwroot/cpg1.4.3/cpg143/include/picmgmt.inc.php on line 259

 

és ezt nem értem remélem tud valaki segíteni! köszi (és a tárhelyem szerintem nem telt be, ez tuti mert ez lett volna az elsõ kép amit feltöltök)

 

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Meg kell nézni mi a 259.sor hova mutat. Elérhetõ e? Stb.

:D

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A coppermine beállításainál a feltölthetõ fájl mérete megfelelõre van állítva? A feltöltési könyvtár cm 777?

Ez is okozhatja a hibajelzést.

Link to comment
Share on other sites

saccka

Köszi mindenkinek, de már megoldottam a problémát! A képekkel volt gond. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
BabyGirl

Sziasztok!

Elmagyarázná nekem valaki teljesen kezdő :upsz: szinten, hogy hogyan kell ezt a galériát feltölteni a tárhelyre?

Hogyan hozzak létre egy másik könyvtárat, ha kell? Hogyan kell a php fájlokat föltenni, és a mappákat hogy lehet fölrakni?

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

priby

Total Commanderrel kapcsolódsz FTP-re és ugyanúgy csinálod mintha gépen csinálnád

Link to comment
Share on other sites

BabyGirl

Hát ez elég szûk válasz volt.

A mappákban levõ fájlokat hogyan kell feltölteni? Egyesével kell minden fájlt? Ha mappát kell felrakni, milyen nevet adjak, milyen kiterjesztésû legyen, mert ugye ez nem html?

 

Link to comment
Share on other sites

priby

Mondtam hogy ugyanúgy! :)

 

Sikerült FTP-n kapcsolódni?

Ha sikerült akkor úgy kéne kinéznie neki, mint egyik meghajtódnak kb. Szóval az egyik oldalon ott vagy a másik oldalon meg a letöltött galériának a zipjében. Ha a zip fájlban közvetlenül vannak a fájlok, nincs benne egy mappa, akkor az ftp-n csinálj egy új könyvárat (F7), jelöld ki az öszes fájlt és húzd bele a mappába.

Ha találhgató egy mappa a zip-ben, akkor azt töltsd fel.

 

Aztán innéttõl meg lehet installálni

Link to comment
Share on other sites

BabyGirl

Jó lett! Nagyon köszi a segítséget!

Azt hogy lehet megoldani, hogy egy Fõalbumon belül több kategória/album legyen?

 

....már meg van oldva.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
dtommy79
:Sír:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
eve

Helló!!! :!: Nagyon nagy problémám van :( . Megcsináltam a galériát, sikerült is feltölteni egy pár képet, de másnap amikor megint fel szerettem volna tölteni azt írta ki hogy 0 db feltöltés sikeres és h. a képet nem lehet mozgatni, majd valami hirtelen csoda folyamán megint sikerült feltölteni és most ismét semmi. :Sír: Már kb. két hete nem akarja feltölteni a képeket. Mi lehet a baj :?:

Sajnos emiatt megállt az élet a galériám körül.

 

Ha valaki tudja az okát és tud segíteni akkor légyszi írja meg :hááát:

Link to comment
Share on other sites

aniqa

Nekem is lenne 1 kis problémám, méghozzá, hogy feltettem az oldalra a gelériát, és próbálnám installálni, de nem engedi. Rákattintok és semmi. Már módosítottam az összes mappának az attribútját vagy mijét 777-re. nem tudom, a külön fájloknak is kell módosítani? Az install.php-t is 77re módosítottam. Nem kellett volna?

Segítsetek, légyszí

 

Link to comment
Share on other sites

mravi

Sziasztok

 

Telepítetem a Coppermine Photo Gallery-t ezt a hibaürenetet kapom: hogy nincs telepítve az

/no_FTP-uploads_into_this_foldrer/ a képtár ezen kivül mûködik vagy legalábbis nem találok más hibát

pedig a attribútumok nem lettek beállítva csak 755 re ez lehet gond és utólag lehet ezen változatni?

:?:

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Hi! A piros szín a modiké. Ne használd.

Valami feltöltés közben bejött, így nem tudta felrakni/nem volt közben normális kapcsolat. Milyen tárhelyre rakod fel? Valahol korlátozzák a feltöltést.

A 755 jó, de csak mappáknál. Én mindenhol átállítom õket. A fájlokat 644-re. Attribútomokat TC-ben tudod váltani. Kijelölöd õket, aztán Fájl->Attribútumok módosítása.

 

@aniqa:

A 77 szerintem nem jó. 644-re írd át. A fájlokat. Te miért módosítottad 777-re, amikor az az alap. Nem? 755-re állítsd a mappákat, 644-re a fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

mravi

Bocsánat már ki is szedtem a pirosat.

 

Hogyan lehet frissíteni és melyik programmal?

A beállításokban mi a beépülõ modulok és kell innen használni valamelyiket?

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Ez kinek szól? Az egészet próbáld meg felrakni újra...

Link to comment
Share on other sites

aniqa

Megint adódott egy kis problémám...:(

Extra.hu-s a címem és végül is sikerült felrakni a gallériát és most éppen installálnám, de a database name-et nem fogadja el...már kb mindent próbáltam amit csak az oldalon(extra.hu) írnak. Most nem tudom már mit csináljak. Ja és felülre ez van írva(a coppermine install.php-jében)

 

 

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(../../modules) is not within the allowed path(s): (/nfs/extra/a/al/alexisbledel_gallery:/nfs/extra/admin/prepend:/nfs/sessions) in /nfs/extra/a/al/alexisbledel_gallery/wwwroot/install.php on line 21

 

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Elnézést mindenkitõl, de tudatnám, hogy az Extra szervere a MySQL-lel jelenleg bajban van. Nem jó a szerverük...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mravi

A cpg 1.3.1 sql mennyire megbizható. A cpg 1.4.9 olyan 5-6 nap után nem enged belépni ennek mi lehet az oka. A mozilla firefoxon ugyanez csak 10 nap eltérés. Ez most a program hibája vagy a böngészöké.

Már egy párszor újra lett telepítve, de mindig ez történik:

A belépés után a üdvözlõszöveg megjelenik, de visszaáll a kezdõlapra mintha be sem léptem volna. :?:

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nobert

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni!

Én is Coppermine képgalérát használok, de most megszûnõben van a tárhelyem, már csak 5 napom van, és költöznöm kell. Már minden fájlt,mappát átmásoltam, meg az adatbázist is, de azt a fájlt nem találtam meg, amiben az adatbázisról van szó. Az hogy mi az adatbázis név, jelszó, felhasználónév, host. Egyszerûen nem találom. Végignéztem az adatbázist is, de ott sincs.

 

Segítsetek légyszi, emrt sûrgõs volna!

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...