Jump to content
GSForum - Segélyvonal

EasyPHP gondok


google

Recommended Posts

google

Hello.

 

Az a gond, hogy - mivel éppen indulni készülök nyaralni, egy kölcsönkapott notebook-om van - rajta Win98 SE(?)-nel, letöltöttem és telepítettem rá az Easyphp legújabb verzióját, de amint a szerver elindulna, kiírja, hogy "unexpected end of MYSQL" és ezzel leáll.

A FAQ-on azt írják, ez egy régebbrõl visszamaradt my.conf bekavarása. Persze, kb. 99%, hogy erre a gépre soha nem volt telepítve ilyen. Leszedtem, rákerestem a my-okra, töröltem volna, ha találok, aztán visszatettem az Easyphp-t. Megint nem megy. :nem:

 

Van valakinek valamilyen ötlete? Mert tulajdonképpen ezért kértem kölcsön egyáltalán notebook-ot, hogy dolgozhassak rajta, ha ráérek (vizsgamunka!). Most még ezzel próbálkoznék, de ha nem megy, akkor megpróbálom az Appservet. Csak a phpMyAdmint már úgy megszoktam! :(

 

Húha! Közben az Appserven meg bad command or file name! Az Apache mindkettõn elindul... :pislog::Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Én nem ismerem ezt a micsodát, de ezt találtam:

 

"An older configuration file from a previous installation of Mysql was left on your computer. Find the c:\my.cnf and rename it. Then restart Mysql."

Link to comment
Share on other sites

google

Errõl beszélek. :( my.cnf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Csanapeti

Feltelepítettem az Easy PHP 1.8-as verzióját. Minden tökéletesen müködik, bár mikor a PhpMyAdmin-t elindítom, akkor a következõ hibaüzenet fogad:

 

A konfigurációs fájl beállítása (root hozzáférés jelszó nélkül) az alapértelmezett MySQL beállítás. A MySQL szerver most ezzel fut, ami alkalmat ad a betörésre. Sürg"osen javítani kell ezt a biztonsági rést.
[EasyPHP : Ignore this message if you don't modify default configuration: MySql is accessible only from localhost address] 

 

Mit kell és hogy beállítanom. Kérlek részletesen irjátok le mit kell tennem, hogy tudjam használni az adatbázist is!

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

google

Ez arról tájékoztat, hogy nem véded jelszóval. Ettõl még tudod használni!

 

Adj hozzá új felhasználót, olyan névvel és jelszóval, ami neked tetszik. Indítsd el a phpMyAdmint (jobb klikk az Easyphp ikonján az értesítési területen, és Adminisztráció), és miután elindult, kattints a privilégiumokra (ott van az általad beírt hibaüzenet, és az fölött találod). Kékkel láthatod ezután az új felhasználó hozzáadását. Írd be az adatokat, majd jelöld ki az összes privilégiumot (az összeset kijelöli-link), és a kattints a végrehajtra.

 

Ezt érdemes beállítani, hiszen a lapot gondolom feltöltöd késõbb, és ha ugyanezt a jelszót adod meg a tárhelyen is, akkor már nem kell a mysql_connecttel vacakolni késõbb. Egyébként senki más nem fér hozzá, csak a Te gépedrõl.

Link to comment
Share on other sites

google

Sziasztok!

 

Kérlek segítsetek!

Az a probléma, hogy az Easyphp mindenféle hülye hibaüzenetet ad: sessionváltozót vizsgálok. Ha nincs session vars, akkor azt írja ki: undefined index.

És ugyanezt, ha olyan változót lát, aminek nincs tartalma.

 

Hogyan tudnám ezt a hibát kiküszöbölni? Az a gond, hogy letiltani a hibaüzeneteket nem lehet, mert telepítõt kell mellékelnem a szakdolgozathoz, alapesetben pedig kiírja ezeket! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

google

:hmm: Kezdek rájönni a dolog nyitjára. Azokra a változókra ír ki hibát, amelyeknek nincs tartalma (mert mondjuk nem küldtem át rá semmit, vagy ilyesmi). Ha ezeket empty-függvénnyel vizsgálom, már nem jajong. Csak én, mert azután hogy vizsgáljam, ha feltételbe tettem bele? pl. if (!empty($valami)) akkor $valami = "valamivel";

De ezután (az ágon kívül) hogyan vizsgáljam a $valami-nek a tartamát? (pl. if $valami != ezzel)

Hiszen ott nem létezik!

:S

Link to comment
Share on other sites

payskin

Sorry, még bizonytalanul mozgok a PHP-ban, de pont ezzel a problémával kapcsolatban átállítottunk a múltkor valamit a php.ini-ben, bár emlékeznék rá. :( Keresem a füzetben, hátha felírtam.

Link to comment
Share on other sites

google
Az a gond, hogy letiltani a hibaüzeneteket nem lehet, mert telepítõt kell mellékelnem a szakdolgozathoz, alapesetben pedig kiírja ezeket! :Sír:

Köszönöm Balázs, de emiatt felesleges! :Sír:

A programban kell megoldanom. Biztos sikerül, csak nem tudom, mennyi ideig tart, és mennyit kell változtatnom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na de programból tudod állítani a php.ini beállításait! Egyrészt van egy ini_set ( ) nevû függvény, amivel a program futása alatt át tudod állítani a beállítást. Másrészt nézd meg ezt az oldalt... talán jó helyen tapogatózom, talán nem.

Link to comment
Share on other sites

google

:hmm: Ez már nagyon tanulságos!

De szerencsére egy-két plusz elágazással ki tudom húzni a méregfogat, úgy látszik!

Viszont mindenképp nagyon hasznos! Köszönöm. :)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Még szerencse, hogy a PHP egy okos nyelv, ezért értelmezi az if-ben lévõ feltételeket. Egy and kapcsolatot például nem is néz végig, ha az elsõ tagja hamis.

Tehát, ha ezt írod:

if(!empty($valami) && $valami=="Hello"){
}

akkor abba nem fog belepusztulni!

De ha kifordítod, hogy

if(empty($valami) || $valami!="Hello"){
}

abba sem, mert a vagy elsõ tagja miatt, az egész vagy biztosan igaz.

Link to comment
Share on other sites

google

Igen, ezt is írtam tegnapelõtt, és végül el is maradtak a hibaüzenetek.

De utólag is köszönöm a segítséget. Végre leadhattam a szakdolgozatot. :):kávézik:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
zsoltchelsea

Hi! Utólag is gratula.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Dj JocEe

Hello! Nekem olyan gondom lenne, hogy feltettem pár napja az easyphp-t újra (új Win.-re) :Dés futott is szépen, semmi gond nem_volt vele! De ma már, ha elindítom az easyphp-t akkor a mysql nem fut, :( ha el akarom inditani, akkor kb 2 másodpercre elindul, aztán az easyphp log kiírja hogy a mysql váratlanul leállt :( Mi lehet a gond?Es esetleg hogy tudnam kijavitni? :)

Segítsegeteket elõre is köszi :)

 

<Légy szíves, a fórumon használj ékezeteket! h.arpad>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...