Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bittorrent kezdõknek


diaz

Recommended Posts

fapuma

Korlátozd a fel- (meg esetleg a le-) töltését, és egybõl nem fog gondot okozni.

Link to comment
Share on other sites

tammet

Akkor lehet, hogy kicsit félreérthetõ voltam. Szóval akkor is lassú a net, ha mondjuk csak fél sebességgel megy a töltés. Van 2Mbites kapcsolatom és mondjuk fél megával jön valami, akkor is lassú. Netlimitert már próbáltam, de az sem igazán segít. Valami olyasmire gondolok, hogy 2 részre kellene osztani a netet. Az egyik a comet a másik a "sima" net. A lényeg, hogy függetlenül menjenek egymástól. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A feltöltés miatt lassú. A kifelé irányuló kérés megy lassan.

Link to comment
Share on other sites

tammet

Ha jól értem akkor vegyem le a feltöltést, a letöltést hagyjam változatlanul, ahhoz hogy gyors legyen a net?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Gyors akkor sem lesz, csak használható. De ehhez a letöltést is korlátoznod kell, csak nem kell olyan nagy mértékben, pl 70%-át használja a torrent. Feltöltést állítsd be 10 kB/s-ra, vagy kisebbre.

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Itt a lehetséges megoldás a netgyorsításhoz:

 

Tools > Options > Advanced > network.max_connecting_connections

(Eszközök > Beállítások > Haladó > network.max_connecting_connections

Az alapértéket (0 = korlátlan) átírni 4-re (XP SP2 vagy frissebb Win oprendszereknél)

 

(Magyarázat nagyon röviden itt: http://www.pcworld.hu/forum/index.php?show...p;#entry375776)

 

Emellett persze nem baj, ha lejjebb veszed a letöltési sebességet is...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Molt@m

Van egy kis gond. Már évek óta aktív vagyok ugyanezzel a routerrel (régi Linksys b-s Wifi), de valamiért most passzív vagyok mindenhol. :(

 

A routerben 1-65535-ig minden portot kinyitottam az összes DHCP-s IP címre amit kioszt a gépeknek a router, de semmi eredmény. Régen ugyan ez a beállítás volt. Csináltam már DHCP Renew-t, router újraindítás, tûzfal kikapcs, de semmi.

 

Mi befolyásolhatja még a dolgot?

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Port forwardhoz statikus címeket használj.

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Ezt most eszik vagy isszák? :)

 

Annyit tudok, hogy ezek szerint fixálni kell az IP címet. Ha Windowsban lefixálom akkor nincs net. Gondolom kell még valami.

 

Mit állítsak még be? Sajna az ilyen routeres dolgokhoz nem nagyon értek. :(

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Jó, nem néztem szét, köszi! :upsz: Ebbõl kicsemegézem a dolgokat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
solat

Hali.

Lenne egy nem kicsi gondom. Bármilyen bittorrent klienst akarok használni, amint elindul benne a letöltés, abban a pillanatban lefagy az egész gép. Ez a helyzet frissen újratett(már vagy 5x újraraktam változás reményében, egyébként Vista Home Premium x64-em van), szűz win alatt is(nincs semmi rajta csak a driverek és a torrent kliens). Alaplapi(Asus P5Q) Bios-t, és az összes drivert a legfrisebbre cseréltem és semmi változás. A direkt ftp, http letöltés gond nélkül megy, csak torrentezni nem tudok.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...