Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bittorrent kezdõknek


diaz

Recommended Posts

Adani

Igen, tûzfal vagy router van a háttérben. Nem tudnak hozzád kapcsolódni, ezért vagy passzív. Ki kell nyitnod azt ap ortot a routeren és a tûzfalon, amit az adott progi használ. Akkor már aktív leszel, amivel számtalen elõny is jár ( mindenkitõl tudsz letölteni, ha passzív vagy csak aktívról tölthetsz)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Hát igen van tûzfal is meg router is a háttérben. A tûzfalam Kerio itt elméletileg mindent megengedtem a Bitcometnek (mivel ezt használom), de a routernél mit kell beállítanom? Igaz nem igazán szeretném piszkálgatni mivel nem értek hozzá, amúgy a router azért van nekem, hogy meglehessen osztani a netet a 2 gép között, így nekem is van internet.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Bitcometben be lehet állítani melyik portot figyelje, na ezt kell kinyitni a routeren.

 

Egyébként ez az oldal segíthet, ha nem tudod melyik proginak mit kell kinyitni:

 

Klikk!

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Beállítások->Tulajdonságok->Listázó port

 

Az itt levõ portot kell kinyitnod a routeren. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Köszi!

Akkor már ettõl nem leszek majd passzív?

Mert most fogom majd csak beállítani.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

A Bitcometen belül hol kell beállítani a Listázó port vagy mit?

Mert nem találom a beállítások menü pontban.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Opciók-Beállítások és ott majdnem legalul: Figyelt port.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

A Figyelt portnál mit kell beállítanom? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

8070, nekem legalábbis ez van beállítva és tökéletesen mûködik.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Vagy válassz ki egy véletlen számot 65000 alatt, nekem pl. 10784 van beállítva.

De akár ki is próbálhatod önállóan, hidd el, nem fog tõle összeomlani a géped, és a program sem válik mûködésképtelenné. :kávézik:

 

Ha a választott porttal nem mûködik, akkor lehet, hogy egy másik program is használja, ekkor válassz egy másik portot.

Link to comment
Share on other sites

Adani

És persze ne felejtsd el, majd azt a portot kinyitni a tûzfalon és a routeren.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Jelenleg két nagy magyar tracker sem elérhetõ. Remélem nem az történt, amire gondolok? Nem akarok vészmadár lenni, de nagyon gyanús nekem a dolog. De remélem csak rémeket látok

 

ui: Szerintem tényleg rémeket látok, mert csak a webes felülete nem megy, de a visszosztás még mûködik, amit már letöltöttem visszatudom osztani. A webes felület is bejött közben, állítólag karbantartanak. A másik trackernél, meg 10 perce kapom, hogy a MySQL túllépte a maximális kapcsolat számát, és próbálkozik.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Az e-vel kezdõdõ nevû, a 2. legrégebbi valóban gyakran adja ki ezt a "túlterhelt" üzenetet, mivel a szoftver amit használnak, nagyon leterheli a szerverüket. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Azóta kiderült, hogy vaklárma volt, mert most mind a kettõ mûködik, ez E ugyan kiírja, de max. fél perc és bentvagyok, a B, pedig teljesen megjavult.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Az E-nél meg kéne növelni a MySQL-ben a csatlakozási számot... :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Oké, hogy E meg B vagy akármi, de ne itt beszélgessetek róla. Egyrészt offtopic, másrészt...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ok, megértettem, de nemtudtam, hogy már ez is warezolásnak számít. Nem neveztük nevén, õket, aki ismeri tudja, mirõl beszélek, aki meg nem ebbõl nem jön rá. Az még belefér, ha mint a két legnagyobbat említem?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mondjuk a határán van, de miért itt kell beszélgetni róluk? A többiek számára tök érthetetlen, majd jönnek és kérdezgetni fogják, hogy mik ezek, amikre nem lehet ugye válaszolni, mert az már annak számítana. Beszéljétek meg PÜ-ben, Messengeren, másik fórumban, ok?

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims
És persze ne felejtsd el, majd azt a portot kinyitni a tûzfalon és a routeren.

És hogyan? :hááát:

Mert sajnos nem igazán értek az ilyesmihez. :(

A tûzfalam jelenleg Kerio Personal Firewal: itt elméletileg minden meg van engedve a Bitcometnek ( forgalom kifelé-befelé egyaránt meg van engedve, így nem kérdez rá a Kerio). Tán az XP internet biztonságában kell beállíatni valamit?

A routerhez nem igazán értek. Nálunk azért lett router, hogy megosszuk a két gép között a netet. Szóval nem igazán értem, hogy hogyan tudom rajta megnyitni a portot. :(

Link to comment
Share on other sites

Adani

A tûzfalon, akkor elvileg átmegy, a routeren pedig a Virtual Server vagy a portforward résznél kell beállítani.

 

Kis Segítség!

Link to comment
Share on other sites

Lalee

Helló!

A BitLord-ot próbálom két napja,de átlag 15-20 percenként .exe hibára hivatkozva leáll.Újra elindítom aztán megint jön a hibaüzenet és leáll.Az 1.1-es verzió.

Már letöröltem és újra telepítettem,de nem változik.A régi gépemen már használtam és tökéletesen ment,de nem tudom melyik verzió volt.Mi lehet az oka?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Talán az, hogy a sok kliens közül ez az ami tele van kém- meg reklámprogramokkal.

A BitComet ugyanazt tudja, csak reklám nélkül. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Na igen, a Bitcomet az egyik legjobb BT kliens. Sokat kipróbáltam már, de nekem ez tetszett a legjobban. Aki esetleg nem Windows alol torrentezik, annak pedig ott az Azureus.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Szerintem a routeremen kéne megnyitnom egy portot, hogy aktív felhasználó legyek, mivel a tûzfalon mindent megengedtem a Bitcometnek.

Nos feltöltöttem egy képet a router ,,Bios-át": Router

Nos itt melyiken belül kell beállítani? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Eléggé töri az angolt a routered menüje. :hmm:

 

Így a fõmenü alapján nem tudom, melyik menüpont felel meg, vagy az "Advanced Config", vagy a "Security Setting", vagy a "Routing Table" alatt.

 

Csak hogy tisztán lássak: tudsz angolul valamennyire? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...