Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bittorrent kezdõknek


diaz

Recommended Posts

diaz

Hello Mindenki!

 

Én eddig DC++-t használtam, de sajna az a tapasztalat, hogy soxor majd' beleõszültem, mire letöltött egy mp3 albumot. (Nagy ritkán jött össze a 44-56 ksec, de ez már tényleg fehér holló volt.) Filmekkel vagy kisebb klippekkel nem is próbálkozom.

Épp ezért kezdtem el informálódni a bittorrentrõl. A Bittornadot ajánlották a legtöbben, így letöltöttem. Találtam is pár oldalt, ahonnan le lehet tölteni a .torrent fileokat, de mindegyik õrületes várakozási idõket szabályoz be, hacsak fel nem töltök én is az adott oldalra.

Az a bajom, hogy sajnos még mindig nagyon magas nekem ez az egész rendszer.

Kérlek, aki ugyanezen progit használja, ossza meg velem a titkokat! Hogyan kezdjem? Miket állítsak be? A PAV tûzfalát használom, hol tudok rajta portot nyitni?

 

Helpeket elõre is köszi! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Van itt egy Azureus topic is, keresd meg! Az is torrent progi, és talán könnyebb lesz a kezelése.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nehogy elhidd neki! :D A Bittornadónál nincs egyszerûbb Torrent-kliens! Viszont rögtön az elején ki kell ábrándítsalak: a BitTorrent nem lesz gyorsabb a DC++-nál.

 

Nézd, amikor a DC-vel töltesz le, egy emberhez csatlakozol, és tõle közvetlenül töltesz le (persze ehhez is jól kell beállítani a tûzfalat, különben passzív módban valóban lassabb lesz), de alapvetõen az õ és a te kapcsolatod közötti "útvonal" befolyásolja a sebességet.

 

A BitTorrent úgy mûködik, hogy egyszerre néhány ember töltögeti egymástól ugyanannak a fájlnak a különbözõ darabjait. Ha mázlid van, néhányukhoz vezethet jó "útvonal", de biztos lesz néhány, amelyhez pokoli rossz lesz, alig néhány K. Átlagban tehát nem jársz jobban a Torrettel, mint a DC-vel.

 

Nem tudom, milyen tûzfal van a Pandában (ha az a PAV), de ahhoz, hogy a Bittornado átmenjen rajta, elõbb be kell állítani a Bittornadoban azokat a kommunikációs kapukat (portokat), amit használni akarsz, majd azokat ki kell engedni a tûzfalon. Ezt a Prefs feliratra kattintva tudod megtenni. Nálam a From: 4990 a To: 4995-re van állítva, ezen az 6 porton "garázdálkodhat". Természetesen ezeket ki is engedtem a tûzfalamon, és az útválasztómon is.

Link to comment
Share on other sites

apacs
Van itt egy Azureus topic is, keresd meg! Az is torrent progi, és talán könnyebb lesz a kezelése.

:oké: Én is ezt használom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ti tudjátok. Az én gépemre ugyan nem mászik Sun Java kliens, az tutker!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

@TRf

A BitTornádónak outgoing, vagy incoming portot nyissak? Incoming az biztos kel, de kell outgoing is? TCP portok kellenek?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nyissál neki mindkettõbõl mindkettõt (outgoing, incoming, tcp, udp).

Link to comment
Share on other sites

Greene
Az én gépemre ugyan nem mászik Sun Java kliens, az tutker!

Inkább a Sun Java mint a MS féle... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyik se, ha egy mód van rá! :lol:

Link to comment
Share on other sites

diaz

Idõközben sikerült rájönnöm az alapokra BitTornado ügyben, és sajna úgy lett, ahogy megírtátok: lassú. Vártam 10 percet, fél órát, hogy össze szedje magát, de 10-15-nél feljebb nem akaródzott menni a sebi.

Talán maradok a DC++-nál. Bár abban ott a rizikó, hogy a forrás user bármikor leléphet én meg kereshetem az alternatívákat.. :upsz::)

 

Balázs:

PAV nálam a Panda (ezt a rövidítést még talán az újságban olvastam ;) )

Egyébként a tûzfalbeállításban a DC++-nál Bemenõ és kimenõ forgalmat kell engedélyezni, ugye? Alapértelmezetten csak Kimenõ volt beállítva.

 

Tényleg, van érdemi különbség a Sun és a MS féle java között? :hááát::?:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Esetleg próbáld ki a BitComet-et. A legjobb torrent progi szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Blueeight

Hello!

 

Én is BitComettel töltök. A legjobb. Az azureus indításával megszünt a neten. Azt nem szerettem.

A torrentes téma szerintem azért jobb a DC++-nál mert olyan ritkaságokat is be lehet szerezni, mint például tévébõl felvett koncertek vagy képgyûjtemények.

Ezeket csak elindítom és majd lejön valamikor. Szabályozhatom a feltöltés sebességét és senki nem szól érte.

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

cölöp
....lassú. Vártam 10 percet, fél órát, hogy össze szedje magát, de 10-15-nél feljebb nem akaródzott menni a sebi...

Lassú :?:

Ez nálam -- így-- rendszeres , de inkább több ennél. Szerencsétlen eset ha kevés a peer, akihez csatlakozni tudsz, vagy eleve kevesen seedelik a dolgot amit töltesz.

Link to comment
Share on other sites

diaz

Az pazar, ha ekkora a letöltésed.

Egyenlõre kísérletezgetek, különbözõ torrent oldalakról töltök, keresem a "népszerûbb" file-okat, de pl egy top 100-as lista elején szereplõ állomány is csak 3-6-ttal jött. :mérges::mérges:

 

Esetleg kipróbálom a netlimitert...vagy egyéb beállításokat eszközölök.

 

Letöltés szempontjából, mindegy, melyik kliens progit használom? Mostmár téyleg netom, melyik lenne a legjobb... :hááát::?:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Akkor próbálj ki egy másik klienst. Nekem most 1024-es letöltésem van, és egy olyan torrentet töltök le, amin 20 peer van, a letöltési sebességem pedig átlag 130(!) KB/sec.

 

A várakozási idõk elkerülése érdekében pedig töltsd vissza a letöltött dolgokat szorgosan, hiszen errõl szól a rendszer.

 

@SB

Nem lassú ez. Valószínûleg Nálad volt a bibi amikor próbáltad, mert egy átlag torrent 30 peeres, és az már képes kihasználni a teljes sávszélességet. :hááát:

 

Utólag: most még egyszer elolvastam a hozzászólásaidat, és már értem hogy mit akarsz mondani. Én továbbra is azt tartom, hogy 20 peerhez csatlakozni elõnyösebb, mint 1-hez. ;)

Link to comment
Share on other sites

cölöp
Mostmár téyleg netom, melyik lenne a legjobb... :hááát:  :?:

Próbálj ki többet, és döntsd el magad.

Én elõször az Azureust használtam, jobbanmondva próbáltam használni de nem nagyon jött be.

Azután Bittornádó. Ez már jó volt, csak valami miatt lefogta a gépet.

Most BitComet, ez bejött .

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Én is BitComet-et használok. 8)

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Emlékezz vissza, nekem is te ajánlottad még a régi fórumon :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akinek még mindig lassú a torrent, hadd kérdezzem meg, hogy ADSL kapcsolatotok van? Ha igen, akkor az lehet a baj, hogy a sok feltöltés visszafogja. Limitáljátok a feltöltést a maximum 80%-ra az segíteni fog, ha mégsem használjatok Cfos-t.

Link to comment
Share on other sites

alakulat

HI!

Nekem lenne egy problémám. BitCometet használok és a feltöltésem lassú(10-15k) miért van ez mert a feltöltési sebességem 130k/sec??????????????

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Elõször is milyen neted van? Ettõl függ a feltöltési sebesség.

Másodszor a progiban tudod állítani a preferences fül alatt.

Link to comment
Share on other sites

fapuma
HI!

Nekem lenne egy problémám. BitCometet használok és a feltöltésem lassú(10-15k) miért van ez mert a feltöltési sebességem 130k/sec??????????????

130kilobit, vagy kilobájt?

 

Mert ha kilobit(a netszolgáltatók ebben szokták megadni), akkor érthetõ, hiszen 130/8=16, és az megfelel a 10-15-nek.

Link to comment
Share on other sites

alakulat
Elõször is milyen neted van? Ettõl függ a feltöltési sebesség.

Másodszor a progiban tudod állítani a preferences fül alatt.

Enternet-ADSL a netem 1024/130 Kb/sec.

már probáltam beállitgatni.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Akkor nincs semmi gond. 130k-s net 16kbájtank felel meg, és a letöltés önkéntelenül feltöltést generál, összességében normális a 10-15 átlag.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...