Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya órajelének megállapítása


ikegava

Recommended Posts

ikegava

Sziasztok!

Asus 6600GT/TOP/ PCIEX-es videókártyám van.Ez gyárilag 10%-al megemelt órajelet jelet,mint a sima 6600GT-é.Milyen progival tudnám megnézni,hogy mennyivel megy a kártya mag,és memória órajele?Hol tudok ilyet letölteni?

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

A válasz:

1. Smart Doctor progi órajel állítója erre az órajelre áll be, ha elindítod a progit.

 

2. Csúcsszuper megoldás!!! > itt < elolvashatod. A monitoring hml mutatja, hogyan állítja játék vagy teszt közben az órajalet és hogyan változnak a hõfokok. Az adatokat nem csak a kurzórnál mutatja, hanem ahova ráklikkelsz ott is marad egy jelzés.

 

Off.

 

Nekem is ilyen karim van. Ha játszól a Joint Operations játékkal (ne hagyd ki, ha már adták a kártyához) akkor néz be > ide!!! <

Szerintem eszméletlen jó játék.

 

On.

Link to comment
Share on other sites

Maverick
Milyen progival tudnám megnézni,hogy mennyivel megy a kártya mag,és memória órajele?Hol tudok ilyet letölteni?

 

EVEREST ---> Számítógép ---> Túlhajtás ---> Grafikus processzor tulajdonságai ---> GPU órajele, illetve Memória órajel.

Vagy szintén az Everestben: Megjelenítés ---> GPU

 

Az Everestet letöltheted innen. ;)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Ez nagyon fontos:

 

A kártyádhoz ne a hivatalos 2.01 verziót használd, hanem a > GeForce-ra optimaklizált béta változatot <

A szenzor adatok frissítése ennél csak ~4 % CPU használatot jelent, míg a hivatalos 2.01 verziónál 25-30 % is lehet.

 

Bocs, ha Maverick is ezt linkelte be!

Link to comment
Share on other sites

ikegava

Sziasztok!

Megnéztem az Everest-tel az órajeleket(a bétával),a memória 548MHz-ez OK is.A GPU viszont,amikór elindítom a programot néhány mp.-ig 518MHz,de ezután leesik 299-re.Mitõl lehetséges ez?Esetleg lehet valami gond?Ha valaki tud segítsen!Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Megnéztem az Everest-tel az órajeleket(a bétával)

:hááát:

 

A nem bétával mit mutat ? Van már végleges verzió is.

 

Esetleg azzal is megnézheted amit VINIKOR ajánlott.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Semmi gond!

 

2D-s alkalmazásnál 299 MHz-en dolgozik a GPU. RivaTuner-nél ez a Core clock-nál látod (legfelsõ diagramm)

3D-s alkalmazásnál automatikusan felemeli a GPU órajelét 518 MHz-re. Ha véget ér a játék (3D) akkor visszaállítja 299 MHz-ra.

Játék vagy teszt közben ha csinálsz egy > RivaTuner Hardware Monitoring-ot (ide klikk) < akkor látod ennek a mûködését.

 

A memória órajele fixen 548 MHz, ami effektív órajelként 1097 MHz. RivaTuner-nél Memory clock diagramm mutatja ezt.

 

Ha egy kicsit hangosnak találod a kártya hangját akkor visszavehetsz a venti fordulatából > így (klikk). <

 

Lehet, hogy az EVEREST elindításánál a kártya szenzorok olvasásánál kap egy kezdeti terhelést a VGA és felemeli a GPU órajelét.

A hivatalos verzió indításakor a CPU terhelése nálam ~80%-ra is felugrott. A frissítések ~ 28% volt. A bétánál az indítás ~ 40%, frissítés 4%. > Itt olvashatsz errõl <

De írjál nyugodtan Te is a Lavalys fórumára. Én is kiváncsi lennék rá mit válaszolnak hivatalosan.

Link to comment
Share on other sites

ikegava

Köszi az infót,így már minden világos!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...