Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Visual Basic 6


ocsi

Recommended Posts

ocsi

A kérdésem arra irányul, hogy ki, mit tud a Microsoft Excelbe beépített Visual basic-rõl?! Elvileg nekem a 6.3 as van benne, de ez tényleg felér egy pénzért vett VB 6 os fejlesztõi környezettel??? Tudtok valami ingyenes fejlesztõi környezetet??

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A VBA (Visual Basic for Applications), ami az Excel-be, illetve egyéb programokba van beépítve nem tud önállóan futtatható állományt (exe, dll, ocx) készíteni.

 

Egyébként nyelvi szinten teljesen kompatibilis a VB-vel.

 

Ingyenes fejlesztõ rendszerrõl, legalábbis VB-rõl nem tudok.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

És olyanról ami egy VB projektet elment ( átkonverál) EXE be?

(szóval hogy az EXCEL féle változat 'teljes értékü' legyen...)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Erre van a Visual Basic vagy a komplett csomag, a Visual Studio. ;) Egyébként diákoknak elég kedvezményesen adják, ha jól tudom.

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Tudomásom szerint az XBasic ingyenes. Ugyan nem olyan, mint a VB -és nem is kompatibilis vele (sajnos) -, de szerintem azzal is lehet alkotni.

Egyébként, ha jól tudom, akkor az MS Excelt is pénzért adják, legutóbb még így volt. :)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Minden MS terméket pénzért adnak... szerintem még a jegzettömböt is..:P

 

(Csak ez nálunk nem plussz kiadás mivel az Office már megvan...)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Athos

Kéne egy kis segítség. Létezik olyan ActiveX vezérlõ, melyben úgy tudok kiadni parancsot, mint egy "DOS" ablakban? Nem a VB Command Line Applicationre gondolok, mert Excelben használnám fel.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

? shell()

Link to comment
Share on other sites

Athos

Az a baj, hogy ez külön ablakban nyitja meg. :( Viszont az is segítség lenne, hogy addig megáll a program futása, amíg végre nem hajtja a parancsomat.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Keressél erre a neten:

waitforsingleobject

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kdavid

Nekem az lenne a kérdésem ( én is excelbõl nyitom meg a VBS-t ),hogy "irtam"

egy kis "progit" de ha elmentem akarmi.vbs neven amikor megnyitom ezt a hibauzenetet kapom:Can't find script engine "VBScript for script"C\Windows\asztal\flood.vbs , mi lehet az oka ? egyebkent a program Így nez ki :

Set keres = CreateObject("Microsoft.xmlHttp")

For x = 1 To 1000 Step+1

keres.Open "Get", "www.azoldal.hu", False

keres.send ""

Next

Msgbox("A floodolás befejezõdött")

 

\evvel a progival az oldalam strapabirásának hatarait feszegetem , és nem hasznalom ugymond rosz célokra\

Segítséged elõre köszönöm!

 

Vagy ha esetleg valaki jobban ért hozzá,akkor légyszi tökéletesitsen rajta és irja be ide :] Légyszives,Kösz :]

 

<Használd a szerkeszt gombot! Köszi! arpsoft>

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az VBA és nem VBS. Ezért nem megy.

Link to comment
Share on other sites

kdavid

Hmm.. akkor mit csináljak hogy mennyen ? :) a Visual Basic -ben ez a kód?

Link to comment
Share on other sites

kdavid

DE egy link is jol enne ahonnan a Visual Basic 6.0 Trial verziojat vagy vmit letudom

szedni..Ja és hol az a szerkeszt gomb ? :\

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

http://www.w3schools.com/vbscript/

Itt találsz okosságokat a vb scriptrõl.

Letölteni az visual studio express-t lehet, amiben van Basic is.

 

A szerkeszt gomb a hozzászólásod jobb fölsõ sarkában van.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kdavid

Set keres = CreateObject("Microsoft.xmlHttp")

For x = 1 To 1000 Step+1

keres.Open "Get", "www.azoldal.hu", False

keres.send ""

Next

Msgbox("A floodolás befejezõdött")

 

 

 

 

Szeretném ha valaki ezt megcsinálná nekem ,mert nem megy :(

Ha megvan akkor : kdaviddd@hotmail.com címen vegyél föl msn-re és segíts vagy csináld meg légyszíves! Thx.! :)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Naaaaaa! :S Nem hiszem, hogy ilyenben itt segíteni fognak. Jóhogy nem vírusíráshoz kérsz segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Hybrid

Sziasztok! Már egy ideje foglalkozok Basickel. De most segítséget szeretnék kérni tőletek, mert a jelenlegi tudásom nem elég ehhez. A problémám a következő: meg szeretnék nyitni egy játékot, és mikor megnyílt, megadni egy logint és egy jelszót. Ezután ha már játszom, akkor utasításokat is szeretnék adni a játéknak. (Mint a botok esetében.)

 

Ha csak annyit tudtok esetleg segíteni, hogyan adjak utasítást külső programnak vagy hogy loginoljak ezzel a játékkal azt is nagyon megköszönném. MSN címem, ha valakit érdekel: hybrid_46@hotmail.com.

 

Előre is kösz, bye!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Milyen játékról van szó? Ez a játék fel van készítve külsõ parancsok fogadására?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Change

Sziasztok!

Most vagyok elõször ezen az oldalon!

Az egyetemen most kezdtük a makroprogramozást word-ben!

Van egy-két rövid feladat, amiben a segítségeteket szeretném kérni!

1. olyan makró, ami megkeres egy szót a szövegben és az összes talált szót átjavítja egy másik szóra(amit én adok meg) pl.:megkeresi az összes alma szót a szövegben, és körtére javítja õket.

 

2. van egy táblázat: az elsõ oszlopban nevek vannak, a másodikban születési évek, a harmadikban magasságok, a negyedik üres. A feladat: ha egy gyerek elmúlt 7 éves és 110 cm-nél magasabb, akkor írja ki a 4. oszlopba a neve mellé, hogy iskolaérett, ha még nincs 7 éves vagy 110cm, akkor azt írja, hogy nem iskolaérett

 

3. Van megint egy táblázat: az elsõ oszlopban nevek, a másodikban házszámok, a harmadikban irányítószámok. a táblázat fölött ez a szöveg áll: "rendezendõ oszlop:" a kettõspont mögé ha beírom valamelyik cellanevet pl:házszám, vagy név, akkor a makrónak a megadott cellanév alapján kell növekvõ sorba(vagy név esetén betûrendbe) rendezni a megfelelõ cellanév alatt álló tagokat.

 

Ha tudjátok a megoldásokat légyszi írjátok!

Elég sürgõs lenne!

Elõre is köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
kemegabi

Tiszteletem tudna valaki segíteni , hogy honnan tudnám megszerezni vagy letölteni a Visual Basic 6.0-t a Sulibeli anyaghoz kellene!

 

Köszönettel

Edina

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Nem hiszem, hogy le lehetne tölteni, legalábbi nem ingyen. De nézz utána, hogy milyen suliba jársz. Ha felsõoktatásban vagy, és a suli része az MSDNAA programnak, akkor ingyenes regisztrációval le tudsz tölteni legálisan egy csomó Microsoft szoftvert (XP, Vista, Visual Studio stb). Ha ez nem tetszik, akkor a Tisztaszoftver oldaláról is le lehet tölteni, viszont csak iskolai géppel (tehát suliból, koliból). Ha középiskolás vagy, akkor viszont én csak a Tisztaszoftver-t tudom megoldásnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
zidan

Hello Mindenki!

 

Mivel ez egy VB topic ezért írok ide.

 

Van egy vb-ben megírt kód és ez le van fordítva dll-re. Ezt szeretném visszaállítani vb kódba. Szeretnék benne változtatni egy két dolgot, aztán visszaállítani dll-re. Sajnos nem én csináltam ezt a dll-t, de nekem kellene átírni. Erre kérném a segítséget. Elõre is köszi.

 

Zidan

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
AM2k

Ez forrás kód hiányában nem fog sikerülni...

Maximum asmbe bele lehet hackelni valahogy.

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...