Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriacsere után nem indul a gép


aadaam

Recommended Posts

aadaam

Új alaplapom van a gépben , eddig volt hozzá 1 db 256 MB-os és 1 db 512MB-os memória, de most lecseréltem a 256-ost is 512-re, de miután betettem sípolt a gép folyton és nem indult - visszatettem a régit , de azzal is sipolt - jelenleg csak úgy müködik hogy az 1 db 512es van benne.

 

Mi lehet a baj?

 

Köszönöm

 

 

ui: alaplapom abit is7 v2

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csinálj egy CMOS resetet és úgy próbáld meg elindítani. Azt valószínûsítem, hogy manuálisan volt a BIOS-ban a memória beállítva - ami viszont az új RAM-nak nem lehet megfelelõ.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ha úgy sem jó, akkor írd be a beep code-ot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Shia-ko
Hali!

 

Most jutottam el csak oda, hogy rákényszerüljek a nézelõdésre és a kérdések feltevésére...

 

Abit ST6-os alaplapocska van, Award BIOS-szal.

Eddig minden frappánsan ment....eddig.

 

Tettem egy másik memóriamodult a meglévõ mellé...majd jött meglepi..

Csipogás. Valahogy nem szereti egymást a két 133MHz-es memória.

Kivettem, majd aztán jött meglepi!

 

Egyikkel sem indult.

 

kivettem mind a videokarcsit, mind a memória modulokat, CMOS reset, gombelem kivéve..

Ekkor 3x hangos sípolás, ezt követõen "Né-Nó"-zás.

Bármit is tettem ezek után - vissza vidkarcsi, eredetileg benne lévõ memória kártya - csak a néma csönd, még az a szükséges 1 csippantás sem jött..

 

Teljesen tanácstalan vagyok!? Mi lehet a gond!?

 

Tudnál segíteni!????

......A memória kártyákat megnéztem, az egyik 256-os ( ez volt benne eredetileg ) most már csak 128-nak ismeri fel egy másik gép......

 

Köszi elõre is a fáradozásodat!!

 

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ellenõrizném aprocit is, hogy nem-e mozdult el, ha az rendben van, akkor csak az eredetileg benn lévõ memót raknám vissza, majd VGA, majd a többit egyenként. Ahol kihal, ott a bibi.

A 3 síp rövid, vagy hosszú?

A sziréna ált. túlmelegedést jelez.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Tuareg

Lehet, hogy nem jó helyen érdeklõdök de azért megkérdem!

Mi van akkor ha gépindításkor megpróbálok a BIOS-ba belépni a del-el és a következõ történik:

 

- 1 síp jó

- az alaplap "saját felülete" (K8N Neo2 Platinium) a tájékoztató szöveg del >>> BIOS

Setup

- a monitor bal felsõ sarkában villog a kurzol és nem történik semmi

 

Magam arra gondolok, hogy nem azonos márkajelzésû memoriák vannak az alaplapban, amelyek dual-ban mûködnek és ez lehet a baj.

 

A konfigom:

350W táp, K8N Neo2 Platinium, AMD Athlon64 3200+, 1db 512Mb DDR Ram-Bo -vagy mi

1db 512Mb DDR Samsung

A biost még nem frissítettem, a memóriákat pedig azért nem teszteltem még le, mert hátha van valami jó ötlet. A BIOS-t már lenulláztam, EVEREST-el megnéztem a memcsik duálba mennek, csak igazából ahhoz nem értek, hogy hogyan kellene menniük jól! Ezekkel a szorzókkal nem vagyok tisztába!

 

Ha Valaki tud kérem segítsen!!!

 

Elõre is köszi!!!

:pislog::pislog::pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A gép egyébként rendesen megy?

 

De a sorrenddel van a gond! Még a csippanás elõtt nyomd meg a Delt!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tuareg

Mire gondolsz amikor azt kérded, hogy egyébként rendesen megy?

 

Próbáltam a csippanás elõtt is F1 F2 Alt+F2 F8 billentyûket de semmi.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Gondolom úgy értette PF, hogy még ha Del-el tudsz belépni a BIOS-ba, akkor azt még a csippanás elõtt tedd meg.

 

Azt, hogy egyébként rendesen megy-e, meg szerintem úgy, hogy ha nem próbálsz meg belépni a BIOS-ba, akkor szabályosan mûködik-e a gép.

Link to comment
Share on other sites

Tuareg

A probléma megoldódott!!!

 

Szerencsére az volt a bajság amire gondoltam, hogy a nem egyforma márkajelzésû memcsik miatt vacakolt :mossfogat:.

 

A Samsungnak nem tetszett a DIMM1. Átraktam egy másikba úgy, hogy duálba menjenek továbbra is, és láss csodát minden mûködik!!!

 

Azért köszönöm a segítséget! Továbbra is figyelemmel követem a fórumot, mert itt mindig tanul az ember valamit!

Link to comment
Share on other sites

Tuareg

Tévedtem egy-két ujraindítás és minden változatlanul rossz!!!

Lehetséges, hogy a két különbözõ memcsi lehet a hiba?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Másnál is okoznak ilyen problémákat a különbözõ memória modulok. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
djfnz

Hát igen így van! Még nálam is elõfordúlt! De kiderült hogy a kát memóri más frekvencián ment mint a másik(amúgy ez nem lenne olyan nagy baj), de a sajnos nekem se indult be a gépem csak ha kicseréltem a memóriát egyformára! Meg néhány alaplap nem támogatja a 400 MHz-et!Példa a régebbi 32 bites P4 es alaplapok amik csak 333 MHz-et bírták.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kfx

Sziasztok!

Vettem egy ASUS p5ld2 alaplapot. Memóriát most készülök bele venni. A használati útmutatót azért mondom csak elolvasom... Erre találom a QVL-et(Qualified Vendor List), amiben leírják, hogy melyik memóriát tesztelték le az alaplapban, és hogy ezek hol meg mint mûködnek...

Fantasztikus...

Az A-Data véletlenül sem fordul elõ még a webes listában sem... Ettõl függetlenül nyugodtan megvehetem, ha stimmel minden tulajdonsága?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Elég nagy valószínûséggel menni fog. Csak nem garantálják. Vedd meg nyugodtan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...