Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések 2006-2009


payskin

Recommended Posts

payskin
Alapvetõ marketing fogásként használható ki, hogy az emberek többségét a látvány gyõzi meg.

Igen? Akkor a Windows XP-be miért a megjelenés elõtt 3 héttel került bele az új felület? Nem volt épp marketinges Redmondban?

 

Leszállhatnátok már a témáról; akár tetszik, akár nem, lesz új felület, és a megjelenés után lesz X+1 új felület, mert mindenki új felületet fog fejleszteni, mert tök egyszerû lesz. Ha ti csak ennyit láttok a Vistából, szerintem ez nem a Microsoftot és nem is a Vistát minõsíti. :P

 

És hogy miért a kinézet van már most is készen?

Készen?! :pislog: Még semmi nincs készen. A most kiadott pre-Béta 2-ben már változtattak az ablakok kinézetén a Beta 1-hez képest! Gyorsan hozzáteszem a kórus kedvéért, hogy nem, nem csak az ablakok kinézetét változtatták meg a két változat között! LOL!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Ha ti csak ennyit láttok a Vistából, szerintem ez nem a Microsoftot és nem is a Vistát minõsíti. :P

Én pl. még semmit nem láttam a Vistaból, csak amit a lapban leközöltetek! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nyugi, nincs már olyan messze az a Beta 2! ;) Na, akkor milyen sírás lesz, már előre félek. Mellékletként füldugóval fogunk megjelenni. :D

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Ha jól emlékszem akkor a Beta2 az úgy novemberben várható :ötlet:8)

 

Ahelyett, hogy a kinézetével foglalkozunk vátsunk a legszembetűnőbb problémákra :nyíl: MÉG MINDIG NINCS SATA TÁMOGATÁS :!: Úgy kell trükközni meg hackelgetni a wint, hogy hajlandó legyen felismerni a SATA vinyómat :!: :Sír:

 

Szóval ez szerintem nagyobb probléma mint, hogy néz ki a felület :ötlet: :!: :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez már csak azért sem igaz, mert jelenleg is egy SATA merevlemezrõl futtatom. ;) Helyesen így szól: még nincs teljes körû SATA-támogatás. Az új buildet fel se rakd, az állítólag még rosszabb ebben a tekintetben.

 

Egyébként az MSI alaplapom i875-ös lapkakészletében levõ SATA vezérlõt használom, a Windows XP-vel trükközni kellett, a Vista vitte helybõl, szó nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Én pl. még semmit nem láttam a Vistaból, csak amit a lapban leközöltetek! :Sír:

Addig jó neked! És ez most komoly. Ugyanis már a sírógörcs kerülget, hogy amit még a Beta 1-ben hajlandó volt XP-s driverrel feltelepíteni, azt az új buildben már nem lehet használni. Így se hálókártya, se semmi. Még a VIA Raid vezérlõjét is csak nagy kegyesen volt hajlandó, nyafogásokkal telepíteni. Szóval még jobb, ha nem is akarjátok, mert nagyot csalódnátok benne...

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Megfelelõ driverek nélkül akkor hogyan lehet akár csak tesztelni is? :pislog: Érdekes, hogy erre a Microsoft nem gondolt, vagy ha igen, akkor kicsit furán ...

Link to comment
Share on other sites

csibe283

Hát nekem a Beta 1-es változat Virtual PC-n kb. 4-5 óra volt telepítéssel meg beállítással együtt. :D Azért egy XP-t biztos nem telepített volna ilyen sokáig. Egyébként tetszik az új design, de az átlag felhasználóknál nem alap dolog, hogy DirectX 9-es videókártyával rendelkezzenek. (Ha jól tudom ez kell ahhoz, hogy normálisan mûködjön.) Vajon kinek akarják eladni ezt az új Windowst? :hááát: Eddigi tapasztalataim alapján én inkább maradok a Windows XP-nél. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Megfelelõ driverek nélkül akkor hogyan lehet akár csak tesztelni is? :pislog: Érdekes, hogy erre a Microsoft nem gondolt, vagy ha igen, akkor kicsit furán ...

Hehe.. Na ezért nézünk mi is furcsán a Microsoftra. Fõleg, hogy a neten kell lejelenteni a hibákat egy speciális programmal. És ha nincs net... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Neohacker
Helyesen így szól: még nincs teljes körű SATA-támogatás. Az új buildet fel se rakd, az állítólag még rosszabb ebben a tekintetben.

Tudom részben ezért is írtam le mert azt hittem, hogy a másodikban talán ez már nem fog problémát okozni, de mégis! :S Csak azt nem értem, hogy kinek és minek adnak ki ilyen verziókat :?::ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Lex

A Béta tesztet úgy is fel lehet fogni, hogy az MS jól megszívatja :cumizik: a tesztelõket, azok meg sírnak és csak sírnak. :zokog::D

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Hát én ugy olvastam, hogy ezt inkább a software és driver fejlesztőknek találták ki, meg persze az újságíróknak, és még azért is, hogy legyen miről beszélni és tulajdonképpen mi is reklámot csinálunk neki magunk között.

 

Lehet szeretni vagy utálni, az biztos, hogy sokat fogunk itt beszélgetni arról, hogy mi nem tetszik és mi tetszik.

 

De én inkább a novemberi Beta2 megjelenésére vagyok beállítva ilyen téren. Úgy gondolom, hogy a most kiadott sebtében összedobott Beta1 után alaposan meggondolják, hogy mi lessz benne, mert az eddigieket nem lehet sokmindenre használni. És hát tudjuk, hogy rengeteg ÚJ dolog kimaradt mert nem érett meg. :!:

 

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Atyafi

Telepítettem a Vistát. Még csak ismerkedem vele, de böhöm nagy állat. A windows könyvtár 3.3 Gigás és majdnem 21 ezer file van több mint 2800 mappában. Telepítéskor nem sokat kérdezett. Ha jól emlékszem, akkor csak azt kellett megadni, hogy melyik partícióra települjön és még kérte a kulcsot. Innen kezdve semmi választási lehetőségem nem volt, amit puritánként/puristaként nagyon zokon vettem. Még megnézem, hogy unattended módban milyen karcsúsítási lehetőségeim vannak. Mindenesetre nagy jövőt jósolok az nLite-nak és az XPLite utódjának (VistaLite? )

 

A felülete első ránézésre az XP-hez hasonlít, de több benne a csicsa. A telepítő kíméletlenül fölteszi a dotnetfx keretrendszert, ami az XP-ben és W2K-ban külön menet volt. Ha lesz időm, akkor jobban belebújok a tartalmi újdonságokba ...

Link to comment
Share on other sites

payskin
Úgy gondolom, hogy a most kiadott sebtében összedobott Beta1 után alaposan meggondolják, hogy mi lessz benne, mert az eddigieket nem lehet sokmindenre használni.

Tudjátok, olyan ez, mint a hibás DVD: minden hónapban van 10-30 ember, akinek hibás a melléklete. Számukra ez egy mini világvége, mérgesek, mert nem tudják használni, amiért fizettek, minket okolnak, és azt mondják, szart csináltunk.

 

Csak hogy 30 ezret gyártunk. A rossz lemezek az összesnek kb. az egy ezrelékét teszik ki, néha annyit sem. Persze, szó nélkül cseréljük az ilyen hibás lemezeket, de látnotok kell, hogy ez sem számunkra, sem a gyár számára nem jelent problémát, a hibaarány elhanyagolható.

 

Most gondoljátok végig ugyanezt a Vistával kapcsolatban: a hivatalos bétatesztelõk számát sem tudom megbecsülni, de szerintem biztosan több 100 ezres nagyságrend. Szerte a világon van egy csomó ember, akiknél nem mûködik a jelenlegi béta, és õk ezt a saját mikrokörnyezetükben nyilván szomorúan és csalódottan élik meg. És vannak sokkal sokkal sokkal többen, akiknél meg mûködik. A Microsoft számára ez nem probléma.

 

Egyébként még egyszer szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy olvassátok el a múlt héten készült PDC-beszámolókat. "Túró" bácsi naplójából például kiderül, hogy ezentúl minden hónapban lesz egy új build, egészen a megjelenésig. Nyilván lesznek köztük jobbak és rosszabbak, de biztos vagyok benne, hogy elõbb-utóbb mûködni fog a ti gépeteken is! Türelem! ;)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Írta valamelyik weboldal hogy 100millió dollárt költenek a Vista reklámozására, ekkora összeget még soha nem költött oprendszer reklámjaira a Microsoft.

 

Nyilván tudatában vannak, hogy nem csak a hivatalos bétatesztelők próbálgatják a Vistát. Minden hónapban új bulid, a sok kíváncsi emberke meg teszteli minden hónapban (egyre többen, mivel mindig jelenik meg új), és egyszer csak azt vesszük észre, hogy az XP már háttérbe szorul a Vistával szemben a felhasználók körében.

Link to comment
Share on other sites

Neohacker
Csak hogy 30 ezret gyártunk. A rossz lemezek az összesnek kb. az egy ezrelékét teszik ki, néha annyit sem. Persze, szó nélkül cseréljük az ilyen hibás lemezeket, de látnotok kell, hogy ez sem számunkra, sem a gyár számára nem jelent problémát, a hibaarány elhanyagolható.

 

Most gondoljátok végig ugyanezt a Vistával kapcsolatban: a hivatalos bétatesztelők számát sem tudom megbecsülni, de szerintem biztosan több 100 ezres nagyságrend. Szerte a világon van egy csomó ember, akiknél nem működik a jelenlegi béta, és ők ezt a saját mikrokörnyezetükben nyilván szomorúan és csalódottan élik meg. És vannak sokkal sokkal sokkal többen, akiknél meg működik. A Microsoft számára ez nem probléma.

Szerintem egy kicsit félreértetted, hogy mit akratam kihozni az előbbi hozzászólásomból. :nyíl: Az első Beta az majdnem gond nélkül felment. És úgy különösebb probléma az installálás után sem volt, csak hát nem voltak még driverek meg egyéb dolgok és így a működése kicsit nehézkes volt. De működött a Win! Csak azt sajnáltam, hogy kimaradtak az ígéretek. Így nekem olyan volt mint egy feltuningolt XP! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

pannonboy

Fontos kérdés a Vistát használókhoz. Miután tisztességtelen piaci magatartásra hivatkozva kivetették az új XP-bõl a Media Playert. A kérdésem az, hogy a Vista tartalmazza a lejátszót?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Jó kérdés. És még annyival egészíteném ki a kérdést, hogy melyiket? A 10-est, vagy a 11-est?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A 10-es most benne van...

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

SQL-motorhoz miért kellene bivalyerős grafikuskártya? Az oprendszer ne vegye el az erőforrásokat az alkalmazások elől! Ha erőforrásmániánk van, akkor felejtsük el a PC-t és vegyünk egy midrange gépet vagy egy mainframe-et! Ha valaki adatbázisokat kezel, akkor úgyis vesz gyors háttértárolókat, ha sokat aritmetikázik, akkor erős procit vagy ha debil játékokat játszik, akkor nagyteljesítményű videokártyát. Az alkalmazások miatt és nem öncélúan az oprendszerért.

 

A Vista nekem nem állt föl egy 6 gigás merevlemezre, amit külön neki szereltem be, mert nem akartam a teszt miatt elbarmolni egy nagyobbat. Végül mégis egy éles lemezre tettem föl, ahol kijelöltem neki egy 21 gigás partíciót. A proci 1 GHz-es Tualatin Celeron, a grafkártya pedig 32 megás Matrox G550, amit annak idején a szép 2D-s képe miatt vettem, pedig akkoriban kaptam volna 64 MB-osat hasonló áron.

 

Nem hiszem, hogy magánembernek szüksége van őrült nagy adatbázisra, hacsak nem fillérenként könyveli a kiadásait és bevételeit. Egy alaplap akkor 3 millió fillérnyi 3 millió darabos tétel. :) Nekem nincs különösebb bajom azzal, ha valaki a saját erőforrásait pazarolja, de velem ne pazaroltassák se a tárhelyet, se a CPU-ciklusokat, csak azért mert más rácuppant olyan lehetőségekre, amikre igazából semmi szüksége sincs és mesterségesen keltették föl benne az igényt rá.

Link to comment
Share on other sites

csibe283
Fontos kérdés a Vistát használókhoz. Miután tisztességtelen piaci magatartásra hivatkozva kivetették az új XP-bõl a Media Playert. A kérdésem az, hogy a Vista tartalmazza a lejátszót?

Tényleg jó kérdés. Úgy gondolom, hogy lesz egy ilyen N jelölésû verzió is, mint ahogy az XP-nél már érvényben is van, de senki se fogja megvenni, csak azért lesz, hogy a többi cég ne köthessen beléjük. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin
SQL-motorhoz miért kellene bivalyerős grafikuskártya?

SQL-motorhoz miért kell vajas párizsis kenyér? Felháborító! Velem ne vetessenek párizsit, ha én a téliszalámira bukok! A szemét Microsoft összefeküdt a párizsigyártó cégekkel, mi! Szegény szalámisok szívnak megint. Mi? Hogy senki nem mondta, hogy kell hozzá? Ja!

 

Ha ez a bivalyerős grafikus kártya még mindig a DirectX 9-es történet, akkor szeretném újfent és talán utoljára elmesélni, hogy a Vista működni fog nem DX9-es kártyán is, csak nem lesz annyira látványos. A csilivilihez szükséges bivalyerős grafikus kártya például a három éves ATI 9600, ami már bruttó 18000 forintért is megvásárolható a www.olcsobbat.hu című weboldal szerint. Az új Logitech egerem többe fog kerülni! Annyira boldog volnék, ha ezt a témát egyszer és mindenkorra lezártnak tekinthetnénk.

 

Vagy tőlem nyomjuk tovább a hülyeséget, de akkor én meg ilyeneket fogok írni, hogy futtassá' a 6 gigádon meg az elavult G550-eden Linuxot, az való rá.

 

A fájlrendszer szintű SQL és az erős konfiguráció közötti összefüggést nem magyarázom el.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
...A csilivilihez szükséges bivalyerős grafikus kártya például a három éves ATI 9600...

Én csak egy dologtól félek: a kétmonitoros felhasználásnál ugye lesz két asztal, ami az aero DX9 igényére támaszkodik. Ha mondjuk az 1-es monitoron elindítasz valami játékot (DX9), akkor a 2-es monitoron ott lesz az Aero ami szintén eszi a VGA teljesítményt (igaz csak kis mértékben). Magyarul: az Aero visszafogja majd a játék teljesítményét.

 

Az XP-ben ezzel nincs baj, mert amíg az 1-esen fut a játék, addig a 2-es montoron a 2D felület szinte nulla hatással van a VGA teljesítményére. Ha valaki pedig 2 monitort használ, az nem fogja kikapcsolgatni az egyiket ha játszani akar. :S

Link to comment
Share on other sites

payskin

Chabi, de most komolyan, amikor az egyik monitoron játszol, addig a másikon mit csinálsz? :) Mert ha semmit, szerintem az Aero is ugyanannyira terheli majd le a kártyát, mint most a 2D-s megjelenítés! ;) De még az is lehet, hogy erre is kitalálnak valamit!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem biztos, hogy addig nem csinál rajta senki semmit. Pl: szerintem elképzelhető az, hogy az egyik monitoron játszik valaki, a másikon meg pl: filmet néz, vagy mondjuk pasziánszozik valaki. Bár a pasziánsz nem terheli a gépet különösebben.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...