Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések 2006-2009


payskin

Recommended Posts

payskin

A hivatalos bejelentés megvolt, a kiszivárgott híreknek végül igaza lett. A következõ Windows változat, amelyet eddig Longhorn kódnéven emlegettünk

 

IPB kép

 

néven vonul be a történelebe.

 

Magyarországi honlapja.

 

Gyakran Feltett Kérdések és Válaszok V2.0 béta

 

Kérdés: Mikor jelenik meg a Vista?

Válasz: A jelenlegi tervek szerint 2007 elején kerül a boltokba az angol nyelvû változat. A magyar ehhez képest 1-3 hónappal késõbb várható.

 

Kérdés: Letölthetõ-e a Vista bármelyik változata? Honnan?

Válasz: A Beta 2 kb. egy hónapig letölthetõ volt, azonban a Microsoft n millió kiadott termékkulcs után leállította a nyilvános tesztelési programot. Jelenleg hivatalosan nem elérhetõ semelyik Vista változat.

 

Kérdés: Felkerül-e a Vista valamelyik Beta-változata a PC WORLD DVD-mellékletére?

Válasz: Nem. A Beta 1 biztos nem, mert sosem volt nyilvános, meg már a múlt. A Beta 2 azért nem, mert már nem nyilvános. Ha lesz nyilvános Release Candidate, és a Microsoft hozzájárul, hogy feltehessük a DVD-re, és az idõzítés is megfelelõ lesz, akkor és csak akkor fog felkerülni a DVD-re.

 

Kérdés: Miért változtatta meg a Microsoft a Longhorn nevét? Nekem az jobban tetszett.

Válasz: A Microsoft a fejlesztés alatt álló programjainak különbözõ kódneveket ad, azonban sosem ezen a néven adja ki az elkészült, végleges terméket. A következõ Windows változat kódneve Longhorn volt, a kicsit korán bejelentett piaci neve Windows Vista lesz.

 

Kérdés: Milyen változatokban jelenik meg a Vista?

Válasz: Hat különbözõ változatban:

  • Windows Vista Business: kis és közepes méretû vállalatoknak szánt változat.
  • Windows Vista Enterprise: Nagyvállalatok számára készült változat. A Businessben foglalt valamennyi szolgáltatáson felül az adatvédelem magasabb szintjeinek biztosítására is képes, hardver alapú titkosítási technológia használatával. csak olyan ügyfelek számára lesz elérhetõ, akiknek birtokában lévõ PC-k Microsoft Frissítési Garancia (Software Assurance) vagy Microsoft Enterprise Agreement nagyválalati licencszerzõdés hatálya alá esnek.
  • Windows Vista Home Basic: alap otthoni változat egyszerû számítógépes igényekkel rendelkezõ háztartások számára. Internetes szörfölésre, e-mailezésre, valamint alapvetõ dokumentumkészítõ és szerkesztõ feladatok ellátására, csili-vili felület nélkül.
  • Windows Vista Home Premium: ütõs otthoni változat, hatékonyabb gépkihasználás, új, izgalmas digitális szórakoztató élmények élvezetét is lehetõvé teszi. A fotók és videók megtekinthetõségén túl, TV és mozifilmek nézésére, és a videojátékokkal való szórakozásra is tökéletesen alkalmas. Tartalmazza az új Aero felhasználói felületet, valamint a Media Center, illetve a Tablet PC szolgáltatásokat is.
  • Windows Vista Ultimate: tok, vonó. Enterprise + Home Premium = Ultimate.
  • Windows Vista Starter Edition: alapváltozat fejlõdõ országok piacai számára! Lehet, hogy hazánk is köztük lesz. Nagyon olcsó gépekhez fogják adni nagyon olcsón, érdekes elõfizetéses konstrukcióban (kb. mint a feltöltõkártyás telefonok). Egyelõre több nagy cég együtt Brazíliában teszteli ezt az üzleti modellt.
Kérdés: Mi lesz az a minimális hardver, amin a Vista még futni fog?

Válasz: Neked pont annyi ideig tart megkeresni a neten, mint nekem, de ha egyszer szembe jön, majd berakom ide.

 

Kérdés: Hol olvashatok sok okosságot a Vistáról (Longhornról)?

Válasz: Ha tudsz angolul, akkor Paul Thurrot Supersite nevû oldalán, 2002-ig visszamenõleg rengeteg dolgot olvashatsz róla. Magyarul a PC World szeptemberi számában úgy 8 oldalon. Meg az azóta megjelent számokban elvétve, PC Studióban is megmutattuk párszor, esetleg az 2006. augusztusi számban lesz egy hosszabb szösszenet. :hááát:

 

Kérdés: A mostani XP-s programok kompatibilisak lesznek a Vistával?

Válasz: A nagy részük nyilván igen. Nem, a nagy részük most még nem az, de ez idõvel változni fog.

 

Kérdés: A Vista 64 bites lesz?

Válasz: Igen. A jelenlegi tervek szerint a megvásárolt operációs rendszerrel egyszerre kapod meg a 32 bites és a 64 bites változatot, és azt telepíted, amelyik jól esik.

 

Kérdés: Tényleg vörös halál lesz a kék halál helyett a Vistában?

Válasz: Nem.

 

Kérdés: Nem mûködik egyik CD-emulátor sem! A gonosz Microsoft letiltotta õket?

 

Kérdés: Mi az a WinFS, és benne lesz a Vistában vagy sem?

 

Kérdés: Tudjátok már mennyibe fog kerül a Vista?

 

Kérdés: Ugyanarra a merevlemezre feltelepíthetem az XP mellé?

 

Kérdés: Hol találok a Vistához ATI, NVIDIA, VIA STB. drivereket?

 

Kérdés: Hol találok a Vistához vírusirtókat?

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Tudom hogy nem igazán illik egyszavas hozzászólásokat írni, de most azzal hogy leírom hogy ezt nem jó megtenni, máris feltornásztam a mondókámat egy jó hosszú mondattá. A kérdésem eredetileg csak annyi lenne hogy:

 

Miért?

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Vista... mint látkép? :pislog: A fene tudja, nekem a Longhorn kódnév jobban tetszett. Már csak annak okán is hogy talán a MS szakít a "jól csengő" Windows márkanévvel...

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nekem mindegy, hogy mi lesz a neve. :D Funkcionalitása érdekel és hogy mennyire lesz stabil. Bár, a Vista nekem jobban tetszik. ;)

 

--- Beszerkesztve ---

 

A hír igaznak bizonyult. Windows Vista lett a neve.

Edited by Athos
Link to comment
Share on other sites

payskin

A miért kérdést nem értem. Azt viszont tudni lehetett, hogy nem marad Longhorn, ez csak a fejlesztési kódneve volt. A Windows XP Whistler volt, amíg készült, a Windows 95 meg Chicago.

 

Ha megnézitek, mit jelent a vista, szerintem nem rossz választás.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nekem tetszik a név 8) (Astala Vista XP) :P

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nem valószínû, hogy a magyar anyanyelvû fülnek jól hangzó néven gondolkodnának! :hmm:

Egyébként ez is biztos csak átmeneti név! MS Vista. Kezdjük szokni!

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Hát lehet hogy jelentését tekintve találó a név, de szerintem undormány. Már bocsánat, de errõl nekem egy gagyi, saját fantáziám szülte reklám ugrik be, amint az MS sztárolja magát.

 

A Longhorn sokkal jobban tetszett. A Chicago és a Whistler is jól hangzik, de végülis a végsõ nevük sem annyira el...szabott, mint ez a Vista.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Nem valószínû, hogy a magyar anyanyelvû fülnek jól hangzó néven gondolkodnának!  :hmm: 

Egyébként ez is biztos csak átmeneti név! MS Vista. Kezdjük szokni!

Valóban nem gondolkodnak más nyelveken is jól hangzó néven, azt azonban ellenõrizni szokták a külképviseletekkel, hogy lehetõleg ne legyen trágár, vagy negatív értelmû az adott nyelven.

 

Egyébként abban a tekintetben természetesen átmeneti, hogy néhány év múlva majd jön egy új Windows, aminek más lesz a neve. :) De a Longhorn már ezen a néven fog megjelenni.

 

fapuma, nekem elsõre a Hasta la Vista, Baby ugrott be, aztán az Alta Vista keresõ, utána pedig a Buena Vista Social Club zseniális zenéje. :D

 

Egyébként érdekes gondolat utálni valamit, mert arról neked egy saját fantáziád szülte reklám ugrik be. :pislog::lol:

Link to comment
Share on other sites

Orbit

Szerintem, jól hangzik. Az augusztus 3-án megjelenõ beta talán az új desingba is enged némi betekintést. Az elmúlt 2-2,5 évben már annyi Longhorn képernyõképet és skint láttunk, hogy ember legyen a talpán, aki megmondja milyen lesz a következõ Windows.

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Egyébként érdekes gondolat utálni valamit, mert arról neked egy saját fantáziád szülte reklám ugrik be. :pislog::lol:

Hogy megnyugodj: nem szoktam szabadidõmben reklámokon gondolkozni, de ahogy ezt elolvastam, elkezdtem gondolkozni, és semmi más nem jutott eszembe, önkéntelenül is megszületett ez a gondolat. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, ezt hallgassátok meg, leteszitek a hajatokat. Bink és barátai máris kitalálták a Windows Vista rövid nevét a Windows XP --> WinXP mintájára: WinVi.

 

Indoklás: a Vi a Vista elsõ két betûje, továbbá a Vista NT számozás szerint Windows NT 6.0, a 6-os római számmal pedig: VI. Hölgyeim és uraim: WinVi. :P

Link to comment
Share on other sites

eremit

Állati jó! Én szívesen letenném a hajam, de már alig van! :P

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Én meg már csak egyet várok, hogy legyen itt a gépemen és jól funkcionáljon.

Bár sajnálom a Longhornt, de majd én így hívom és kész. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én meg a Hasta la Vistá-t, Astala Vistá-nak írtam... :upsz::birka::hátpersze:

 

Azért érdekes, hogy mennyire húzódott ez a dolog, és mindenki úgy megszokta a Longhorn nevet. Most meg csak úgy Vista lett. :pislog::)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem teljesen mindegy, hogy minek hívják? :hmm:

Mûködik vagy nem mûködik? Hogyan teszik? Mit tud? ... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Akkor lassan kezdetjük megszokni a Blackcombot, elvileg utána az következik.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Nekem is jobban tetszett a Longhorn. Remélem azért a Beta rajta lesz a mellékleten.

Link to comment
Share on other sites

google

Igazából hidegen hagy, hogy mi lesz a neve. Ha maga a rendszer is olyan kaotikus lesz, mint amit eddig hallottunk vele kapcsolatban (névváltozás, lesz új fájlrendszer/ nem lesz, gépigény ennyi / annyi, ekkor jelenik meg / akkor), az nem lesz valami szívderítõ.

 

De reméljük, nem így lesz. Én bízom bennük. :D

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én nem bízom bennük, ezért kezdtem el a Linuxszal is foglalkozni. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Szerintem adni kell neki egy esélyt, bár az igaz, hogy nekem a Longhorn jobban tetszett, de ez már más tészta.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én azon röhögök, hogy már mennyi longhornos, Longhornt imitáló cucc született, és ezeket most mind ki lehet dobni az ablakon. :) Egyébként az a belinkelt film, hát az fájt. A kép úgy néz ki minta mutogatnának... :)

 

LOL ez a kapkodás! Viszont jó lenne ha tudnának csinálni egy stabil, erős, jól működő rendszert!

Link to comment
Share on other sites

hope

Szerintem nem rossz, de nálunk lehetne mondjuk Windows Pista... Bocs a gyenge poénért. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

A fórum címét meg nem ártana átnevezni, de a longhornos imitált cuccokból majd kiadnak egy olyat ami már az új nevet viseli, mellesleg ezt tudhatták, hogy meg lesz változtatva, hiszen az XP-nek is volt kódneve.

Link to comment
Share on other sites

Utonium
A miért kérdést nem értem...

Persze hogy nem érted, mivel átszerkesztetted a hozzászólásodat és kiszedted belõle az utolsó mondatot, ami miatt feltettem a kérdést. ;)

 

Valahogy így szólt: "Én személy szerint örülök neki."

 

Erre kérdezem akkor ismét: Miért?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...