Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Real mediából .avi és/vagy .mpg készítése


norc

Recommended Posts

norc

Nem tud valaki olyan programot amivel real mediából mpg-et vagy avi-t lehet késziteni?

Link to comment
Share on other sites

Dnash

Érdemes rákeresni egy keresõben (pl. google): rm to avi

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Van választék bõven: Video Conver Master 3.0, WinAVI Video Converter.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Quarker

Ha AVI-ba konvertálom az .RMVB filmeket, akkor a Media Player képes lesz lejátszani feliratozva? Mert jelenleg nem tudom bekapcsolni a feliratot a filmhez, se az SRT, se a SUB változatot nem ismeri fel.

Link to comment
Share on other sites

Quarker
Van választék bõven: Video Conver Master 3.0, WinAVI Video Converter.

A Video Convert Master nem támogatja az RM formátumot.

Link to comment
Share on other sites

Quarker

Átkonvertáltam egy RMVB-t AVI-ba, egy 43 perces filmnél ez kb. 1 óra volt. Most megjelennek a feliratok az MPlayerben, de a hang és a felirat 35 mp-et késik a képhez képest. Ezt mi okozza?

Link to comment
Share on other sites

Quarker
Ha AVI-ba konvertálom az .RMVB filmeket, akkor a Media Player képes lesz lejátszani feliratozva? Mert jelenleg nem tudom bekapcsolni a feliratot a filmhez, se az SRT, se a SUB változatot nem ismeri fel.

Megvan a megoldás a felirat-problémára. Bár úgy látom, senkit nem érdekel a téma.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nézd, szívesen segítenék ha tudnék, de ha van program, ami a közelébe nem jöhet a számítógépemnek, az a RealPlayer és népes családja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Castia

Sziasztok.

Feltámasztom ezt a topikot, hogy ne kelljen újat kezdenem. Rmvb-bõl az Allok Rm Rmvb to avi (stb) konverter segítségével készítettem DivX avit, melyet a gépen gond nélkül le tudok játszani, még a talált felirat is megfelelõ hozzá.

Csakhogy amikor kiírtam dvd-re, és az asztali lejátszón szerettem volna megnézni, a hang a felirattal együtt csúszott a képhez képest. Nem tudom, hol keressem egyáltalán a problémát, talán nem is a konvertálás okozza a csúszást, de más lemezre kiírt "sima" avi-nál ezt eddig nem tapasztaltam.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Egy olyan szoftverrel kellene megpróbálnod, mint pl. a Ulead Video Studio 10. És egyenesen a RealMedia formátumot kellene beimportálnod. Azzal sosem volt gondom DVD-készítésnél, ellenben pl. az Avi2Dvd-vel szinte mindig.

 

Többször, többféle codec-kel próbáltam meg ugyanazt az AVI-t átkódolni. És persze különbözõ beállításokkal. Amikor a kép jó lett, a hang csúszott el, és fordítva. Szóval az ingyenes codec is lehet a ludas...

Link to comment
Share on other sites

Castia

Köszönöm a választ, még ezt is megpróbálom, mivel eddig csak kisebb szoftverekkel kísérleteztem. Rmvb-bõl mpeg-be (vcd) konvertálásnál jó volt a kép és a hang, csak akkor meg a felirat volt problémás. (Biztos meg lehetne azt is oldani, csak igazából annyit nem ér nekem, hogy még egy újabb napot ezzel is vacakoljak.) :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ha a gépedre telepítve van a RealPlayer, akkor a Super 2007-tel is tudsz konvertálni, amibe akarod. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...