Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-gondok


Bodz

Recommended Posts

payskin

Az normális, ha gép alapjáratán egy ASUS STRIX GTX750 Ti egyik hűtőventilátora sem forog? Nincs terhelés alatt a gép, épp Windows 10 frissítést tölt le. (Valószínűleg láma szeme sötétkék kategóriájú kérdés... :P)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Alapvetően nem lenne normális, de egy pillanat alatt kideríthető, hogy ennél a kártyánál ez egy feature.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja, ha végigolvasom az apró betűs marketing bullshitet. Másképp definiáljuk a "pillanatot". Azért köszi. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát, nekem ez nem apró betűnek tűnik, hanem egy main selling pointnak, amit három helyen is a pofánkba nyomnak a termék főoldalán. :) Amúgy a roppant furmányos tervem a titkolt igazság kiderítésére az volt, hogy megnézem a manuált (figyeled, azé' nem kispályázok!), úgyhogy megnyitottam ezt a gyártói weboldalt, ahol kb. két másodpercbe telt, mire felfedeztem a "DirectCU 0 dB ventilátortechnológiát", ami mindjárt a második sorban virít. Nagyvonalúan túllépve azon, hogy valami észveszejtően nagy baromság ennek a fícsörnek a megnevezése, továbbgörgettem, hogy megtudjam, mit értenek alatta, és hát meg is tudtam. (Mint ahogy azt is, hogy ezeket a marketingszarokat valószínűleg bölcsészek találják ki.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Nuker

Remélem, jó helyre írok...

Az egyik laptopunkban egy HD5500as és egy Geforce 940M is található. A fiam valamit állított a 940M vezérlőpultján, s azt mondja, azóta a Minecraft ezt használja a HD5500as helyett, emiatt a gép hangosabb és melegebb is. Korábban nem így működött. Próbáltuk alapértelmezett beállításokra visszatenni az Nvidia vezérlőpultot, de automatikusan visszakapcsolja a 940Met, ha a fiam elindítja a Minecraftot. Letöröltem a Programok és Szolgáltatásoknál minden Nvidia programot, rákerestem a C meghajtón is és töröltem, amiben az Nvidia szó szerepelt. Utána letöltöttem a friss programot a gyár honlapjáról, újraindítás után telepítettem, de sajnos a beállítások ugyanazok maradtak. Pedig telepítéskor van olyan lehetőség is, hogy tiszta telepítés, ami töröl minden korábbi beállítást. Elvileg, mert gyakorlatilag nem, ahogy látjuk. Ugyanezt megcsináltam még egyszer, de nem változott semmi. Hiába állítjuk át, mindig visszaugrik a 940Mre. Csak akkor használja a HD5500ast, ha letiltom a 940Met az Eszközkezelőben. Van ötletetek? Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

L.Gyuri

Esetleg próbáld meg ezt: Nvidia vezérlőpult -> 3D beállítások kezelése -> Programbeállítások fül -> ezután keresed meg a programot, ha nincs a listában tallózd be, majd külön erre a programra be tudod állítani, hogy melyik GPU-t használja.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Jó lett, köszönjük! :)

Link to comment
Share on other sites

zlcsi

Sziasztok!

 

Mióta videó kártyát cseréltem a gépen furcsa fagyások vannak játék közben. (előtte nem volt ilyen gond)

Csak játék közben csinálja, (bármelyik játék) elmegy a kép, stand by-ba áll a képernyő, hang még van egy ideig aztán az is elhallgat, aztán csak zúg a gép.

Reset után szépen elindul a gép, de játék indítás után ismét ez történik. Egy ideig megy a játék, kb egy - három perc telik el, de mindig jelentkezik a probléma.

 

Raktam fel új rendszer, új drivert.

 

Video memory stress test gond nélkül lefut

WARNING: Your card can be not compatible with this test! If multiple errors will found, try test with onscreen buffer usage or wthout of ignoring colors bit mask.

Changing video mode to 640x480x16...OK

[2016. 03. 13. 8:11:03] Test started for "Elsődleges képernyőillesztő (AMD Radeon HD 7700 Series)"...

Trying 16bpp RGB:565 mode...OK

Trying 16bpp RGB:555 mode...OK

Trying 16bpp BGR:565 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)

Trying 32bpp RGB:888 mode...OK

Trying 32bpp BGR:888 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)

[2016. 03. 13. 8:21:35] Pass completed (0 errors found).

 

Konfig: asus Z87-K; i-4670, 8giga memoria, 750w chieftec táp, radeon hd 7730

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hőmérsékletek milyenek? Egyféle játékkal vagy többel is próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

zlcsi

Szia!

 

Bocsánat, csak munka ügyben el kellett utaznom, nem volt időm semmire

 

Szóval minden játékkal ezt csinálja, amit próbáltam.

Hőmérsékletet hogy lehetne monitorozni?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Például AIDA64-gyel, de esetedben a GPU-Z is megteszi. Naplóztatod a szenzorértékeket egy TXT fájlba, aztán játszol (miközben megy a naplózás); reset után meg megnézed a logokat.

 

Jobb esetben egyébként a kártyán is szokott lenni olyan LED, amit a túlmelegedést jelzi. Az, hogy egy-három percen belül mindig elmegy a kép, miközben addig nem veszel észre lassulást vagy képhibát (legalábbis nem utaltál rá), arra utal, hogy valamiért a GPU lelövi magát. A túlmelegedés kézenfekvő magyarázat lenne.

Link to comment
Share on other sites

zlcsi

Nem másolom meg az egészet de ezt loggolta:

 

GPU Core Clock [MHz] 800

GPU Memory Clock [MHz] 1125 ,

GPU Temperature [°C] , 55

Fan Speed (%) [%] ,39 Fan Speed (RPM) [RPM] , -

GPU Load [%] , 99

Memory Usage (Dedicated) [MB] , 968

Memory Usage (Dynamic) [MB] , 115

VDDC [V] , 1.175 ,

 

 

Terhelés alatt végig ezek az értékek vannak kisebb nagyobb ingadozással, de hőmérséklet meg sem mozdul

 

 

Közben mással is próbálkoztam.

 

Megint újra húztam a rendszert, most sokkal ritkábban csinálja, de csinálja, de most már netezés - filmnézés közben is megáll. De sokkal ritkábban mint eddig.

 

Lefutottam egy memtestet is. Először 3 óra után lefagyott ugyan úgy, aztán szépen végig ment és nem talált hibát.

Link to comment
Share on other sites

zlcsi

létezik valamilyen általános video kártya teszter program, ami minden részét megdolgoztatja, és jelzi ha valami baja van?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Vannak GPU-tesztelő programok (pl. ez), próbálkozhatsz velük, de valószínűleg azoknál is csak le fog fagyni a géped. A legcélravezetőbb az lenne, ha megnéznéd egy másik videokártyával.

Link to comment
Share on other sites

zlcsi

Próbálkoztam a linkelt programmal, órákon át futott, és nem fagyott meg.

 

Sőt most napokig nem fagyott, de ma sikerült neki és a gpu-z logolt közben.

 

A log szerint egyszer csak a GPU Core Clock [MHz] , GPU Memory Clock [MHz] lenullázódik a hőmérséklet pedig nem mérhető vagyis egy vonalat ír a log, a fanspeed pedig 39-ről 100-ra ugrik a logszerint, de valójában nem pörög fel jobban, legalább is én nem hallom.

 

fagyás elött

GPU Core Clock [MHz] 800

GPU Memory Clock [MHz] 1125 ,

GPU Temperature [°C] , 56

Fan Speed (%) [%] ,39 Fan Speed (RPM) [RPM] , -

GPU Load [%] , 99

Memory Usage (Dedicated) [MB] , 961

Memory Usage (Dynamic) [MB] , 124

VDDC [V] , 1.175 ,

 

 

fagyás után:

 

GPU Core Clock [MHz] 0

GPU Memory Clock [MHz] 0 ,

GPU Temperature [°C] , -

Fan Speed (%) [%] ,100 Fan Speed (RPM) [RPM] , -

GPU Load [%] , -

Memory Usage (Dedicated) [MB] , 961

Memory Usage (Dynamic) [MB] , 124

VDDC [V] , - ,

 

Az hogy a VDDC - azt jelenti, hogy nem kap áramot, vagy nem vesz fel?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A VDDC a GPU magfeszültsége; a "-" valószínűleg azt jelenti, hogy nem sikerült plauzibilis értéket kiolvasni. Valamitől megáll a GPU-d nagyobb terhelésre, de hogy mitől, azt kidebugolni valószínűleg csak a Jóisten tudja. Meg kéne nézni másik videokártyával, illetőleg – ha van ilyenre mód – ezt a kártyát is megnézhetnéd egy másik gépben.

Link to comment
Share on other sites

nikolas777

Sziasztok a probléma az lenne hogy van egy laptopom ami acer aspire e1-532 intel celeron 2955u procival és 6 giga dd3l rammal van felvértezve :) és nemrég újra raktam a win7-et. Régen a videókártya ami Intel hd grapics lefogott 1.5giga ramot ami nekem ideális volt a 6 gigából, de most dinamikusan akarja kezelni a játékokat és a rendszert ami csak 64m lát ami lagolást eredményez az edig simán elszaladó játékaimnál és a netezés is nehézkesen döcög. Biosban állítási lehetőség nincs új régi drivereket kipróbáltam, raktam win7 servicepack nélkül is everest lát 2 gigát de a játék telepitője 64m csak. Tanácstalan vagyok több ember megnézte de semmi eredmény... Válaszaitokat előre is köszönöm!:)

Link to comment
Share on other sites

Balazs-Rako199

zlcsi: Nézd meg hogy telepítetted-e a drivert, ha nem akkor telepítsd fel, mert valószínűleg amíg nem játszottál addig a gép az integrált videó kareszt használta, de amikor elkezdtél játszani váltott a dedikált kártyára

Link to comment
Share on other sites

nikolas777

egy kártya van a gépben az intel hd grapics. és van rajta driver is. nem ez baj. de azért közi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Get_in_the_Game

Nemrég vettem egy nVidia 750Ti vidkarit. Látszólag minden rendben vele, viszont a hétvégén RedAlert3 közben, ami nem is annyira megterhelő a kártya számára, egyszer csak kaptam egy szép vaskos csíkot a képernyő közepébe. Ez a tipikus, az egyik épület egyik sarkát egyszerűen kihúzta a képernyőből stílusú csík.

Futtattam ilyen terheléses tesztet utána, de ott mindent rendben találtam. Ez a fajta hiba memóriahibára jellemző? Mivel tudnám letesztelni? A Video Memory stres test nevű program nem hajlandó lefutni, valamit csinál, de aztán megszakad a teszt.

Vagy ez inkább GPU hiba lehet?

Azóta nem jött elő újra, de ha valami gond van vele, jó lenne, ha a garanciaidőn belül kijönne, reprodukálható lenne, hogy ki tudjam cseréltetni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
tjaczko

Sziasztok,

 

Van egy Gigabyte H110M-2SH alaplappal rendelkező gép, van benne egy Geforce videokártya benne.

 

Videokártyával megy tökéletesen. De az alaplapi nem működik. Valamit a biosban kell álltani?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mi az, hogy alaplapi? :) Az alaplapon nincs grafkártya, az a CPU-ban van. Milyen CPU van benne? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...