Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-gondok


Bodz

Recommended Posts

Gereby

A codegen nagyon gyenge. Nem tudja leadni sokszor a megfelelõ feszt. Nagyobbat ajánlanak, és gondolom nem a codegenre gondoltak. Lehet a codegent ez a kevés cucc is leterheli már. Próbáld ki egy másik márkásabb táppal!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Minden kártyából szoktak hibásak lenni. BIOS-t is frissíthetsz akár, de a táppal érdemes lenne valamit csinálni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Profiler, nem hiszem hogy januári kártyánál már kéne BIOS-t frissíteni, nem? :upsz:

rendben, akkor holnap megpróbálok valamilyen tápot venni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ja, de nem a kártyára értettem, hanem az alaplapra. :ötlet:

 

De ne valamilyen tápot vegyél, hanem normálisat! Van erre topikunk is!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Rendben :) Egyébként én is márkásabbra gondoltam

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Megvettem az új be quiet 470w-os tápot és semmi változás. :mérges::mérges::mérges: Most akkor mit csináljak? talán írjak az atinak hogy normális-e ez :?:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Pfff... :S Biosban nincs beállítva valami energiatakarékossági dolog? Bios frissítés? Megfelelõen érintkezik minden mindennel? (A kártya a slotban, a vga csatlakozó)

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Lehet hogy a bios, de amikor kikapcsoltam az összes energiatakarossági szolgáltatás akkor is ugyanilyen volt. a slotba szerintem jól bel van rakva. Nekem csupán a VGA kimenet gyanús, mivel dvi-n átalakítón keresztül nem kapcsol ki-be.. most akkor mi legyen? Írjak talán egy emailt az ati-nak vagy his-nek hogy ez normális-e :?::?::dühös:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Próbáld meg! Hátha...

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Küldtem egy levelet a HIS-nek. Annyi adat után amit elkérdtek illene egy választ kapnom 3 napon belül :hááát::nyíl: ATI-nak is próbáltam de az oldaluk egy nagy rakás sz*r, mivel az x1600pro nem is szerepel a választási listájukon. ATI-t nem érdemes venni :nyíl: NVIDIA sokkal megbízhatóbb :!:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az ASUS-nak meg a passzív GeForce6600GT kártyái hibásak :D De még mielött márkafikázásba menne át a topik: Az alaplapi BIOS frissítés megvolt ? Mi az alaplapod pontos tipusa ? A videokártya driverben és az alaplapi BIOS-ban engedélyezve van az AGP FastWrites ? Sp2-es XP-t használsz ?

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

- A biost még nem frissítettem

- Alaplapom ASUS P4P800-E Deluxe

- azt még nem néztem a bios-ban

- Sp2-es xp-t használok

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az AGP gyorsítás 8x-en van ? VPU recover be van kapcsolva ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Ezek mind vannak. Egyébként a vpu recover minek van :?: Különben a vga hátulja eléggé melegszik ez normális? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hány fokos?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Egyébként a vpu recover minek van :?: Különben a vga hátulja eléggé melegszik ez normális? :pislog:

 

A VPU Recover-rõl ez van írva a Control Center-ben:

A VPU recover lehetõvé teszi, hogy a megjelenítõ illesztõprogramja alaphelyzetbe állítsa a grafikus processzort abban az esetben, ha az nem válaszol a megjelenítõ illesztõprogram utasításaira. A VPU recover használata során a megjelenítõ illesztõprogramja a legtöbb esetben képes alaphelyzetbe állítani a grafikus processzort a rendszer újraindítása nélkül is.

 

Például ha nem bírja a tuningot a grafikus processzor akkor visszaáll alapórajelre. A VPU recover aktivált helyzetben hibajelentést generál a fellépett hibákról. Ezt el lehet küldeni az ATI-nak.

 

Ha soknak találod a hõmérsékletet akkor nézd meg Everest-el, hogy hány °C fokos a GPU környezete.

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Nem találom az everest-nen hogy hol kell megnézni :Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Everest->Számítógép->érzékelõk

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

A GPU hőmérsékletét nem mutatja, de az alaplap 37, a CPU 30 fokos

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Melyen verziójú az az everest? Minden rendben van a driverrel?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak szólok, hogy nem mindegyik GPU tartalmaz hõmérõt! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az X1600 tartalmaz hõmérõt, csak ha régi verziós Everest-el nézi, akkor azért nem írja ki mert az a verzió még nem ismeri az X1600 kártyákat. A legújabb a 2.8-as. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

A legújabb everest van és érzékeli is kártyát hogy "van", de a hõmérsékletét nem mutatja :S Lehet hogy az x1600-as ennyire le lenne butítva :?::?::mérges::mérges::mérges:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Mit ír ki az Everest ? GPU érzékelõ tipusa :nyíl:

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Épp az hogy nem ír ki semmit :mérges: :!: :Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...