Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PDA-vásárlás


pigri

Recommended Posts

mazda6diesel

Nagyon köszönöm!

 

Remélem van magyar nyelvû kézikönyv ezekhez és oprendszer is!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Oprendszer azt hiszem nincs magyar, de kézikönyv kell legyen, erre értettem a jogszabályt.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Kiszemeltem egy Palm Zire 21 típusú tenyérgépet, igaz monochrome kijelzõs, de potom 79 Euró. Kérdésem: Megéri?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Attól függ mire használnád. Én személy szerint a belépõszintû PDA-k közül a HP 1940-est szoktam ajánlani. Az persze jóval drágább mint amit kinéztél...

 

De hogy ne maradj infó nélkül:

 

Processzor: 126 MHz TI OMAP 311 ARM

Operációs Rendszer: Palm OS® Software v5.2.1

Memória: 8MB (7.2MB használható)

Kijelzõ: 160x160 pixel, 4 szürkeárnyalat

Interfész: Mini USB, Infra

Battery: Lithium ion akksi (beépített)

Bõvíthetõség: Nincs

 

Hátrányai:

- Nincs háttérvilágítás

- Nem bõvíthetõ

 

Elõnyei:

- Sok szoftver

- Olcsó

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem monokrómot ma már nem érdemes venni. Yakumo van színesben is kicsit többért.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Mennyi az a picivel több?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Yakumo Alpha van 200 Euro körül... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:upsz: Na igen, ezt értettem a kicsit több alatt. De akkor is jóval többre képes. (300MHz-es proci, stb.)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus
Oprendszer azt hiszem nincs magyar, de kézikönyv kell legyen, erre értettem a jogszabályt.

Állítólag van valami program, 10-12 e HUF körül, ami rátelepszik az eredeti pl. Win PPC oprendszerre, és egy magyar nyelvû felületet ad. Nem tudom, hogy jó-e, de van.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:hááát: Nem semmi! Akkor ennyit az Acer-rõl! :S

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ilyet akartam én is venni. Az n35-öst :pislog: . Hát akkor a támogatás miatt kétszer is meggondolom majd, hogy Acer-t vegyek-e, és azt hiszem inkább mást fogok választani... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Ez valami egészen elképesztõ, ami ebben az országban folyik néha... Hihetetlen...

 

Kicsit OFF!

Nekem egyszer eladtak a Mistralban egy vacak alaplapot. De pont akkor vettem procit is a qwertyben, és ezért oda vittem a gépet, hogy nézzék meg, a proci e a ludas vagy nem. Õk átvizsgálták, korrekten mindig hívtak, mit hova mentsenek, meg stb. Aztán kiderült az alaplap rossz. Na mondom ez egy 5000es lesz, mert annyi az átviszgálás. Azt mondják semmi, vigyem a gépet, van nekem elég bajom vele... Na mondom ez aztán a szimpátia. Beviszem Mistralba. Ott azt mondja nem érdekli, hogy más mit mond, ha beadom az egész gépet akkor fizetni kell, ha az alaplap a hibás, meg akkor is ha nem. Hát mondom jó akkor vegyék ki az alaplapot. ÁÁÁÁÁÁ hát õk azt nem. Kezdtem ideges lenni, és mondtam, hogy akkor adjon nagyon gyorsan egy csavarhúzot majd kiszedem, mert nekik ezek szerint nem megy. Kiszedtem, és mivel nem volt statikus zacskóm, csak egy normál zacsiba beraktam a ramokat, csavarokat, hangkártyát videót stb... És ezek után visszanézek, és látom hogy a baromarcúnak van pofája rajtam röhögni, hogy szatyorba viszem a cuccom.... Ez volt az uccsó, hogy a szemét Mistralba betettem a lábam!

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Tudna valaki ajánlani olyan PDA-t amely elfogadható árú és viszonylag jó képességû :?:

Link to comment
Share on other sites

Bencce

HP RZ1710

Szinte utánad dobják és teljesen jó! Vannak hiányosságai de semmi komoly, a 30E ft-os árát biztos hogy megéri! Depo.hu-n biztos találsz!

 

PL: Rz1710

 

Már régebbi model, de lesd meg, az árak jól szét vannak szórva, de a notebook storeban olcsó! Meg talán mintha láttam volna a Metroban is!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az rz1710 a HP legbutább modellje, semmiképp nem ajánlom. Drága és nem tud semmit, ráadásul lassú, és nagyon kevés a memóriája. A HP egy low-end gépet akart kihozni az új szériájában, és ez a modell igen csak "low" lett. :nem:

 

Tessék inkább a régebbi szériából a h1940-est megvenni. Vékony, szép, olcsó, gyors, és sokat tud...pont az amit te keresel. Tuti gép!

Esetleg egy ASUS A620BT, ami már egy lépcsõvel feljebb helyezkedik el azon a bizonyos képzeletbeli ranglétrán...

 

A Renew besorolás meg ne tévesszen meg, azt akár a h1940-esben is megkaphatod.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

1940est még lehet kapni?

Pedig leírásra nem tûnt rossznak... az árát szerintem megéri.

De ha tényleg igazi amit Green mond akkor :sajnálom:

Link to comment
Share on other sites

Greene

200-as procival (203MHz Samsung) és bluetooth vagy infra nélkül meggondolandó az rz1710. De mivel a RAM és a ROM is csak 32 megás benne, (27,26 mega RAM, és 10,33MB Flash ROM elérhetõ), így már nem ajánlom, mert ez ebben a kategóriában is kevés. Ráadásul drága a gép...

Jó, elismerem, az ActiveSync-es adatátvitelben gyorsabb mint a 1940-es...

 

A 1940-est talán még lehet kapni. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Én csak 1930-ast találtam. :(

Nem tudnál adni egy linket? :upsz:

 

Ne idézz be elõtted íródott teljes hozzászólást! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Greene

Passz. De a 1930 se rossz, csak a bluetooth-tal kevesebb mint a 1940.

Ha nem lehet 1940-est kapni akkor ASUS A620BT!

 

Utólag: A CHS-ben még van 53000+ÁFA áron a 1940-esbõl. Ennél nettó ezer forinttal drágább az ASUS A620BT, de az 400-as procival érkezik, aminek ráadásul állíthatod is az órajelét.

Nem RENEW gépekrõl van szó.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

ACER n50 és n50 Premium gépekröl mi a vélemény?

 

Esetleg n35.

 

A szokásos alkalmazásokon kivül ( WiFi, BT stb) Kocsiban navigációra is használni akarom.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az n50 elég jó, korrekt tudással, de egy VGA kijelzõ azért hiányzik róla. Az akksija lehetne nagyobb kapacitású, és audióban is gyengébben muzsikál.

Az n35-ben nincs Bluetooth és WiFi se, viszont árban elég jó. Ne várj tõle többet mint egy GPS-re való PDA-tól. A Mitac és a Yakumo versenytársának lett szánva.

De én egyiket se venném, mert nagyon rosszat hallottam az Acer itthoni képviseletérõl... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Akkor N35 alaból felejtõs.

 

Marad az n50 és n50 premium. (110k-ért én nem találom drágának)

Link to comment
Share on other sites

Greene

És a HP? Mondjuk egy 3715-ös kicsivel olcsóbb, és minden van benne (kivéve GPS)... :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Esetleg ha PF erre jár megnézhetné mennyibe kerülnek ezek odakünn. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...