Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zenevásárlás


Kovács Gyula (MiniDisk)

Recommended Posts

kissipos
Azt hiszem, félreértettél. :upsz:

Hogy is mondjam virágnyelven: szóval gondoskodom arról, hogy olyan helyrõl szerezzem be, ahol nincsen ilyen licensz-probléma... ;)

Hali!

 

Sebaj! Egyébkéntén is csak azért szedtem le onnan zenét, mert ajándékként járt a szerzõdésemhez, amit már megbántam, de ez van.

 

Egyébként én is sokakhoz hasonlóan zenék beszerzésére (is) használom a netet. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem ettõl egy percig se fáj a fejem elvégre eddig még egy árva lemezt sem adtam el. Szóval csak saját magamnak szedem le azokat, és így gondolom nem törvényellenes (annyira!) a dolog.

 

Ezúton is hálám a bittorent megalkotójának/kitalálójának!

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Én nem azt bánom meg, hogy megvettem zenéket onnan - ezek nagyrészét egyik fájlécserélõ (pl. a BiTorrent sem) tartalmazza - hanem azt, hogy ezek a mocskok így szivatják, korlátozzák az embert, és akkor még nekik áll feljebb, ha ezek után NEM veszek meg egy CD-t sem, és addig keresem a zenéket, amíg le nem tudom tölteni illegálisan, és MAXIMÁLISAN nyugodt szívvel teszem.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Tökéletesen megértelek, sõt jómagam is így gondolom. Számomra is furcsa és felháborító ez a "kirekesztõsdi". Egyébként, ha jól tudom azért a wma mellett döntöttek, mert a drm az egy "fejlett" fájlvédelem. Meg gondolom azért is, mert kis hazánkban nem nagyon szokás a microsoftén kívûl más technológiát preferálni.

 

Nem tudom, mért nem lehet alternatív lehetõségeket is felkínálni. Fõleg azért is, mert ha már kifizeti az ember az egyébként egyáltalán nem alacsony összeget, akkor énszerintem ezzel joga van azt annyiszor és ott meghallgatni, ahol õ azt csak szeretné. Szerintem a jogvédelmet máshogy is meglehetne oldani, de "kicsi/kevés vagyok én ehhez".

 

Az a baj, hogy dühöngéssel nem lehet semmit elérni. Ja gondolom mondanom se kell, hogy a zeneáruház indulásakor majdnem be is fuccsolt, aztán valahogy csak túlélte. Na majd, ha esetleg mégis becsõdõlnke, akkor talán elgondolkoznak a dolgon. Vagy naív vagyok?! Igen, sajnos az vagyok. Na kesergés abbahagyva.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A szolgáltatót vezetõ és üzemeltetõ népcsoport nem fog becsõdölni. Egyébként semmi bajom a formátummal. Nem ez a baj. Hanem ez a hülye liszencelés, hogy a szerverük "Nincs kiadható liszenc" üzenetet adja vissza. És akkor megpróbálja megmagyarázni a hülyéje, hogy biztos a WMP, meg a gépem a rossz! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

 

Hát szerintem nem ez az egyetlen gond, mármint a licensz. Mert ha mondjuk egy audió CD-t veszek, akkor annak a minõsége enyhénszólva jobb, mint a zeneáruházból letölthetõ zenéké. Az most itt lényegtelen, hogy az mp3, vagy a wma a jobb minõség, vagy mondjuk az ogg. Egy itt a lényeg: ha már kiad valaki pénzt a zenékre, akkor egyrészt az jó minõségû legyen (min 256 kbit/sec-os), másrészt -ahogy te is mondod- a licenszelés ne legyen ilyen körülményes.

Egyébként nekem ez a "vásárlás-letöltés-licenszbeszerzés"-dolog is körülményes, és zavaró, sõt idegesítõ volt. Ennél bonyolultabban, már nem is lehetett volna megoldani.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A CD-vel az a baj, hogy nem veszek meg egy vagy két számért egy egész CD-t. De ha még meg is akarnám venni, akkor sem tudnám, mert Sammy Hagar - Love or Money albuma/száma nem kapható (meg más sem) a mai, RDZ-t árusító tömeg üzletekben.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Ez rendben van. Mármint az, hogy ritkaságokat akartál, és töltöttél le a zeneáruházból. Végülis erre is jó lenne. Az ötlettel magával nincs is bajom. Azonban, attól még, hogy ritkaságokat akarsz letölteni, valamint attól, hogy azok CD-n nem kaphatóak, valamint attól, hogy két-három számért az ember nem akar egy egész CD-t venni... nos ettõl még nem kellene azoknak a zenéknek "pocséknak" lenniük. Mert bevallom õszintén, hogy ha nem te vagy az egyetlen, akinek baja van a licensszel, valamint nem én vagyok az egyetlen, akinek baja van a számok minõségével, akkor a zeneáruház -véleményem szerint- "pocsék" zenéket ad el. Mert, ha nem tudom meghallgatni, és élvezni azt a zenét, amleyért fizettem, akkor mit ér az egész?!

 

Node mi végülis nem egymás ellen vitázunk, úgyhogy részemrõl én a témát lezárom. Eleget dühöngtem én már magamban, meg gondolom ezután is fogok.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem vitázunk egymás ellen! :) Csak tudod jelenleg a meghallgathatatlanság miatt a minõség édeskeveset számít. Természetesen lehetne (sõt, kellene) MINIMUM CD minõségû mp3-akat árulni (ne adj' isten mp3pro-kat) de ez ugye Magyarország ...

Link to comment
Share on other sites

kissipos
A szolgáltatót vezetõ és üzemeltetõ népcsoport nem fog becsõdölni. Egyébként semmi bajom a formátummal. Nem ez a baj. Hanem ez a hülye liszencelés, hogy a szerverük "Nincs kiadható liszenc" üzenetet adja vissza. És akkor megpróbálja megmagyarázni a hülyéje, hogy biztos a WMP, meg a gépem a rossz! :mérges:

Hali!

 

Egy utolsó megjegyzés: lehet, hogy az üzemeltetõ cég nem fog csõdbe menni, de elõfordulhat, hogy kénytelen lesz a zeneáruházat bezárni, mert nem kifizetõdõ, vagy a kutyát se érdekli.

Jelen esetben talán épp ez az egyetlen módja a tiltakozás kifejezésének: nem töltünk le onnan, és kész.

Link to comment
Share on other sites

kissipos
Nem vitázunk egymás ellen!  :) Csak tudod jelenleg a meghallgathatatlanság miatt a minõség édeskeveset számít. Természetesen lehetne (sõt, kellene) MINIMUM CD minõségû mp3-akat árulni (ne adj' isten mp3pro-kat) de ez ugye Magyarország ...

Szia!

 

Van a licenszekrõl biztonsági mentésed? Mert nekem volt, és egy kis babrálás, és "ügyetlenkedés" után sikerült visszaállítanom azokat. Ha érdekel a dolog segíthetek.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Hát többet nem is fogok, az biztos! Inkább kitartóan keresek! :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Machado

@google 320-as mp3? Szerintem így már nincs értelme az mp3-nak. Én 192-vel grabbelek és ilyeneket is szoktam leszedni :)

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Hát jómagam a 256-os mp3-akat és oggokat kedvelem, vagy a 320-asokat. Korábban én is a 192-õt használtam, de már egy ideje a 256 a minimum.

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Machado

 

A kódolón is sok múlik. Egy jobb kódoló 128-asban is képes jobbat csinálni, mint egy rosszabb, akár 192-ben vagy 256-ban. Egyébként szerintem a VBR a legjobb, hiszen néha szükség van magas bitrátákra, de folyamatosan abba kódolni csak pazarlás. Kódolóból pedig a Lame-re esküszök, szerintem magasan veri a többit, ráadásul ingyenes. Még 128-ban is jó minõséget csinál, volt már, hogy házibuliban is lement egy-két 128-as zene, egy kicsivel komolyabb hangcuccon mint egy pc hangszóró, és egyáltalán nem lehetett hallani a különbséget.

Link to comment
Share on other sites

csibe283

Én csak azon tudok röhögni, amikor a cégek azt mondják, hogy az internetrõl letöltött zenékkel többmilliós kárt szenvedtek el. Háááát szerintem, ha nem tudnák az emberek ingyen letölteni, meg se vennék az albumot. Így nincs veszteségük a kiadóknak. Amúgy én úgy vagyok vele, hogy letöltöm a zenéket, aztán, ha tetszik az album és nem csak pár jó szám van rajta, akkor elgondolkozok rajta, hogy meg is veszem. Ez elég ritka a mai piacon, de például ATB legújabb Seven Years címû albuma nagyon tetszik és eddig 10 kedvenc számom megtaláltam rajta és a többi is jó. Ez egyértelmûen megéri és meg is fogom venni, ha tudom, de ha csak két szám lenne jó, biztos nem akarnám megvenni. :lol: Ráadásul most jött ki a limitált széria, és külföldön olcsóbb, mint itthon a nem korlátozott. :(

Link to comment
Share on other sites

google

@ Machado: Lame-mel VBR mp3, 320kbit/sec. Ennél alacsonyabbon volt már problémám a minõséggel. Lehet, hogy túl vájt-fülû vagyok? :upsz:

A lényeg az, hogy így nincs, és a fájlméret sem túl nagy (kb. 8 megabájt).

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Hát nekem LAME-mel már volt bajom, sõt akkor még mp3-ba se tudtam kódolni a számokat. Akkor például oggba kódoltam ki a számokat (256 VBR), és szebbnek tûnt, mint MP3-ba kódolva (néhány dalt sikerült MP3-ba is kikódolnom, és összehasonlítottam õket). Ja és csak linux alatt jött össze Windows alatt sehogy se akart. Van ez így.

Link to comment
Share on other sites

Adani

@csibe283

 

A vásárlássla kapcsolatban igazad van, én is hasonló véleményen vagyok, csak más a zenei izlésünk, de ami nekem tetszik azt én is meg szoktam venni, vagyis aki megérdemli. Az Underground albumokat pl: szinte mindig megveszem ha tetszik, egyrészt mert megfizethetõ áron adják (1-2e ft vagy még olcsóbb), másrészt valóban az kapja a pénz, aki megérdemli (ugye ha megveszel 5-6e ft-ért egy cd-t anak min. a 90%-a olyan embereknek kerül, akik csak ingyenélõk és csak nagyon keveset kap belõle a zenész, aki megérdemli. És mivel ezek kis együttesek nem nyerészkedni akarnak a zenével, örülnek ,ha sikerül kihozni 0-ra az albumkiadást, tehát jár nekik ennyi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Machado

Akartam venni neten zenét, konkrétan IndieTunes -ról, de az itt olvasottak, fõleg ez a licensz dolog elvette tõle a kedvem :S

Link to comment
Share on other sites

Adani

És még azt mondják, hogy az ingyen töltögetõk miatt nem megy a bolt.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Mivel több más zeném is behalt egy újratelepítés után - nincs kiadható liszenc szindróma - írtam egy levelet a T-Onlinenak. De nem a szokásos udvarias hangvételüt, hanem leírtam a véleményem az egész hozzáállásukról, arról, hogy milyen lassúak, és hogy magasról le******ják az ügyfelet. Mindezt hosszú sorokban, ecsetelve, hogy mi a helyzet.

 

És láss csodát: részletes listával, mindennel együtt 3 napra a levelemre megkaptam az immár jó zenéket, és érdekes módon MÛKÖDÖTT a liszenckérés.

 

Hozzáteszem, megemlítettem Nekik, hogyha nem hiszik, amit írtam, járjanak utána, azaz jöjjenek ki a ide hozzám, és próbálkozzanak innen. Ha tudnak. Úgy látszik, ez hatott! :D Legalább újra mûködnek a fájljaim. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Machado

Rászántam magam és végül is megvettem egy Maxit az Indietunes -ról, és nem bántam meg. :) A vásárlás Paypal segítségével pofon egyszerû volt, a számok letöltése még inkább. És most jön a legfontosabb, rendes mp3 fájlokról van szó, 192kbites tömörítéssel :pislog:8) . Igen, így kell mûködnie egy online zeneáruháznak :)

 

Azt még elmonanám, hogy semmi licensz fájlt vagy ilyesmit még nem tapasztaltam, bár nem tudom, hogy mp3-nál van-e ilyen egyáltalán és hol kellene megnézni, de látszólag semmi különbség nincs a vásárolt és az eddigi mp3-jaim között.

 

(Akit érdekel a zene minõsége, az a linken meghallgathatja a teljes Maxit ;) )

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Én maradok a BCDC++-nál, ha zenére van szükségem! ;)

Link to comment
Share on other sites

Machado

Úgy látom nem vagy tisztában az Indie együttesek fogalmával ;)

 

Az indie (independent) együttesek zenéit nem kiadók, hanem saját maguk vagy így online "forgalmazzák". Ezeket nem lehet csak úgy letölteni a DC-rõl... :hááát: Másrészrõl a kedvenc bandámról van szó, szoktam az oldalukon fóromuzni és nem állnak valami jól anyagilag, ezért szívesen támogatom õket azzal a 4 dollárral (850Ft) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...