Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zenevásárlás


Kovács Gyula (MiniDisk)

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

Vettem egy zenét az Axelero zeneáruházában. Azóta volt egy teljes reinstall, és ezen zene nem játszható le, mivel a licenszet le kell tölteni. Természetesen hiába írom be a vásárlási e-mail címet, illetve a jelszót, a rendszerük nem engedi a licenszet letölteni, mivel - szerintük - ezt csak kétszer lehet megtenni, és max. két gépre tehetõ fel.

 

:dühös:

 

Remélem, ezután a "tisztelt" jogvédõk nem csodálkoznak, ha KIZÁRÓLAG illegális forrásból szerzik be az emberek a zenét, amit hallgatni akarnak .. :gonosz:

 

Ez olyan, mintha a megvett CD-t csak két helyen lehetne lejátszani: Autóban, és otthon. Egy házibuliban meg pl. kiírná a Hi-Fi, hogy ez már a harmadik hely, vedd meg megint a CD-t, ha meg akarod hallgatni. :dühös::dühös:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Hát ez aztán a legnagyobb disznóság! :mérges: Hogy képzelik? Ahány újratelepítés, annyiszor veszed meg? Nekik ez lenne az üzlet! Jól írtad! Ezek és ilyen esetek után ne csodálkozzanak, ha annyi az illegális letöltés!

Link to comment
Share on other sites

google

Igazad van. Ha nem lenne beépített DRM-védelem vagy mi a szösz a wmv-ikben, már én is vásároltam volna náluk. De az, hogy kétszer írhatom ki CD-re és backupolnom kell holmi licenszeket, nekem is sok. Ráadásul annyival nem is olcsóbb, mintha boltban venném. A CD-vel meg azt csinálok, amit akarok úgyis (ha levédett, ha nem ;):P ).

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Ha nem lenne beépített DRM-védelem vagy mi a szösz a wmv-ikben ...

wma. De mindegy. ;) Szóval bosszantó! De nagyon! :S Ráadásul teljesen mindegy, hova mentem - gépre, vagy pendrive-ra, akkor sem tudom lejátszani. És egyetlenegy számot vettem meg, mert az kellett. És ez sem megy .... Ehh, megyek a KaZaA-ra. :démonikacaj:

 

Sammy Hagar: Love or Money. Nem mai zene, örültem, hogy megvan. Erre tessék. Még jó, hogy nem az egész "CD"-t vettem meg. Most *****nám.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Mostmár tudjuk, hogy honnan nem szabad rendelni.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Így van. Azért kiváncsi lennék, külföldi helyeken ez hogy megy. Mert szerintem biztosan nem így.

Link to comment
Share on other sites

google

Igen. Nálunk hajlamosak úgy fellépni a jogvédõk, mintha mi lennénk minden világméretû internetes jogsértés melegágya.

Na, befogom, mielõtt olyat találnék mondani, ami fórumszabályzatba ütközik. :)

 

u.i.: persze, hogy wma. :ötlet: De néha keverem a kettõt, hiába egyértelmû, hogy video meg audio. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kissipos

Hali!

 

Egy tanácsom lenne: irány a t-online zeneáruház "segítség" menüpontja. Ott olvashatsz egy olyan részt, hogy: "Új licenc lekérése, elveszett licenc pótlása". Nos itt megtudhatod, hogy hogyan is juthatsz új licenszhez. Nekem szerencsére erre még nem volt szükségem. Nekem viszont az a furcsa, hogy eddig csak egy licenszem van egy zenéhez, és nam ad másikat. Na majd rájövök én erre.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Azért az nem semmi. :dühös: Egyébként az a nevetséges, hogy nagyjából annyiért adnak egy CD-t, mint a boltban. Ezért nem is vettem eddig semmit náluk. Rendben, lehet számonként is vásárolni és ez jó, mert nem kell megvennem egy CD-t egy szám miatt. Drága és még szivatnak is az már sok. :dühös:

Arra egyébként nem is gondolnak a jogvédõk, hogy vannak olyan zenék, amiket már nem lehet legális forrsából megvenni. Akkor mit csináljak, ha én pedig szeretném azt a zenét? :pislog:

Vagy a másik: anno meg szerettem volna venni az Aladdint VHS-en, de közölték velem, hogy már nem tudom, mert lejárt az árusítási joga. Szeirntetek honnan lett meg nekem? :hááát: Aztán idén megjelent DVD-n és meg is vettem, de addig másolatban volt meg, és arról hogy erre kényszerültem szerintem nem én tehetek. Persze mondhatják, hogy nem fognak minden filmet, zenét árulna idõk végezetéig, de árulhatnák neten. Szélessávú nettel le lehetett volna tölteni egész gyorsan.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

kissipos: Ezen már túl vagyok. A T-Online folyamatosan "adta" az új liszencet, de akkor sem volt jó. A liszenc biztonsági másolat pedig semmit sem ér. Azóta egyébként még 3 zeném is erre a sorsra jutott. A T-Online meg csak széttárja a kezét. :mérges:

 

Nem baj, megszereztem illegális helyrõl. Azóta - míly érdekes - meghallgathatóak a zenék. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

google

Ráadásul a 192kbit/s-es tömörítésû wma elég gyatra minõséget reprezentál. :hááát: Gépen annyira nem hallani, de bizony mp3-lejátszón kereszül serceg, és néhol becsusszan egy-egy kattanás, meg ilyen érdekes hangok.

Azóta jóval több mp3-at hallgattam meg rajta mint wma-t, és még soha, egyikkel sem volt hasonló hangzásbeli probléma. A wma-k közül pedig majdnem mindegyikkel. :S

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Azoknál a számoknál, amiket én vettem meg, nem igazán számított, fõleg, mert eléggé ritkaságok voltak. (Sammy Hagar, például) A szerzett példány sem volt sokkal jobb minõségû, mint a megvett. Viszont legalább most is tudom hallgatni. Ellentétben a legálissal.

Link to comment
Share on other sites

google

Az az igazság, hogy azóta nem is foglalkozom más bitsebességû mp3-mal, mint a 320-as. :upsz: De ez nem tartozik ide.

Az annál inkább, hogy a DRM-technológia eléggé behatárolja nem csak a mi vásárolt zenehallgatási lehetõségünket, hanem a készítõk minõségbeli paramétereit is.

Nem értem, minek ez a védelem? Úgy is le tudják másolni albumról, szóval teljesen mindegy (ha a CD védett, akkor is). Így pedig pont azok kedvét veszik el a dologtól teljesen, akik a tisztességes (és nem a legális - mert nincs ilyen különbség, mondhat az ASVA akármit, a törvény az attól még törvény marad) utat választanák. Ha pl. 320-as bitrátájú mp3-akat lehetne letölteni tõlük, alighanem sokkal több SMS-est kaptak volna tõlem (is). Így azonban erre nem sok esély mutatkozik. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A minõséget nem csak a bitráta határozza meg, hanem a mûsorforrás is. A zaj 320-al is zaj marad! :) És igazából én azért fordultam a T-Online zeneáruházához, hogy ilyen számokat (1-1db) megvegyek, amik valamiért fontosak nekem, és eléggé régiek ahhoz, hogy a "mai modern" zenét árusító boltokban még véletlenül se lehessen kapni. És tessék ...

Bitráta ide, vagy oda, most dobhatom a kukába ...

Link to comment
Share on other sites

Athos

@google

Azért ezzel nem értek egyet. Azért pattanhat, mert hibás lett a kódolás. Ez MP3-nál is elõfordul. Én hordozható lejátszóhoz 128 kbit-es WMA-t használok, mert viszonylag jó minõségû és kis helyet foglal. Nincs ám pattanás meg sercegés. ;)

Link to comment
Share on other sites

kissipos
kissipos: Ezen már túl vagyok. A T-Online folyamatosan "adta" az új liszencet, de akkor sem volt jó. A liszenc biztonsági másolat pedig semmit sem ér. Azóta egyébként még 3 zeném is erre a sorsra jutott. A T-Online meg csak széttárja a kezét. :mérges:

 

Nem baj, megszereztem illegális helyrõl. Azóta - míly érdekes - meghallgathatóak a zenék. :démonikacaj:

Hali!

 

Ez érdekes. Nekem sikerült a a biztonsági másolatokból visszaállítanom a licenszet, így minden további nélkül szólnak a dalok. Egyébként jómagam a szerzõdéshez járó 30 dalt szedtem le. Mit mondjak tényleg nem valami híres minõség, de igyekeztem én is ritkaságokat leszedni, és így "megérte". Nade 2 észrevétel: egyrészt a számok 158-160 kbit/sec-esek; másrészt: a számokba nem lehet beletekerni, és ha pause-t nyomok, akkor is kezdhetem elõröl, mert vagy szaggat, vagy egyáltalán nem szól. Szóval ez elég gáz szerintem. Szerintem is valami más megoldás után kéne néznie a zeneáruháznak. Fõleg mivel ez a megoldás nem tudom, hogy a linuxosoknak mennyire jó. Nekem legalábbis linuxon ezek a dalok eddig nem szólaltak meg! Na kesergés befejezve.

Link to comment
Share on other sites

google

Ez még rosszabb, mint eddig gondoltam. :upsz:

Még pause-ulni sem lehet... :pislog::pislog:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ezekután nem érzem magam kellemetlenül, ha illegál helyekrõl szerzme be a zenéket. Majd ha esetleg adnak is valamit a pénzemért, akkor elgondolkodok rajta, hogy megéri-e nekem. Azért nem fogok megvenni valamit, hogy ha újratelepítem a rendszert ne tudjam többé meghallgatni, és 5000-et sem adok ki egy olyan cd-re ami másolásvédett, emiatt PC-n nem tudom lejátszani, ráadásul sok cd lejátszóval is inkompatibilis.

Link to comment
Share on other sites

Athos

kissipos esete után meg azt mondom: ha egy Linuxos feltöri a licenct, mert le szeretné játszani a Linuxos gépén, akkor ezek után egy szavuk ne legyen. Emlékeztek még DVD John esetére? (Azt hiszem John) A bíróság neki adott igazat, mert jogában állt gyári DVD-jét Linuxon is lejátszani. Mivel erre a másolásvédelem miatt nem volt lehetõsége, feltörte.

Nem szeretnék senkit erre bátorítani, mert ez szerintem a magyar jog jelenlegi állapotában illegális tevékenységnek minõsül. Csak a rendszer hiányosságára szerettem volna rámutatni.

Link to comment
Share on other sites

csibe283

Soha sem fogok letölteni onnan semmit, az egyszer biztos. :D A 160-as minõség elszomorító, a védelem még nem is lenne baj, mert kiírom image fájlba audio CD-ként és szépen lerippelem mp3-ba és azon már semmi védelem nincs. ;) De az, hogy ugyanolyan áron megkapom audio CD-n is, az már tényleg durva. Láttam már olyat, hogy régebbi zenék 900 meg 1900 forintos árakon voltak audio CD-n. Annyit meg megérnek fõleg a wma áraihoz képest. :hááát: Egyébként meg tudtommal az mp3 zene letöltése nem illegális, csak a terjesztése. :)

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Egyébként lehet, hogy másnál nincs semmi gond a számokba való beletekeréssel, és a pause-(s)zal. Elõfordulhat, hogy nálam nincs rendben valami. Mondjuk kissé furcs ez egy teljesen friss telepítés után, de ez van. A biztonsági másolatokról meg annyit, hogy nekem kb fél percbe tellett visszaraknom a licenszeket, így szólnak a dalok "rendesen". Ha valakinek esetleg gondja akad a biztonsági licenszmásolatok visszarakásával csak szóljon, és ha tudok segítek.

Furcsa nekem ez a magyar mentalitás, fõleg akkor amikor a szabadságot és a versenyt hírdetõ párt is kormányoz. Hol van itt a verseny, és a választás szabadsága. Na mindegy kesergéssel úgyse megyünk semmire. Tenni kéne valamit, de hogy mit is, azt még nem tudom?

Link to comment
Share on other sites

google

Én tudom és teszem is! És még soha nem volt gond a pause-zal sem! :D

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Na akkor kérdezek: Milyen Windows MediaPlayer-ed van, és milyen Windowson?

Nem tudom, hogy ezen kívûl mi zavarhatja még. Nekem WinXP-m van és Windows MediaPlayer 10-esem.

Minden esetre elõszõr Netezés közben jelentkezett ez a dolog. Tûzfal: Zone Alarm personal.

Winamp 5.1-em van, zenét csak azzal hallgatok, de a Windows MediaPlayerrel is ugyanez a helyzet. Alaplapi hangkarim van.

 

Egyszerûen gõzõm sincs mi lehet a baj. Egyébként most, hogy jobban belegondolok minden "wma" így "szól" nálam. Szóval lehet, hogy a hiba az én készülékemben van. Nade mi lehet az?

Egyébként jómagam a 10-es Windows MediaPlayerre gyanakszom, mert valahogy nem az igazi. Haragszom rá, mert csinált már egy-két hülyeséget, bár lehet rosszul van beállítva -azaz sehogy.

Link to comment
Share on other sites

google

Azt hiszem, félreértettél. :upsz:

Hogy is mondjam virágnyelven: szóval gondoskodom arról, hogy olyan helyrõl szerezzem be, ahol nincsen ilyen licensz-probléma... ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Teljesen jól beszélsz! Olyat is hallottam, hogy még azt sem lehet ezekkel a legálisan megvett zenékkel megtenni, hogy áttöltöd a hordozható lejátszódba, és ott hallgatod ( discman, vagy flash kártyás lejátszó). Pedig az ember nemcsak a gépe elõtt szeretné a zenét hallgatni, ha már egyszer fizetett érte, ráadsául a WMA-t messze nem támogatja annyi lejátszó, mint az mp3-mat, amellet, még rosszabb is a minõsége.

 

Ha letöltök egy licenszproblémáktól mentes zenét mp3-ban, azt meghallgathatom otthon a gép elõtt, az mp3 discmanemen, vagy akár a nappaliban a DVD lejátszón, ill. a egy mp3 képes hifin is, esetleg az autóban az mp3 képes autórádión is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...