Jump to content
GSForum - Segélyvonal

FrontPage 2003


Jaspi

Recommended Posts

Jaspi

Régóta használom a programot, de most valami bekavart és nem mûködik a "webhely közzététele" rendesen.

A hibajelenség a következõ:

Beállítom a közzétételt és a passzív FTP kapcsolatot. A kapcsolat létrejön, megállapítja az ütközõ fájlokat és rákérdez mi legyen. Mondom neki írja felül a webhelyen lévõt. Elindul a másolás, de néhány fájl másolása után a következõ hibaüzenetet kapom:

 

„Ezen a helyen (ftp.freeweb.hu) a 21. porton nem található webkiszolgáló. Ellenõrizze, hogy a webkiszolgáló neve érvényes-e, és helyesek-e a proxybeállítások. Amennyiben minden megfelelõ, elõfordulhat, hogy a webkiszolgáló átmenetileg nem üzemel.”

 

Az adatok jók és a kiszolgáló is mûködik mert a Total Commander ugyanezen beállítások mellett simán feltöltötte a fájlokat.

 

(A feltöltés kikapcsolt tûzfal mellett sem mûködik FrontPage segítségével.)

 

Van valakinek ötlete, hogy mi állítódott el és fõleg miként lehet újra mûködõvé tenni?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szerintem egész egyszerûen nem megy a freeweb szervere. Próbáltál másképpen csatlakozni a tárhelyedhez? Más ftp programmal? Vagy akár a böngészõn keresztül?

Link to comment
Share on other sites

Jaspi

Csak ismételni tudom magam:

"Az adatok jók és a kiszolgáló is mûködik mert a Total Commander ugyanezen beállítások mellett simán feltöltötte a fájlokat."

 

Sõt a dolog nem is szolgáltató függõ mert az ultrawebes tárhely esetén is ugyanaz a jelenség...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jaspi

Valaki tudna segíteni? Külsõ FTP-vel elég macerás :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Sajnos ebben én nem tudok segíteni!

Miért macerás a külsõ ftp? A TC-vel nagyon jó dolgozni!

Link to comment
Share on other sites

atzs

Van egy olyan gyanúm, hogy a szolgáltatók egyre több tûzfalat tesznek be a rendszerbe.

Példa erre az intézményi webmail szerverünk, amely nem a 80-as porton megy, és egyik napról a másikra nem érhetõ el bizonyos szolgáltatók hálózatából.

 

Bár ennek ellene mond, hogy az elsõ néhány állomány átmegy...

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ehh, akkor igazad lehet, ezzel a 80-as porttal kpacsolatban. Bár nem egészen ide tartozik, de a html Validator sem megy egy ideje a az Ultrawebrõl (még a fizetõsrõl sem) és pont a 80-as port elérhetetlenségére hivatkozik. :Sír: :Sír:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Az UW-t én tudom ellenõrizni!

( Ha ugyan arra gondolunk... Validátor! )

Link to comment
Share on other sites

Jaspi
Sajnos ebben én nem tudok segíteni!

Miért macerás a külsõ ftp? A TC-vel nagyon jó dolgozni!

Ha csak feltöltés akkor tényleg egyszerû a total commander.

Viszont ha csak egy két fájl változott, akkor TC-vel bogarászni kell, a Frontpage meg ha mûködik akkor csak egy gombnyomás.

 

A tûzfalas port letiltást kihuztam a hina listáról, mert a TC-is a 21-est használja és az ugye simán megy, másrészt a hibajlenség az FW és UW tárhelyen azonos, haramdrészt a gépen lévõ tûzfal kikapcsolása nem oldja meg a problémát és végül az internet és a tárhely szolgáltató is azt válaszolta a levelemre, hogy náluk rendben van a dolog.

 

(RÁadásként kikapcsolt tûzfal mellett kipróbáltam a szokásos ADSL kapcsolatom helyet egy modemest, de a hiba ugyanaz volt... )

 

Szóval ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Miattad kipróbáltam..... Nálam is jó volt egyszer.... Utána már nem!

A Dreamweaver szinkronja, viszont tökéletes!

Szóval, lehet ez valami Bug.....

Egyre viszont lusta voltam.... bekapcsolni az IE-t, hogy jött-e javítás hozzá! Próbáld meg az Office Update-et, vagy egy javító telepítést!

Link to comment
Share on other sites

Jaspi

Köszi a próbát :-)

 

Probáltam a javító telepítést, nem lett jobb.

Aztán megprobáltam mindent visszaállítani alapbeállításra (EZT TI NE TEGYÉTEK :!: )

A problémámat nem oldotta meg viszont törölte az Outlook és a word MINDEN beállítását (pl. elfelejtette az összes e-mail fiokomat, elfelejtette hogy éln vagy ok a felhasználó /gyk. mintha elsõ bekapcsolás lenne/)

A hiba az, hogy én frontpage alpbeállítását kértem és sehol nem szólt a word és outlook radirozásáról. Na mindegy ezeket némi káromkodás után visszaállítottam, de a FrontPage - FTP még mindig nem megy...

Ötlete valakinek :?::?:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

És az Office Update-t kipróbáltad? Lehet van frissítés!

Link to comment
Share on other sites

Jaspi

Persze kiprobáltam. AZt írta, hogy MINDEN elérhetõ frissítés telepítve van.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

:hmm:

Akkor töröld le, és telepítsd újra! :Sír:

Sajnos más ötletem nincsen!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jaspi

Töröltem, újratelepítettem.

2 nap boldogság aztán megint nem ment.

 

Újratelepítettem, nem ment (nem az egész rendszert csak a FrontPage-t)

 

:S:S

 

Aztán elkezdtem próbálgatni a beállítási lehetõségeket mivel rájöttem, hogy amikor kiírja, hogy nincs meg a 21-es akkor is átmásol néhány álományt és közben jön a hiba üzenet.

 

Lényeg a lényeg, hogy a "távoli webhely tulajdonságai" címû panelnek "közzététel fülén van egy "változások" címû menû.

Itt két lehetõség van:

- A változások megállapítása a forrás és a célwebhely összevetésével.

- Az utolsó közzététel óta történt változások megállapítása a forrásfájl idõbélyegzõje alapján.

 

Nos ha ezt a beállítást átállítom akkor mûködik a közzététel.

Az az érdekes, hogy nincs "jó" beállítás mert már mindkét beállítás mellett kaptam hiba üzenetet, de a "megváltoztatás" után újra mûködik. (igaz volt rá példa, hogy többször kellet ide-oda kapcsolnom mire elindult)

 

Hát ez volna a tüneti kezelés, ha valaki a gyogymódot is ismeri írja meg iziben :)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Huh!

Ez azért meleg! Vajon miért produkál ilyeneket?

Nem gondolkoztál még azon, hogy váltsál szerkesztõ progit?

Link to comment
Share on other sites

Jaspi

Felmerült :-)

 

Viszont ez nem követel programozói ismereteket, tud magyarul és rendelekezem egy jogtiszta példánnyal így inkább megszeliditem :)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Oké!

Én elfogadom! De van olyan ingyenes progi is, ami jobb mint a FrontPage!

De ez itt már :off_kacsint: :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
zsoltchelsea

Hát én akkor adtam ki Microsoftos jelszavaim legnagyobbját, amikor kiírta, hogy nincsenek meg a kernel betöltéséhez a DLL-ek (sima Win XP, nem is FrontPage). Szóval a Microsoft valahogy nem a kedvenceim közé tartozó cég (addig se szerettem nagyon, de ezután...) Amúgy az a tapasztalatom, hogy a Microsoft mindenbe belefog, csak egyik sem teljesen tökéletes annyira, hogy a többit nyugdíjazni tudja... Én a Total Commander szerintem jobb ftp-zni, bár én még semmit sem tudok szinte... Én azt használom azért.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Szerintem sürgősen térj át Linuxra.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Hi! Miért?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...