Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Motorola V300

Vikitorony
 Share

Recommended Posts

Vikitorony

Hali!

Most van egy V300-asom, amirõl le szeretném menteni a fényképeket.

Hétfõn kapok adatkábelt hozzá kölcsönbe, de akitõl kapom a kábelt, azt mondta, hogy nagyon nehéz eset a kicsike.

Ezért szeretnélek arra kérni titeket, hogy segítsetek nekem abban, hogy a jövõ hét elején zökkenõmentesen le tudjam menteni a képeket.

Nem tudom, hogy van-e hozzá olyan progi, mint pl a Nokiákhoz a PC Suite.

Ha van, akkor érdekelne, meg természetesen minden olyan progi, ami segítségemre lehet.

Értelemszerûen akinek ilyen telója van/volt és adatkábele is van/volt hozzá, az jobban tud rá mondani valamit, de aki csak hallott valamit az is írja meg please!

Köszönöm elõre is a válaszaitokat!

Vikitorony

Probléma megoldva!

Please valaki törölje a topicot, akinek van hozzá jogosultsága...

Greene

Nem törlöm, viszont leírhatnád hogyan sikerült megoldani a dolgot, mert talán segítene másoknak. ;)

Vikitorony

Szívesen leírom, csak sajnos nem tudom, hogy mennyire legális a módszer :!:

Greene

Amennyiben kicsit is illegális akkor inkább mégse írd le. :upsz:

Vikitorony

Szóval akkor leírom azt, amit egy másik fórumon ajánlottak, és be is jött nekem.

Ha Valami nem oda valót találtok, nyugodtan töröljétek.

Tehát:

Aki csak a saját készítésû képeket akarja lementeni a telefonjáról, esetleg képeket, csengõhangokat akar rá rakni, annak a Motorola Mobile PhoneTools-ra van szüksége.

Ezt a http://motobackup.7web.hu -ról le tudod tölteni! (Az oldal átmenetileg nem mûködik!)

Ezután a teendõk:

1. Feltelepíted a programot.

2. Az fentebb említett oldal letöltései között találsz drivert a telcsihez. (De mintha a http://www.motorola.hu -n is találtam volna drivert, csak azzal nem próbáltam.)

3. Rádugod a telefont a gépre -> megmutatod neki a dirvert.

4. Elindítod a Mobile PhoneTools-ot, ott kérdezni fogja hogy milyen módon akarod csatlakoztatni a mobilt. Ha van hozzá adatkábeled, akkor értelemszerûen USB-n.

5. Nyomd tovább és kérni fogja hogy csatlakoztasd a telót. (Húzd le és vissza, ha nem hagytad rajta.) Ezt tedd is meg!

6. Ha mindent jól csináltál akkor egy óra el kezd pörögni.

7. Utána lépj tovább és megjelenik a telefonod a képernyõn. Elvileg oldalt kijön egy menü de, ha nem így történne akkor a képernyõn lévõ teló valamelyik gombjával elõ tudod csalni.

8. És már csak a MediaCenter-t kell elõhozni a progin belül és máris lehet le-/felpakolni rá a cuccokat.

9. Amikor végeztél, akkor egyszerûen lehúzhatod a telcsit a géprõl.

ui: Az az igazság, hogy nekem kissé mókás volt az egész, mert a kábel amit kölcsönbe kaptam, az kontakthibás volt, és elõször sikerült lementeni a képek 20%-át és nagy örömömre kiírta, hogy elvesztette a kapcsolatot a telefonnal...

De 2 óra elteltével már sikerült jól rárakni és 10-20 percig nyúztam minden gond nélkül.

Sok sikert mindenkinek, aki a közeljövõben akar hasonló mûveletet elvégezni a telcsijével!

ui2: Olvastam egy olyan programról is, amivel Java progikat lehet telepíteni rá, de sajnos nem tudom, hogy hol, meg az már tényleg nem jogtiszta megoldás lenne...

• 1 year later...