Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Grafikus kártya tesztelõ


kornél

Recommended Posts

kornél

VGA tesztelésére tudnátok olyan programot javasolni, ami hasonló a Prime95-höz a CPU tesztnél? Lényeg, hogy ne teljes képernyõn fusson, mint a 3DMark, hanem közben tudjam nézni a GPU hõfokát az EVEREST-el.

GPU teszt közben milyen progi tudná grafikonosan mutatni a hõfokokat, mint a Speedfan a CPU-nál?

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kornél

> RiverTuner v2.0 156 < innen letölthetõ.

 

VGA hõfokok monitorozásának beállítása:

1. Main-----Customize...---- Hardware monitoring (klikk)

2. Jobbra alul: Setup-----Browse..... Elmentés helyének megválasztása----Apply

3. Balra alul: Floppy ikonra klikk---- monitorozás elmentésének elindítása

4. 3DMark05 elindítása

5. Teszt végén Floppy ikonra klikk---- elmentés befejezése

 

Diagramm mérete a szélek kihúzásával növelhetõ

Core temp. = GPU hõfok, Ambient temp. = GPU körüli hõfok

Kurzort rá kell vinni a diagrammra és látható lesz az eltelt idõ/hõfokok

1 ponttal sem lesz kevesebb a 3DMark05 eredménye (!)

 

Kérdések:

Beállítható e az FPS értékének kijelzése, mert csak üresen fut a diagramm?

Power user-nél beállítható e, hogy a VGA venti fordulatát is kijelezze?

 

 

ASUS6600GT/TOP gyári hûtõ:

alapjárat: 40-43 fok

3DMark05:

teszt 1. része: 71-74 fok

teszt 2. része: 58-51 fok

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
VGA tesztelésére tudnátok olyan programot javasolni...

Nézz körül a http://www.benchmarkhq.ru oldalon és válogass kedvedre a VGA tesztek közül. :)

Link to comment
Share on other sites

kornél

"ocsiny szpászíba".

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
szaby_gyerek

Sziasztok!

 

A GF 6600 (AGP,256 MB) videókártyámnak, hogy tudnám megnézni a hõmérsékletét, és a venti fordulatszámát? Az everest nem mutatja. (Amugy az lehetséges, hogy az ABIT KD7A alaplapon a chipset ventije nem mûködik? CPU: 49°C, Alaplap: 55°C ez normális?)

A válaszokat elõre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

janowolf

Szia!

 

Hõmérséklet: Vezérlõpult/Megjelenés (Display, nekem angol van)/beállítás/Speciális(advanced)/GeForce-fül/Hõmérsékleti beállítások

 

Venti fordulatszám: passz. Szerintem, hacsak nem az alaplapra van dugva a tápcsatija a ventinek, nem jelzi ki semmi.

 

JanowolF

 

Ui: Nekem GT-m van.

 

Szerk. 04.15

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Kiegészíteném annyiban, hogy nekem is 6600asom, de alapból nem jelzi a hõfokot. Ha körülnézel a PH fórumán részletesen le van írva, hogyan kell módosítani a kártya BIOS-át. Mert gyárilag van benne hõmérõszenzor, de nincsen aktiválva.

Link to comment
Share on other sites

szaby_gyerek

Köszönöm a válaszokat.

A BIOS-os dolgot rizikósnak találom, de nem rossz. Rivatunerrel 60 és 65 °C között folyamatosan, ha játszok ha nem. Ez nem sok egy kicsit?

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Ja igen ezt kifelejtettem, hogy a RivaTuner a BIOS-buhera nélkül is mutatja a hõfokot :upsz: Az én kártyám 45°C fölé soha nem ment még...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Chabi1

Egy új DX9-es benchmark van készülõben. :)

 

Fudo sends word that the industry will soon have a new DX9 benchmark that is based off of a boat racing game. Should the genre not excite you, the technical details surely will. Called RyderMark 2006 and based off a multithreaded Sahara game engine, we find support for Parallax Occlusion Mapping, 64-bit High Dynamic Range lighting with Anti-Aliasing, Shader Model 2.0 and 3.0, plus more. Being based off of an actual game, we should be able to put more faith in this benchmark than many of the synthetic benchmarks which are commonly used today.

WE HEAR that one anonymous company is developing a game and a benchmark based on a boat-racing story line. We've been hearing this for a while now, but the company at the bottom of it all still wants to remain secretive. We won't name then yet, in order to keep them sweet.

 

IPB kép

 

8)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

>> Néhány infó magyarul a Rydermark 2006-ról <<

 

Pixel shader 2.0/3.0

Többmagos processzorok támogatása

Parallax Occlusion Mapping

64-bites High Dynamic Range Lighting (HDR) támogatás élszûréssel

Soft shadows (szebb, finomított árnyékolás látható például a The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay c. játékban)

Intenzív GPU gyorsítású részecske rendszer (robbanások)

Teljes képernyõs motion blur (mozgás-elmosás) effekt

Nagyfelbontású textúrák

 

Intenzív GPU gyorsítású részecske rendszer (robbanások) :nyíl: Ahogy nézek a képeket az ATI gpu fizikát biztos támogatni fogja mert ATI kártyával készültek a képek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
benc18

Sziasztok Lenne egy kérdésem...

 

 

 

3DMark05 teszt eredménye : 3DMark Score 2611 pont

 

CPU test Score 2890 pont

 

 

 

Ezek az Eredmények jónak számítanak?

 

 

 

Configom AMD Athlon XP 3200+ Barton; 1GB 400MHz DDR Samsung; Gigabyte 6600 256MB Zalman Heat pipe-al; ASUS A7V800 alaplap...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
fórumozó

Hello Kornél!

 

Az általad leírt programhasználatban "VGA hõfokok monitorozásának beállítása:" (Üzenet#2) nem sikerült megtalálnom a videokártyám hõmérsékletét.

Ráadásul a gépen is kerestem Üzenet#6-ban leírt címen: "Vezérlõpult/Megjelenés (Display, nekem angol van)/beállítás/Speciális(advanced)/GeForce-fül/Hõmérsékleti beállítások".

Az Everest és a Sandra sem jeleníti meg.

 

A kártyám típusa:Hightech Excalibur Radeon 9550SE. Azt jelenti, hogy a kártyának nincs hõérzékelõ szenzorja?

 

Egy másik kérdés: tudsz-e olyan rendszerellenõrzõ programot ajánlani, amely program a hardverelemekre van kihegyezve, minél részletesebb azonosítást ad róluk. Estleg egyidejûleg megjelöli, van e szükség driver frissítésre és a drivereket hol találom? A fenti funkciókra természetesen az is jó megoldás, ha több program teljesíti a fentiekben leírtakat.

A program/ok lehetnek online vagy offline mûködében (offline lenne jobb!).

 

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kedves fórumozó!

 

Kornél, mint neve alatt látható, 2005. április 15-én csatlakozott a fórumunkhoz, 2005. július 5-én írta fenti hozzászólását, és mint az profiljából kiderül, 2006. október 23-a óta nem járt felénk.

 

Mindezt csak azért írom, hogy ne érjen csalódás, ha esetleg nem kapnál tõle választ. Néha nem árt ám a dátumokat figyelni. ;)

Link to comment
Share on other sites

fórumozó

Kedves Spányik Balázs!

 

Igazad van. Ugyanakkor arra számítok, hogy az adott témában esetleg valaki tud hasznos információt adni.

 

Például az alábbiakban:

 

"Egy másik kérdés: tudsz-e olyan rendszerellenõrzõ programot ajánlani, amely program a hardverelemekre van kihegyezve, minél részletesebb azonosítást ad róluk. Esetleg egyidejûleg megjelöli, van e szükség driver frissítésre és a drivereket hol találom? A fenti funkciókra természetesen az is jó megoldás, ha több program teljesíti a fentiekben leírtakat.

A program/ok lehetnek online vagy offline mûködében (offline lenne jobb!)."

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
KGigi

Hello!

 

A kiemeltbõl kipróbáltam az ATITool programot. Mi ez a driver, amit telepíteni akar? A Vista azonnal sikít, hogy aláíratlan illesztõprogram, és letiltja.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Valószínûleg azon a driveren keresztül tudja pl. azt megvalósítani, hogy 3D-s alkalmazásoknál emelt órajelet alkalmazzon, vagy már a Windows indulásakor emelt órajelet írjon elõ a kártyának.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...