Jump to content
GSForum - Segélyvonal

FLATRON ez T710B


8 ZenByte

Recommended Posts

8 ZenByte

Kb. él éve van ez a FLATRON ez T710B monitorom az LG-tõl. Ma zúgni és néha sercegni kezdett egy játék közben. A PCWorld egyik számában ördögûzés néven van írva valami ilyesmirõl, hogy kiszolgált a monitor, venni kell újat, addig is legyen minél több hertzre állítva. Hát ez a monitr nem régi az biztos. Most 85-rõl 200-ra vettem a hertzet (Asztal - tulajdonnságok - beállítások - specciális - monitor). Baj, ogy ilyen sokkal több az eredti értéknél? Sercegés azóta sincs, a kép meg tökéletes, mint mindig.

 

 

SZERKESZTÉS: A sercegés a hangfalból jjött, már csak a "baj-e a sok hertz" kérdés áll.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dózsi

Nálam is szokott néha sercegni, de csak akkor ha a gép nagyon dolgozik, de nem hinném hogy monitorhiba,mert nálam az újnál is és a réginél is csinálta néha.

Link to comment
Share on other sites

Ulala
Most 85-rõl 200-ra vettem a hertzet

:pislog::pislog::pislog: Még örülj neki, hogy nem romlott el teljesen a monitorod! Ezt nem kellett volna! Inkább ellenõrizd a kábeleket! Ha ez sem, akkor pedig az LG monitor döglõdik.

 

Ciao. /ProFiler/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Dózsi

Nekem tök mindegy, hogy milyen monitort kötök a géphez. Van egy LG, egy Belinea és volt egy GABA. Mindegyiknél sercegett a hangfal, szerintem semmi köze nincs a sercegésnek a monitorhoz (legalábbis nálam)! Mikor monitor nélkül indítottam a gépet, akkor is sercegett.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én azon csodálkozom, hogy még mutat valamit a monitorod. (Persze ha hinni lehet a Windowsnak, hogy 200 Hz-en megy a monitorod)

A megjelenítõd max 160Hz-et támogat 640x480-as felbontásnál.

Szerintem nem így használod.

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Nekem is flatron ez t710b-m van és 85 herczen megy 2 éve.

(a windows szerint csak 60 at bír)

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Pedig tudja a 85Hz-et 1024x768-ban.

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

De nekem 1280X1024-en megy.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Jaj, nekem ilyen volt az elõzõ monitorom. Most egy SAMSUNG SyncMaster 713N-em van, /8 ms, 75Hz-1280*1024/. Visszatérve az LG-re, nálam egyszer a három alapszínbõl /RGB = Red Green Blue/ elment a /valószínûleg/ a piros, és mindnennek sárga színe volt, mint a fekete-fehér monitor, csak itt sárga-fehér. Kész szerencse, hogy még volt rá garancia, és megcsinálták. Most meg a nagymamámnál tölti nyugdíjas éveit. :)

Link to comment
Share on other sites

titusz1
Kb. él éve van ez a FLATRON ez T710B monitorom az LG-tõl. Ma zúgni és néha sercegni kezdett egy játék közben. A PCWorld egyik számában ördögûzés néven van írva valami ilyesmirõl, hogy kiszolgált a monitor, venni kell újat, addig is legyen minél több hertzre állítva. Hát ez a monitr nem régi az biztos. Most 85-rõl 200-ra vettem a hertzet (Asztal - tulajdonnságok - beállítások - specciális - monitor). Baj, ogy ilyen sokkal több az eredti értéknél? Sercegés azóta sincs, a kép meg tökéletes, mint mindig.

 

 

SZERKESZTÉS: A sercegés a hangfalból jjött, már csak a "baj-e a sok hertz" kérdés áll.

Nekem is ilyen monitorom van és 75Hz-en tökéletesen mûködik, mert, ha 85Hz-re veszem akkor sípol egy idõ után.

A hangszórónak van egy alap zúgása, de csak akkor idegesítõ, ha nagyon fel van véve a hangerõ egyébként nem hallható. Egyéb esetben cseréld ki a hangszórd.

A zúgás nincs összefüggésben a monitoroddal.

 

Nekem is flatron ez t710b-m van és 85 herczen megy 2 éve.

(a windows szerint csak 60 at bír)

Most kivételesen nem a windows hibája, mert a monitor gyári adata szerint 1280x1024-es felbontáson 60Hz lenne az alapértelmezett.
Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
:hmm: Na akkor, hogy én is mondjak valamit: amióta számítógépezem (6 éve lassan) azóta mindig LG monitorom volt, és sercegés sosem volt. Egyszer sem. A felbontásnál a 200Hz kicsit sok, kizárt, hogy mûködjön úgya monitor. Vagy valami nagy hibája lehet akkor. 1024x768-on 85Hz-et tud, 1280x1024-en 60Hz-et. Én a kettõ között, 1152x864-en használom 75Hz-en. Az nVidia beállítópaneljén fel tudom tolni egészen 78Hz-ig, de feljebb már nem.
Link to comment
Share on other sites

titusz1

Én úgy tudom, hogy a katódsugárcsöves monitoroknál valamilyen szinten normális ez a jelenség. Azért, mert az én monitorom nem bírja a 85Hz-et tartósan, vagyis bírja csak sípol. Ezért én nem fogom visszavinni, hogy csinálják meg, mer úgysem lenne jobb (nem csinálnak vele semmit, de azt mondják és visszaadják :S tapasztaltam ilyet) nem ér meg annyit, inkább üzemeltetem 75Hz-en kibírom még nem lesz TFT-monitorom (remélem minél hamarabb ;) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...