Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik Linux disztribúciót ajánljátok?


dominic

Recommended Posts

csutomi

Nemrég rátaláltam egy nagyon érdekes disztróra, a neve Damn Small Linux. Ismeri valaki, érdemes kipróbálni? Van valamilyen különlegessége? És mégegy kérdés, ha jól láttam, Debian alapú: Mennyire lehet rá *.deb csomagokat installálni?

Link to comment
Share on other sites

aty

DSL csak egy livecd.

Különlegessége?

Én egy névjegykártya alakú 50 megás cdrõl használtam. 50mb és grafikus felülete van.

Ha sürgõsen Linux kell, vagy mentéshez jó.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Én UHU 1.2 -õt használok és meg vagyok vele elégedve. Van rajta apache meg mysql támogatás is.

Nagyon sok csomag készül rá, de te is csinálhatsz egy program segítségével *.deb formátumba. Akkor azt simán telepítheted is.

 

Arra gondoltam még, hogy megnézem a blackPanther -t is csak nincs kedvem nagy op.rendszer váltásokhoz.

Így egyenlõre marad ez.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Kezdésnek Ubuntut ajánlok. Mostanában tesztelgetem a disztribúciókat, majd lesz róla teszt.

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Már alig várom! :oké:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Nem tudom a Unixot mennyire lenne érdemes belevennem... :hmm:

 

Csak most vizsgára készülök sajnos így nincs idõm, egyébként per pillanat a Fedora-t nyúzom vegyes érzelmekkel.

Link to comment
Share on other sites

BlueGold
Én UHU 1.2 -õt használok és meg vagyok vele elégedve. Van rajta apache meg mysql támogatás is.

Nagyon sok csomag készül rá, de te is csinálhatsz egy program segítségével *.deb formátumba. Akkor azt simán telepítheted is.

 

Arra gondoltam még, hogy megnézem a blackPanther -t is csak nincs kedvem nagy op.rendszer váltásokhoz.

Így egyenlõre marad ez.

Hát a *.deb -et inkább ne erõltessük, örüljük neki ha a *.uhu -val elboldogul.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Csak most vizsgára készülök sajnos így nincs idõm, egyébként per pillanat a Fedora-t nyúzom vegyes érzelmekkel.

Ha megmondod, hogy Windowsban mivel lehet olvasni a FC 4 partícióját, akkor megtanulok lábbal írni. :D Erre mindig is kíváncsi voltam... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Richy
Én UHU 1.2 -õt használok és meg vagyok vele elégedve. Van rajta apache meg mysql támogatás is.

Nagyon sok csomag készül rá, de te is csinálhatsz egy program segítségével *.deb formátumba. Akkor azt simán telepítheted is.

 

Arra gondoltam még, hogy megnézem a blackPanther -t is csak nincs kedvem nagy op.rendszer váltásokhoz.

Így egyenlõre marad ez.

Hát a *.deb -et inkább ne erõltessük, örüljük neki ha a *.uhu -val elboldogul.

Nekem nincs vele semmi gond.

Link to comment
Share on other sites

Greene

@h.arpad: Nem olvasok Windows alatt linuxos partíciót. Amikor linuxra vágyom, betöltök egyet, ugyanis nálam mindig van 4 partíció 3 különféle operációs rendszernek.

 

Egyébként most visszaraktam a Debiant, és fordítottam hozzá gyorsan egy kernelt. Egyébként mindig jót mulatuk kernelfordítás közben, mert, ilyen eszközökhöz van benne a támogatás mint pl. Lego infrared tower. :D

Méghogy a Linux nem támogat semmit. :pislog: . Annyi mindent támogat, hogy a felérõl még én sem tudom micsoda. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Amit meg épp nekem kéne, arról a Linux nem tudja micsoda. :mérges:

 

Nem fordult elõ még soha, hogy Windows alatt hozzá szerettél volna férni egy Linux-partíciódon lévõ dokumentumhoz? :pislog: Egyébként lehet a FC4 alatt az NTFS-partícióra írni? Egyáltalán, lehet bármely disztribúció alatt NTFS partícióra írni? Ennyit a támogatásról. :S A GPRS-kapcsolatról nem is beszélve. Amúgy éljen a SuSE 10 :!: Nekem bejön. 8)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Hy!

Win alól TC-vel ext2-es pluginnal lehet Linuxos partíciókat olvasni ;) Csak hát nekem sem kell, mert én már csak Linuxot használok, mióta megy a telefonvonalas net.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A ReiserFS-t tudom olvasni, itt a Linux LVM-rõl volt szó. ;)

Csak hát nekem sem kell, mert én már csak Linuxot használok, mióta megy a telefonvonalas net.

Na ez az, ami nekem nem jött össze SuSE alatt. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Off:

Conexant modemed van(PCI)? Ha igen, akkor mail nekem: davserer KUKAC gmail PONT com ;)

Egyébként szerintem ne SuSE-t használj(tapasztalat). Pl. a (K)Ubuntu szerintem nagyon jó(csak kevés hozzá a csomag, csak 1 CD-s).

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Az Ubuntuhoz kevés lenne a csomag? (Kubuntu is Ubuntu valahol.) Nem hiszem. kb. 18.000 csomag érhetõ el hozzá. Ha ez neked kevés, akkor sajnálom. A legfrisebb stabil Ubuntu a Breezy. ebbõl van egy nem hivatalos 3 DVD-s kiadás. Én azt szedettem le magamnak. A 3 DVD (ha jól tudom) a Breezy kiadása (2005 október) utáni frissítéseket nem tartalmazza, de attól még jó.

Ha van valaki aki leszedje neked, akkor meg fõleg.

 

http://cargol.net/~ramon/ubuntu-dvd-en

 

(Alul keresd!)

 

áhoj,

 

 

József

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

@Davs:

Nem, Intel 536EP modem. A SuSE a legszimpatikusabb. Annyi mindent kipróbáltam már...

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hát az NTFS partícióra írás benne van a kernelben, de én nem használom, mert nem nyílt forrású az NTFS, és nincs 100%-os megoldás az írására. Ennyit a támogatásról. ;)

Általában szoktam ajánlani egy FAT32-es partíció létrehozását, és akkor arra mindkét operációs rendszer gond nélkül tud írni.

 

A Davs által írt Ext2 meg amúgy is felejtõs, hiszen az nem naplózó filerendszer...

 

A SuSE-t nem szeretem mert túl sok dolgot feleslegesnek/értelmetlennek tartok benne.

 

Egyébként a Linux szinte mindent támogat, csak tudni kell hova nyúlj.

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Én az ext3-hoz is a Davs által említett plugin-t használom, és jól mûködik.

Link to comment
Share on other sites

aty
Egyébként lehet a FC4 alatt az NTFS-partícióra írni? Egyáltalán, lehet bármely disztribúció alatt NTFS partícióra írni? Ennyit a támogatásról. :S A GPRS-kapcsolatról nem is beszélve. Amúgy éljen a SuSE 10 :!: Nekem bejön. 8)

NTFS: Captive modul. De ez az MS sara, nincs dokumentálva az NTFS.

GPRS: ott a magyar GPRS Easyconnect.

Link to comment
Share on other sites

kissipos
@Davs:

Nem, Intel 536EP modem. A SuSE a legszimpatikusabb. Annyi mindent kipróbáltam már...

Hali!

 

Nekem, amikor még modemes netem volt, ilyen modemem volt. Egész pontosan egy Intel v92 536EP. Ennek a modemnek van linuxos drivere. Én pár pillanat alatt betudtam lõni. Susén volt egyedül bajom vele. A forrás nem ment fel, de õk meg csinálnak belõle csomagot, csak akkoriban még nem volt ahhoz a Suse verzióhoz csomag, csak korábbihoz. Milyen Suse lenne ez, és pontosan milyen modem, mert nem mindegy, hogy v90-es, vagy v92-es.

Addig is itt nézz szét: Intel 536EP linux driverek

 

Ui.: keresgéltem a guglival és ezt találtam (elsõ és negyedik találat!!!):

Intel 536EP RPM Susehoz

 

Ui. (ad 2): most látom, hogy Suse 10.0-ád van. Akkor pedig a hivatalos csomagok között is megtalálhatod. Ha DVD-s verzió van neked, akkor az elsõ DVD-n kell lennie. Adok egy linket:

Suse 10.0 Intel 536EP modem

 

Azóta még FTP-n is megtaláltam a csomagot!!!

 

áhoj,

 

 

József

Edited by kissipos
Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Ami az EXT3-as partíciók Windows alatti kezelését illeti: nos ez elég megoldott dolog. Nekem kapásból három rémlik. Az elsõ a Total Commanderes plugin. Aztán van egy másik: Expolre2FS

Van egy harmadik is:

Ext2 IFS for Windows

 

Ezek mind ingyenesek. A 3 közül a legutolsó nem csak olvasni tud Ext2-es és Ext3-as partíciókat, hanem írni is. Egyébként ez rendszer szinten teszi elérhetõvé az Ext2-es és Ext3-as partíciókat. Lehet rá menteni is -elég biztonságos, bár én csak párszor használtam... Nekem ugyanis tökéletes az Expolre2FS.

 

 

áhoj,

 

 

József

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Én arra értettem, hogy a disztri kevés progit rak fel, mivel csak 1 CD-s (a hivatalos). DVD-t meg még nem tudom letölteni, de talán hamarosan...

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Nos ez sem teljesen igaz. Ugyanis 3 féle hivatalos kiadása van. Az elsõ az egy CD-s telepítõs, a második az egy CD-s live, a harmadik pedig az 1 DVD-s változat, ami live is meg install CD is. Ebben a kiadásban szerintem több telepíthetõ csomag van, mint az egy CD-sben. De ha már DVD, akkor inkább a nem hivatalos 3 DVD-s verzió! Egyébként ebbõl az elsõ DVD a hivatalos DVD -ha jól tudom.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

:D Ha ilyen egyszerû lett volna, rég lenne kapcsolatom, mert tudom, hogy a SuSE csomagok közt is van :!: "támogatás" a modemhez. Csak épp semmit sem ér. Egyszerûen annyit próbálkoztam ezzel, hogy nem vagyok hajlandó folytatni. :mérges:

 

Linux-particiók: de a FC4 rõl volt szó. :fütyül:

@aty:

Ami a GPRS-t illeti: kíváncsi lennék, hogyan ismeri fel az USB-re csatlakoztatott mobilomat a kapcsolathoz... ez megér egy próbát. :S

@Greene:

...nem nyílt forrású az NTFS, és nincs 100%-os megoldás az írására
A támogatásról valóban ennyit. :P
Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Kipróbáltam már jónéhány linuxot. Eddig Susén kívûl mindegyikkel ment a fent említett modem. Az általam használt linuxok: UHU, Slackware -pontosabban e kettõt próbáltam ki akkor, amikor modemes netem volt. Mindegyikkel kb fél perc volt beízzítani a modemet, pedig nem csomagból tettem fel, hanem "forrásból". Ráadásul UHU alatt kicsit "bütykölni" is kellett. Ettõl eltekinteve korrektül ment a modem, sõt... Nézz szét az Intel oldalán (linket már adtam), ott letölthetõ néhány driver. Próbálkozni kell a forgatással hátha valamelyikkel menni fog. Arra kell odafigyelni, hogy 2.6.x-es kernelhez legyen a driver, és legyen fenn a kernel forrása is. (Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a slacki és az UHU akkor még 2.4.x-es kernelt használt, a(z a) Suse, pedig 2.6.x-eset. Így 2.6.x-es kernel ügyében nem tudok nyilatkozni.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...