Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DDR II vagy DDR-RAM?


rootcommander

Recommended Posts

Domino

Wow. Köszönöm! Igen megvan. Csak ez eddig valahogy elkerülte a figyelmemet.Már rég volt március...

És szerintetek ebből mindent meg lehet tudni a számítógép baj nélküli összeszereléséről?

Vagy hol lehet még ilyet megtanulni?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Off

Nekem ugyan mindegy, de szvsz mielött még "baj" lenne az off miatt, inkább nyíss egy topicot ahol ki lehet tárgyalni ezt a témát.

Ez a téma, minden valószinûség szerint, másokat is érdekelni fog. ;)

On

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Domino

Megvan az új topc. Hardver\Számítogépek\Gépépítés kezdõként.

Oda várok bármilyen tanácsot. Köszönöm a javaslatot.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
as4dp1

Sziasztok!

 

A kérdésem a következõ.

Összeraknék egy gépet , de nemtudom hány MHz-s ramot tegyek bele , meik illik a legjobban.

4 db 240 tûs DIMM DDR2 memória foglalat (max 8GB DDR2 800/667/533)

AMD Athlon 64 X2 3600+ Socket AM2 Dual-Core (Windsor)

Nem valószinû , hogy tuningolok , és 2*512-est tennék dualban

 

Elölre is köszi a válaszotokat.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ha jól tudom az Athlon 64 a 800 MHz-est szereti.

Link to comment
Share on other sites

as4dp1

Sziasztok!

 

Köszönöm a gyors választ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Pityke örm.

Talán némileg idevág a kérdésem, és nem szükséges új topikot indítani miatta.

Van egy "öreg" I845G chipsetes alaplapom, ami megjelenésekor csak 266-333-as DDR RAM-okat támogatott, mert más nem is nagyon volt akkoriban (emlékeim szerint). Viszont ma már nem nagyon kapni ilyen modulokat újonan, vagy csak aranyárban. A gondom az, hogy nem vagyok biztos benne, vajon bele tudnék-e pakolni DDR400-as modulokat minden probléma nélkül, vagy sem. Ha valaki ismeri a DDR400 specifikációt feszültség, lábkiosztás, kompatibilitás szempontjából a DDR266-333-asokkal összevetve, kérem ossza meg velem ezt az infót. ;)

Link to comment
Share on other sites

Watto
Talán némileg idevág a kérdésem, és nem szükséges új topikot indítani miatta.

Van egy "öreg" I845G chipsetes alaplapom, ami megjelenésekor csak 266-333-as DDR RAM-okat támogatott, mert más nem is nagyon volt akkoriban (emlékeim szerint). Viszont ma már nem nagyon kapni ilyen modulokat újonan, vagy csak aranyárban. A gondom az, hogy nem vagyok biztos benne, vajon bele tudnék-e pakolni DDR400-as modulokat minden probléma nélkül, vagy sem. Ha valaki ismeri a DDR400 specifikációt feszültség, lábkiosztás, kompatibilitás szempontjából a DDR266-333-asokkal összevetve, kérem ossza meg velem ezt az infót. ;)

 

Szia, ha jól tudom ez úgy van, hogy tehetsz bele ddr 400 ramokat is, de 333 MHz-en fognak mûködni. De majd jön Profiler vagy Gereby akik megmondják mi a helyzet :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
aaa3

sziasztok! még mindíg rosszabbak a ddrii-k mint a ddr-ek? intel kórkettőduóó 6300 gépbe kerülnének, alaplapról még csak annyit döntöttem hogy valsz. valami i965-ös csippszetes gigabyte lesz.(sry but i'm intel fan i c u r all amd here guys)

 

2 darab kingmax 1gb/800-set néztem ki... mennyire jó a márka?(kingstonhoz és corsairhez képvest.)

 

és melyek a legrosszabb márkák, amelyek mindenképp kerülendők? tudom a noname, de még? más?

szívesen veszek bármilyen linket is a témákban, nem baj ha hosszú, sőt, csak jó! ;)

 

p.s: lehet 1066-osat kéne vennem mert a proci is az, de ezek iszonyat drágák... vagy ennek ellenére is az ajánlott? vagy amíg olcsóbb lesz addíg érjem be kevesebbel? várom a tanácsokat...

az biztos hogy prociból nem fogok 4000-es sorozatból venni mert alig olcsóbb, szal 6000-esek jobban megérik... vagy ebben is tévedek?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
még mindíg rosszabbak a ddrii-k mint a ddr-ek?

Nem rosszabbak, eddig sem voltak rosszabbak, csak nem sokkal erõsebbek a DDR memóriáknál. De már javuló tendenciát mutatnak idõzítések terén.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kavarevesz

De most akkor visszafelé kombatibilisek? Akarom kérdezni: a DDRII-es alaplap olvassa a sima DDR-t? Ugye a kettõt egyszerre nem lehet használni, az biztos. De ha pl. valaki vesz egy DDRII-es alaplapot tud használni DDR-es memóriát. Késõbb meg pl. lecseréli DDRII-re, ha eljött az ideje...

Mit szóltok (ha érthetõ voltam). :?:

Pápá

Link to comment
Share on other sites

zolka78

Hello, nekem a gépbe van DDR2 2x256Mb 533Mhz kingmax ram, a vista miatt szeretnék bõvíteni. Lehet-e ezek mellé berakni DDR2 2x512Mb 667Mhz ramot, és esetleg kell valamit beálítani a biosban, hogy fusson mindegyik :?:

Link to comment
Share on other sites

ateens

Azt tudd meg, hogy az alaplapod hány MHz-ig támogatja a memoriát.

Link to comment
Share on other sites

zolka78

Támogatja, de én arra vagyok kiváncsi, hogy a két különbözõ sebbeségû memória nem üti-e egymást? Ehez már sajnos nem értek. Elõre is kösz a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem üti, de a gyengébb sebességén fog menni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

zolka78

Szóval ha együt akarom a õket, akkor elég ha a kisseb sebességû memóriát veszem.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Így van.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

zolka78

Kösz a segitséget . Hello.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Morrad

Segítségért fordulok ehhez a honlaphoz, illetve hozzátok!

 

Nem tudom, hogy a Asus K8N típusú alaplapomhoz milyen RAM-ot vegyek. Most jelenleg egy 512MB-os DDR ram van benne, de minimum 1 GB-al szeretném bõvíteni. Nem tudom, hogy DDR2 típusú RAM jó lenne e bele, mert ennyire nem értek hozzájuk. Kérlek titeket világosítsatok fel!!!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ha DDR1 van benne, akkor csak DDR1-et tudsz bele venni. Nem jó a DDR2 sem, és a DDR3 sem. A legegyszerűbb , ha megnézed mi van ráírva, és kérsz egy ugyanolyat 1 vagy 2GB-os modulban.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

A Google csodákra képes! :)

Asus K8N alaplap DDR1 memóriákat fogad. Link

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mike22

Az sem baj, ha ugyanolyan frekvencián mûködik a másik is... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
pg6830

Sziasztok!

Talán idevágó a kérdés, hogy inkább pc2700-es (ilyen van most is a gépben), vagy pedig pc3200-as ramot érdemesebb-e venni, ha szintén a gyorsabbat szeretném kiválasztani?

A pc3200-es 400, a 2700-es viszont csak 333 MHz-es, viszont az alaplap (pcchips m935d) csak 333-es frekvenciát támogat!

Nem is beszélve arról, hogy a 3200-esnek 3, a 2700-esnek viszont csak 2,5 a "cash latency"-je (gondolom ez nagyobb sebességet jelent), tehát lehet, hogy ezen esetben is a "rosszabb" a "jobb"!!!

Így van ez?!!

Köszi!!!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vehetsz PC3200-asat, az alaplapodban PC2700-asként fog működni, és nagyon nagy az esélye, hogy CL=2,5 beállítással fog menni.

Link to comment
Share on other sites

pg6830

Az hogy lehet?

A kisebb sebességnek nem inkább növelnie kéne a késleltetést?

Biztosan így van ez?

Edited by pg6830
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...