Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DDR II vagy DDR-RAM?


rootcommander

Recommended Posts

r-chee
:pislog: Ennyire azért nem drágák. Nem a magyar árakat kell alapul venni.

 

Ciao.

 

 

...Mégis, Magyarországon talán a francia vagy japán árakat kellene figyelembe venni.... :?: :!:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A franciát már lehet, de legalább európait és akkor az valós is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Egyszer volt, hol nem volt, volt egy ifjonc, akit számítógépébe hardverelemeket szeretet volna venni. Mellesleg Magyarországon éldegélt. Egyik nap gondolt egyet, és megnézte az Interneten, pontosabban pár francia, japán és brazil online bolt weboldalán, hogy mennyibe kerülnek az általa vásárolni kívánt hardverelemek. Miután nyugtázta magában az árakat, felkerekedett, és belevetette magát a városbeli számtechboltok levadászásába. Ám nagy megdöbbenésére, az árak magassabbak voltak, mint a francia, japán és brazil oldalakon látottak. Reklamálni is kezdett, mire az eladó gúnyosan megjegyezte: "Öcsi, szállj le már a földre, Magyarországon vagyunk!!!!" Így pajtikánk észbekapott, és földhözragadtabban kezdte látni a világot. THE END.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezt nem szabad, nem szabad leragadni a földre.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Fhuhh...Na jó, tovább nem vitatkozom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Domino

:?: Az lenne a kérdésem, hogy egy DDRII 800as már felveheti a versenyt egy átlagos DDRrel?

:?: Vagy esetleg van már olyan DDRII ami már egy jobbfajta DDR memória sebességével bír?

:?: Vagy egyáltalán perpillanat melyik a leggyorsabb DDRIIes RAM?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

1. Elöször is a DDR2 800-as memókat "aranyárban" adják, annak ellenére, hogy az idõzítéseik "csapnivaló", órajele ugyan jobb, így talán egálba lehet egy "átlagos" DDR1-el.

2. Egy jobb fajta DDR1-tõl messze elmarad.

3. Melyik a jelenlegi leggyorsabb DDR2? .... Ezt talán senki sem tudja, mert szvsz nagyon hasonló tulajdonságokat mutatnak a különbözõ gyármányú memók.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Domino

Köszönöm. Akkor valami tanácsot kaphatnék, mit kezdjek magammal, ha az alaplapom csak a DDRII-t támogatja?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Azért nem ártana tudni, hogy milyen lapod van, és mire akaod használni (pl. alapon vagy tuning, stb).

Majd azt se ártana ha megnéznéd, hogy a lapod melyik memókra "háklis", mert pl. az Asus P5WD2 Pr tuningnál nagyon nem szereti a KHX-eket csak a "síma" Kingston-t.

Nagy általánoságban elmondható, hogy az A-DATA-ák, Corsair-ek (egyik legjobb csak drága), Gkill-ek, Samsung-ok, egyes tipusai a legjobban beváltak.

(Ha saját magamnak vennék ilyen memót, akkor én a minnél magasabb órajel mellett a lehetõ legkisebb idõzítésûeket részesíteném elõnyben.)

 

De természetesen döntened neked kell. ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Saját problémámból kifolyólag azt tapasztalom, hogy a DDR2 memória kérdésénél a legeslegfontosabb kérdés az, hogy Intel, vagy AMD mellé lesz-e a memória. Ugyanis a legtöbb DDR2-es memória inkompatibilis az új SAM2-es AMD rendszerekkel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Domino

Az alaplap egy ASUS P5WDG-WS lenne(OFF: szerintetek jó választás?). Talán. Merthogy még nem szereztem be. A Chipset az Inteles, a proci elméletben pedig egy Intel P D 950 (3.4GHz/2*2MB/800MHz, Dual Core). Használni pedig alapon szeretném, mert én nem vagyok a tuning híve, nekem fontosabb a hosszútávú stabil mûködés.

Egyébként gyakran futtatok grafikai programokat (videoszerkesztõ, weblapszerkesztõ stb.). Ezeken kívül pedig csak átlagos felhasználó vagyok.

Köszönöm, hogy foglalkoztok a gondommal.

 

(Épp egy konfiguráció építésén dolgozom, más topikokban is vannak friss kérdéseim, amikre még sajnos nem kaptam választ [pl.: Processzorvásárlás] ha van idõtök, legyetek szívesek, nézzetek rá a többi problémámra is. Köszönöm!)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Jó az alaplap, de nagyon figyelj arra, hogy milyen RAM-ot veszel! Pl. ne SLI-s változatot vegyél, mert annak az Intellel akad össze a bajusza. A régebbi memóriák viszont mind támogatják az Intelt.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Domino

Hûha. Én valahol lemaradtam. A RAMban is van SLIs változat? Ezt honnan lehet látni?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
... Használni pedig alapon szeretném, mert én nem vagyok a tuning híve, nekem fontosabb a hosszútávú stabil mûködés.

Egyébként gyakran futtatok grafikai programokat (videoszerkesztõ, weblapszerkesztõ stb.). Ezeken kívül pedig csak átlagos felhasználó vagyok.

Akkor neked a minnél allacsonyabb idõzítésû memók tünnek jó választásnak. ;)

Link to comment
Share on other sites

Domino

Jah. De ahogy elnézem, DDR2ben ilyen nincs. :D Node sebaj! Majd keresünk valamit.

Valakinek van esetleg valamilyen ajánlata?

Vásárláshoz a Gépbolt jó hely, vagy drága vagy egyéb gond?

Link to comment
Share on other sites

Domino

WoW. Köszönöm. És szerinted mennyi RAMot érdemes veni?

Gondolva a jövõre, mag a Vistára.

És mi jobb 2*512, vagy 1*1GB?

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

"... Gondolva a jõvõre ..."

 

Egyértelmûen 2×1 GB !

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Domino

Te melyiket választanád?

 

Kingston 2GB 667MHz DDR2 KIT Non-ECC CL5 DIMM

(56.689 Ft)

2 GB-os (2x1GB) DDR2 RAM kit, 667 MHz, Non ECC, CL5, élettartam garanciával.

 

vagy

 

Kingston HyperX 1GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT

(56.022 Ft)

2*512MB-os HyperX DDR2-SDRAM CL4 memória modul, PÁRBA VÁLOGATVA

 

Azért ezeket párosítom össze, mert ez egy árkategória. És mit jelent az hogy PÁRBA VÁLOGATVA?

És a második variációban a nevében CL5 szerepel, a leírásban pedig CL4. Ez hogy passzol össze?

(Forrás: http://www.gepbolt.hu)

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Magamnak valószínûleg a Corsair - GSkill - A-DATA hármasból választok majd DDR2 memót, de ha csak ezekbõl lehetne amit írsz, akkor a KHX 800-ast CL4-el.

Persze csak akkor ha kompatibilis lenne a lapommal. ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
A RAMban is van SLIs változat? Ezt honnan lehet látni?

Onnan, hogy oda van írva a típus mellé. Pl. Kingston, vagy Corsair.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Domino

Azért ezeket a RAMokat írtam, mert ehhez tudok hozzájutni, ugyanis egy cégnél vaszem a gépet, ami vállalja az összeszerelést, és országos hálózata van, valamint a kínálata is viszonylag nagy, emellett az árai sem rosszak.

Egyelõre 2 lehetõséget látok:

- keresek egy másik ehhez hasonló profillal rendelkezõ céget. (eddig a Gépboltban gondolkodtam)

- vagy meg kéne tanulnom összeszerelnem egy gépet.

Ez az utóbbi sokkal szimpatikusabb, és lényegesen nagyobb szabadságot ad, a hardware-elemek összeválogatásában. Viszont, men tudom, hol sajátíthatnám el ezt a bonyolult(nak tûnõ?) mûveletet?

Tudnátok esetleg valamilyen technikai segítséget adni, vagy valami lehetõséget ennek megtanulására (weboldal, tanfolyam...)?

Köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Pár hónappal ez elött a PCW-ben volt egy cikk a PC összeszerelésrõl. Elméletben egyszerû a dolog. Talán a processzor behelyezése igényel nagyobb odafigyelést. Ha bátor vagy szerintem vágj bele! Esetleg nyiss egy topikot ennek a témának(de lehet, hogy már van is ezzel foglalkozó itt a fórumon) és szívesen segtünk, ha elakadsz valahol. :)

Link to comment
Share on other sites

Domino

És nem tudod véletlenül, melyik számban volt?

Én csak a Processzor beszerelésére emlékszem, de remélem tévedek, és neked lesz igazad.

Annak valószínûleg nagy hasznát venném. Meg most szétnézek a neten is ebben a témában.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

A márciusi számban volt. Megvan az neked?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...