Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Outlook - Kérdések és válaszok


aadaam

Recommended Posts

vocsok111

Sziasztok!

 

MS Outlook 2007-ban a Személyes mappák alatt létrehoztam 3 szint mélységig egy mapparendszert, ahova rakosgatom a fiókok leveleit. Az egyik almappámat egy ideje nem találtam. Gondoltam véletlenül kitöröltem, vertem is a fejemet.

Aztán egyszer egy tartalmi szûrést végeztem leveleimre, hátha máshol is meglenne egy-egy ottani levél, és csodák-csodája: a levelek a szûrõablakban elérhetõk egyedi szûréssel, és helyüknek a kitörölt mappát adja meg az Outlook. Igen ám, de a viszonylag egyszerûen átlátható mapparendszerben eredeti helyén sem, és sehol sem található a keresett mappa (aminek leveleit a keresõ még kihozza).

 

Valami ötlet, hogy hogyan lehetne visszavarázsolni ezt a mappát?!

 

Köszi:vocsok

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mamaci01

Sziasztok!

 

Outlook 2003: backup visszatöltése után nem jelennek meg a rácsvonalak a táblázatos nézetekben. A Jelenlegi nézet testreszabásánál eljutottam az Egyéb beállításokig, ott a rácsvonal, de hiába állítom bármilyenre, semmilyen sem látszik.

 

Tudtok segíteni, mit kell állítani?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bendegu

Sziasztok,

Nekem az alábbi problémához kéne egy kis segítség:

 

A levelezéseimet szeretném archiválni.(MS outlook2007)

A microsoft oldalán leírtak szerint az alapértelmezett archiválási beállításokat megtettem.

Most úgy van beállítva hogy 6 hónapnál régebbi fájlokat archiváljon bizonyos időközönként.

Nah most létre is hozott egy Archivált mappák nevű fő könyvtárat, benne meg is jelenik a mappa struktúra ami az eredeti fiókomban van, de egy darab levél sincs benne. Pedig nem egy olyan levél van ami régebbi mint 6 hónap.

Hogyan tudom megoldani hogy a fiókomból a megadott kornál idősebbeket áthelyezze az archivált mappák megfelelő almappájába?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bendegu

Ilyen nehezet kérdeztem vagy ennyire érthetetlen? :)

Link to comment
Share on other sites

solties

Ha ez megnyugtat, nálam is ugyan ez a jelenség tapasztalható!

Lila gőzöm nincs hogy lehet az archiv elemeket megnyitni, hacsak nem úgy, hogy beimportálod az archív adatfájlt (archive.pst)!

De sosem próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Szerintem az archíválásnak akkor van értelme, ha az üzenetek egy kiszolgálón vannak, és korlátozva van a felhasználónkénti méret (pl.: céges hálózatok). Ilyenkor az archívált elemek áthelyezõdnek az archív.pst fájlba a kliens gép merevlemezére. Alap esetben jobb a személyes mappafájl exportálása, bizt. mentése bizonyos idõközönként szerintem.

Attól függetlenül nekem látszanak a levelek. Egyszerû megoldás, ha már van "archív mappák", hogy egy az egyben belehúzod amit akarsz, és akkor átkerül biztosan az archiv.pst-be, és látható is lesz.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az archiválásnak akkor is van értelme, ha a pst kezelhetetlen méretûre hízik, értsd, több,mint 2 GB.

Én is létre szoktam hozni magamnak az archív mappákat egy külön pst-ben. Átpakolás után pedig tömörítem a mappafájlokat, hogy ténylegesen kivegye a leveleket ne csak töröltnek jelölje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
dreameli

Sziasztok!

 

Office 2003-ast használok. Egy újra installálás után, miután a régi PST-met újra beállítottam, nem mûködnek a szabályok. De nemcsak, hogy nem mûködnek, de nem is tudom õket törölni, vagy szerkeszteni!

A szabályokat megnyitva, látom az összes régi szabályt, de a törlés és szerkesztés gomb nem aktív!

Van valakinek ötlete, mit tehetnék!? Már az is megoldás lenne, ha törölni tudnám a régieket, és újra létrehozni õket!

 

Köszi elõre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem lehet, hogy írásvédett a pst? Persze akkor nem tudnál fogadni sem, meg el sem indulna vele, tehát biztosan nem.

Ezt próbáld meg:

outlook.exe /cleanrules

Link to comment
Share on other sites

silentXX

Üdv,Outlook 2007 -et használok ami csatlakozik egy exchange szervehez! Olyan problémám van hogy a gmailes leveleket rosszul jeleníti meg az outlook! Ékezetek helyén mindenféle karakterek jelennek meg! Olvastam róla hogy nem tudja jól beolvasni a gmailnek a fejlécét elvileg, Tud valaki valami javítást ehhez a dologhoz? Vagy megoldást?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
thisiswhatklfisabout

Üdv mindenkinek,

 

A következő problémával kapcsolatban szeretném az észrevételteket kérni, miután a Google-ban való keresgélés és különböző fórumokon található ötletek nem segítettek.

 

Thunderbird-ből importáltam át az e-mailjeimet Outlookba, miután az Office 2010-es béta változata megjelent és feltelepítettem. Az importálás menete a Thunderbird - IMAPSize - Windows Live Mail - Outlook útvonalon történt.

 

Minden szép és jó volt, amíg észre nem vettem, hogy az átimportált e-mailek a következő módon viselkednek: bár átállítom a státuszt olvasottra, attól függetlenül az Outlook továbbra is a zárt borítékot mutatja. Ha rányomok arra, hogy állítsa át olvasatlanra, akkor a from, subject, stb mezők betűtípusa átvált félkövérre, de ha ismét átállítom olvasottra, akkor a betűtípus visszavált ugyan normálra, de a boríték akkor is zárt állapotot mutat, mintha olvasatlan lenne.

 

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az importálást kissé gyors ütemben végeztem, így nem néztem meg, hogy a fenti viselkedést (boríték át nem állítása) már a Windows Live Mail is produkálta volna-e, reprodukálni pedig természetesen nem tudom, lévén a Thunderbird adatbázisát, amelyben az e-mailek voltak, a "sikeres" importálás után töröltem. :hááát:

 

Ha van valami ötletetek és megosztjátok velem, azt előre is nagyon köszönöm.

 

Üdv.

 

Ui.: Windows 7-es operációs rendszer alatt, Microsoft Office 2010 Béta verziójáról van szó.

Edited by thisiswhatklfisabout
Link to comment
Share on other sites

stocz

Üdv!

 

Outlook 2003-at használok, és nagy gondba kerültem vele. Mivel az archive fájl már elég nagy méretû volt, gondoltam kiírom lemezre (úgyis ritkán kell használni), és indítok egy új, üreset.

Ezek rendben le is zajlottak.

A gond akkor kezdõdött, amikor meg kellett volna néznem valamit a kiírt fájlban. Nem hajlandó az Outlook megnyitni.

Úgy sem, hogy felmásolom a lemezre. Sem adatfájlként nem tudom beállítani, sem pedig importálni nem hajlandó belõle. Hol azt írja ki, hogy nincs jogom a fájl megtekintésére (nem állítottam be titkosítást), hol pedig azt, hogy nem .pst fájl.

 

A súgó által ajánlott scanpst.exe program sem segített.

 

Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnék hozzá férni a régi leveleimhez?

Link to comment
Share on other sites

vocsok111

Biztos, hogy levetted róla sz írásvédelmet?

Link to comment
Share on other sites

huggybear

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet oldani valahogyan, hogy Indamail-es e-mail-t kezeljen az outlook?

Köszi szépen!

G.

Link to comment
Share on other sites

stocz
Biztos, hogy levetted róla sz írásvédelmet?

Igen.

Ha az adatfájl kezelésnél szeretném az archive mappát erre a (merevlemezre visszamásolt, csak írható attribútumtól megszabadított) fájlra irányítani (illetve felvenni archive mappának), akkor azt írja ki, hogy "A következõ fájl nem egy személyes mappafájl: ....... .pst"

Pedig az. :(

Importálási kísérlet esetén vagy ugyan ez a hiba üzenet jön, vagy egy olyan, ami szerint nincs jogom a fájl használatához.

Titkosítást nem állítottam be, és nem is kér jelszót. Csak kiírja, hogy nincs jogom.

 

Megnéztem a régi mentéseim is, ugyan ezt csinálja mindegyikkel.

 

Ha a meglévõ adatfájlokat átmásolom a merevlemezen másik helyre, onnan simán engedélyezi az importálást.

Csak a kiírt (és visszamásolt) fájloknál nem. :Sír:

 

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy meg lehet oldani valahogyan, hogy Indamail-es e-mail-t kezeljen az outlook?

Köszi szépen!

G.

Mire vonatkozik a kérdésed?

Más postafiókot be tudsz állítani az Outlookban, csak az Indamailt nem?

Vagy arra vagy kíváncsi, hogy az Outlookban hogyan kell a postafiók kezelést beállítani, általában?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
solties

Sziasztok!

Ki tudja megmondani, hogy az Outlook 2007-ben miért jelennek meg az elküldött emailok kétszer?

két fiók van benne felvéve t-online, hotmail, és mindkettõben tapasztalható a jelenség!

Olyan mint ha kétszer küldené el ugyanazt!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És a címzett hányszor kapja meg?

Link to comment
Share on other sites

solties

Nem tudom, de gondolom egyszer.

De érdekes, hogy nem mindig csinálja, sõt néha én kapok "klónozott" mail-eket.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Érdemes lenne exportálni a leveleket és új profilt készíteni. Valami nagyon megkergült.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
lazzarone

Tiszteletem Mindenkinek!

 

A problémám a következő:

 

A mai világban szinte mindenki, aki kicsit is lépést akar tartani evvel a rohanó világgal és saját magával, az általában szinkronizálja a mobiltelefonjában lévő naptárát az otthonival. Én is hasonlóképp jártam el: LG Arena (KM900) készülékemet (saját legális szoftverével) szinkronizáltam első körben Microsoft Outlook 2003-hoz, majd teljes format c, és újra telepítés után Microsoft Outlook 2007-hez. Mindkét esetben az adatátvitel sikeres volt, az adatok (találkozók, feljegyzések, stb.) meg is jelennek, de a szinkronizálást követően az outlook (mindegyik verzió) folyamatosan lefagy, majd automatikusan újraindul. Az újraindulást követően folyatnám munkámat a programban, de az 2 perc után ismét leáll és újraindul. És ez megy a végtelenségig, amint elindítom az Outlookot.

 

PC konfiguráció:

Intel Celeron CPU 3,07 GHz, 1,43 GB RAM, VIA/S3G UniChrome Pro IGP

 

Software:

MS WindowsXP Professional SP3

 

Amennyiben van kedvezőbb megoldás, mint egy újbóli format C, kérlek írjátok meg, mert én abszolut tanácstalan vagyok, informatikusi mivoltom ellenére is, tudnillik, ilyet nem tapasztaltam még. Illetve még régebben Nokia telefont használtam, s emlékeim szerint akkor is valami hasonló gondom akadt.

Amennyiben tudtok megoldást, kérem segítsetek.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel:

 

lazzarone

 

Ne kérj emailben segítséget! :nyíl: Fórumszabályzat. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

csill

Sziasztok!

 

Hogyan tudnám az MS outlook-ból a névjegyeket címkére nyomtatni? Sajna a körlevél út nem megy, valami nem elérhetõ az outlook-nak és üres címkéket készít a WORD-be... esetleg más olyan progit tudtok ajánlani, ami tárolja a címeket is és egyszerûen lehetne nyomtatni címkét, akár boríték is jó lenne :)

 

Köszi:

 

Csill

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
waterlover

Sziasztok!

 

Nos, van egy olyan opció az Outlook 2003-ban, hogy:

-Eszközök -Beállítások -Levélformátum(fül) -Levélpapír kiválasztása -Új... -Fájl használata sablonként Tallózás...

És ugye itt lehet HTML fájlt megadni.

 

Ez az opció hol érhetõ el a 2007-es Outlook-ban? A levélpapír kiválasztásáig megvan, de nem tudom hol tudok html formátumú sablont tallózni..

 

Válaszokat elõre is köszönöm!

Üdv.

ed

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Viking

Sziasztok,

 

MS Outlook 2003

 

Egy új e-mail címre küldtem egy levelet. Miután elment a levél, észrevettem, hogy 1 betûvel többet írtam be a címzetthez (azaz rossz e-mail címet gépeltem be). Amikor újra elkezdtem begépelni az e-mail címet, akkor a rosszat adta fel automatikusan!

 

Hogy tudom kitörölni a rosszul begépelt jelszót?

 

Üdv.

Viking

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Jobb egér a címen, Outlook tulajdonságok, kijavít.

Link to comment
Share on other sites

Viking

Szia Arpsoft,

 

Sajnos nem tûnik el a rossz e-mail cím, továbbra is ha gépelni kezdem a címet, akkor a rossz is szerepel a jó felett/alatt. (ezt nem tudom pontosan). A 2003-as Outlookban nincs tulajdonságok "választhatóság". Én az adatlap lehetõséget választottam. Nem tudod, hogy pontosan hova menti el az Outlook automatikusan a beírt és a névjegyalbumba fel nem vett e-mail címeket? Akkor megkeresem ott és onnan kitörlöm. Valahogy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...