Jump to content
aadaam

MS Outlook - Kérdések és válaszok

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

KeLa: Ez csak az Outlook Express esetében mûködik! Ne legyünk restek leírni/kiírni a program teljes nevét! Köszönöm.

Ruszge: Beteszed a Windows telepítõlemezét a gépbe. Elõjön egy kék ablak, de ezt zárd be, nem ez kell Neked.

Start-Vezérlõpult. Nyisd meg. Itt klikkelj a Programok telepítése/eltávolítása gombra.

IPB kép

A Windows összetevõkre klikkelve (lsd. piros rész) tudod a pipák ki/be tételével telepíteni, vagy eltávolítani a Windows-progarmokat.

Ha viszont az Outlook 2003-at akarod leszedni, akkor egyszerüen uninstalláld. Ha viszont a Microsoft Office telepítõlemezével akarod megcsinálni, akkor ott is van az összetevõk módosítására lehetõség, ezt az abklakot az Office telepítõlemez betétele esetén látni fogod.

IPB kép

ruszge

Köszönöm a gyors reagálást a problémámra! Még mielõtt nekilátnék még egyet kérdeznék: Nekem a Win. elemek törlése hozzáadása részben az Outlook Express begyzés van, ez megegyezik az Outlook 2003-al ? Ott van pipa is. Az egész MS Office-t a géppel együtt kaptam, nincs telepítõ lemezem.

Elnézést amiért ennyire nem vágom a témát, de nem akarok pusztítani, csak az a baj, hogy minden betöltésnél elindul a Outlook és csak kikapcsolnám az elindulást.

Ha letörlöm és késõbb használnom kell, akkor nem biztos, hogy vissza todom állítani. Csak törléssel lehet kikapcsolni az indulást betöltéskor ?

Na ezt jól leírtam, bocsi, ha nagyon össze-vissza fogalmaztam!

Üdv: Ruszge

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem, az elöbb írtam: Az Outlook Express, és az Outlook nem ugyanaz. Az elöbbi a Windowszal települ, míg az utóbbi az Office része. természetesen mindegyik vissza is tehetõ, ha mégis kellene.

Ha viszont csak az elindulást akadályoznád meg, akkor a Start-Futtatás sorba írd be az msconfig szót, és az Automatikus indulás fülön belül vedd ki a pipát az Outlook, (vagy az Outlook Express) elöl.

zico

Warynski fentebb leírta, start-futtatás-msconfig, pipa ki a outlook elõl.

ruszge

Szervusztok !

Megértettem, amit leírtatok, minden világos, de...leirom milyen elemek indulnak:

Ati2mdxx

atiptaxx

hcontrol

Apoint

HKserv /Sony program..

SPMgr /Sony program

VAIOUpdt /Sony program

Switcher /Sony program

rundll32

NeroCheck

nod32kui

msnappau

SpySweeper

msmsgs

ctfmon

BlueSpace NE

Csak ezek elõtt van pipa. Itt az Outlook 2003-ra utalást nem találok. Köszönöm a türelmeteket.

Üdv.:Ruszge

Kovács Gyula (MiniDisk)

msnappau

msmsgs

Ez a kettõ elindíthatja az Outlookot is. Nem feltétlenül biztos, de elõfordulhat. Tudom, hogy ezek a Messenger indítására valók, de a program indulása behívhatja az Outlookot (vagy az Expresst) is.

ruszge

Hali !Újra itt vagyok !

Kilõtem mind a kettõt, de sajnos nincs eredmény. Hálás vagyok, amiért segítetek.

Köszönettel :Ruszge

Kovács Gyula (MiniDisk)

Esetleg a Start-Indítópult ponton nincs ott? (Mondjuk, nem tudom, hogy kerülhetett volna oda, de egy megnézést megér(het).)

ruszge

BlueSpace NE van csak ott.

Kovács Gyula (MiniDisk)

Akkor passz. :hááát:

arpsoft

A rundll32 az mit indít el, mert magában elég kevés.

Kéne a komplett parancssor, azaz a rundll32 utáni rész.

(Egyébként nem szokása elindulni a rundll32-nek induláskor)

ruszge

Üdvözlet !

Azért nagyon köszönöm az ötleteket, majd próbálkozom tovább.

Ruszge

ruszge

Megnéztem a rundll32 utáni részt :rundll32.exe bthprops.cpl,,BluetoothAuthenticstionAgent

sentinel1982

Sziasztok!

Van egy aprócska problémám az outlook2003-mal, mégpedig az hogy minden egyes inditás után bekéri a négy postafiók jelszavának egyikét eddig a jelszó be lett elõzõleg írva és látszik is a panelben a **** jelzés, elmentetetem újból a jelszót akkor ez a probléma a következõ outlook újraindításnál megint elõjön.

Minden fríssítést is feltettem de a probléma éppen úgy fentmarad.

Milyen tippetek van ezen probléma orvosolására?

payskin

Az nem lehet, hogy rossz jelszót tárol, és a sikertelen kapcsolódási kísérletnél kéri tőled a jelszót újra?

Kérlek, ne tedd fel két helyen ugyanazt a kérdést!

sentinel1982

Ha csak oké-t nyomok annál az ablaknál akkor is letölti a leveleket, tehát a jelszó az jól van beírva.

2341305

Sziasztok! A következõ kérdést szeretném feltenni a hozzáértõkhöz. Egy pár napja próbálkozom az Outlook 2003 használatával, ami sajnos nem akar összejönni. Az a probléma ugyanis, hogy hiába hozok létre postafiókokat az Outlook Expressben használt paraméterekkel (ami ott kitûnõen mûködik), itt minden esetben kéri a hálózati jelszó megadását, amit nem enged elmenteni, illetve többszöri próbálkozás után hibaüzenetben közli, hogy a szolgáltató nem fogadta el a megadott felhasználónevet, amit pedig szerintem jól adtam meg. Ha tudnátok segíteni, azt elõre is nagyon köszönöm. Bocs, ha nagyon hosszú voltam. Üdv 2341305

payskin

Biztos, hogy jól hozod létre a postafiókot? Az Outlook alapvetően egy Exchange kliens, és elsőként az ehhez való kapcsolódást ajánlja fel -- gyanús, hogy hálózati jelszót kérdez tőled.

A postafiók létrehozásánál a POP3-as lehetőséget válaszd, és ott add meg az adatokat. A párbeszédpanel még egy tesztelési lehetőséggel bíró gombot is tartalmaz, ahol azonnal ellenőrizheted, hogy jól adtál-e meg mindent, és a gép tud-e kommunikálni a levelezőszervereiddel.

2341305

Szia! Megpróbáltam megoldani a próblémát az általad leírt módon, de sajnos nem sikerült. A küldésnél kiírja, hogy kész, a fogadásnál, azt, hogy feldolgozás, majd a többszöri hálózati jelszó megadás után kiírja, hogy a kiszolgáló nem fogadja el az Outlok Expressnél jól mûködõ felhasználónevet. Ha még tudnál valamennyi segítséget nyújtani, azt elõre is köszönöm. Üdv 2341305

payskin

Nem értem ezt a hálózati jelszó dolgot. :(

zsoltchelsea

Figyeljetek, inkább importáljatok fiókot, mint újra létrehozzátok, mert így lehet, hogy azt érzékeli, hogy már van ilyen fiók egy másik levelezőben (ami lehet, hogy alapértelmezett). Ajánlom, hogy töröljétek a régi fiókot, és tegyétek alapértelmezetté az Outlookot. Akkor talán nem kéri a hálózati jelszót.

lcadam

Az alapbeállításoknál véletlenül a kiszolgálót Exchange-re állítottam. Azóta az Outlok 2003 nem jön be, eg-két perc után névellenőrzést kér, várja a Microsoft Exchange kiszolgálót, illetve az e-mail címemet. Azután (mivel ilyen kiszolgálóm nincs), kiírja. Az alapértelmezett levelezési mappák nem nyithatók meg, az Outlooknak online-nek, vagy csatlakoztatottnak kell lenni. Ezzel kilép. Pedig már letöröltem az Office 2006-at, újra telepítettem. Az eredmény ugyanaz. Ki tudja a teendőt?

Üdv lcadam

HK

Sziasztok!

Mivel újraraktam a windowst, elõtte exportáltam a leveliemet egy .pst-fájlba, visszapakolás után sikeresen be is importáltam, de mivel szórakozott a win, mégegyszer újraraktam, de most nem akarja semmilyen variációban sem beimportálni a leveleket. Mi lehet a baj?

nagygabor

A következõ problémára keresem a megoldást:

Nem tudok levelet küldeni, mert állandóan azt írja ki, hogy az SMTP szerver nem elérhetõ. Semmit nem állítotam el, és egyik napról a másikra elkezdte ezt csinálni. Aztán egyszer megjavult és most újra csinálja.

A hibakód a következõ: (0x80042109)

Tûzfalat nem használok a gépen, tehát az nem korlátozhatja. A szolgáltató felöli oldalon is minden rendben, mert a többi mailcím megy rendesen. Frissítések is telepítve vannak.

Papóka

Magyar nyelvû MS Outlook 2003 SP2 programot használok levelezésre a magyar nyelvû XP Home alatt (SP2 szintén).

A gondom a következõ: kijelentkezés után az XP üdvözlõképernyõn a bejelentkezési nevem mellett megjelenik, hogy x db olvasatlan üzenetem van, pedig nincs olvasatlan üzenetem.

Akkor jelenik meg, ha véglegesen törlöm az olvasatlan leveleimet, majd bezárom az Outlook-ot és kilépek. Csak úgy sikerül a hibás feliratot eltüntetnem, ha a regisztriben 0-ázom a számlálót.

Érdekes, ha olvasatlan levelet hagyok az Outlook-ban, azok száma nem jelenik meg az üdvözlõképernyõn.