Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MSI NEO4 Platinum probléma


mattheus

Recommended Posts

mattheus

Sziasztok!

 

Ma raktam össze a gépemet: A64, MSI NEO4 Platinum, 1 GB Kingston, HIS X800XL

Már sajnos az elején egy nagyon komoly problémával találkoztam, mégpedig azzal, hogy az MSI lapkámról le akartam szedni a gyári proci hûtõnek való keretet és csodák csodájára a felsõ mûanyag simán probléma nélkül lejött, de az alja a lap alján található fém sehogysem. Mintha oda lenne ragasztva, de mégsem. :mérges: Mit tehetek ebben az esetben? Azért nem voltam erõszakosabb, mert már féltem, hogy kárt teszek az alaplapban.

Most a gyári hûtõvel szenvedek, ami iszonyatosan tud hangoskodni és porosodik a Zalman, amit vettem eredetileg hozzá. (7000Al-Cu) :hááát:

Tud valaki olyan hûtõt, aminél nem kell leszedni az alap keretet és halk és jó ? :?:

A másik gondom, hogy (még nem installáltam új XP-t) Cool 'n quiet nem Mûködik. Biosban engedélyezve van, energia gazdálkodásnál minimális van beállítva, de valahogy mégsem megy. Ha megnyitom a Core centert és ott beállítom a Cool 1n Quiet opciót, rögtön lehalkul. De magától nem akar.

 

Segítsetek Please!

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Sziasztok!

 

Várom továbbra is a többiek véleményét, hogy vajon mi lehet a probléma a lapommal, hogy az alsó keretet sehogyam sem tudom leszedni. Ezzel akár a végén reklamálhatok is, ahol vettem? Vagy esetleg van olyan hûtõ mely, az alap keretre rámegy vagy felrakásához nem kell kiszedni az alsó komponenst? :hááát:

A másik bajom, hogy utána olvastam a C&Q-nak és be is állítottam a BIOS-ban, plusz minimális energiagazdálkodást a Windowsban, felraktam a legújabb procidrivert, de továbbra sem veszi le a processzor sebességét, sem a venti sebességét :fal:

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Az a fém lap csak hõlégfúvóval jön le, mivel oda van ragsztva. SZVSZ hagyd békén :!:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én teljesen amatõr vagyok a dologban, ezt elõrebocsátom, de a régebbi MSI alaplapomra a Zalman 7000-es hûtés anélkül ment rá, hogy bármit le kellett volna róla szedjek (a gyári hûtõn kívül).

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Elvileg nincsen ráragasztva! A könyv sem ír ilyesmit! Boltban is megkérdeztem. Zalman honlapján is azt írják, hogy kompatibilis a lappal és mivel ahhoz teljesen ki kell cserélni a foglalatot, így ez a lehetõség szerintem kilõve :hááát:

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Nincs valhol valami kipattintható fül, vagy csavar?

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Nincs. :hááát:

 

Én megnéztem, de nem láttam semmit pluszban, ami fogná. Lehet, hogy ha sok idõm lesz elkocogok vele egy Sztech szervízbe. Hátha...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Jajj - én meg csak most olvasom! Tudom a megoldást.

 

Az a lap rá van ragasztva. Fogj egy hajszárítót és óvatosan hevítsd fel azt a fémet. De közben vigyázz, hogy a NYÁK-ot ne forrósítsd fel! Ha már elég magas a hõmérséklete, akkor egy kicsit ide-oda mozgatod, aztán lejön magától.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Ez most komoly? Nem akarom elhinni. Mennyire veszélyes ez az eljárás? :?:

Sajnos van viszont még egy komoly bajom. A Cool&Qiuet nem akar mûködni, pedig újraraktam a Windows XP-t, a K8 driver fenn van 2004 októberi, BIOS engedélyezve, Energiagazdálkodásnál pedig minimális van beállítva és most, hogy nem csinálok semmit 10 perce még mindig 4500 pörög a gyári venti :mérges:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, komoly. Nem veszélyes, ha vigyázva csinálod. A venti fordulatszáma nem a Cool'n'quiet-tõl függ. Az csak a proci órajelét veszi vissza. Ezáltal elvileg csökken a hõmérséklet, de valamelyik fan controller nincs megfelelõen beállítva.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

A legnagyobb baj, hogy nem veszi vissza a sebességét a procinak! :mérges:

Én már tényleg nem tudom, hogy mit csináljak. Esetleg BIOS csere?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem BIOS-csere, hanem frissítés. De azt érdemes, ha gond van ezzel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Lázasan olvasgatok és közben felvettem a kapcsolatot a nemzetközi MSI központtal és néhány Mo-t hivatalos disztribútorral, de a válaszok megoszlanak. Sokan állítják, hogy az képtelenség, hogy ragasztva legyen, igaz nehéz leszedni, de nem lehetlen vállalkozás, sõt egy szentendrei bolt felajánlotta, hogy vigyem el (pedig nem is ott vettem) és megnézik/megcsinálják nekem :) Ez a hozzállás nagyon szimpatikus.

A hajszárítós dologról pedig még 1 embertõl hallottam. Remélem hamarosan pont kerül az ügy végére.

C&Q akkor BIOS frissítéssel remélem megoldódik, bár parázok 1000-rel, hogy nehogy elrontsam. Live Update gondolom ki van találva rendesen az MSI-nél, de elég egy ici-pici gikszer és a lap megszûnik létezni.

 

MEnnyire bízhatok a Live Update-ban ?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én nem bíznék benne. A legbiztosabb a megszokott DOS-os módszer. (de a BIOS-frissítésnek van saját topikja)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Az MSI Live Update szolgáltatását az MSI cd írómnál rendszeresen használtam és semmi gondom nem volt vele. Igaz, ez alaplap. Persze a legbiztonságosabb a DOS-os módszer. ;)

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Megjött a válasz az MSI-tõl:

 

Dear Customer,

 

The cpu metal backplate is held on by a sticky pad, which you can use a blow dryer to heat up metal backplate which makes it easier to remove the metal backplate.

 

Sincerely,

Technical Support Division

MSI Computer Corp.

MSI Platinum Series Motherboards -- In Pursuit of Quality Perfection.

http://www.msicomputer.com

1.626.913.0828

1.626.581.7721 Fax

 

Kedves ProFiler!

 

Hogyan csináljam, hogy ne tegyek kárt az alaplapban?

 

Köszönöm elõre is!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Úgy, hogy csak a fém lapot hevítsd a hajszárítóval. Esetleg körülötte odatehetsz egy kilyekasztott kartont, aminek a közepében az a lemez van. Így biztonságosabb. Majd ha eléggé felmelegedett, akkor próbáld levenni úgy, hogy elforgatod oda-vissza.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Köszönöm!

 

Remélem menni fog.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Megpróbálom akkor letakarni a környékét, hogy a meleg csak a fémet érje. Csak parázok, hogy nehogy a nyákon kárt tegyek, akár a melegítés során vagy mikor próbálom leszedni.

 

Kb. mi lehet az a hõfok ami jó lehet és még nem károsítja a nyákot?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Amikor már tudod mozgatni. De a mozgatás közben is vigyázz, nehogy felvágd a hajszálereket!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Most eléggé sikerült megijednem a dologtól, mert nem tudom, hogy mozgatása közben már nem sértem-e alapból az alját a lapnak. Nem szeretném ideje korány nyugdíjazni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem sérted meg azzal, mert még a ragasztófelület is elkülöníti. Csak a széleivel lehetne megsérteni, de nem forog, ha nyugodtan csinálod. Ne érts félre: hozzá hozzáérhet, csak az élét belenyomva ne húzd végig a NYÁK-on. ASUS-ról fél perc alatt leszedek egy ilyet. Az MSI-nál sem nehezebb.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mattheus

Szombaton lesz a nagy nap. Majd beszámolok. ;)

Link to comment
Share on other sites

mattheus

A chipset hûtésnél leírtam a tapasztalataimat.

De leírom ide is, hogy ha bárki találkozik valami hasonló problémával, hogy a gyári keret (mely ragasztva van) nem akar lejönni, akkor megoldás lehet a hajszárítós módszer. Én miután kiszereltem nagy nehezen az alaplapom a házból, elõvettem egy kartonlapot, melyben kivágtam egy pont akkora darabot, hogy csak a fém keret lehessen látni az alaplapból. Hajszárítóval körülbelül 30 másodpercig melegítettem és ezután, mikor már "kellemesen' meleg a fémlap, kezdtem el nyomni, de óvatosan, folyamatosan ellentámasztva a lapot jött le ez a gyári keret, viszonylag könnyedén.

Utána a Zalman felszerelése már jóval könnyebb volt és végre jelentõsen csökkent a kiáramló zaj a házamból.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...