Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sims 2


Sanzi

Recommended Posts

Alex99

Nem, van eredeti Xp lemezem, a géphez adták, csak decemberben szervizben volt, és akkor újratelepítették, de nem az enyémről.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ennek aztán végképp semmi értelme. Ezek szerint volna legális Windowsod, de egy illegálisat használsz? Ez miért jó?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Én azt írtam, hogy eredeti van fent. Ismerem azt, aki szervizelte, és láttam a CD-t is, amirõl telepítette. :igen:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ettől az még illegális Windowsnak számít, sajnos. Lehet, hogy átmegy az Eredetiség-ellenőrzésen, de teljesen illegális. Ráadásul ha a srácot egyszer egy ilyenért elkapják (pénzért telepít illegális Windowst), na, ez az a kategória, akivel nem tárgyalnak, hanem helyből bíróság.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Tehát akkor ez így van? Ha eredeti XP lemezt telepít fel, de nem adja oda hozzá a lemezt, akkor az illegális? Még akkor is, ha a lemez amúgy eredeti? Na köszi, ezt viszont eddig nem tudtam.

Hát akkor ennek utána kérdezek. :igen:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, akkor elmondom, hogy tiszta legyen: OEM változat esetén a Windowsod akkor legális, ha a számítógépedre van ragasztva az eredetiséget igazoló matrica, és a matricán szereplő termékkulccsal van feltelepítve az operációs rendszer. Dobozos Windows esetén: ha birtokodban van a doboz, a telepítő CD és a dobozban szereplő termékkulccsal van feltelepítve a szoftver. Sőt, mindkét esetben a megvásárlást igazoló számlát is kérhetik. Ekkor és csak ekkor legális.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Aha, köszi. Hát igen, van itt a gépen egy Windows XP matrica. Nekem a géphez adták. Fujitsu Siemens Windows Xp Professional van lemezre írva, valamint adtak hozzá egy ilyen kis XP-s füzetet, amin az van, hogy "kizárólag új PC-vel történő terjesztésre". Csak annyi akkor, hogy most nem az van rajta, hanem egy másik, szintén eredeti CD-ről feltelepített Professional. Akkor abból, amit írtál az derült ki számomra, hogy hiába van eredeti rajta, annak kellenne feltelepítve lenni, amit a géphez adtak. OK, megcsinálom a héten.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
[...] ha birtokodban van a doboz, a telepítõ CD és a dobozban szereplõ termékkulccsal van feltelepítve a szoftver. Sõt, mindkét esetben a megvásárlást igazoló számlát is kérhetik. Ekkor és csak ekkor legális.

Hoppá! Ezt jó tudni! :upsz::):P

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Alex99, most kicsit magam ellen beszélek, de jól mûködik a géped, szerintem emiatt ne telepítsd újra. Senki nem fogja holnapután rád törni a bejárati ajtót és ezt ellenõrizni. A lényeg, hogy rendelkezel egy eredeti, legális Windows változattal, majd ha a mostani már behalt, meglassult, akkor legközelebb abból csinálj egy SP2-es (SP3-as?) telepítõt és azt tedd fel.

 

Ettõl persze még tzsazsának szerintem muszáj lenne végre legális terepre terelnie a Windowsát.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Én nem tehetek arról, hogy illegális Windows van a gépen, mivel mint előbb mondtam eddig nem is tudtam. Amióta megvan a gépem ez van rajta, és ezt az XP-t ott rakták rá, ahol vettük. Szóval szerintem annyira tehetek róla, mint a szomszéd Pistike.

 

De amúgy pénteken bent voltam a szervizben, és LEGÁLIS XP-t fog felrakni rá a szervizes csávó, 6000 Ft-ért, mert már évek óta odavisszük a gépet. És valahogy örülök, hogy nem kell kifizetnem 24 ezret.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Hello. Örülök, hogy meglesz a gép. Szerintem menni fog a játék is utána. Eredeti telepítõ cd-vel elvileg kéne rendelkezni, mint megtudtam. Hála én kaptam a géphez, úgyhogy jöhetnek ellenõrizgetni. :D Persze megértem, hogy nem tudnád használni semmire... :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Van két rossz hírem:

 

1. A törvények nem tudása nem mentesít téged a törvények alól. Jó, a Windows nem törvény, de az, hogy te nem tudod, hogy illgálisan használsz operációs rendszert a számítógépeden, nem ment fel téged egy esetleges számonkérésnél. Mindössze rá fognak mászni arra a cégre is, akik feltették neked.

 

2. Ezután is illegálisan fogod használni az operációs rendszert, mert 6000 forintért KÉPTELENSÉG LEGÁLIS WINDOWST kapni. Lehet, hogy működni fog, lehet, hogy fel fog rá menni az SP2, futni fog rajta a Sims2, de ettől még nem lesz legális. Korábban leírtam, mitől volna az. Ettől még aludhatsz nyugodtan, de nem árt, ha tisztában vagy vele: nemcsak becsapnak, még mosolyogva fizetsz is érte!

 

Még egyszer mondom: akárhol is van az a szerviz, és akárkik is dolgoznak ott, iszonyú sötétek lehetnek. Ha ugyanis egy ilyennel (illegális szoftver pénzért történő terjesztése) bebuknak, az helyből bírósági ügy, és eléggé börtönesélyes.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ez így igaz. De szerintem tudod miért csinálják? Azért, hogy mindig hozzájuk vigyék vissza a gépet szervizelni, és így jobban keresnek vele sokkal, - mivel akkor mindig elkérik a 6 ezret - mintha odaadnák az eredeti példányt és az illető esetleg megtanulja, hogy hogyan kell használni. Sajnos így van. :S Viszont ha bebukják sokkal többet is veszítenek vele.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Na az új Windows is megvan! =)

 

Akkor tehát most felrakom a net 2.0-át, aztán az ATI-t, ugye? A net 2.0 meg is van már. De amikor a mostani videókártyavezérlõt leakarom törölni a Programok hozzáadása/törlésénél nem találom. Akkor lehet , hogy most nem kell törölnöm, és rakhatom már az ATI-t?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Hát ha telepítettek rá XP-t, akkor talán az ATI driveredet is illett volna feltelepíteni. :mérges: Ha nem találod az ATI illesztõprogramot a vezérlõpult - prog. telepítése és törlésénél, akkor a 7.12-t rakd fel, és mehet a játék is utána.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Egy enyhe szívroham után, újra itt vagyok.

 

A 7.12-öt valamiért még mindig nem engedi, lehet, hogy újra letöltöm a telepítőjét, mert az elég akadozva jött le, lehet, hogy ott a hiba. De aztán mondom a 6.12-es úgyis ott van, felrakom azt. Fel is raktam, erre amikor újraindítottam, valami iszonyatosan nézett ki, azt hittem, hogy megőrülök! Aztán azt gyorsan letöröltem, és most visszaállt a rend, vagyis hát úgy néz ki, mint eddig.

 

De akkor most mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem megy fel a 7.12? Ok. A videókártyádhoz - ha jól emlékszem ASUS 9250 - kaptál egy CD-t, akkor rakd fel arról a drivert. Az biztos jó.

 

Hogy lehet így feltelepíteni egy szerviznek egy XP-t, hogy a drivereket nem rakják rá? És még pénzt is kérni érte. Öcsém... VIVA LA HUNGARY!

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

De valami nagyon nincs it rendjén, valamit elrontottam. A net böngészése is akadozik, húzom lefelé a görgetőt és így csúszik vagy nem is tudom! Nem tudom, mi van most. ÉS nem kaptam én a videókártyámhoz semmilyen telepítő CD-t, mert nem találom. Légy szíves mondj valami bizatót, mert kezdek teljesen kikészülni! Miért akadozik? És most mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Minden videókártyához adnak telepítõ lemezt. Kivétel nincs. Meg kellene keresned és feltelpítened.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Biztos kaptam, de nem találom pedig már mindenhol megnéztem. De ha felraknám akkor minden helyre jönne, ugye?

 

Egy ATI 8as is jó lenne? Mert azt tudok szerezni. Nincs esetleg valami amit még meg lehetne próbálni a netről, szerinted?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Itt megtalálod konkrétan a Te videókártyádnak a driverét.

Kiválasztod, hogy professional/home, aztán Radeon, aztán 9250 series - ha jól emlékszem azt mondtad, hogy olyanod van, de nézd meg a dobozán, hogy milyen - majd GO gomb. Amit kiad, letöltöd, feltelepíted.

Link to comment
Share on other sites

bab8585

Hela mindenkinek!

Lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de ez van. Szóval, a neten sok helyen látok letölthető cuccokat, amik elég élethűek, nagyon jó kidolgozásúak, jobbak, mint magában a játékban. Letöltöttem néhányat, de a játék nem ismeri fel. Ehhez kell valami tuning, vagy patch vagy program, amitől tényleg emberszerű, élethű simeket tudjak kreálni? Ha valaki tudja, az légyszi segítsen! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Zalán

Hello!

Kérdésem van:

Regényt akarok írni, de semmit se csinál, csak odaül a gép elé és ír, tehát nem kell borítót, meg ilyeneket kiválasztanom és am a regény nekem sose készül el, addig írják, míg ki nem ikszelem.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
logen7

nagyon jó

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
messike

Sziasztok volna egy problémám a Sims 2-vel kapcsolatban. Új pci-e videókrtyám van, tudja bõven, ami nekem szükséges. Be lett rakva, és egy kellemetlen meglepetés ért. A Sims 2 lassan indul. Még a betöltés elkezdése elõtt kb 30 másodpercig csak egy szép fekete hátteret, és az egérmutatót látom. Aztán gyorsan betölt meg minden, csak zavar, lehet jelentéktelen, de szerintem nem, mert minden más játék gyorsan indul a gépen, és ez a probléma az integrált videókártya használata idején nem állt fenn. Kérlek segítsetek, mi okozhatja?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...