Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Sims 2


Sanzi

Recommended Posts

Alex99

Igen, kell hozzá, azt pedig innen tudod letölteni.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Azt a másodikat amit belinkeltél nem engedi felrakni, mert szerinte a rendszerem vagy a hardverem nem kompatibilis ezzel a szoftverrel vagy mivel. Szóval azt nem tudtam felrakni! Miért nem jön nekem semmi össze?!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A NET 2.0-ra gondolsz? Ha igen, és azt írta ki, akkor elképzelhető, hogy nem windows xp service pack 2 van a gépeden. Úgy tudod megnézni, hogy jobb klatty a sajátgépen, majd tulajdonságok, és az általános fülön a rendszer alatt ki van írva. Ha ott nem xp szervízcsomag 2 van, akkor olyat kellene telepíteni gépre.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Nem, nem arra gondolok. Erre: ATI Catalyst 7.12 Windows 2000/XP, ez az amit még a NET 2.0 elõtt belinkeltél.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Először fel kell telepítened a net 2.0-át, aztán a catalyst 7.12-t. Ha azután sem engedi a 7.12-t, akkor erre tessék. :D

 

Nézd meg azt is, hogy szervizcsomag 2-e az xp, a fent leírt módon.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Úgy raktam ahogy az elõbb írtam, elõbb a NET 2.0 aztán az ATI. De úgy is kiírta...

 

Felraktam amit az elõbb raktál fel,de úgysem jó! Komolyan kezdem azt hinni, hogy ez soha nem jön össze...

 

Megnéztem a rendszerem a sajátgépnél, ezt írja :Microsoft Windows XP Professional , 2002-es verzió.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A Microsoft Windows XP Professional, 2002-es verzió alatt ha nincs szervizcsomag 2 kiírás, akkor olyan xp-t kéne a gépre telepíteni, ami tartalmazza azt, vagy letölteni hozzá innen: Service pack 2 és telepíteni. Ha megvan, utána mehet a NET 2.0, utána pedig az ati catalyst 7.12. Utána már egyrészt kompatibilis lesz, másrészt szerintem működni fog a játék is. ;)

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Húha! És ezt a Service pack 2-t olyan tudatlan, informatikához nem értõ is feltudja telepíteni mint én? =D

 

Holnap kapok az egyik ismerõsömtõl egy ATI drivert, ami neki bevált és õ is így Simsezik. Szóval holnap megpróbálom azt, de ha azzal sem mûködik akkor ez lesz a következõ lépés!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen, fel tudod majd telepíteni, ha kell. Ugyanúgy csak le kell tölteni és dupla katt-tal installálni. Hát nem tudom, már kipróbáltunk pár ati drivert. Lehet neki SP 2-es az xp, és azért működik. Természetesen egy próbát az is megér.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

SP2 kell az XP-nek, anélkül nem is megy semmi! Mindenképpen elõször azt tedd fel, és csak utána a drivert. (A legjobb az lenne, ha integrálnád az SP2-õt az XP lemezbe, és újra telepítenéd a rendszert, de ez már egy másik téma.)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Szerintem is mindenkép érdemes feltelepíteni, hiszen a legtöbb új program már nem kompatibilis az SP1-gyel, amely a Te gépeden van. Lehetséges, hogy ez az új Sims2 kiegészítőkre is vonatkozik. De például az új MSN verziókra, néhány újabb antivirus programra, stb. biztosan.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Megkérdeztem azt akitől kaptam ezt az ATI CD-t,neki is van SP2-e. Szóval akkor SP2-t rakok fel. Körülbelül mennyi idő az? Mert azt hallottam pár embertől, hogy hú de milyen hosszú dolog...

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen, rakd fel az SP2-t. Az idő nagyon gépfüggő. Lehet 15 perc is, de lehet 50 is, stb. A linket a #132-es hozzászólásomban megtalálod.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Letöltöttem a telepítőt, el is indítottam. Egy ideig ment, de aztán ezt írta ki: "A Windows XP Service Pack 2 nem telepíthető. Lehet, hogy a Microsoft Windows telepítéshez használt termékkulcs azonosító érvénytelen." Meg, hogy akkor nézzem meg a www.howtotell.com-on a hiba okát. Most mi van? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Aha, hát erre a megoldást ezen az oldalon találod. Mindenképpen egy másik Windowst kell telepítened ahhoz, hogy tudj játszani a Sims2-vel. Olyat, amelyik taralmazza a Service Pack 2-t.

 

 

U.i.: egyébként az SP2 telepítő amit adtam és letöltöttél mindenképpen jó, hiszen én is ugyanonnan töltöttem le anno, és nekem működött.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Úristen! Az tuti, hogy én nem tudom módosítani a termékkulcsot, ez már túlságosan bonyolult, és itt már írja is, hogy elég nagy eséllyel el lehet rontani a rendszert, erre nekem külön tehetségem van. Szóval akkor szerintem az lenne a legjobb, ha bevinném egy szervizbe, nem?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Jó, rakjanak rá Service Pack 2-es Windowst, és EREDETIT! Sajnos úgy tűnik, a tudtodon kívűl nem eredeti Windowst raktak a gépedre, de talán ez nem a te hibád - miután Te nem is tudod telpíteni azt. Egy másik szervizbe vidd, ahol nem húznak le anyagilag sem, és eredetit raknak rá. Sajnos ezeknek a kalóz Windows-oknak ez az egyik hátránya, hogy nem lehet frissíteni. :S

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Akkor tehát újratelepítik a Windowst vagy csak ezt a Service Pack 2-t mondjam, hogy rakja fel? Ha az egész Windows-t újra rakja akkor, ha jól tudom, eltűnik minden adatom, tehát a képeket,videókat ilyesmiket ajánlatos kiírni CDre,nem?

 

Az idegesít, hogy az gépemen azóta rajta van az XP amióta megvettük, 2 éve talán. És ezt a gépemet egy elég híres elektronikai boltba vettem, de hát úgy látszik erre sem lehet adni mert így is kalóz Windows-om van!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen, hát elég szomorú ez sajnos. Akkor XP lemezed nincs is?

Igen, rakjanak rá mindent, XP-t, drivereket. Bár hogyha teheted, én inkább egy ismerősre bíznám, aki szívesen megcsinálja, hiszen manapság egyre több olyan alak van, aki számítástecknikai szakembernek vallja magát, közben egy kalap trágyát sem ér a tudása. Igen, az adataidat érdemes addig CD vagy DVD lemezre másolni, vagy pen drive-ra.

Link to comment
Share on other sites

tzsazsa

Ebbe a szervizbe már régóta járok (vagyis hát a gépem), de eddig semmi probléma nem volt és a többihez képest olcsó. Holnap bemegyek és megkérdezzem, hogy vajon mennyi lenne, kb. mennyi lehet az ilyesmi?

 

Sajnos nincs olyan ismerősöm aki tudna ilyet, bárcsak lenne!

 

Azért az vicces, hogy a Simstől kiindnulva eljuttottunk a Windows XP-ig!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Kb. 5-8000 ft lehet. Ha olcsóbb, akkor örülj neki. Hidd el pedig, hogy így van, az SP1 már elavult, az új programok már nem kompatibilsek vele. Látod, hogy sem a net 2.0, sem az új video kártya driver nem megy fel rá.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Alex99, igazán nem akarlak megbántani, de:

 

manapság egyre több olyan alak van, aki számítástecknikai szakembernek vallja magát, közben egy kalap trágyát sem ér a tudása

majd a

 

Kb. 5-8000 ft lehet.

így együtt nálam kicsit kiverik a biztosítékot. Persze, ha magadat nem sorolod a hozzáértők közé, akkor nincs baj, de akkor is óvatosabban jósolgatnék.

 

Egy eredeti Windows XP Home változat helyből 24 ezer forint. És akkor még hozzá sem nyúltak a géphez!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Várj, Balázs, lehet, hogy az 5-8 ezer forintot csak az SP2-es javítócsomagra értette! :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

a.) Nem, nem sorolom azok közé.

 

b.) Nem mondta, hogy van-e neki XP lemeze, továbbá ha nincs, nem valószínû, hogy ahhoz, hogy rátelepítsék neki, ki kell fizetnie a 24 ezer forintot + a szervíz költséget, mint ahogy nekem sem kellett decemberben, mégis eredeti Xp Professional SP 2- t rakott fel.

 

 

 

"Várj, Balázs, lehet, hogy az 5-8 ezer forintot csak az SP2-es javítócsomagra értette!"

 

Ez szerintem meggyõzõdése lesz bárkinek, aki majd elolvassa. :D:lol::nem:

Link to comment
Share on other sites

payskin

A) OK.

 

B) Nyilván nincs eredeti Windows telepítő CD-je, különben nem volna illegális a jelenleg feltelepített Windows. Azzal meg hogyan lesz előrébb, ha a szervizben újratelepítenek neki egy másik illegálisat? Ha pedig legálisat telepítenek rá, akkor -- tekintve, hogy a szerviz nem jótékonysági intézmény -- ki fogják vele fizettetni az árát.

 

Van egy rossz hírem: ha nem kaptál hozzá eredeti telepítő CD-t, és egy matricát a gépre, amely bizonyítja a Windows eredetiségét, akkor az teljesen illegális. Márpedig ilyet nem a szerviz ad, hanem az OEM csomagban van benne, az pedig 24 ezernél kezdődik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...