Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mini DVD - Másolás, szerkesztés után akad a film


ereb

Recommended Posts

ereb

üdvözlet mindenkinek!

a gondom:van egy dvd-re író sony kamerám,amit egy éve kaptam az usa-ból,tehát ntsc.

a mini dvd,amire írok felvételkor tökéletesen fut az asztali dvd-ben és a számítógépemen is,de ha ráteszem a merevlemezrevagy beolvastatom a videoszerkesztõbe(és megcsinálom a szerkesztést is akár)finoman elkezd akadozni a film

próbáltam már másik laptopon is,+codekkel,anélkül,de nem lesz jobb

hónapok óta harcolok ezzel,segítsetek

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Kérdés: milyen programmal próbáltad? A Pinnacle Studio például támogatja a PAL/SECAM/NTSC triót...

Link to comment
Share on other sites

ereb

ulead videostudio9.power director

a pinnacle studioban nem tudtam beolvastatni a video ts-t

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A Pinnacle Studio a 9.4.3-as frissítés után támogatja a DVD szerkesztését. Azzal próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

Eri70

Sziasztok!

Azt hiszem az én gondom is hasonló.

Az Ulead Videostudio 8-at Használom, ami anno az újságmellékletben volt.

Egy Sony kamerát használok és ilink kábellel töltöm át a filmeket. De szerkesztés után, mikor átkonvertálom avi-ból dvd-be akkor már elõfordulnak kisebb akadások. Eddig arra gondoltam hogy kevés a gépem hozzá és nem bírja a jeleket feldolgozni. De amint kiírom egy lemezre, akkor általában a film végén kezd akadozni. Sõt már dvd lejátszóba is próbáltam és ott is akad.Valyon mitõl lehet ez? szerintem a gépem nem a legrosszabb. AMD Athlon XP 2500+ dual chaneles 512 ram-al és 128 MB videókártya. Ennek szerintem elégnek kellene lenni nem?

Eri

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nem egészen az a gondod, mert Te szerintem szalagra rögzítesz, ereb pedig lemezre. A konvertálásnak mindegy, hogy lassú vagy kellõen erõs a gép, legfeljebb tovább tart a mûvelet, akadást nem okoz. Azt írtad, ha kíírod lemezre. akkor inkább az írásnál lehet gond, az író és a lemez nem szeretik egymást. (ha a kész mpg a gépen nem akad lejátszáskor)

Link to comment
Share on other sites

ereb

igen én lemezre kamerázok,de szerintem az nem logikus,hogy egy minidvd-rõl egyszerûen totál c-rel átmásolok a merevlemezre egy videot,az utánna egybõl akadozzon(a fényképek persze jók ...)

Link to comment
Share on other sites

Eri70
Nem egészen az a gondod, mert Te szerintem szalagra rögzítesz, ereb pedig lemezre. A konvertálásnak mindegy, hogy lassú vagy kellõen erõs a gép, legfeljebb tovább tart a mûvelet, akadást nem okoz. Azt írtad, ha kíírod lemezre. akkor inkább az írásnál lehet gond, az író és a lemez nem szeretik egymást. (ha a kész mpg a gépen nem akad lejátszáskor)

Sziasztok!

Igazad van én szalagra rögzítek. De van hogy a gépen is akad mikor átkonvertálom dvd-be. De ezt mint már írtam a gép miatt lehet. pedig a proci akkor is csak 20-25%-on fut.

De azt nem értem hogy a dvd lejátszóba miért csinálja ezt. Már nem ez az elsõ lemezem amit megírok. Gondoljátok hogy a dvd író miatt van? LG írót használok. A dvd lemez általában olcsóbb fajta.

Eri

Link to comment
Share on other sites

nagyjani
igen én lemezre kamerázok,de szerintem az nem logikus,hogy egy minidvd-rõl egyszerûen totál c-rel átmásolok a merevlemezre egy videot,az utánna egybõl akadozzon(a fényképek persze jók ...)

Ezt a finom akadozást fõleg oldalirányú mozgásnál látni? Mert akkor lehet, hogy interlaced probléma, illetve nem is az, mert kiírva a TV-n jónak kell lennie. A kamerák (a DV is) képváltással rögzítenek, és ez a gépen a progresszív megjelenítés miatt okozhat gondot sima másolásnál is természetesen. Ha így van akkor minden úgy mûködik ahogy kell, kivéve az írást, mert a lemezre írt adat akadása más természetû dolog, de az nem is így viselkedik.

Link to comment
Share on other sites

ereb

igen,nálam ez tényleg a mozgatásnál erõsödik fel,vagy talán akkor a legzavaróbb.

erre van valami megoldás?

még egy dolog:ha a mini discrõl egy az egyben másolok dvd re akkor jó a film a dvd-ben...

eri70 nek;az a gép biztosan elég erõs,próbáld más videoszerkesztõvel :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...