Jump to content
arpsoft

Értelmező szótár

Recommended Posts

Zsoc@m

Igen, pl úgy megtudod.

Ez a kikapcsolás megoldható, legalábbis az én routeremben (Linksys WRT54GL)

Nézd meg a routered kézikönyvében, hátha be lehet állítani.

Csaba_#
Belső ipcímet hol lelem? Parancssorba futtatás beírom az ifconfig-ot?
Igen, vagy a router webes felületén a DHCP client list-nél.

ml85ml

A routerem tud ip cím alapján sávszélességet korlátozni. Azt honnan tudhatom meg hogy elõreláthatólag melyik kliensnek milyen ip címet ad? Függ attól hogy wlan-on vagy melyik WAN port-ba dugtam utp kábelt?Invitel adsl-em van.

Csaba_#

Erre két lehetőséged is van:

1. Fix ip címeket adsz meg a hálókártyád TCP/IP beállításainál. Pl.:

IP cím: 192.168.1.2-255

Alhálózati maszk: 255.255.255.0

Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1

2. A router beállításain belül IP címet foglalsz a hálóhártyák MAC címe alapján.

A router webes felülete :nyíl: DHCP :nyíl: Address Reservation

A hálókártyák MAC címének kiderítésére használható parancsok: ipcinfig /all, getmac /v

Függ attól hogy wlan-on vagy melyik WAN port-ba dugtam utp kábelt?
Nem.

ml85ml

Köszi, hétvégén megnézem!

Pjotr
Függ attól hogy wlan-on vagy melyik WAN port-ba dugtam utp kábelt?

A WAN-t tartsd meg az ADSL-nek. :hááát:

sonykor

Nagyon egyszerûen valaki meg tudná fogalmazni mit jelent a PPPoE? Leírásokat próbáltam olvasni ([link]) de nem értem. Nincs szükségem rá, csak kíváncsiságból kérdezem.

Köszi a választ.

KGigi

A PPP (Point-to-Point protocol) közvetlen hozzáférést biztosít két hálózati pont között. Csomag alapú, de nem kell bajlódni semmivel, virtuálisan közvetlen a kapcsolat a szolgáltatóval. Nem helyhez, hanem felhasználóhoz kötött. Az oE (over ethernet) a hálózat típusára utal.

sonykor
Csomag alapú

Létezik nem csomag alapú internet protokoll is? (Lehet, hogy nagyon hülye kérdés) :upsz:

KGigi

Én nem tudok róla, de ez nem jelent semmit. :)

sonykor
Az oE (over ethernet) a hálózat típusára utal.

Az ethernet milyen típusú hálózatot jelent?

arpsoft
Ennél jobb nincs.

tomosvary

Sziasztok!

UPC Fibertnet 120-as netem van. Azt szeretném megosztani, viszont már van olyan routerem, ami viszont nem rendelkezik gigabites LAN porttal. (Nem szeretném kicserélni). Van egy PC-m és egy laptopom. A laptopot az asszony használja. Arra gondoltam, hogy egy gigabites switch-csel meg lehetne osztani a router előtt a netet, és a routert rádugva használható lenne a laptop a lakásban. A gépben van gigabites port, így a switch-csel használható lenne az is.

Szerintetek ez így megoldható?

Csaba_#

Nem.

KGigi

Nem megoldható. Kell egy router közvetlenül a modemre kötve.

Titkos Pál

Ha nem jó helyen teszem fel a kérdésemet, akkor elnézést kérek, nem találtam jobbat.

Egy idõ óta települni akar a laptopomra egy Displaylink nevû szoftver. Nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik, hogy egy Windows7 update-hez köthetõ ez, de lehet, hogy ennek semmi köze hozzá. A laptop ugyanis hálózatban van idõnként a munkahelyemen.

Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mire jó ez a szoftver. Keresgéltem a neten, de hiányos angoltudásommal annyit tudtam csak meg, hogy ezt a programot nem egyszerû eltávolítani idõnként. Lehet ez valami kémprogram, vagy veszélytelen? Még nem engedtem települni, csak kissé zavar, hogy minden bekapcsoláskor jelentkezik a telepítõ.

A rendszergazdától bizonyos magánjellegû okok miatt nem tudok érdeklõdni. Ha azt mondjátok, hogy veszélytelen a program felteszem, de így információ nélkül egyelõre nem merem.

KGigi

A DisplayLink nem egy program, hanem egy cég. Ha nem tudod, hogy micsoda, akkor biztosan nincsen szükséged rá.

Titkos Pál

Köszönöm, én is azt gondolom, hogy nincs szükségem rá.

Tulajdonképpen azt szeretném, ha ez a programtelepítõ nem indulna el minden bekapcsoláskor. Ezt viszont nem tudom elérni, uis gyakorlatilag még a win indulása elõtt települni akar. Nem találom az indító bejegyzést sem az indítópultban, sem a registryben, sem az msconfigban. Honnan kéne törölni azt, hogy ez a telepítõ eltûnjön a géprõl?

Azóta beszéltem a rendszergazdával, õ sem tud errõl a programról.

arpsoft

Nem DisplayAdapter akar az lenni?

Titkos Pál

Most meglestem, azt írja a telepítõ fejléce, hogy: "Telepítse a DisplayLink Software-t HP USB Docking Videora"

A HP laptophoz van egy usb-n csatlakozó dokkoló, ezt eddig nem írtam. Lehet, hogy annak kell ez a szoftver? Vagy inkább annak sem?

Hogy tudom eltüntetni a géprõl a telepítõt?

arpsoft

A DisplayLink szoftver oldja meg, hogy a video jel átmenjen az USB kábelen. A dokkolód nem fog rendesen mûködni, ha nem rakod fel. Szerintem.

Temporary

Előzmény:

http://forum.pcworld.hu/index.php?showtopic=13719entry457939

-------------------------------

183 1693347:PPPoE: Sending PADI.

184 1693350:PPPoE: Sending PADI.

185 1693353:PPPoE: Sending PADI.

186 1693357:PPPoE: Sending PADI.

187 1693357:PPPOE: request timeout.

188 1693357:Failed to connect to ISP server, maybe WAN port cable is unplugged.

189 1693397:PPPoE: Automatically dialing.

Tele van ennek az ismétlődésével a router logja.Tudnátok segíteni abban, hogy ezek a logbejegyzések mit jelentenek? Nekem nem sikerült arra formáznom, de az a 7-jegyű szám nem valami dátum-idő félére utal?

[OP]Destroy-man

Lehetséges, hogy valamiféle "kódolt" dátum. De a probléma forrása, az utolsó előtti sorban van:

Nem sikerült csatlakozni az internetszolgáltatóhoz, talán a WAN portban lévő kábel nincs csatlakoztatva.

Több forrásból is eredhet a probléma. Megoldási sorrendben a következők:

- Rossz a modem és a router közti kábel. -> Cseréld ki.

- Befagyott a modembe egy hibás utasítás. -> Indítsd újra a modemet.

- Hiba van a netszolgáltató egyik átjátszójával (switch-nél). -> Jelezd a hibát a szolgáltatónál, és kérd, hogy vizsgálják ki a hálózatot a géped a és a végpont között.

Temporary

Nincs modemem, de volt olyan nap amikor többször ki is kihúztam a kábelt a routerból. Sajnos az a "kódolt" dátum" valami relatív idő lehet, szerintem talán milliszekundum, mert a logfájl törlésével újrakezdődik a számolása.

Törölve és és most újra ránézve a logfáljra úgy logikázom, hogy amikor a DHCPS sorral van vége logfájlnak, akkor minden rendben.

Viszont a kérdéses logfáljban, a lentebb láthatóakat követően újra elkezdődik az Automatically dialing - PPPoE: Sending PADI - Failed to connect ciklus.

...

226 1805321:DHCPS: 1:0x0019669b2b2d, 192.168.xxx.xxx, ACK in request.

227 1807473:PPPoE: Automatically disconnected on AC idle.

228 1807514:PPPoE: Automatically dialing.

229 1807515:PPPoE: Sending PADI.

...

355 1835684:DHCPS: 1:0x0019669b2b2d, 192.168.xxx.xxx, ACK in request.

356 1850564:LCP RX Terminate Req.

357 1850564:LCP tx Terminate Ack.

358 1850605:PPPoE: Automatically dialing.

359 1850605:PPPoE: Sending PADI.

...

Lehet ennek egyáltalán köze ahhoz, hogy robotnak nézett a google?

[OP]Destroy-man

Előfordulhat.

Olyan meg nincs, hogy nincs modem a hálózatban. Max a router és a modem 1 készülék, vagy társasház esetén 1 modem van, és az van szétosztva. Minden esetre az előbb felvázolt hibaforrásokra vezethető vissza a probléma. Ha sikerül megtalálni a modemet, és ha az újraindítás után is ezt műveli, akkor a hiba a szolgáltatónál van.