Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Értelmező szótár


arpsoft

Recommended Posts

alfonz

@intelsüni Két gépet cross link kábelel õsszekötöd, akkor müködni-e kell,megosztod a nyomtatokat,mapákat,meghajtókat,flopyt,dvd-írót stb vagy amit akarsz használni.A LAN-csatlakozás és a crossfire az két külön dolog. Gondolom a crossfire-n a FireWire(IEEE1394b) a FireWire az egy nagysebességû port amit audió/video (A/V) 800Mb/s továbbitására találták ki pl:videó kamera stb. de ezen is össze lehet kötni a két gépet ha jól tudom valahol ebben a forumban már írtak róla ezért ezt nem részletezem. De ha a lankártyád bírja akkor 1000Mb/s,(1GB lan) van benne szerintem az se lassú.

 

 

Egyéb:

Én pl: ott szívtam meg hogy vettem 2db 10/100 lan kártyát használtan és valahogy nem akartak egymással komunikálni háloba valahogy nem mindig látták egymást(szerintem vannak régi kártyák amik nem birják valahogy egymást) a problémát 1 rooterel megoldotam azota megy minden de ha valaki nem akkar netezni akkor jó a swich-is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
DarkBlade

Üdv.

 

Mivel a topic címe ez, "Értelmező szótár, avagy mi micsoda a hálózatban", vettem a bátorságot hogy itt tegyem fel a következö kérdést.

 

Adva van egy TP-Link TL-R460 -as router, annak a beálitásai közt egy ilyen "DMZ host feature".

A kérdés az lenne hogy mire is jó és mit is csinál ez a "DMZ host feature"!

 

A választ előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
probalkozom

Nagyon megköszönném, ha valaki segítene abban miként tudom egymás számára láthatóvá tennem az itthoni gépeimet, ha jelenleg 1 SMC routerrel osztom a netet. Két gépen xp van, egy laptopon Vista. 1 gép és a laptop rádiós hálókártyával kapcsolódik, egy pedig kábellel a routerre. Mit kell tennem, hogy ne csak a netmegosztás mûködjön?

Link to comment
Share on other sites

warynski

Helyi hálózatot kell létrehozni.

Próbáld meg így: 148# hozzászólás

Értelemszerûen a laptopnál és a nem kábeles gépnél nem az ethernet kártyán, hanem a wifi kártyán kell a beállításokat elvégezni.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
joepapa24

Sziasztok!

Elolvastam: tömör, velős, jó.

Egy kérdés: a ruternek 2 csatija van? Milyen két csatija? 1 wan (be) és 1 lan (ki)?. Erre van kötve egy switch és egyben lehet csak kapni kereskedelmi forgalomban?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A legtöbb routernek öt vezetékes csatlakozója van: 1 WAN és 4 LAN; és képes switchként mûködni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
domel

Sziasztok!

 

Végigolvastam a topicot, fõleg az elejét, mindent értek, mindent úgy csináltam, mégse sikerül :(

Gép1 lóg az interneten, minden mûködik, gép2 lóg gép1-en, látják egymást, fájlmegosztás mûködik, NET NEM.

 

 

A következõ a szitu:

 

Internet: chello (õk azt hiszem maguk osztják az IP címet kapcsolódáskor, ezért ez a kapcsolat automatikus IP-kérésen van, egyébként a varázsló is így állította be.)

 

A kábelmodem USB-n keresztül csatlakozik gép1-hez: Internet szépen szól.

 

A helyi kapcsolat PCI kártyán keresztül megy, a varázsló erre osztotta a 192.168.0.1 címet.

 

E kártyából cross-kábel megy gép2-be, ennek IP-címét a varázsló automatikusra állította. A gépek látják egymást, fájlmegosztás megy.

 

EZEK UTÁN MIÉRT NEM MEGY A NET GÉP2-N?

(A böngészõ Firefox, nem tudom fontos-e.)

 

Tud valaki okosat mondani?

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
zole123

Helló azt szeretném kérdezni hogyha a netes modemem rákötöm a rotura és a rotur lan portyából húzok egy kábelt a gépbe akkor nekem lesz netem?

Vagy a másik lehetõség hogy a modemen van 2 csatlakozó az egyiket a géphez huzom a másikat pedig a roturhoz akor lenie kel netnek?

Link to comment
Share on other sites

kori

A routert be kell állítani (konfigurálni), ha máskép nem megy a gépkönyve szerint. Ezután már valószínû. 8)

Link to comment
Share on other sites

zole123

Na akor mégegy kérdés!

Mit tegyek akor ha a net rávan kötve a rotur wan csatlakozójára a roturból lanon húztam egy vezetéket a gépbe megcsináltam mindent amit a könyv írt de net az sehol sincs!

Valyon mi a baly? Aki tudja az segítsen!

Link to comment
Share on other sites

kori

Addig jól csináltad, hogy a kábelmodemet összekötötted a routerrel. (Router WAN bemenete UTP kábellel). Ezután a router valamelyik kimenetét szintén UTP kábellel összekötöd a PC hálókártyájával. Majd ezután csinálod a konfigurálást. 8)

Link to comment
Share on other sites

zole123

Így csináltam ahogy irtad konfiguráltam de net még most sincs!

Mikor konfigurálom van egy olyan rész hogy: wan és alatta adatok de ott nincs semmi!ez nem baj?

Ja és még valami az baj ha alaplapi a hálókártyám?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Hogy kap a géped IP címet? Automatikusan a router DHCP-tõl vagy fixen beállítva?

Ha fix, a router IP címét állítsd be átjárónak és DNS szervernek. No persze egy hálózatra kell essen a router a gépeddel.

A parancssorban add ki az ipconfig /all parancsot, és nézd meg, mik az IP címek.

Ezen túl a tûzfal is tilthatná, de azt hiszem, már alapból nem szokták.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hmm, én a gépeken is a T-Online DNS szervereit adtam meg...

 

Amúgy PPPoE kell Neked, ott kell megadni az azonosítót és a hozzá tartozó jelszót, ha nem vagy kábeltévés, azt sajnos nem tudom, hogyan működik.

Link to comment
Share on other sites

kori

Nézd meg a BIOS-ban, hogy nincs-e letiltva az alaplapi hálókártya! Még nem mondtad, milyen tipusú a routered. Minden routerhez adnak egy Quick installation guide segédanyagot esetleg CD-t is. Nekem a TP-Link routeremhez adtak. Ezek segítségével mennie kell. IP cím, jelszó megadása szükséges a telepítéskor. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zole123

Bocs hogy ílyen ritkán írok csak elromlot a gépem most vetem újat!

Nade a routerom MSI RG60SE Wireless Router!

 

Nem nagyon értek hozá úgyhogy ha segítséget nyujtatok akor légyszi részletesen írjátok le mit csináljak hogyan!

Kaptam egy CD-t azon vannak DRIVEREk a vezeték nélküli kapcsolathoz meg még egy jópár Dríver!

 

Vaki mongya meg lépésrõl lépésre mit is csináljak!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Hello!

 

Gigabites kábelt szeretnék csinálni. Ugye ez jó leírás?

 

Elég neki egy Cat5-ös kábel is?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SkyBird

Írja a linkelt wiki is, hogy Cat5.

Nekem is azzal meg gond nélkül.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
arpsoft

Rövidebb távolságokon elég a Cat5, illetve Cat5e (sok különbség nincs, otthonra meg egyáltalán nem számít).

Ha nagyobb távolságot szeretnél áthidalni, akkor már jól jöhet egy Cat6 vagy még inkább egy Cat7-es kapcsolat. AMi otthon ritkán fordul elõ, az pedig az optikai kábel, de annál jobb szerintem egyelõre nincs, ráadásul vannak benne tartalékok is bõven.

 

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Szevasztok!

 

Elakadtam a T-Home DISCUS DGR A225G Digitális elosztó beállításánál.

Nem működik nála a portforward. A szerver csak akkor érhető el a netről, ha DMZ-be teszem.

 

A NAT/Virtual Server alatt az alábbi képen látható lehetőségek vannak.

 

IPB kép

 

Itt nem tudom értelmezni a Public IP Adres-t. Dinamikus IP-m van, így nemtudom mit kellene ide írni.

 

Szintén a NAT menűben van Address Mapping almenű.

 

IPB kép

 

Ezt a funkciót sem igazán értem.

 

Sajna a kütyü leírása kimerül a net alap beállítása és a wifi alapbeállítása résszel. A többi funkció megsincs említve. De még a neten sem találni semmit róla.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem a Public IP Address-t hagyd üresen, a többit töltsd ki annak rendje és módja szerint.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Nem lehet üresen hagyni. Vagy külsõ IP, vagy belsõ IP amit elfogad. Idõközben kipróbáltam az aktuális külsõ IP-vel és a szokásos 24 órás bontásig szépen mûködött. Viszont nem frissítette az IP-t változás után és behalt a dolog. Furcsa, hogy csak egy külsõ IP-hez lehet gépet DMZ-be tenni, vagyis csak egy gépet lehet. Második, harmadik, stb gépnek eltérõ külsõ IP-t kellene megadni, amit megint nemértek.

Idõközben sikerült levadászni az eredeti teljes manuálját. Ahhoz képest rendesen levan butítva, sokminden kivéve, mások átalakítva. Kellet nekem olcsó telefon.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mármint amit kaptál készüléket lebutították? Mert ha így van, keresd meg az alapot, aztán tedd fel annak a firmware-jét. Elég kockázatos, de...

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Úgy néz ki, ezt a tipust kisajátitotta a T-.. group. A gyártó oldalán sem szerepel már. Anyira lebutították, hogy a firmware frissítési opció is kivan véve a menûbõl (több mindennel együtt). Ha nem változtattad meg a jelszót akkor a T-.. frissíti központilag ha szükségesnek látja (állítólag?).

Eredetileg 2 VOIP szolgáltatót lehetne beállítani, 2 telefoncsatlakozója is van. De egyik letiltva, és a T-.. bredótozva. Semmi állíthatóság nincs. Ami részben jó, de a másik csatornát szabadon hagyhatták volna például a SKYPE részére, de az nekik nem biznisz. Külföldi fórumokat nézve, a portforvard problémás mindenkinek. Egyellõre marad a DMZ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
laszlou

Segítséget kérek, nem találtam ilyen példát a neten:

 

Internet(kábelnet) -> Modem -> Belkin wireless router(#1), innen kétfelé lan-on:

1-ik ág: PC(k)

2-ik ág: Belkin N wireless router(#2), 1-1 lan-on PC, wifivel PDA, PDA telefon.

Milyen beállításokat kell használnom (#1) és (#2) routeren?

Ha valamelyiket switch-ként használom, akkor egyszerûbb, de nem lesz rajta wifi net?

Köszönöm a gyors válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...