Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Visual C# 2005 Express Edition


payskin

Recommended Posts

arpsoft

Ez már egy másik helyen megválaszolásra került.

Nem mutatkozott elegendõ igény, hogy az újságban folytatódjon a sorozat.

Balázsék igyekeznek valahogy behegeszteni a weboldalba a folytatást, de ez is még a jövõ zenéje.

Bizzunk benne, hogy lesznek még további részek, ha nem is az újság oldalain.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
suvi

Sziasztok. Próbálkoznék ezzel a Visual C#- vel. Az e- havi DVD-n van egy SQL szerver 2005. nekem jelenleg egy Microsoft SQL szerver 2000 Deskop Engine van a gépemen. A visual C# ezzel is tudna mûködni, vagy csak a 2005 -vel. A 2000 -est semmiképpen nem akarom letörölni, mert ezen is fejlesztek, és nem tudom milyen kompatibilitási zûrjeim lesznek!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nyugodtan használhatod az MSDE-t. Az lényegében egy lebutított SQL szerver. Ehhez is tud csatlakozni a C# programod.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Evia1

Amit a cikksorozatban olvastam, azt mind megtanultam, de nem tudok továbblépni. Szeretnék a programomban indexeket használni, és keresni a táblában. Több tízezer sorról van szó. A másik kérdésem, hogy tudom meg egy datagridben aktív cella értékét változóba tenni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mivel SQL adatbázisról van szó, ezért az indexek használata elsõ sorban a szerver oldalon bír jelentõséggel. Ezeket akkor gyártod le, amikor a tábládat létrehozod.

A kliens programban nem kell külön aktiválni az indexeket, mint a dBase-ben. Ezt az adatbázis motor automatikusan megteszi.

Link to comment
Share on other sites

Evia1

Köszönöm a választ. Eddig Clipperben programoztam, és sql-t egyáltalán nem használtam. A programokban, amiket írtam, elõfordultak olyan dbf táblák, amelyek több százezer rekordból állnak. Szempillantás alatt meg tudtam jeleníteni egy listát, most viszont egy hatvanezer sort tartalmazó táblára egy egész percet is kell várni. Mit tegyek, hogy meggyorsítsam a tábla megjelenését? A tárolt eljárások mennyiben segítenek ebben? :?:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A lényeg, hogy elõre meg kell tervezned, milyen listákat szeretnél, milyen sorrendben. Ha ez megvan, akkor a táblákra olyan kulcsokat kell rakni, amik ennek megfelelnek. Amikor lefuttatsz egy select lekérdezést, ahol a where feltételben olyasmi van, mint a kulcsa a táblának, akkor az adatbázismotor ezt észreveszi, és sokkal gyorsabban tudja visszaadni az eredményeket.

 

Egyébként véleményem szerint nem az adatbázisod lassú, hanem a kliens program, ami nem tud ennyi rekordot villám módjára betölteni egy tallózó ablakba.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ha jól tudom egyszerre nem akar megjeleníteni ennyi rekordot. Elvileg kurzorokat használ, melynek lényege, hogy blokkban tölti át a kliensre a rekordokat. Példuál egy 60 000 rekordszámú listából elõször mondjuk az elsõ 1000-et. Ha végére érsz, akkor áthozza a többit. Lehet ez beállítás kérdése. Nem igazán ismerem az MS SQL szervert, de ha jól tudom ezt a funkciót ismeri.

 

Arra tudok gondolni, amit arpsoft is ír. Nincs megfelelõen indexelve a tábla.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem egészen. Az SQL szerverek mindkét adatközlési metódust ismerik. Van a szinkron és az aszinkron adatközlés. Amit Te mondtál, azaz aszinkron.

De ha ez nincs bekapcsolva, akkor visszaadja az egészet, persze abban a tempóban, ahogy a kliens fogadni tudja (de ez már nem az SQL szerveren múlik).

Link to comment
Share on other sites

Evia1

Be tudom ezt kapcsolni valahol? (Az aszinkron adatközlést.)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Elvileg az ODBC adatforrásnál lehet beállítani.

Link to comment
Share on other sites

djatus

Sziasztok!

 

Megcsináltam az SQL-es példát, amely az októberi számban volt.

Van egy kis hiba vele. Viszek fel új kategóriát, elmentem. Viszek fel új könyvet (akár az újonnan felvett kategóriával), majd nézet gombal frissítem, frissül is, minden rendben. Kilépek a programból, majd vissza, és csak azok az adatok vannak ben, amelyeket anno még az SQL server Expressben vettem fel!

Tehát nem adják tovább a Datasetek az adatokat a PCWorldDataBase.mdf-nek.

Segítsetek!!!

 

Elõre is Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Ákos12

Hello!

Lenne egy kérdésem!

Hogy kell regisztrálni a programot?

Ha fölmegyek az újságban megadott címre, és ott eljutok odáig, hogy elküldi e-mailben. De azután miután megkapom a mailt mit kell csinálni? Az e-mailben kiírja hogy köszönjük a regisztrálást stb, stb... De utánna nem tudom mit kell csinálni...

Légyszi segítsen valaki!!!

Amúgy itt az e-mail szövege.

Link to comment
Share on other sites

Pentium XE

Már gondoltam rá hogy csinálok progit, csak eddig nem tudtam, de most már tudok!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
totalpc

Valaki meg tudná mondani hogy tudok lementeni egy oldalt?

Meg az érdekelne még ha megnyitok egy projektet amit elmentettem akkor nem jelenik meg a design.

Azt hogy tudom megcsinálni hogy megjelenjen. Mint amikor újat kezdek?

Meg hogy a progressBar-t hogy tudom úgy beállítani hogy a webbrowser1 állapotát mutassa?

Nagyjábol ennyi lenne kéek valakit hogy segítsen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ssj4_kakarotto

Sziasztok!

 

Felraktam a Visual C# 2005 Express Edition-t! És hozzá a Directx 9b sdkt!! Megnyitottam egy péda-filet (billboard) és valamiért nem akarja lefuttatni!! A következõ hibaûzeneteket generálja:

 

Error 1 The type or namespace name 'TextureState' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\DXSDK\Samples\C#\Common\D3DFont.cs 40 13 Billboard

 

Error 2 The type or namespace name 'TextureState' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\DXSDK\Samples\C#\Common\D3DFont.cs 41 13 Billboard

 

Error 3 The type or namespace name 'Sampler' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\DXSDK\Samples\C#\Common\D3DFont.cs 42 13 Billboard

 

Error 4 The type or namespace name 'SamplerStates' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\DXSDK\Samples\C#\Common\D3DApp.cs 219 15 Billboard

 

Error 5 The type or namespace name 'TextureStates' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\DXSDK\Samples\C#\Common\D3DApp.cs 220 15 Billboard

 

 

Ha valki tud megoldást a problémámra kérem jelezzen!

 

Elõre is köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
döke

Hello !!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehet elmenteni hogy *.exe legyen és futtatni is lehessen ??? :(

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man
Ha nem Express változatod van (ha Express, akkor nem lesz belõle Exe), akkor lesz egy olyan menüpontod, hogy "build akarmi.exe".

Az Express változatot ki lehet játszani, hogy készítsen exe-t.

1.: Futtasd le a C#-ban a programot.

2.: Keresd meg a gépeden azt a mappát ahová elmentetted a projectet.

3.: Ezen belûl lesz: "Project név\bin\Debug\Project név.exe" helyen vagy a "Project neve\obj\debug\project név.exe" helyen tuti hogy megtalálod.

 

Én így használom... 8)

 

Döke! Mi lenne ha 1 kicsit visszaolvasnál??? Ezt egyszer már leírtam...

Link to comment
Share on other sites

Tasi

Hi

 

Jó pár hozzászolással (meg ami kb 1 évvel ezelött volt:)) irták a build published megoldást, hogy telepítõ fájlt tud kreálni, ami nagyon jól Mûködik is. Csak az a bibi hogy ha telepíti kis alkalmazásomat, a programok közt csinál egy Microsoft Corporation nevû mappát és abban van a .exe fájl. Na már most ez ellen lehet-e valamit tenni, hogy pl: myCorporation legyen a mappa neve ahova kerül aza kis fájl? :) Amugy nagyon jó volt a cikk, lehetne még hasonló. 8)

//

Hát...ha elöbb körülnéztem volna... :upsz: azért leírom hátha mást is érdekel :)

tehát project menü azon belül a <projectnév> properties és azon belül Publish fül és ott az Options... gombra kattintva mindent be lehet lõni :):upsz:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dózsi

Azt szeretném megkérdezni, hogy azt hogy lehet megcsinálni hogy: van a Form1, és a Form2. A Form1-ben van egy gomb. Azt szeretném, ha ez a gomb megnyitná egy új ablakban a Form2-őt.

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Nem tud senki válaszolni?

{
     if (e.KeyCode == Keys.Enter)
     webBrowser1.Navigate(comboBox1.Text);
     }

 

És ez miért nem mûködik jól? Egypár oldallal ezelõtt azt írtátok, hogy ezzel lehet megoldani, hogy enterrel leüssünk egy gombot. Ez sajnos nem mûködik!

Link to comment
Share on other sites

Dózsi
Azt szeretném megkérdezni, hogy azt hogy lehet megcsinálni hogy: van a Form1, és a Form2. A Form1-ben van egy gomb. Azt szeretném, ha ez a gomb megnyitná egy új ablakban a Form2-õt.

 

Nem tudja senki? :Sír: :Sír: :Sír:

 

Link to comment
Share on other sites

BaseBoy

Szia!

 

A button click eseményéhez rendeld hozzá az alábbi kódot:

 

Form2 myForm = new Form2();
myForm.Show();

 

BB.

Link to comment
Share on other sites

Tasi

Hi

 

Tedd a comboxra a KeyDown eseményt

comboBox.KeyDown += new KeyEventHandler(cmb_KeyDown);

void cmb_KeyDown(object sender, KeyEventArgs e)
{
    // ide jön a KeyCode
}

Persze a Visual Studioban lehet, hogy nem pont így kell beírni, ha nincs beemelve a System névtér stb..., de remélem segített valamennyit ;)

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Nagyon köszönöm a válaszokat! Majd írok fejleményeket!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...